🔴 Постраждали троє людей: ворог завдав по Запорізькій області 684 удариВпродовж 18 січня росіяни гатили по 34 містам та селам Запорізької області завдавши 684 удари. В результаті обстрілу Запоріжжя та Вільнянська поранено трьох мирних мешканців.Запоріжжя, Залізничне, Новоандріївку, Чарівне, Цвіткове та Нове Запоріжжя окупанти 6 разів обстріляли з РСЗВ. Ще 19 авіаударів загарбники завдали по Різдвянці, Таврійському, Зірниці, Жовтій Кручі, Гуляйполю, Залізничному, Верхній Терсі, Воздвижівці, Долинці, Гуляйпільському та Свободі.Території Червонодніпровки, Степногірська, Степового, Лукʼянівського, Гуляйполя, Новоандріївки, Новоданилівки, Малої Токмачки, Білогір’я, Зеленого, Варварівки, Добропілля та Солодкого ворог обстріляв з артилерії, завдавши 235 ударів.БпЛА росіяни 424 рази атакували Вільнянськ, Ніжинку, Українку, Михайло-Лукашеве, Степногірськ, Приморське, Степове, Щербаки, Гуляйполе, Новоандріївку, Новоданилівку, Малу Токмачку, Білогір’я, Святопетрівку, Зелене, Варварівку, Добропілля та Солодке.
🔌Понад 15 тисяч абонентів без світла: через нічні російські удари знеструмлений Вільнянськ Внаслідок удару вніч проти 18 січня був знеструмлений Вільнянськ.Як повідомив голова ЗОВА Іван Федоров, котельні працюють від генераторів. Централізоване водопостачання також забезпечується резервним живленням. Усі служби працюють над відновленням.Всього після російської атаки залишаються знеструмленими понад 15 тисяч абонентів Вільнянської громади.💬 «Цієї ночі внаслідок обстрілів окупаційними військами РФ Запорізького району пошкоджень зазнала також енергетична інфраструктура, була знеструмлена значна кількість споживачів.Бригади АТ «Запоріжжяобленерго» разом з колегами-енергетиками ще з ночі працюють над відновленням електропостачання. Робимо все можливе, аби якнайшвидше повернути світло», — йдеться у повідомленні «Запоріжжяобленерго». Критична інфраструктура переведена на роботу від генераторів. Котельні працюють, медзаклади забезпечені живленням, вода в домівках є.Працюють 7 «пунктів незламності».
❗️📵 Продаж електроенергії, евакуація чиновників та спалах невідомої інфекції: яку брехню ворожа пропаганда наприкінці липня просувала у Запорізькій області 😡 Проти України воюють не лише збройні сили, але і величезне інформаційне військо окупанта. Ворог використовує не тільки бойове озброєння, а також і всі потужності своєї пропагандистської машини.❌ У Запорізькій області органи місцевої влади прифронтових населених пунктів готуються до евакуації;❌ Влада Запоріжжя розкрадає кошти з продажу світла за кордон і нераціонально використовує електроенергію;❌ РФ має докази, що Україна у квітні обстрілювала Запорізьку АЕС;❌ ЗСУ почали застосовувати хімічні отруйні речовини під час обстрілу позицій російської армії на Запорізькому напрямку;❌ У США шукають альтернативу президенту України.Подібні неправдиві антиукраїнські меседжі російська пропаганда системно тиражує з допомогою мережі пропагандистських ресурсів.💬Які фейки пропаганда ворога поширювала у Запорізькій області у другій половині липня – читайте в цьому огляді. Повна версія – за посиланням.
📸 «Це і азарт, і мистецтво»: запорізький фотохудожник Юрій Батаєв – про тонкощі фотополювання на рідкісних тварин і птахів, які мешкають на Хортиці 🦌 Роботи фотохудожника Юрія Батаєва добре відомі запоріжцям. Він знімає дивовижних мешканців Хортиці, яких іноді навіть можна зустріти на сторінках «Червоної книги». У його об’єктив потрапляють олені, косулі, дикі кабани та ще багато інших звірів та птахів.🐾 Сам автор скромно називає себе «аматором» і наголошує, що ця діяльність є виключно його хобі, яке він демонструє на своїй сторінці у Facebook. 💬 «Це фотополювання, тому воно і цікаве. Адже часто ти не дуже розумієш, на кого натрапиш. Звісно, є певні дні або часи, коли цілеспрямовано йдеш когось «вполювати» — або тварин, або птахів. І буває – просто прогулянка: хто цікавий з’явився, того і фотографуєш», — розповідає фотохудожник.👉 «Перший Запорізький» поспілкувався с фотографом та дізнався про тонкощі фотополювання, а також особливості роботи у воєнний час. Повна версія інтерв'ю — за посиланням.