СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання електроенергії залишається високим🔹 Негода повністю або частково знеструмила 459 населених пунктів у шести областях🔹 Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами до 22:00 СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії тримається на високому рівні. Сьогодні, 28 липня, станом на 9:30, воно було на 3,4% нижчим, ніж в цей же час попереднього робочого дня – у п’ятницю, 25 липня. Причина змін – зниження температури повітря у центральних, північних і західних областях. Вчора, 27 липня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 6,8% вищим, ніж максимум попередньої неділі – 20 липня. Причина таких змін – значне посилення спеки на всій території України, порівняно із ситуацією тиждень тому. Хмарна погода з дощем на значній території України та утримання спеки у південних і східних областях – зумовлюють необхідність ощадливого споживання електроенергії упродовж цієї доби. Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами до 22:00.Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Споживайте електроенергію раціонально. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).НАСЛІДКИ НЕГОДИ Через несприятливі метеоумови (гроза, шквали) – на ранок повністю або частково були знеструмлені 459 населених пунктів у шести областях. Ремонтні бригади обленерго вже працюють над тим, щоб якнайшвидше заживити усіх абонентів.💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
«Найкраща робота у світі». Так характеризує свої 25 років праці в «Укренерго» старший диспетчер Віталій. Аналіз ситуації в енергосистемі в режимі реального часу, висока концентрація, величезна вага кожного ухваленого рішення — насправді мало хто здатен бути задоволеним роботою в таких умовах. Однак, диспетчери «Укренерго»—– можуть. «Хтось отримує драйв від риболовлі, полювання. Комусь потрібні походи в гори. У нас же — гормон радості виробляється від правильних дій, вирішення складних завдань, контролю над величезною енергосистемою», — каже про свою працю наш колега. 24 лютого 2022 року — саме Віталій дав команду на відключення останньої лінії, що пов’язувала українську енергосистему з російською. Це мало бути планове тестування на здатність ОЕС України працювати в автономному режимі — вже без зв’язків з росією та Білоруссю, але ще і без під’єднання до енергомережі континентальної Європи. Втім, вже за годину на диспетчерський пункт почали надходити дзвінки з підстанцій про обстріли, вибухи і російських загарбників, які заходять на територію енергооб’єктів. Понад 30 років загального стажу в енергетиці, 25 з них — на диспетчерських посадах. Фахівців із досвідом, як у Віталія, в Україні насправді дуже мало. За три десятиліття роботи — наш колега став справжнім профі, здатним працювати у багатозадачному режимі, миттєво реагувати на нештатні ситуації. Для диспетчера це — дуже важливо. Наприклад, вже на першому чергуванні у своїй кар’єрі Віталієві довелось рятувати кілька районів Києва від відключень після пошкодження лінії 110 кВ. Як потім з’ясувалось, через сильну спеку дроти над однією із заток Дніпра провисли і їх обірвала яхта. Цей перший форс-мажор запам’ятався на все життя, і тоді здавалось — залишиться найяскравішим спогадом у кар’єрі. Але війна внесла свої корективи. Роки повномасштабного вторгнення для диспетчерів «Укренерго» — це виснажлива боротьба за утримання енергосистеми в життєздатному стані, тисячі важких рішень, постійна робота під прицілом ворожих дронів і ракет. Були аварії, вимушені відключення — але енергосистема трималась і продовжує триматись. Бо її опора — це люди, які безмежно віддані своїй справі. Дякуємо Віталієві та його колегам. Незламність не згасає!
