Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Укренерго
Added 03 May 2021

Укренерго

@Ukrenergo
Number of subscribers: 101 411
Photos: 1,570
Videos: 198
Links: 3,390
Description:
Офіційний телеграм-канал Національної енергетичної компанії «Укренерго»

👥 Number of subscribers

101 411
Average/Day:: -25
Average/Week:: -224
Average/Month:: -1291

👁️ Average views per message

19 470
Average/Day:: 20,800
Average/Week:: 17,514
ERR: 19.2%

📊 Messages per Day

2.6
Last day: 2
Week average: 2.3
Average per day: 2.6

Status change history

Officially confirmed 2026-01-30
Officially not confirmed 2022-05-25

Wall

Telegram statistics channel

👁 42,400 24-08-06 11:24
​​«Укренерго» оголосило перші довгострокові аукціони закупівлі допоміжних послуг для балансування енергосистеми.Перші аукціони відбудуться 15 та 22 серпня. «Укренерго» планує купити послуги з надання різних видів резервів, заключивши договори з переможцями аукціонів на 5 років з відтермінуванням надання послуги до одного року. Про це під час форуму «Децентралізована генерація. Нові можливості для бізнесу та громад» повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.Такі умови аукціонів – унікальна можливість для інвесторів, бізнесів і громад як забезпечити енергонезалежність, так і розширити чи почати новий бізнес. «На першому аукціоні 15 серпня буде виставлена потреба 99 МВт. Ми купуватимемо послуги первинного регулювання. В цьому аукціоні матимуть змогу взяти участь, в основному, системи накопичення енергії – дуже швидкі і дуже маневрені установки, здатні виконати команду диспетчера за 15 секунд. Другий аукціон відбудеться 22 серпня. Він більш масовий, будемо купувати 1000 МВт: 579 МВт — послуга завантаження, тобто здатність нових електростанцій підтримувати енергосистему шляхом збільшення свого виробітку, і 421 МВт — це симетричний резерв. В цьому аукціоні зможуть брати участь газопоршневі, газотурбінні установки та електростанції на біомасі. Це станції, які зможуть розвантажуватись та завантажуватись за командою диспетчера протягом 15 хвилин», - зазначив Володимир Кудрицький. Переможці аукціону отримають фіксований контракт у євро з можливістю відтермінування надання послуги на один рік. Тобто, переможці матимуть час до вересня 2025 року побудувати електростанцію чи установку, здатну забезпечувати балансування енергосистеми. При цьому, тариф, який пропонує «Укренерго», буде відчутно вищий, ніж платять оператори європейських енергосистем. За словами Володимира Кудрицького, ці аукціони стануть революційним кроком у побудові розподіленої генерації в Україні. А плани і потреби енергосистеми внаслідок руйнувань, завданих росією, значні. Для побудови стійкої до можливих атак системи у найближчі кілька років в Україні потрібно:+ 4, ГВт потужностей нових вітрових електростанцій;+ 3,8 ГВт сонячних електростанцій;+ 1,4 ГВт потужностей газової генерації;+ 1,1 ГВт потужностей нових ТЕС на біопаливі;+ 0,8 ГВт потужностей установок зберігання енергії.Щоб усе це було збудовано – потрібно близько 12-13 мільярдів євро. Втілити настільки масштабні зміни неможливо без залучення приватних інвестицій. А отже, потрібні економічні передумови, щоб бізнес і громади були зацікавлені у побудові нової децентралізованої енергосистеми. Такі умови створені рішеннями уряду і НКРЕКП, за пропозицією «Укренерго», що і зробило можливим впровадження механізму довгострокових аукціонів.Увага! Нагадуємо, що сьогодні – останній день сплати гарантійного внеску для участі в аукціоні з купівлі резервів підтримки частоти (РПЧ). Для аукціонів з купівлі автоматичних резервів відновлення частоти (аРВЧ) – термін оплати спливає 12 серпня.Допоміжні послуги – це готовність електростанції до зміни потужності виробництва за командою диспетчера. Таким чином – забезпечується стабільність роботи енергосистеми. «Укренерго», як оператор системи передачі, укладає відповідний договір та купує цю послугу у компаній-виробників електроенергії.
