Source
Маша поганого не порадить | Третій день сперечаюся онлайн з жінкою з Харкова, яка каже, що Харків ...
127 Views/Reach
2025-06-13 13:30
Message №5257
Третій день сперечаюся онлайн з жінкою з Харкова, яка каже, що Харків ніколи не захоплять росіяни, а Маріуполь захопили, бо містяни не захищали його. В мене нема питань до оборони Харкова та мужності харків'ян, захисників міста та України. Але навіщо писати дурню про Маріуполь? Я відповіла їй, що це не так, що містяни та оборонці міста робили неймовірні речі, щоб стримати ворога, в тому числі відвертаючи сили противника від інших напрямків. Але вона не може заспокоїтися і наводить приклади, що Харків ближчий до російського кордону і що його захищати складніше за Маріуполь. Розумію, що веду діалог з дурочкою, але так хочеться достукатися. Поступово пояснювала їй, що кордон в нас був майже на околиці міста, бо її окупували у 2014му. Що містяни та оборонці тримали цей кордон 8 років з перманентними обстрілами противника. І що Харків ніколи не був оточений, і ніколи над ним не літали літаки та не била артилерія без наявності жодного українського ПВО. І що дуже багато цивільних містян намагалися допомогти, і пішли в ТРО, і маріупольські патрульні, і прикордонники і всі всі всі. І що Харків ніколи не був 3 місяці без світла, води, газу і зв'язку. І слава богу! І щоб такого з ним не було!І що нема моря, з якого можуть бити кораблі. Це не змагання, кого сильніше обстрілює росія. Не не змагання, яке місто сильніше постраждало. Але чому так важко людям, які не були в Маріуполі у 2022 році, зрозуміти, що оборона міста 86 днів це неймовірний подвиг і справжнє диво у тих обставинах, в яких опинилося тоді місто. І що географічне розміщення, кількість населення та розміри впливають на багато факторів. І нести подібну пургу про маріупольців, це дуже жорстоко. Вишенька на торті, що пише вона все це з Німеччини. А я з Литви. Але справа в тому, що я була в Маріуполі і тому можу хоч щось про це написати. І теж впевнена, що ніхто ніколи не захопить Харків. Але вона пише про Маріуполь, де ніколи не була і вочевидь не чула про події 2014, і пише про Харків і як харків'яни його захищають, сама ж взагалі не там.Мені на голову не налазить, чому не можна пишатися, підтримувати та говорити про своє місто, не принижуючи та не звинувачуючи інші окуповані міста України?