Source
Маша поганого не порадить | В будівлі бібліотеки Короленка та Центру стартапів 1991 росіяни відкри...
102 Views/Reach
2025-08-30 12:07
Message №5315
В будівлі бібліотеки Короленка та Центру стартапів 1991 росіяни відкрили музей Поле битви Маріуполь, де розказують про "визволення міста" у 2022 році. І я з того ржу, бо ніякої битви саме в цій будівлі не було. Вона знаходиться навпроти пологового будинку, який росіяни 9 березня 2022 року розбомбили. Вибуховою хвилею в будівлі винесло всі вікна та двері, і протягом кількох місяців вона стояла порожня - з неї виносили меблі та техніку, а також книжки! (за що мені особливо приємно за маріупольців, які виносили бібліотечні фонди).І що мене найбільше веселить, що на другому поверсі музей, а перший здають в оренду. Як можна здавати в оренду поле битви та "визволення Маріуполя"?😂😂😂 А ще мене веселить той факт, що місто в окупації, а перший поверх так і не належить адміністрації. Типу яка б влада не була, а віджимати міські будівлі ніхто не перестає:)Хто не знає, то будівлю відкрили в радянські часи саме як центральну міську бібліотеку. В 1990-2000 якось віджали у бібліотеки перший поверх і він перейшов у приватну власність, а у 2018 бібліотеку взагалі виселили, залишивши їй маленьке приміщення. Чи то так було задумано, чи то після протестів містян бібліотеці дали частину будівлі колишнього банку на Грецькій. І у 2019 на другому поверсі запрацював Центр розвитку стартапів 1991, у якому я радісно працювала. Бо це була класна штука для регіону, яка вже давала зміни. І єдиний її мінус, це вся ця ситуація з приміщеннями: по факту, сам центр не мав відношення до всіх цих перестановок, а як некомерційний проєкт ГО та міської ради заїхав у відремонтовану на європейський гранд будівлю. Тим не менш, ситуація загалом була не ок, але нова/стара будівля бібліотеки/банку була класна, і там ще планувалась реновація, так що наче все закінчилося щасливо. А ж поки не прийшов руський мір, який тепер здає в оренду цілі поля битви:(