Чи є різниця у рівні енергоспоживання двох сусідніх робочих днів з однаковою температурою? Здавалося б, причин для суттєвих відмінностей небагато. Але вони є, і передусім – це ефективність сонячної генерації.Ще перед повномасштабним вторгненням українські споживачі (як побутові, так і бізнес) активно почали встановлювати сонячні панелі. Хтось хотів просто зменшити власні рахунки за електроенергію, а хтось – заробляти на продажу надлишків у загальну мережу. Масовані російські атаки на енергосистему додали ще один стимул: багато споживачів вирішили посилити власну енергоавтономність – і теж встановили вдома або на роботі сонячні панелі.На сьогодні, вплив «сонця» на енергосистему дуже значний. На ілюстрації до цього посту, з допомогою вже знайомих вам котиків, зображені два графіки енергоспоживання у два суміжні дні березня – посеред робочого тижня і з приблизно однаковою середньодобовою температурою. Тільки перший день – похмурий, а наступний – сонячний. Різниця в рівні енергоспоживання (станом на 9:30 ранку) склала понад 9%. Це дуже багато.Окрім споживання, погода зараз суттєво впливає і на генерацію, бо так само, як і побутові, ефективно працюють промислові сонячні електростанції. Їхню енергію теж потрібно комусь споживати, оскільки інакше для збалансування енергосистеми – генерацію доводиться обмежувати. Експортувати надлишки вдається далеко не завжди, бо у сусідів (наприклад, у Польщі) загальна встановлена потужність СЕС – у кілька разів більша, ніж в Україні. І часто сонячна погода одночасно встановлюється у багатьох країнах одночасно. Щоб уникнути технологічних проблем – ми просимо споживачів у сонячну погоду максимально переносити користування потужними електроприладами на денний час доби.🔹 Facebook🔹 YouTube🔹 Instagram🔹 Linkedin
НЕК «Укренерго» продовжує розвивати партнерство з українськими закладами вищої освіти. Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу став уже 14-ю освітньою установою, з якою компанія підписала меморандум про співпрацю. Відбуватись вона має за такими напрямками: 🔹 Спільні освітні програми. «Укренерго» та Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу планують спільно удосконалювати навчальні програми. Акцент робитиметься на дисциплінах, пов’язаних із сучасними технологіями передачі електроенергії, кібербезпекою в енергетиці та управлінням об’єктами інфраструктури. 🔹 Менторські заходи за участі фахівців «Укренерго». Працівники компанії братимуть участь у навчальному процесі, надаватимуть майбутнім енергетикам консультації з питань кар’єрного розвитку, ділитимуться практичним досвідом вирішення конкретних технологічних проблем. 🔹 Верифікація освітніх програм. Експерти «Укренерго» будуть долучатися до аудиту навчальних планів університету, щоб забезпечити їхню відповідність стандартам та потребам енергетичного сектору України. 🔹 Практика і стажування. Студенти зможуть долучатися до програми Energy Hub — ключової ініціативи «Укренерго» для залучення молоді. Найкращі учасники отримають пропозицію працевлаштування. «Укренерго» розширюватиме співпрацю із закладами вищої освіти. І це справді взаємовигідно, адже компанія отримуватиме можливість готувати молодих фахівців відповідно до власних потреб, а університет — зможе адаптувати свої навчальні програми з урахуванням вимог реального сектору. Врешті це забезпечить студентам компетенції, яких потребує ринок праці. Сьогодні ми будуємо мости між освітою та виробництвом і паралельно отримуємо конкурентні переваги як роботодавець, маючи змогу залучати найкращих молодих фахівців, — наголосила в.о. директора з управління персоналом НЕК «Укренерго» Олена Куртова. Щодо конкретної угоди з Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу, надважливим є також значний досвід фахівців «Укренерго» у створенні систем комплексного захисту енергооб’єктів. Співпраця допоможе університету ефективно сформувати новий напрямок академічної підготовки — «Захист об’єктів енергетичної інфраструктури».🔹 Facebook🔹 YouTube🔹 Instagram🔹 Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання електроенергії суттєво зросло🔹 Через негоду є знеструмлення в 37 населених пунктах у кількох областях 🔹 Будь ласка, споживайте електроенергію ощадливо у вечірні години — з 17:00 до 21:00 НАСЛІДКИ НЕГОДИВнаслідок несприятливих погодних умов (дощ та сильні пориви вітру вночі) на ранок є знеструмлення в 37 населених пунктах у кількох областях. Ремонтні бригади обленерго вже почали аварійно-відновлювальні роботи, протягом дня всі абоненти будуть заживлені.СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії зросло. Сьогодні, 24 березня, станом на 9:30, його рівень був на 11,9% вищим, ніж в цей же час попереднього робочого дня — у п’ятницю, 21 березня. Причина таких суттєвих змін — зниження температури повітря, порівняно з кінцем минулого тижня. А також — хмарна погода майже на всій території України, що зумовлює низьку ефективність роботи побутових СЕС. Вчора, 23 березня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 2,7% нижчим, ніж максимум попередньої неділі — 16 березня. Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).🔹 Facebook🔹 YouTube🔹 Instagram🔹 Linkedin