👁 64,300 24-08-05 07:42
​​СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання сьогодні вранці – на тому ж рівні, що й у п’ятницю🔹 Відключення не прогнозуються🔹 Через бойові дії та з інших причин знеструмлені 492 населені пунктиСПОЖИВАННЯСьогодні, станом на 9:30, споживання тримається на тому ж рівні, що й у попередній робочий день, у п’ятницю, 2 серпня. Застосування заходів обмеження не прогнозується. У неділю, 4 серпня, добовий максимум споживання був найнижчим за період після скасування обмежень (з 30 липня) та на 5,2% меншим, ніж у суботу, 3 серпня. Причина – прохолодна погода і традиційне зниження споживання у другий вихідний день тижня. Оскільки енергосистема все ще відновлюється після восьми масованих атак росіян, а на енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти – закликаємо, за можливості, перенести користування потужними електроприладами на денні години: з 11:00 до 15:00. Це період, коли в енергосистемі найбільше електроенергії завдяки активній роботі сонячних електростанцій.ЕКСПОРТНе відбувається і не передбачається.МЕРЕЖІ «УКРЕНЕРГО» та ОБЛЕНЕРГОЧерез бойові дії та з інших причин повністю або частково знеструмлені 492 населені пункти.Через бойові дії: є знеструмлення у Донецькій, Дніпропетровській, Сумській, Харківській, Херсонській областях.З технічних причин знеструмлювались споживачі на Сумщині.🔹 Facebook   🔹 YouTube 🔹 Instagram 🔹 Linkedin
👁 65,700 24-08-01 08:00
​​СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання стабілізувалось на одному рівні🔹 Відключення сьогодні не прогнозуються🔹 Користуйтесь потужними електроприладами вдень, з 11:00 до 15:00СПОЖИВАННЯЗастосування заходів обмеження сьогодні не прогнозується.Споживання стабілізувалось на одному рівні. Вчора, 31 липня, добовий максимум був таким самим, що й позавчора, 30 липня. Сьогодні, 1 серпня, на 9:30 споживання також відповідає позначці вчорашнього ранку. Але енергосистема все ще відновлюється після восьми масованих атак росіян. На енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти. За можливості, перенесіть користування потужними електроприладами на денні години – з 11:00 до 15:00. Це період, коли в енергосистемі найбільше електроенергії завдяки активній роботі сонячних електростанцій.ЕКСПОРТНе відбувається і не передбачається.МЕРЕЖІ «УКРЕНЕРГО» та ОБЛЕНЕРГОЧерез бойові дії та з інших причин повністю або частково знеструмлені 496 населених пунктів.Через бойові дії: є знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Харківській, Херсонській областях. З технічних причин знеструмлювались споживачі у Кіровоградській та Чернігівській областях.🔹 Facebook   🔹 YouTube 🔹 Instagram  🔹 Linkedin
👁 79,800 24-07-31 07:49
​​СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання залишається високим у вечірні години🔹 Відключення сьогодні не прогнозуються🔹 За можливості, перенесіть користування потужними електроприладами на денні години – з 11:00 до 15:00 СПОЖИВАННЯЗастосування заходів обмеження сьогодні не прогнозується. Через похолодання тенденція до зниження споживання по країні зберігається.Однак, у вечірні години навантаження на систему все ще високе. Вчора вечірній максимум на 1,2% перевищував аналогічний період понеділка. Прохолодніші ночі впливають на зниження споживання в ранкові години. Сьогодні на 10.00 споживання на 2% нижче, ніж вчора вранці. За можливості, перенесіть користування потужними електроприладами на денні години – з 11:00 до 15:00. Це період, коли в енергосистемі найбільше електроенергії завдяки активній роботі сонячних електростанцій.ЕКСПОРТНе відбувається і не передбачається.МЕРЕЖІ «УКРЕНЕРГО» та ОБЛЕНЕРГОЧерез бойові дії та з інших причин повністю або частково знеструмлені 514 населених пунктів.Через бойові дії: є знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Херсонській, областях.З технічних причин знеструмлювались споживачі у Дніпропетровській, Кіровоградській, Чернігівській областях.🔹 Facebook   🔹 YouTube 🔹 Instagram 🔹 Linkedin