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання електроенергії демонструє тенденцію до зростання🔹 Є необхідність в ощадливому енергоспоживанні 🔹 Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами до 22:00 СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії демонструє тенденцію до зростання. Сьогодні, 25 липня, станом на 9:30, воно було на 6,9% вищим, ніж в цей же час попереднього дня – у четвер. Причина – спека на всій території України. А також – хмарна погода з дощем у частині західних та північних областей, що зумовлює низьку ефективність роботи побутових електростанцій та відповідне збільшення енергоспоживання із загальної мережі. Вчора, 24 липня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 1,7% вищим, ніж максимум попереднього дня – у середу. Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Сьогодні є необхідність в ощадливому споживанні електроенергії. Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами до 22:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Споживайте електроенергію раціонально. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹Споживання електроенергії зросло🔹Активне енергоспоживання доцільно перенести на період найбільш ефективної роботи сонячних електростанцій🔹Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 16:00 СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії зросло. Сьогодні, 24 липня, станом на 9:30, воно було на 2,1% вищим, ніж в цей же час попереднього дня – у середу. Причина – спекотна погода на всій території України.Вчора, 23 липня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на тому ж рівні, що й максимум попереднього дня – у вівторок. Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Активне енергоспоживання сьогодні доцільно перенести на період найбільш ефективної роботи сонячних електростанцій. Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 16:00Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Споживайте електроенергію раціонально. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
14 повнопривідних пікапів, 5 вантажних автомобілів, 9 комплексів РЕБ і 20 комплектів виносних антен. Завдяки черговому етапу співпраці НЕК «Укренерго» з Фондом «Повернись живим» — така транспортна і зв’язково-безпекова допомога Силам оборони України вже поїхала на лінію фронту. А отримали її бійці 39 окремої бригади берегової оборони. Мобільність на передовій зараз надзвичайно важлива. Евакуація поранених, підвезення боєприпасів і амуніції — все це потребує техніки з підвищеною прохідністю. Щоб при цьому ще й посилити безпеку українських бійців, на передову поїхали РЕБи та антени. Перші прикриватимуть наших захисників від ворожих дронів, а другі — дадуть змогу операторам БПЛА виконувати бойові завдання з більш безпечної відстані.Щоб ця партія допомоги якнайшвидше опинилась у потрібних руках — «Укренерго» задонатило більше 28 мільйонів гривень. А загалом від початку повномасштабного вторгнення — наша компанія придбала для Захисників і Захисниць зброї, техніки та амуніції на майже 700 млн грн.Дякуємо партнерам із Фонду «Повернись живим» за незмінно ефективну співпрацю. І доземно вклоняємося тим, хто зараз боронить нашу свободу.Разом — до Перемоги!
Налагодити обмін досвідом та обговорити перспективи поточної співпраці. З такою метою до України приїхала делегація литовських енергетиків – керівники місцевого оператора системи передачі Litgrid, операторів системи розподілу та представників сектору генерації електроенергії. У рамках візиту – гості з Литви, разом з представниками литовського посольства в Україні, провели переговори з керівництвом НЕК «Укренерго» та відвідали одну з високовольтних підстанцій.«Ми раді приймати у себе наших партнерів і справжніх друзів. Україна та Литва зацікавлені у поглибленні співпраці в галузі енергетики. Зокрема, колег цікавить український досвід облаштування захисту ключових елементів системи передачі електроенергії, здійснення диспетчерського управління в умовах масованих ракетно-дронових атак. Дуже вдячні нашим литовським колегам за допомогу, яку вони надавали і продовжують надавати. Впевнений, що об’єднання зусиль у протидії різноплановим загрозам і ризикам зробить стійкішими енергосистеми обох держав», – зазначив голова Правління НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко.Нагадаємо, у лютому цього року енергосистеми країн Балтії були від’єднані від російської та білоруської енергомереж та перейшли на паралельну роботу з синхронною зоною континентальної Європи. «Укренерго» надавало партнерам з Литви, Латвії та Естонії консультативну допомогу у процесі приєднання до мережі ENTSO-E.Після початку масованих російських атак на українську енергосистему – Литва надала НЕК «Укренерго» суттєву допомогу високовольтним обладнанням. Зокрема, литовські колеги передали нам два автотрансформатори – разом з оливою та навісним обладнанням, трансформатори напруги, високовольтні вимикачі та інше дороговартісне і дефіцитне устаткування. Також Литва є донором фонду URTF, з якого фінансується проект REPOWER.Дякуємо партнерам за допомогу!
