РОСІЯ РОЗШИРЮЄ ПОВНОВАЖЕННЯ МВС ДЛЯ ДЕПОРТАЦІЇ ІНОЗЕМЦІВ БЕЗ СУДУЦе означає, що російські силовики зможуть вирішувати долю людей на власний розсудЗ 5 лютого Міністерство внутрішніх справ росії отримає право самостійно ухвалювати рішення про примусове видворення іноземних громадян за межі країни. Це нововведення, яке запроваджує російське законодавство, дозволить правоохоронцям без судового розгляду депортувати осіб, яких вважатимуть такими, що порушили адміністративне законодавство або становлять загрозу громадському порядку. Про це «Бердянськ 24» дізнався з окупаційних пабліків.Раніше рішення про адміністративне видворення ухвалювалися судами, однак тепер цей процес стане більш оперативним, що створює ризики для прав іноземців, особливо тих, хто не згоден з рішенням МВС або не має можливості його оскаржити.Нові правила зачіпають усіх іноземців, які, на думку російських органів, порушують режим перебування або вчиняють адміністративні правопорушення. У повному підпорядкуванні МВС рф опиняться: • міграційні підрозділи – ухвалюватимуть рішення про депортацію за порушення реєстрації та перебування; • транспортна поліція – відповідатиме за видворення осіб, затриманих у транспортній сфері; • підрозділи боротьби з незаконним обігом наркотиків – зможуть видворяти іноземців за підозрою в причетності до наркозлочинів.Одна з ключових змін – можливість примусового утримання іноземця до 48 годин у спеціальних установах перед депортацією. Це означає, що після рішення МВС людину можуть затримати та помістити в центр тимчасового утримання до моменту примусового видворення.Російська влада заявляє, що ці зміни спрямовані на посилення заходів безпеки. Водночас такі повноваження можуть бути використані для політичного тиску, зокрема щодо громадян України, які перебувають на території рф.
🕯️Ще один бердянець віддав своє життя в боротьбі за незалежність України У понеділок, 27 січня, Львів попрощається із захисником Олексієм Махариновим, уродженцем Бердянська, який загинув, боронячи Україну від російських окупантів.У 2002 році Олексій закінчив Середнє професійно-технічне училище №25, здобув професію «Маляр, штукатур». Після завершення навчання працював спершу на металопереробному заводі. Впродовж останніх чотирьох років був компаньйоном Львівської міської громадської організації «Спільнота взаємодопомоги «Оселя».Сам Олексій Махаринов доєднався до організації, потрапивши у складні життєві обставини, і виявив активну життєву позицію. За словами колег, «допомога нужденним стала сенсом його життя. Він працював на усіх напрямках роботи ГО, знайшов тут своїх однодумців та завжди дбав, щоб бездомні Львова були ситі та одягнуті». У вільний час захоплювався кулінарією.Після початку повномасштабного вторгнення рф став на захист держави до складу 155 окремої механізованої бригади імені Анни Київської Сухопутних військ ЗСУ. Виконував бойові завдання на Донецькому напрямку.В Олексія Махаринова залишився 6-річний син. Йому було 38 років. Чин похорону захисника розпочнеться завтра, 27 січня, у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла. Опісля, орієнтовно об 11:30, відбудеться загальноміська церемонія прощання на площі Ринок. А поховають Олексія на Личаківському кладовищі.Щирі співчуття рідним та знайомим Героя!📩Надсилайте фото, відео та свої повідомлення в чат-бот @BerdNow_bot.Підписатись | Facebook |Instagram | TikTok |YouTube
🤬 РОСІЙСЬКА АТАКА НА ЗАПОРІЖЖЯ ЗРУЙНУВАЛА ГУМАНІТАРНИЙ ШТАБ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ ІЗ БЕРДЯНСЬКАБудівля зазнала значних ушкоджень, серед яких пошкоджені фасад, дах і вікнаВ ніч на 23 січня, російські війська завдали удару по Запоріжжю, використовуючи ракети та безпілотники. Про це повідомляє прес-служба ДСНС Запоріжжя. Одним із найбільш постраждалих об’єктів став Будинок культури ім. Тараса Шевченка, який слугував гуманітарним штабом для переселенців із Бердянська. Саме тут бердянці, що знайшли прихисток у Запоріжжі, отримували гуманітарну допомогу.Будівля зазнала серйозних руйнувань – вибиті вікна, пошкоджено фасад, стіни та дах. Наразі в місті тривають роботи з ліквідації наслідків атаки.Загалом внаслідок обстрілу загинула одна людина, 45 отримали поранення. Одна багатоповерхівка повністю зруйнована, ще 30 зазнали ушкоджень. У Шевченківському та Олександрівському районах пошкоджені приватні будинки та нежитлові приміщення.Окрім руйнувань, більше ніж 20 тисяч абонентів залишилися без електроенергії.Гуманітарний штаб, який тепер зруйнований, був важливим пунктом підтримки для переселенців із Бердянська. Волонтери вже працюють над відновленням допомоги в інших локаціях, аби не залишити людей без підтримки.