👁 93,700 24-07-30 09:41
​​Ситуація в енергосистемі стабілізується. Якщо не буде обстрілів – у найближчі 3 місяці є можливість обійтися мінімальними обмеженнями або без відключень електроенергії взагалі. Про це в ефірі телеканалу «Київ» повідомив радник Прем’єр-міністра, заступник голови Наглядової ради НЕК «Укренерго» Юрій Бойко.«Все, поки що, рухається в рамках тих оцінок, які давали енергетики ще у травні. Ми з вами увійшли в період, коли електроенергії стало більше, температура впала, відповідно – знизилось споживання. Будучи, на жаль, погодозалежними, ми перебуваємо у відносному балансі. Якщо не буде зовнішніх впливів, я думаю, що ми у цьому балансі (а це означає, що якщо якісь обмеження і будуть виникати, то вони будуть незначними) повинні прожити наступні мінімум три місяці», – зазначив Юрій Бойко. Також він розповів про:🔹 ситуацію із захистом енергооб’єктів від російських обстрілів;🔹 справедливість у розподілі електроенергії під час застосування відключень.Більше дивіться у відео за посиланням:https://www.youtube.com/watch?v=jFXt338Onpk&t=57s
👁 92,900 24-07-25 07:50
​​СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання знизилось через спадання спеки🔹 Обмеження прогнозуються з 16:00 до 22:00🔹 Через негоду є відключення на Тернопільщині та ХмельниччиніСПОЖИВАННЯСьогодні, 25 липня, застосування заходів обмеження прогнозується лише в години вечірнього максимуму споживання – з 16:00 до 22:00 буде діяти одна черга відключень. Причина – комплексна: спека спала і споживання електрики в Україні знизилось. Сьогодні на ранок споживання на 6% менше, ніж його прогнозований рівень (без урахування обмежень) на ранок четверга, 18 липня. При цьому, зменшився і дефіцит потужності – з ремонт повернувся в роботу блок на одній з атомних станцій, а сонячна погода та помірна температура сприяють збільшенню виробництва електроенергії на сонячних електростанціях.Значний дефіцит енергії в енергосистемі України – результат 8 російських масованих атак, які ворог здійснив з початку року на об’єкти енергетики. Внаслідок цього країна втратила 9 ГВт виробничої потужності українських електростанцій. Така потужність дорівнює споживанню влітку у пікові години таких європейських країн як Нідерланди, Фінляндія або разом Словаччини, Литви, Латвії та Естонії.Нагадуємо, що споживачі кожної області, які не належать до переліку об’єктів критичної інфраструктури, розділені на 6 черг (груп). Застосування обмежень до трьох черг означає, що для половини споживачів у кожному регіоні одночасно застосовані погодинні відключення. Якщо застосовано більше, ніж три черги графіків – обмеження розповсюджуються на більшу кількість споживачів. Інформацію щодо графіків відключень в кожному регіоні дивіться на сайтах обленерго або на їхніх сторінках у соцмережах.ЕКСПОРТНе відбувається і не передбачається.МЕРЕЖІ «УКРЕНЕРГО» та ОБЛЕНЕРГОЧерез негоду на ранок знеструмлені 34 населені пункти в Тернопільській та Хмельницькій областях.На ранок через бойові дії та з інших причин повністю та частково знеструмлені 483 населені пункти. Через бойові дії: є знеструмлення у Донецькій, Харківській областях.З технічних причин знеструмлювались споживачі у Запорізькій, Чернігівській областях.🔹 Facebook   🔹 YouTube 🔹 Instagram 🔹 Linkedin