Робоча зміна тривалістю 66 діб. Саме стільки на початку повномасштабного вторгнення довелось відпрацювати Олександрові – старшому диспетчеру однієї з підстанцій «Укренерго». За графіком, вийти на роботу нашому колезі треба було саме вранці 24 лютого, коли росіяни активно просувались вглиб української території. «Вже близько 10-ї ранку ми зрозуміли що все дуже серйозно, бо повз підстанцію, повз щит керування – пролетіли російські гвинтокрили, десант із кулеметами. Мені зателефонували родичі, сказали: «Вже насуваються на Київ, все дуже серйозно – кидай роботу». А я їм відповів: «Я не можу кинути – я на зміні». Вже увечері стало ясно, що додому не потраплю, бо комендантська година. А зранку зрозумів, що я вже взагалі не поїду, бо підірвані мости були і будинок мій за 25 км – там, де вже російські війська стояли», – так про першу добу повномасштабної війни згадує пан Олександр. А далі таких діб було ще 65. У тривозі за рідний дім, з допомогою харчами й одягом від колег – робочі будні змінювались один за одним. «Найближче до нас окупаційні війська наближались на відстань до 5 кілометрів. А прильоти під паркан підстанції були майже щодня. І наші війська теж поряд розташовувались. Особисто для себе я вирішив: буде – як буде, залишаюсь на роботі, адже тут я більше потрібний. Аварійні ситуації під час моєї тривалої зміни були дуже часто, оскільки дуже жваві бої йшли і лінії були майже щодня пошкоджені. Бувало – по два-три аварійних відключення на добу. Ми свою роботу виконували. Потрібно було оглянути обладнання, яке аварійно відключилось. І в полі зору оглянути те, що можливо, доповісти про ситуацію», – розповідає пан Олександр. Врешті, удома наш колега опинився аж 1 травня 2022 року. За цей час диспетчерський пункт на підстанції став не менш обжитим і рідним. Працює на ньому пан Олександр і зараз, попри ризики ракетних і дронових атак на енергооб’єкти. Дякуємо колезі та усім енергетикам, які сумлінно виконували й виконують свою роботу. Пишаємось!
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження🔹 Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами у денний час — з 10:00 до 16:00🔹 Стежте за повідомленнями на офіційних сторінках вашого обленерго СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження. Сьогодні, 21 березня, станом на 9:30, його рівень був на 2,2% нижчим, ніж в цей же час попереднього дня — у четвер. Причина — безхмарна погода у всіх регіонах України, крім частини східних областей. Це зумовлює ефективну роботу побутових СЕС та відповідне зменшення обсягу енергоспоживання із загальної мережі. Користуватись потужними електроприладами сьогодні доцільно у період найефективнішої роботи сонячних електростанцій — з 10:00 до 16:00. За можливості, врахуйте це у своїх планах на добу. Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).🔹 Facebook🔹 YouTube🔹 Instagram🔹 Linkedin
Робота вже наданого донорами обладнання, спорудження антидронового захисту на об’єктах системи передачі електроенергії та ключові потреби подальшої підтримки української енергетики. Ці та інші теми під час візиту на одну з високовольтних підстанцій обговорили т.в.о. голови правління НЕК «Укренерго» Олексій Брехт, посол Ісландії в Україні Фрідрік Йонссон, представники Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні та Міністерства енергетики України.Ісландія надає підтримку українському енергосектору від початку повномасштабного вторгнення. Зокрема, в минулому році завдяки внеску від урядів Ісландії та Південної Кореї було придбане дуже потрібне енергосистемі обладнання — високовольтні вводи. Закупівля цього устаткування відбувалась саме через Програму розвитку ООН в Україні.«Перед початком опалювального сезону, який зараз добігає кінця, ми повідомляли про накопичення 3 кратного запасу ремонтного обладнання, порівняно із нормативними вимогами. І те, що ми пройшли зиму значно краще, ніж звучало у прогнозах, є свідченням ефективності такого підходу в умовах війни, під час постійних російських обстрілів. Але сформувати цей запас без партнерської допомоги було б неможливо. Дуже вдячні ісландському уряду, Програмі розвитку ООН — за їхню підтримку. Надзвичайно важливо, щоб допомога тривала. А для цього — ми постійно перебуваємо в діалозі з усіма нашими друзями, інформуємо їх, що нам потрібно першочергово. І, на щастя, отримуємо переважно позитивні відповіді на наші запити», — сказав під час зустрічі керівник «Укренерго» Олексій Брехт. Загалом від початку повномасштабного вторгнення Програма розвитку ООН в Україні надала «Укренерго» донорської підтримки на суму близько 20 мільйонів євро — обладнанням та послугами логістики габаритних вантажів. Від Ісландії безпосередньо наша компанія отримала допомоги на суму близько півмільйона євро. Ще понад 5,5 млн євро ісландський уряд вніс до Фонду підтримки енергетики України.