Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/134837276?utm_campaign=postshare_creator&utm_content=android_shareБляха-муха.... ну і деньки.. то дико вверх, то хтось стоп-кран рве. Ринок сьогодні - хто не встиг, той не торгує.. десь так.Пшениця - трейд підтягнув своє покриття на перші кораблі, а з іншої сторони пішли ждуни. Тому, ціна і зупинилась. Супер високі рівні пропали на вечір і гарячки вже менше. Але, погода надалі фігова, а це серйозний аргумент щоб порухати ціну.Ячмінь - китайський паровоз продовжує тягнути ринок. Тут все стабільно, навіть трішки зросли по цінам. Ріпак - ціна повзе вгору, трейдери гарчать, а переробники потягнули одіяло на себе і нє @@@т.Дощі добили урожай на Півночі, урожайність не вау. Ринок схожий на бомбу сповільненої дії — всі чекають, хто перший почне псіхувати. Якось коротко так. Нагадаю думку, що озвучив зранку - дефіцит товару і він буде робити ціни. Звісно, постійно жити на дефіциті не можна, десь і пропозиція буде з'являтися, але це поки не системна історія.От така вона волатильність... продавці трохи розслабили булки, тому сьогоднішні па привели їх в тонус...
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/134757511?utm_campaign=postshare_creator&utm_content=android_shareРинок сьогодні знову 🔥Розмов по ринку огого, а роботи на дві жмені.Пшениця - продавців кіт наплакав. Покупці чот суєтяться, бігають, все як вчора. Цінник $230+ за 3 кл і 10850+ грн.Кораблі стоять, чекають, завозьте, не тріпайте нєрви.Ячмінь - зірка минулих тижнів трохи пригасла, але все ще в кадрі — $212-214, по гривні до 10200+ грн/т. Ситуація тут з пропозицією як і була, фігова. Але, йіна наїхала на больові рівні для трейдерів, тому далі рости активно не виходить.Ріпак - пішла заруба між заводами і портами, там 23800, ті 24000, ага кажуть там і такі 24000, а ті 24200... нічо не пАнятно? Це нормальний стан для ринку ріпаку.А Euronext має дати карти виробникам, да не просто карти, а козиря.Мабуть, найближчі дні так і буде 🔥. Фермерам - погоди на збирання.Трейдерам - трішки завозу на корабалі.Посередникам - і рибку з'їсти і на вечір дома... Всьо... іспісался... може завтра зранку муза набренькає абзац тексту...
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/134678495?utm_campaign=postshare_creator&utm_content=android_shareПшш.. пшш.. Х'юстон, як чуєш мене? Як чуєш мене, прийом?Виходимо на звʼязок із космосу зернового ринку 🚀Сьогоднішній ринок просто Агонь... попит є, зерна нема, сльози, соплі, фури, лодки, сценарій як мінімум для дяді Тарантіно. Попит тільки цифри переставляє, короч дим-іскри, а не їдемо.Пшениця - так рвонула з місця, що аж асфальт полетів з під коліс. Пропозиції дуже мало, а покупці сідають на возик і їдуть в забор всі хором.Ринок намагається ловити пшеничку па $230/т СРТ-порт за 3кл та $228/т за 4кл, а по гривні — 10750 грн на 3 кл, і це ще не вечір. Ринок гарячий, але торгівлі як такої майже нема - руль відриває, а ходу нема 😂Ячмінь - не має тут такого двіжу як по пшениці, але свої +$1-3 зробили. Китайську якість виглядають по $214, по гривні - 10300 грн СРТ. А от продавати особливо ніхто не поспішає, хто хотів уже злився, тепер цвиркають по чуть. Ріпак - тиша перед штормом?Ціни тримаються $540/т СРТ і 24000 грн у переробника.Про мита досі нічого не ясно, але трейд вже стрибає як на голках, бігає, хоче купити, а ріпаку просто не має, відставання у збиранні суттєве проти минулих років... ох ринок не любить гарячку, а понижати гривневі ціни (коли ніфіга не зрозуміло) це саме воно... напороли, зараз вжарить. Деякі заводи 24000+++ за ріпачину і логістика не така як а порт. Тому, трейд може нормально так під дих отримати від переробників.Загалом, торгівлі як такої нема, ціни скачуть, покупці псіхують, от по пшенеці вже стоп-крани рвуть, продавці в глухій обороні. Веселий день, але веселі тільки котирування, не ринок.... се ля ві, кулє....Але, саме головне щоб всі цілі, живі і здорові, хрен з тими мінусами.
