Бачу в просторах телеграма багато «заказних» статей про Одеський національний університет імені Мечникова перед виборами ректора. Трошки хочу сказати про це все, як випускник цього закладу.1. Ніколи не був прихильником Вʼячеслава Труби. Університет проживає при ньому найгірші свої роки.Багато питань про теплі аудиторії, теплий спортивний зал, про викладачів, деякі з яких є прихованими (а іноді і відкритими) ватниками.Дуже багато питань, які не вирішені за час Труби. Мовчу, про підвищення вартості навчання в період після 2022. 2. Його головний опонент - Андрій Неугодніков. Саме він робить цю заказуху на Трубу та є головним його опонентом.100% людина ватника Ківалова, 100% людина Кіпера. До речі, народився в рф))Друга спроба Ківалова взяти під себе університет після просування сепаратистки Світлани Осауленко, яка по моїм даним просто дала хабаря тодішньому Міністру освіти та науки України, але не вийшло. Неугодніков в цій історії просто прізвище, яке хоче бути в долі, а Ківалов для мене завжди був і буде виродком, який повинен гнити в тюрмі. Попереду, вибори ректора, які я вже можу сказати не будуть неупереджені, але найголовніше, що хто б не виграв - краще не стане. Ані викладачам, ані студентам, які просто прийшли вчитися.
СБС уразили фрегат проєкту «Буревестник» та бурову установку противникаЗа уточненою інформацією, під час комплексної операції СБУ та Сил оборони по терміналу «Шесхаріс» оператори 1-го окремого центру Сил безпілотних систем уразили фрегат «Адмірал Макаров» проєкту «Буревестник» Чорноморського флоту рф.Корабель призначений для знищення підводних човнів, надводних кораблів та нанесення ударів по наземних цілях. Фрегати проєкту 11356Р «Буревестник» неодноразово застосовувалися для запусків крилатих ракет «Калібр» по містах України. Під час операції пуски ракет ППО здійснювалися безпосередньо з борту фрегата під час заходу на ціль, проте це не завадило його ураженню.Водночас оператори 413-го окремого полку «Рейд» уразили самопідйомну плавучу бурову установку «Сиваш», яку рф використовує як мобільну базу ППО/РЛС у Чорному морі для прикриття стратегічно важливих об'єктів. Операція здійснена спільно з силами глибинного ураження ВМС.Кожна ціль СБС обрана не випадково: за кожним ударом стоїть стратегія, результати якої противник вже відчуває. І відчуватиме далі.☠️ СБС: На крок попереду!Підписатись на офіційний телеграм-канал Сил безпілотних систем🔗 Заповнити анкету😎FB |🕊IG |📹 YT |🥳TT |👥X |🧵 Threads | 🏢WhatsApp |📞Viber
‼️З російського полону звільнено 200 українців: перший етап обміну згідно з домовленостями у Женеві. ➡️Сьогодні проведено перший етап обміну полоненими, про який було домовлено на перемовинах у Женеві. Координаційним штабом, за дорученням Президента України, визволено з російської неволі 200 військовослужбовців. Додому повертаються військовослужбовці ЗСУ, зокрема представники Військово-Морських Сил, Сухопутних військ, ТрО, Сил Безпілотних Систем, ДШВ, ПС, а також Національної гвардії України, Державної прикордонної служби та Державної спеціальної служби транспорту. Серед визволених є Оборонці Маріуполя, які пробули в полоні майже 4 роки. Звільнені військовослужбовці захищали країну на донецькому, луганському, харківському та запорізькому напрямках. Окрім солдатів та сержантів вдалося також визволити і офіцерів. Звільнені з полону пройдуть повний медичний огляд, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації та усі передбачені державою виплати.Сьогоднішній захід є реалізацією домовленостей про обмін полоненими, досягнутими на тристоронніх перемовинах у Женеві. 🤝 Висловлюємо вдячність Сполученим Штатам Америки та Президенту Дональду Трампу за плідну роботу з повернення українців з території рф. Дякуємо також усім дотичним структурам і організаціям за скоординовані зусилля, спрямовані на визволення наших громадян. ☝️ Координаційний штаб продовжує роботу і найближчим часом буде проведено наступний етап звільнення українських Захисників. Працюємо над поверненням усіх!🇺🇦 Слава Україні!
❕Під час надзвичайної ситуації в енергетиці дбайте про базову готовність. Саме тому рекомендуємо зробити вдома запас на 3-5 діб:▫️ Питної та технічної води▫️ Продуктів тривалого зберігання▫️ Необхідних медикаментівПершочергово підготуйте валізу першої необхідності. У ній мають бути документи, теплі речі, аптечка, засоби обігріву, засоби особистої гігієни та необхідна кількість готівки.❗️Перевірте рівень заряду додаткових джерел живлення, технічний стан транспорту та наявність пального.Не забудьте про домашніх улюбленців – забезпечте для них запас корму.⚠️Будьте готові до посилених заходів безпеки: слідкуйте за повідомленнями влади, подбайте про безпеку дітей і обмежте перебування на вулиці без нагальної потреби в темну пору доби. 🔗Під час перебоїв з тепло- та енергопостачанням дотримуйтеся базових правил обігріву оселі. Докладно про них розповідали раніше.Зокрема, не намагайтеся обігріти всю квартиру – перебувайте в одній, бажано найменшій кімнаті. Одягайтеся у кілька шарів, використовуйте грілки та підтримуйте легку фізичну активність. 📞Якщо вам потрібна допомога, консультація чи інформація про найближче укриття/Пункт Незламності – телефонуйте 112. Без мобільного звʼязку? Підключайтеся до Wi-Fi та звертайтесь до екстрених служб через застосунок 112 Ukraine. Підготуй запас найнеобхіднішого, потурбуйся про оселю й тих, хто поруч. Вмикай безпеку!🇺🇦Підписатися | Міністр | МВС | Гвардія наступу
Що зміниться для українців з сьогоднішнього дняЗ 1 січня:1. мінімальна заробітна плата в Україні складатиме 8647 гривень, що на 647 гривень більше, ніж у 2025 році;2. зростає прожитковий мінімум. Середній ріст складатиме близько 10–12%;3. кожній новонародженій дитині буде виплачуватися одноразова допомога у розмірі 50 000 гривень;4. зарплати вчителів зростуть в цілому на 50%. Це відбуватиметься у два етапи: на 30% з січня і ще на 20% з вересня;5. зарплати лікарів первинної та екстреної медицини піднімуться до 35 тисяч гривень. Лікарі, які підпишуть трирічні контракти на роботу у сільській місцевості або на лінії фронту, отримають одноразову виплату у розмірі 200 тисяч гривень;6. податки для ФОПів зростуть через збільшення "мінімалки":— I група ФОПів — 332,8 гривень на місяць (раніше 311 гривень);— II група ФОПів — 1729,4 гривень (замість 1610 гривень);— III група ФОПів — 5% від доходу, як і раніше, але з підвищеними лімітами.Військовий збір для ФОПів I та II груп складатиме 864,7 гривень на місяць (раніше 800 гривень). Для III групи ставка залишиться відсотковою — 1% від доходу.7. нові правила бронювання: підприємства зможуть бронювати працівників тільки за умови офіційної заробітної плати не нижче 21,6 тисяч гривень на місяць;8. громадянам старше 40 років будуть виділяти 2000 гривень на скринінг здоров'я. Програма охоплюватиме діагностику серцево-судинних і ендокринних захворювань, оцінку психічного здоров'я і базові лабораторні аналізи;9. обов'язковими стануть щеплення від: туберкульозу, гепатиту B, кору, паротиту, краснухи, поліомієліту, дифтерії, стовбучного мікозу, кашлюку, ХІБ-інфекції та ВПЛ. Головне нововведення — безкоштовна одноразова вакцинація проти ВПЛ для дівчат 12–13 років;10. прискориться проходження прикордонного контролю при поїздках до Польщі — у поїздах Київ–Перемишль і Київ–Хелм перевірки будуть проходити прямо у вагонах;11. Україна офіційно приєднується до зони роумінгу ЄС. Тепер на постійній основі українці зможуть користуватися послугами українських операторів у ЄС;12. запускається підготовча програма до НМТ у ВНЗ ("нульовий курс"). Вона триватиме від 3 до 6 місяців і дозволить абітурієнтам дистанційно підтягнути українську мову, математику, історію і один предмет на вибір;13. зникне звична назва "коньяк" — відповідно до вимог ЄС її замінить "бренді".
