Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - AUTO-Consulting
Added 06 Dec 2025

AUTO-Consulting

@autoconsulting
Number of subscribers: 1 347
Photos: 22,500
Videos: 134
Links: 16,700
Description:
Канал про аувторинок та автобізнес
Source

AUTO-Consulting | ІсторичнийАвтоклуб продовжує розповідати про досягнення наших підприєм...

Telegram community logo - AUTO-Consulting AUTO-Consulting @autoconsulting
257 Views/Reach 2026-03-30 09:23 Message №22068
#ІсторичнийАвтоклуб продовжує розповідати про досягнення наших підприємств.Перший в СРСР автобетонозмішувач було виготовлено у Києві на заводі «Червоний екскаватор» у 1938 році. Це була машина СССМ-738/С-49 на шасі ЯГ-6. Згодом було виготовлено ще одну модифікацію вже на 3-вісному шасі ЗіС-6.Цікаво, що перший бетонозмішувач мав барабан ємністю лише 1,5 м3 і окремий бак на 240 л для води. Змішування суміші відбувалося зі швидкість 9 об/ хвилину, а при транспортуванні - 4,9 об/хв.Київські автобетонозмішувачі випускали до 1939 року. Але війна змінила пріоритети і на «Червоному екскаваторі» почали виготовляти військову продукцію. Але такий факт був в історії Києва. Саме тут був виготовлений перший в СРСР автобетонозмішувач! Зараз завод «Атек» вже давно нічого не виробляє та й мало хто памʼятає, що це взагалі був лідер з виробництва екскаваторів всіх типів. Саме в Києві виготовляли не тільки навісні, а й повноповоротні гусеничні та самохідні колісні моделі, а згодом і екскаватори на шасі автомобілів КрАЗ.