Ринкові угоди. Фініш https://www.patreon.com/posts/134240383?utm_campaign=postshare_creator&utm_content=android_shareНу-с, пріступім-с..Пшениця - ринок від "Всім треба ячмінь", перейшов у фазу "Всім треба пшениця". Дехто із трейдерів по другому-третьому колу переставлявся вверх по ціні. Продоволка вже ~$220/т СРТ-порт, попит-попит-попит. А от заводом вафлі, не поспішають аграрії розпродавати. За час війни, наставнили море складів і тому не має логіки зараз зливати пшеницю. Мабуть, ситуація змінювати з балансами не буде, тому....Ячмінь - попит стабілізувався, ціна $210-212/т та 10000-10150 грн/т. Але, пропозиція по трохи тухне, хто хотів продали вже зробив це, а далі ? Чекаємо на нову хвилю двіжу.Ну і гвоздь програми - ріпак. Сьогодні, більшість мабуть говорили не за мита, а за цирк в якому сіє дійство відбувалось. Мита прийняли, а пропозиції більше не стало. На вечір валютні ціни без змін, а по гривні стоп. Чекаємо, коли президент підпише і вже від цього якось будемо працювати. Якщо у липні не встигнуть підписати (що малоймовірно), то вся історія з митами перенесення на вересень. Сезон, а пропозиції мало і мабуть сильно зростати не буде... Такий от цікавий нестандартний день.
Ось так зараз виглядає хедж по ріпаку. Вчора (писав ось тутhttps://t.me/analytics_baton/7803), винесло по стопу. Сьогодні ринок плюсує. І наша чиста ціна €503.5/т а на момент продажу, ціна була €510.0 по трохи підтягуємося.Ще раз, що ми тут робимо (більш детально полистайте по тегам історію) - агрохолдинг продає ріпак на німців, ціна не фіксується, так зване базисне ціноутворення, домовляються тільки про базис від біржі. В нашому випадку 0 XRX25, тобто ціна прям по біржі, без дисконтів від ф'юча з експірацією у листопаді.Ми як продавці несемо ризики пониження, тобто коли біржа знижується, ми втрачаємо. Тому, в цей момент, продаємо такий же об'єм ріпаку на Euronext. І виходить по факту на фізиці ми втратили €30.5/т але з хеджем тільки €6.5/т. Поза буде закриватися аж у кінці вересня, тому ці €6 відіб'ються (так думаю і хочу).Поки ріпачок ожив і рухається вверх. Тому, ми сидимо на попі рівно і чекаємо коли комбайни вже будуть молотити ріпак.Ордери виставив і коли ціна знову розвернеться вниз, щоб автоматично відкрити шорт (продаж) на Euronext при падінні.#хеджування_ріпаку#базисне_хеджування
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/131874667?utm_campaign=postshare_creator&utm_content=android_shareЯк зрозуміти що таке "відносно"?На початку цього тижня "О супер, ріпак знову $540, може продать?..", сьогодні "Скільки, $540 за ріпак? Нє-нє-нє, я пас.. набери з понеділка, може у вас ціна зросте, бо ці $540 не рахуються. Та мені вже $550 дають на порту, того нє, поки нє.."От вам і ріпак, от вам і $540. На початку тижня супер ціна, через декілька днів $540 - фууууу, какаха якась.Ну і два дні не заглядав сильно в ринок, а тут несеться... ячмінь треба, по пшениці готові торгуватися, ріпак взагалі з руками відірвуть. Короч, жваво стартує сезон, жор по зерну огого. І якщо, в минулому році, за рахунок ще значних запасів пропозиція була більш-менш. То у новий сезон, заїжджаємо з мінімальними припасами і загальна пропозиція буде менше.Більшість аграріїв сідають у позу лотоса, приєдуються до спільної аграрної метасвідомості, яка каже їм упорото тримать зерно. Шо буде з цінами в портах ? ))) не маленькі, самі вже зкумекаєте.На сім фінішуємо 🏁 і лец гоу ту вікенд з усіма витікаючими обставинами 😎
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/126339147?utm_campaign=postshare_creator&utm_content=android_shareВласть того, помєнялась - писали всі. Мита – стоп, але стоп не до кінця, точніше повний стоп з певними нюансами.Трамп, як завжди, зробив красиво (якщо це так можна назвати) ввів тарифи, потім передумав, потім шось відмінили, але не до кінця і це не точно. Ринок уже тричі встиг перевзутися, не зрозумівши, що від нього хочуть і в яку сторону бігти наліво чи до середи. Усі дихнули вільно, але не надовго. Короч, Трамп як баришня у якої критичі дні.Кука - опять вверх? Нє опять, а знову. Ціни в портах ростуть, а імпортери сплять. Ех, жалко їх, просплють увесь рух вгору. Турки ще готові шотА купувати, а Європа думає... поки думає. Тим часом трейдери скуповують усе, що рухається, бо контракти 🔥Олія – тишина перед бурею?FOB / CIF трохи вниз. Але всі вже розуміють, поки соєва олія не розрулиться руху не буде. А вона якраз знову вниз. Проте попереду видніється світло, і світло то каже, що і на вулиці заводській буде свято з маржою, блек-джеком...Соя – тихий ап, поки амери воюють, ф'ючерс на СВОТ пройшов 1000 центів і готується на 1030. На фізичному ринку все рівно, але є шанс, що нас помітять як альтернативу тим, з ким не хочеться товаришувати. Єгипет трішки тягнув на себе.Наче і багато всьо по ринку, а пишеться все через Трамп-Трамп-Парарам-Трамп...До речі, вирішив перестати місити тісто і перейти на продаж попкорну, це вигіднішим бізнес - Make Tariffs Confusing Again 🧢