👁 65,700 24-07-24 11:32
​​Підготовка до зими та посилення стійкості енергосистеми в регіонах – ключові завдання, над вирішенням яких постійно працює «Укренерго» разом з міжнародними партнерами та місцевою владою. Вчора голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький разом з Надзвичайним та Повноважним послом США в Україні Бріджит Брінк, директоркою місії USAID в Україні Джулі Конен та очільником Полтавської ОВА Філіпом Проніним шукали спільні рішення щодо посилення захисту енергетичної інфраструктури регіону. Енергетичні об’єкти Полтавщини опинились під ударом російських терористів під час однієї з останніх атак. Що ж робить НЕК «Укренерго» спільно з міжнародними партнерами та місцевою владою: 🔹 Продовжуємо розбудову інженерного захисту критичних елементів високовольтної мережі. На об’єктах «Укренерго» вже реалізовані складні технічні проєкти з антидронового захисту, які збудовані за кошти міжнародної підтримки. За час повномасштабного вторгнення обсяг підтримки від іноземних партнерів, яке залучило «Укренерго», склав 1,5 млрд євро. З них майже 25% - спрямовано на будівництво захисних споруд. Концентруємо увагу на продовжені будівництва нових укриттів та посиленні протиповітряної оборони для об’єктів енергетики.🔹 Відновлюємо високовольтну мережу та забезпечуємо транспортування електроенергії в усі регіони України. Завдяки постійній міжнародній допомозі із закупівлею та доставкою в Україну високовольтного обладнання «Укренерго» сформувало запас, що дозволяє швидко ремонтувати пошкоджені об’єкти. 🔹 Координуємо зусилля з місцевою владою та співпрацюємо над пришвидшенням робіт з будівництва захисту та відновлення мережі. Щиро вдячні Посольству США в Україні, USAID Проєкт енергетичної безпеки та Полтавській ОВА за ефективну співпрацю і величезний внесок у зміцнення енергетичної безпеки нашої країни. U.S. Embassy Kyiv Ukraine USAID Проєкт енергетичної безпеки Полтавська обласна державна адміністрація
👁 59,200 24-07-23 11:52
​​«Укренерго» перерахувало понад 10 мільйонів гривень на відбудову дитячої лікарні Охматдит.Разом з усією країною щиро радіємо добрим новинам про відновлення дитячої лікарні «Охматдит», яка поступово оговтується після прямого влучання російської ракети 8 липня. В медзаклад повернулись лікарі та медсестри, вже проводяться УЗД та МРТ обстеження. Оголошено тендер на ремонт фасаду та внутрішнього опорядження лікарні. До збору коштів на відновлення долучилось і «Укренерго». 8 липня під час нелюдської ракетної атаки на дитячу лікарню «Охматдит» наші колеги сиділи в сховищах по всій Україні. З першими фото постраждалих маленьких пацієнтів, поранених дітей, онкохворих дітей, що сиділи на асфальті і яким самовіддані лікарі продовжували хіміотерапію прямо на вулиці, наша колега створила банку на допомогу «Охматдиту». За той же день співробітники «Укренерго» зібрали на неї 115 тисяч гривень. Також за рішенням правління компанії Укренерго перерахувало 10 мільйонів гривень на відбудову головної дитячої лікарні країни. Тисячі наших співробітників вдячні лікарям «Охматдиту» за кожне врятоване дитяче життя і щиро віримо, що найбільший дитячий медичний заклад запрацює на повну якнайшвидше.🔹Facebook   🔹YouTube 🔹Instagram 🔹Linkedin
👁 77,300 24-07-19 09:06