Мирний план для України, який озвучив Зеленський:1. Підтвердження суверенітету України.2. Угода про ненапад між рф та Україною, моніторинг на лінії зіткнення.3. Гарантії безпеки. 4. Чисельність ЗСУ - 800 тисяч у мирний час. 5. США, НАТО та Європа нададуть Україні гарантії безпеки за прикладом статті 5. Якщо рф вторгнеться в Україну - буде військова відповідь і відновлення санкцій. 6. рф закріпить політику ненападу щодо Європи та України у всіх необхідних законах.7. Україна стане членом ЄС у певний час (ми хочемо закріпити дату вступу). 8. Пакет глобального розвитку, який буде визначено в окремій угоді про інвестиції.9. Буде створено кілька фондів для вирішення питань відновлення. Мета - залучення 800 млрд доларів. 10. Україна пришвидшить процес укладення угоди про вільну торгівлю зі США. 11. Без’ядерний статус України. 12. ЗАЕС. Компромісу немає. США пропонують управління втрьох і американці - головний менеджер. Компромісна пропозиція України: США і Україна - 50 на 50. 13. Освітні програми в школах, що сприяють розумінню та толерантності до різних культур, усувають расизм і упередження. 14. Території. Найскладніший пункт. Один з варіантів - рф виходить з Дніпропетровської, Миколаївської, Сумської, Харківської областей. В Донецькій, Луганській, Запорізькій, Херсонській областях - "стоїмо, де стоїмо". рф хоче, щоб Україна вийшла з Донецької області, США пропонують компроміс - вільну економічну зону. Якщо не буде згоди на "стоїмо, де стоїмо", то вільна економічна зона може бути прийнята лише шляхом референдуму і тоді треба виновисити на референдум весь документ.15. рф та Україна зобов'язуються не змінювати домовленості силою.16. рф не перешкоджатиме Україні використовувати річку Дніпро та Чорне море для цілей комерційної діяльності. Кінбурнська коса буде демілітаризована.17. Обмін полоненими всіх на всіх, повернення цивільних, дітей та політв'язнів.18. Україна має провести вибори якомога швидше після підписання угоди.19. Ця угода буде юридично обов'язковою. Її виконання буде контролювати Рада миру на чолі з Трампом. 20. Після того, як усі сторони погодяться з цією угодою, негайно набуде чинності повне припинення вогню.
Уряд ухвалив порядок реалізації програми «Скринінг здоров’я 40+». Вона спрямована на раннє виявлення хвороб, які найбільше впливають на тривалість і якість життя українців:🔹серцево-судинні хвороби; 🔹цукровий діабет 2 типу;🔹проблеми ментального здоровʼя.Це проста дія, яка дозволить не пропустити важливе.Як скористатися?Програма запрацює з 1 січня 2026 року. Кожен українець і українка віком від 40 років отримають персональне запрошення в Дії на 30-й день після дня народження. Після прийняття запрошення на Дія.Картку буде зараховано 2000 грн, які можна використати виключно на проходження скринінгу здоровʼя. Для тих, хто не користується Дією, буде альтернативний шлях через банки та ЦНАПи. Обстеження можна буде пройти у державних, комунальних і приватних закладах, що відповідатимуть вимогам МОЗ та НСЗУ щодо участі у програмі «Скринінг здоровʼя 40+». Невдовзі МОЗ оприлюднить перелік закладів. На реалізацію скринінгу в Держбюджеті на 2026 році закладено 10 млрд грн. Дякую командам МОЗ, НСЗУ, Мінцифри та партнерам за спільну роботу.