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/126182869?utm_campaign=postshare_creator&utm_content=android_shareЩо там по ринку? Наче відійшли від шоків, але дядя Трамп знову намагається хитати митами. Ви ж в курсі, Китай не відмінив мита для США і амери підняли ставки до 104% на китайський імпорт. Але не дивлячись на негатив зернові трохи ожили.Пшениця в портах чуть підросла, але все ще під питанням, бо імпортери не показують зацікавленості.Кукурудза — намагається не падати і поки вдається. Прям 👏 бо як трейдеру продати дуже дорогу куку, навіть не знаю.Соняшник - ринок +/- стабільний, попит є але багато заводів мають покриття і не має сенсу по високим цінам збирати пропозицію. Може щось і буде у найближчі тижні. Ринок сої на межі прориву. Хитнули ціну нижче 1000 центів в Чикаго, але покупці відкуплюють просадку, що говорить про можливий гарний і потужний рух вгору (подивіться на історію у грудні 2024, така ж фігня була). Ячмінь - zen-режим, стабільність у всьому і пох там на ваші мита, Трампа... внутрішній ринок забирає ячмінь на рівні портів і просять ще.Ріпак - морози тримають ринок за (цензура), а біржа поки в боковику. Деякі трейдери трохи продали, а відкупити нічого не має. Ото може бути веселуха. Скажу може і не популярну думка - забудьте про форварди, як мінімум до травня. Морози можуть таких сюрпризів наробити, що.... не буду більше тут...Ох накрошив думок... харе букв на сьогодні. Йдіть краще новини почитайте, може Трамп знову щось шатає
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/125650941?utm_campaign=postshare_creator&utm_content=android_shareПшеничка нудьгує, малі лоти, імпортери на паузі. Кажуть, що якщо прислухатися, то можна ..... хотів придумати шота смішне, але голова не варить....Кука теж без драйву. Ціни були стабільні, а деякі трейдери на паузу стали. На CIF ціна просідає, було декілька угод в сторону Туреччини і ціни вже нижче проти минулого тижня.... для СРТ це не дуже добре.Соя і соєва олія в агне 🔥Біржа газує вгору, — фізика за нею. Єгипет купував сою по $428 CIF. Бразильці шота не спішать віддавати дешево олійну, тому основні покупці повертаються до нас. Пахне позитивом....І ріпак теж жарить. Фактично, фундаментал нікуди не зникав. Тарифні війни, мита, чуприни, все на базі, а ціна майже на тих рівнях звідки почали падати.Як бачите, знову вонаВ - Волатильність... ринки трусить, шо руки у запойного алкашика. А це ж тільки початок. І в сотий раз - готуйтесь до сильних скачків ціни.... ☝Пішов бахну кефіру... батон на кефірі
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/125192745?utm_campaign=postshare_creator&utm_content=android_shareСиплеться на вечір ринок по багатьом позиціям. Куку ще тримали вдень, але... під вечір полізло - стоп, -100, -200 грн.Об'єктивно, ми досить дорогі і ось зараз нас можуть приземлити. Імпортери хоч і контрактують, але в більшості випадків торгівля йде по невеликим партіям. На Туреччину пропонували хендік корну, але бажаючих глитнути цей об'єм не було. А Туреччина, до речі, була ще самою жвавою країною яка генерувала попит на українське походження.По семці теж трималися і на вечір махіна на букву "Ке" вирішала прокатати всіх вниз. Хоча, пониження вже як декілька днів напрошується. Пропозиція значна, деякі заводи набралися соняху аж на травень. Тому логічно, що хтось починає хитати лодку. Ну і ще негативний момент для ринку - семки то дофіга на запасах. А от соя поки стабільно +/- , шо по імпортерам, шо у нас на базарі. Ринок чекає на звіт USDA з прогнозом посівних площ в США (вчора трішки по це писав https://t.me/analytics_baton/7097), тому, до понеділка руху на біржі може і не бути. На мою думку, посівні площі під соєю просядять в США проти минулого року. Тому, це може послужити гарним старому що бще раз пощупати 1080 центів на біржі.Короч, трохи нєгатівчика плюхнув в ринок і тихо сховаюся у кущі... але, це не відміняє того факту, що по багатьом культурам ми можемо почати спуск по цінам.