​​Євросоюз виділив «Укренерго» 100 млн євро грантових коштів на відновлення та захистГрантову угоду на 100 млн євро вчора в Києві підписали голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький та голова Представництва німецького державного банку розвитку KfW в Україні Лоренц Гесснер. На підписанні були присутні заступник міністра енергетики Роман Андарак та члени представництва ЄС в Україні.Єврокомісія уповноважила KfW спрямувати до «Укренерго» кошти спеціальної бюджетної програми ЄС «Ukraine Investment Facility» та забезпечити фінансування та реалізацію низки пріоритетних енергетичних проєктів, таких як:  🔹 Модернізація високовольтних підстанцій в західних регіонах України та розбудова міждержавних інтерконекторів, які з’єднують Україну з енергосистемою континентальної Європи. 🔹 Ремонт та відновлення зруйнованого або пошкодженого російськими обстрілами обладнання на високовольтних підстанціях, а також закупівля і поставка нового обладнання.🔹 Заходи з посилення фізичного захисту підстанцій «Укренерго».Цей грант – це вже друга фаза цільової програми «Реконструкція та відновлення інфраструктури передачі електроенергії України». 11 червня, під час Берлінської конференції з відновлення України (#URC2024), «Укренерго» підписало з KfW угоду щодо першої фази програми на суму 15 млн євро.Від початку повномасштабної війни «Укренерго» вже залучило міжнародної допомоги на 1,5 мільярда євро. Зокрема, 324 мільйони євро - були залучені за підтримки KfW.Ми щиро вдячні нашим міжнародним партнерам за їхній внесок у створення більш енергоефективної, сучасної та захищеної енергомережі України та забезпечення стабільної синхронної роботи української та європейської енергосистем.
👁 26,100 23-11-16 09:16
​​СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ УКРАЇНИ:🔹В середу, 15 листопада, вечірній максимум споживання був на 1% вище, ніж у вівторок, 14 листопада.🔹Вночі через обстріл зазнала пошкоджень ТЕС на сході. Електростанція роботу не припиняла. 🔹Експорт та імпорт сьогодні здійснюються до/з Молдови, Румунії та Словаччини. 🔹Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 501 населений пункт.🔹 Виробленої електроенергії достатньо для покриття споживання, не має підстав для запровадження графіків відключень. СПОЖИВАННЯВчора, 15 листопада, в середньому по добі було тепліше на 1,7°C, ніж 14 листопада. (7,8 проти 6,1°C). Попри невелике, але все ж потепління, споживання електроенергії продовжило поступово зростати: вчора вечірній максимум був на 1% вищим, ніж у вівторок 14 листопада. ВИРОБНИЦТВО ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇВночі через ворожий обстріл знову зазнала чисельних пошкоджень одна з теплоелектростанцій (ТЕС) у східному регіоні. Без світла та води залишилось сусіднє місто. Попри обстріл, електростанція не припиняла роботу, споживачів вдалося оперативно заживити по резервній схемі. Наразі ТЕС працює. Тривають аварійно-відновлювальні роботи. Електроенергії, виробленої українськими електростанціями, достатньо для забезпечення потреб всіх побутових та юридичних споживачів. «Укренерго» не бачить підстав для обмежень в енергосистемі, якщо не буде нових обстрілів. Ліміти споживання не запроваджувались. Якщо у вас відсутня електроенергія – причини дивіться в особистому кабінеті споживача або на сайті вашого обленерго.Роз'яснення щодо лімітів споживання та графіків відключень читайте у першому коментарі. ЕКСПОРТ/ІМПОРТЕкспорт здійснюється до Словаччини, Румунії та Молдови в нічні години (добовий мінімум споживання) загальним обсягом 1 393 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 253 МВт. Сьогодні імпорт електроенергії здійснюється здебільшого в денні години зі Словаччини, Румунії та Молдови. Загальний обсяг 2 921 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 315 МВт. МЕРЕЖІ ОБЛЕНЕРГО Загалом через бойові дії та з інших причин без світла залишається 501 населений пункт.Через обстріли є пошкодження в мережах обленерго в Донецькій, Харківській, Херсонській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.З технічних причин є знеструмлені споживачі у Кіровоградській та Запорізькій областях.