Запускаємо monoбазарТепер на monoмаркеті наші клієнти зможуть продавати свої непотрібні (або потрібні) речі. Такий собі OLX на мінімалках (поки що). Зараз у нас бета і ми запрошуємо вас на тестування!Є три великих плюси, чому продавати через monoбазар краще:1. Будь-що можна купити частинами.2. Усі продавці вже верифіковані моно, отже, шахраювати тут незручно, якщо не сказати, що неможливо.3. Кожен може зробити свою особисту вітрину на Базарі, поділитися нею в своїх соцмережах або надіслати друзям. Кому цікаво, підпишуться на вас і будуть знати, коли у вас зʼявиться щось на продаж. А взагалі, там багато цікавих функцій. Наприклад, наша ШІ-шка заповнює за вас довгий опис товару, а вам треба лише сказати про нього декілька слів типу «айфон, 80% батарея, коцаний екран». Так, здається, ви значно заощадите час.Плюс, нам здається, що більшість діалогів з покупки - це торги, які теж марнують час. Тож ми автоматизували торг - ви можете запропонувати ціну, а продавець побачить і подумає, чи згоден за стільки продати. І діалогів немає!А ще продавець отримає гроші лише, якщо ви заберете товар з пошти. Якщо подивитеся і він вам не сподобається - гроші самі повернуться до вас, а посилка - відправникові.Комісія за будь-який продаж стала - поки тестуємося, до 8 січня - лише 0,1%. Коли переконаємося, що все працює нормально, стане 1,9%. А під час купівлі оплачуєте додатково лише доставку.І ще важлива деталь: до 8 січня ви можете продати річ на благодійність, натиснувши відповідний тумблер. У такому випадку не тільки ваша сума задонатиться на Хартію, а ми ще додамо стільки ж від себе!Знаходиться Базар під кнопкою Маркету, в окремому розділі — зайдіть, потестіть, пишіть фідбеки, а ми завдяки цьому будемо коригувати розвиток проєкту.P.S. Порада - встигніть забити собі круте посилання на власну вітрину. Я от зробив собі ogo.monobazar.com.ua, і там вже можете придбати щось. Наприклад, благодійний сніданок зі мною цієї середи.PP.S. Ось вітрина моєї дружини toma.monobazar.com.ua
Тепер поговоримо про Херсонську область.1. Окупанти продовжують працювати дронами по усьому, що рухається або стоїть цілим. Без усіляких проблем їх ФПВ переслідують машини по Херсону та атакують. Говорив і ще раз скажу, що Херсонська ОВА - брехуни, які занижують кількість знищених дронів. Якщо над таким містом, як Херсон цілий день літають мавіки, які заглушити можна звичайним РЕБом, то про ФПВ говорити нема чого. Також активно по місту працює артилерія ворога. Звичайно хаотично. Бʼють по місцевим, їм пофіг. 2. Ще гірше ситуація по області. РЕБу майже немає ні в селах на 0, ні далі. Де воно все я не знаю. Чи стає в цьому плані ситуація гірше з кожним днем? ТАК. 3. Острова. Бої продовжуються, робота по окупантам також йде. Все що можна зробити, ми робимо.4. Лівий берег. Провели ротацію, приїхало багато нових окупантів. Ділянку знають погано, тому працюють по усьому живому на сусідньому березі. Багато місцевих, що ми знали вже залишились без будинків. Будь-яка машина атакується. Навіть, якщо це машина місцевого, який везе гуманітарну допомогу односельчанам, тому що наші прекрасні чиновники бояться туди їздити, а люди їсти хочуть і пити хочуть. 5. Евакуація.Багато людей питають, чому ці люди не виїжджають з цих сел? Цим людям немає куди їхати. Наша держава настільки хуйово відноситься до таких людей, що вони згодні сидіти там без нічого в підвалах, чим жити бозна де. За стільки років, маючи ще стільки землі (поки не проданої) можна було збудувати десятки невеликих містечок для таких людей, а не селити в гуртожитки і потім виселяти. Але краще виділити гроші на телемарафон, якісь тупі серіали, відбори на Євробачення. 6. І ще трохи про окупантів. Вони створили ФПВ-школи, в яких вчать пілотів управляти дронами, а практику проходять в Херсонській області, знову ж таки працюючи по усьому живому. 7. Загрози наступу на Херсонську область немає!Підтримати збір