Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Маша поганого не порадить
Added 14 Jul 2024

Маша поганого не порадить

@art_mrpl
Number of subscribers: 228
Photos: 4,070
Videos: 230
Links: 941
Description:
Маріуполь у вигнанні / Mariupol in exile🇺🇦😪❤️
Source

Маша поганого не порадить | Дуже важлива для Cult.Ukraine зустріч - «Книжкова війна: що відбуваєть...

Telegram community logo - Маша поганого не порадить Маша поганого не порадить @art_mrpl
87 Views/Reach 2026-03-05 19:02 Message №5450
Дуже важлива для Cult.Ukraine зустріч - «Книжкова війна: що відбувається з бібліотеками в окупації».На 18% скоротилася кількість бібліотек в Україні від початку повномасштабного вторгнення. Це майже кожна п’ята бібліотека. 237 бібліотек зруйновано повністю, 975 пошкоджено, 510 втратили всі фонди, 5,3 млн примірників книг знищено. Цифри, книги, люди, міста. Втрати, втрати, втрати.Про це говорили на нашій зустрічі «Книжкова війна», присвяченій роковинам 24 лютого. Уже три роки ми щомісяця проводимо зустрічі про українську культуру Cult.Ukraine в бібліотеці Адама Міцкевича. І лютий завжди особливий і сумний місяць - бо говоримо про війну.Книжки - це частина інформаційного, культурного та освітнього фронту. Після анексії Криму росіяни закрили половину бібліотек, зокрема кримськотатарську бібліотеку імені Ісмаїла Гаспринського. Книги вилучають, цензурують, знищують. Відпрацьована століттями імперська політика діє й сьогодні.На зустрічі говорили з директоркою Центральної міської публічної бібліотеки ім. В. Г. Короленка (Маріуполь) Viktoria Lisogor. До 2022 року в Маріуполі було:- 15 бібліотек: 10 для дорослих і 5 дитячих- 380 тисяч книжок- 70% фондів російською, 30% українською (болісне співвідношення, яке водночас спростовує міф російської пропаганди про «знищення всього російського» в Україні)- понад 100 бібліотекарів.І все це знищено. Під обстрілами, після мародерства та російських набігів книги, меблі — усе втрачено. Чотири будівлі бібліотек зруйновано. А ті, що зараз працюють в окупації, наповнені новими привезеними російськими книжками. Знищено бібліотеки університетів (у ПДТУ відкрито палили українські книжки, що збереглися), приватні унікальні колекції.І попри це багато бібліотек продовжують працювати в екзилі. Вони заново збирають фонди, читачів, говорять про свої рідні міста. Наприклад, Обласна дитяча бібліотека з Донецька вісім років працювала в Маріуполі, а після 2022 року продовжила роботу на новому місці. Центральна бібліотека ім. Короленка тепер працює в Дніпрі.І такі історії надихають. 🙏