🔹 Facebook🔹 YouTube🔹 Instagram🔹 Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання електроенергії зросло🔹 Є необхідність в ощадливому споживанні у вечірні години 🔹 Будь ласка, не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно з 16:00 до 20:00 СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії зросло. Сьогодні, 19 березня, станом на 9:30, його рівень був на 3,4% вищим, ніж в цей же час попереднього дня — у вівторок. Причина — хмарна погода у кількох областях, внаслідок чого ефективність роботи побутових СЕС знизилась, порівняно із попередньою добою.Вчора, 18 березня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 1,9% вищим, ніж максимум попереднього дня — у понеділок, 17 березня. Причина — зниження температури повітря у більшості регіонів. Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Будь ласка, споживайте електроенергію ощадливо. Не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно у вечірні години — з 16:00 до 20:00. Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).🔹 Facebook🔹 YouTube🔹 Instagram🔹 Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження🔹 Є необхідність в ощадливому споживанні у вечірні години 🔹 Будь ласка, не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно з 15:00 до 21:00 СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження. Сьогодні, 18 березня, станом на 9:30, його рівень був на 1,9% нижчим, ніж в цей же час попереднього дня — у понеділок. Причина — ясна погода у більшості регіонів, що зумовлює високу ефективність побутових сонячних електростанцій. Вчора, 17 березня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 8,5% вищим, ніж максимум попереднього робочого дня — у п’ятницю, 14 березня. Причина — суттєве зниження температури повітря. Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Сьогодні є необхідність ощадливого споживання електроенергії у вечірні години. Будь ласка, не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно з 15:00 до 21:00. Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).🔹 Facebook🔹 YouTube🔹 Instagram🔹 Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання електроенергії зросло🔹 Внаслідок нічної дронової атаки є знеструмлені споживачі у кількох областях🔹 Будь ласка, споживайте електроенергію ощадливо. Не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно з 16:00 до 20:00 НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВВночі ворог здійснив дронову атаку на енергооб’єкти в кількох регіонах. Внаслідок пошкодження обладнання — на ранок є знеструмлені споживачі. Ремонтні бригади обленерго вже працюють над усуненням наслідків обстрілу. СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії зросло. Сьогодні, 17 березня, станом на 9:30, його рівень був на 3,1% вищим, ніж в цей час попереднього дня — у четвер. Причина — відчутне похолодання, порівняно з кінцем минулого тижня. А також — хмарна погода у більшості регіонів, що зумовлює нижчу ефективність побутових сонячних електростанцій. Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Через складну ситуацію в енергосистемі сьогодні з 06:00 до 09:00 в усіх регіонах застосовувались заходи обмеження потужності для промисловості та бізнесу. Станом на зараз — обмеження не застосовуються, але необхідність в ощадливому споживанні електроенергії зберігається. Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами у вечірні години — з 16:00 до 20:00. Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).🔹 Facebook🔹 YouTube🔹 Instagram🔹 Linkedin
Три роки разом. 16 березня 2022 року українська енергосистема була екстрено синхронізована з мережею континентальної Європи – ENTSO-E. Це сталось після того, як ми три тижні прожили в ізольованому режимі – від’єднавшись від енергомереж росії та білорусі за кілька годин до початку повномасштабного вторгнення. Приєднання до загальноєвропейської мережі в екстремальних умовах, коли бойові дії відбувались за кілька кілометрів від Києва – безпрецедентний історичний крок. «Об’єднання української та європейської енергомереж дало нам дуже багато. Передусім, ми стали частиною «енергетичного ЄС» – росія втратила важелі впливу на українську енергосистему, і це безумовно посилило нашу безпеку. Після російських ракетних і дронових атак – нас дуже підтримує аварійна допомога та імпорт електроенергії із сусідніх держав. Ми запровадили спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів та відновили можливість експорту української електроенергії, що вкрай важливо для балансування енергосистеми та забезпечення ліквідності українського енергоринку. Упродовж цих трьох років колеги з ENTSO-E надавали нам допомогу обладнанням. Дуже вдячні партнерам за те, що ми постійно відчуваємо підтримку», – зазначив т.в.о. голови правління «Укренерго» Олексій Брехт. Зараз НЕК «Укренерго» – повноправний член ENTSO-E. Ми входимо до топ-5 найбільших європейських операторів системи передачі, поступаючись тільки системним операторам Франції, Італії та Іспанії. Компанія на постійній основі бере участь у засіданнях робочих та експертних груп, комітетів, Асамблеї ENTSO-E. Ми отримали доступ до можливого європейського фінансування великих енергетичних проектів. Разом - стійкіші!🔹Facebook🔹YouTube🔹Instagram🔹Linkedin