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження 🔹 Негода повністю або частково знеструмила 35 населених пунктів у чотирьох областях🔹 Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 16:00 СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження. Сьогодні, 21 липня, станом на 9:30, воно було на 5,4% нижчим, ніж в цей же час попереднього робочого дня – у п’ятницю. Причина – встановлення помірної температури повітря у більшості регіонів (крім південних). А також – ясна погода на значній території України, що зумовлює високу ефективність побутових сонячних електростанцій та відповідне зменшення обсягу енергоспоживання із загальної мережі. Вчора, 20 липня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 4,1% нижчим, ніж максимум попередньої неділі – 13 липня. Причина таких змін – значно прохолодніша погода, ніж тижнем раніше.Враховуючи погодні умови, активне енергоспоживання сьогодні варто перенести на період найбільш ефективної роботи сонячних електростанцій. Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 16:00.Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).НАСЛІДКИ НЕГОДИЧерез несприятливі погодні умови (гроза, сильний вітер) – на ранок повністю або частково були знеструмлені 35 населених пунктів у чотирьох областях. Бригади обленерго вже виконують аварійно-відновлювальні роботи на пошкоджених лініях. Заживлення усіх знеструмлених абонентів планується до кінця доби.💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
Сергій — начальник підстанції, яку неодноразово атакував ворог. Всього за кілька метрів від нього влучила ворожа ракета. Чоловіка тоді врятували бетонні плити укриття. Про день, що назавжди залишиться в пам’яті, колега розповів нам. «Це було рано-вранці, близько 7:20. Ми почули сигнал тривоги й спустилися в укриття разом із черговими диспетчерами та майстром. Інший персонал ще не встиг прийти. Чуємо свист — і одразу приліт… Пил, дихати нічим. Вирішили вийти та бігти до огорожі підстанції, щоб при повторному обстрілі перебувати якомога далі. За секунди добігли, перелізли через огорожу. Коли все скінчилось, побачили, що огорожі вже немає, залишився тільки невеликий фрагмент — решту зруйнувало вибуховою хвилею. Зараз згадуємо про це з посмішкою: могли б просто обійти». Спочатку по підстанції влучили три «шахеди». Через місяць — дві крилаті ракети. Найпотужнішою стала наступна атака, яка зруйнувала те, що відновили після попередніх прильотів. Попри це, пан Сергій з командою зробили максимум, щоб врятувати обладнання. Все, що залишилось, працівники перенесли до іншого приміщення. З руїн дістали зарядні пристрої, щит постійного струму, що можна заживити — запустили в роботу. «Ми підняли підстанцію майже з нуля. Будівельники працювали практично цілодобово, а релейний персонал з’єднував кожну маленьку «жилку». Це зайняло багато часу, але ми розуміємо, що інакше не можна. Як і живий організм, підстанція потребує часу для відновлення. Усі хочуть, щоб світло після обстрілів поверталося швидко. І я хочу, щоб споживачі знали: ми цього прагнемо навіть більше за інших», — каже пан Сергій. А ми хочемо, щоб всі українці знали — як в умовах війни працюють енергетики. Дякуємо панові Сергію та його колегам! Незламність не згасає!
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання електроенергії зросло 🔹 Через негоду повністю або частково знеструмлені 29 населених пунктів у чотирьох областях🔹 Стежте за повідомленнями на офіційних сторінках вашого обленергоСПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії зросло. Сьогодні, 18 липня, станом на 9:30, воно було на 2,5% вищим, ніж в цей же час попереднього дня – у четвер. Причина – хмарна погода у більшості областей України і дощ у південно-західному регіоні держави. Це зумовлює низьку ефективність роботи побутових сонячних електростанцій та відповідне зростання рівня енергоспоживання із загальної мережі. Вчора, 17 липня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 6,4% нижчим, ніж попереднього дня – у середу, 16 липня. Причина таких змін – спадання спеки на всій території України.Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).НАСЛІДКИ НЕГОДИЧерез несприятливі метеоумови (гроза,пориви вітру) – на ранок повністю або частково були знеструмлені 29 населені пункти у чотирьох областях. Бригади обленерго вже виконують аварійно-відновлювальні роботи на пошкоджених лініях. Заживлення знеструмлених абонентів планується до кінця поточної доби.💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання електроенергії зросло 🔹 Негода повністю або частково знеструмила 24 населені пункти у трьох областях🔹 Стежте за повідомленнями на офіційних сторінках вашого обленергоСПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії знизилось. Сьогодні, 17 липня, станом на 9:30, воно було на 5,8% нижчим, ніж в цей же час попереднього дня – у середу. Причина – спадання спеки у більшості регіонів України. Вчора, 16 липня, добовий максимум споживання був зафіксований вдень. Він був на 2% вищим, ніж попереднього дня – у вівторок, 15 липня. Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).НАСЛІДКИ НЕГОДИЧерез несприятливі метеоумови (гроза, сильний вітер) – на ранок повністю або частково були знеструмлені 24 населені пункти у трьох областях. Аварійно-відновлювальні роботи вже почалися, їх виконують фахівці обленерго. Заживлення усіх знеструмлених через негоду абонентів очікується протягом поточної доби.💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin