Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Укренерго
Added 03 May 2021

Укренерго

@Ukrenergo
Number of subscribers: 101 385
Photos: 1,570
Videos: 198
Links: 3,390
Description:
Офіційний телеграм-канал Національної енергетичної компанії «Укренерго»

👥 Number of subscribers

101 385
Average/Day:: -26
Average/Week:: -219
Average/Month:: -1269

👁️ Average views per message

19 470
Average/Day:: 20,800
Average/Week:: 17,514
ERR: 19.2%

📊 Messages per Day

2.6
Last day: 2
Week average: 2.3
Average per day: 2.6

Status change history

Officially confirmed 2026-01-30
Officially not confirmed 2022-05-25

Wall

Telegram statistics channel

👁 19,400 26-02-25 11:09
Щвейцарія допомагає Україні відновлювати енергетичну інфраструктуру. НЕК «Укренерго», Державний секретаріат з економічних питань уряду Швейцарії (SECO) та Hitachi Energy (Швейцарія) підписали тристоронній Меморандум щодо реалізації проекту «Захисні пристрої для реконструкції та розвитку української високовольтної мережі передачі електроенергії НЕК «Укренерго». Йдеться про оновлення релейного захисту та автоматики ключових магістральних ліній.«Довжина високовольтних мереж, які експлуатуються НЕК «Укренерго», близько 17 тисяч кілометрів. Підвищення надійності системи передачі електроенергії в умовах війни – це питання державної безпеки. Тому оновлення і посилення релейного захисту магістральної мережі – це те, що безумовно зміцнить нашу стійкість до різних викликів, підвищить технічну спроможність ключових ліній, зменшить час, необхідний для відновлення енергопостачання після російських атак. Дуже вдячні партнерам за надану підтримку та сподіваємось на продовження співпраці в майбутньому», – зазначив голова Правління НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко.Передбачена Меморандумом загальна сума фінансування проекту «Захисні пристрої для реконструкції та розвитку української високовольтної мережі» складе понад 3,7 млн швейцарських франків (майже 207 мільйонів гривень). Термін реалізації – до кінця поточного року.Дякуємо партнерам за підтримку!
👁 22,400 26-02-24 09:14
Звання Героя України присвоїв трагічно загиблому члену Правління НЕК «Укренерго» Олексієві Брехту Президент України. Відповідний Указ глави держави був опублікований сьогодні. Формулювання підстав –  «За визначні трудові досягнення у зміцненні енергетичної безпеки України в умовах воєнного стану, самовіддане служіння Українському народові». Найвища офіційна нагорода – орден Держави із присвоєнням звання Героя України – закономірне визнання заслуг Олексія Брехта як видатного інженера, ефективного управлінця та людини, що все своє життя присвятила енергетиці. Спершу – її розбудові та модернізації, а згодом – порятунку від варварських російських атак. Понад 24 роки Олексій Брехт віддав роботі в «Укренерго». З початком повномасштабної війни – саме він був ключовою постаттю у всіх процесах, пов’язаних зі швидким відновленням та зміцненням стійкості української енергосистеми. І навіть загинув Олексій Олександрович там, де його дуже часто можна було зустріти – на об’єкті, що відбудовувався після чергової російської атаки. Кожного дня, коли у наших оселях вмикається світло, ми завдячуємо цим інженерному таланту і неймовірній працездатності Олексія Брехта. Пишаємось тим, що працювали поруч.  Завжди будемо пам’ятати. Героям слава!
👁 37,700 26-02-23 09:12
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹Споживання електроенергії знизилось🔹У кількох регіонах вимушено застосовуються аварійні відключення🔹Необхідність в ощадливому енергоспоживанні зберігаєтьсяНАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВВнаслідок ворожих атак на енергетичну інфраструктуру – на ранок є знеструмлені споживачі в Одеській, Харківській, Запорізькій та Сумській областях. Скрізь, де це наразі дозволяє безпекова ситуація, вже здійснюються аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше повернути пошкоджене ворогом обладнання в роботу. Також триває відновлення розподільчих мереж після попередніх масованих атак на енергооб’єкти, зокрема – на Одещині. Через наслідки попередніх російських атак – у більшості регіонів України сьогодні застосовуються графіки обмеження потужності для промисловості, а також графіки погодинних відключень для всіх категорій споживачів. В окремих областях наразі вимушено застосовані аварійні відключення, попередньо оприлюднені графіки погодинних відключень там не діють. Повернення до прогнозованих погодинних графіків відбудеться одразу після стабілізації ситуації в енергосистемі. Стежте за повідомленнями на офіційних сторінках обленерго вашого регіону.СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії знизилось. Сьогодні, 23 лютого, станом на 9:30, його рівень був на 7,5% нижчим, ніж в цей час попереднього робочого дня – у п’ятницю. Причина – підвищення температури повітря у більшості регіонів України, а також вимушене застосування більшого обсягу заходів обмеження в окремих областях. Вчора, 22 лютого, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на тому ж рівні, що й максимум попередньої неділі – 15 лютого. У регіонах, де застосовуються погодинні відключення, необхідність в ощадливому енергоспоживанні зберігається. Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами. За можливості, перенесіть енергоємні процеси на нічні години – після 23:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінитись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨‍💼 Linkedin
👁 46,300 26-02-22 09:07
Вночі та вранці ворог здійснив комбіновану ракетно-дронову атаку на енергетичну інфраструктуру у кількох регіонах України. Внаслідок цього, а також через обстріли вздовж лінії фронту, на ранок є знеструмлені споживачі в Одеській, Київській, Миколаївській, Дніпропетровській, Запорізькій і Полтавській областях. Скрізь, де це дозволяє безпекова ситуація, вже розпочались аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше повернути пошкоджене ворогом обладнання в роботу. Через наслідки попередніх масованих атак – наразі у більшості регіонів України вимушено застосовуються заходи обмеження споживання: графіки обмеження потужності для промисловості та графіки погодинних відключень для всіх категорій споживачів. Час застосування знеструмлень за вашою адресою дізнавайтесь на офіційних сторінках обленерго у вашому регіоні. В областях, де діють графіки відключень, зберігається необхідність в ощадливому енергоспоживанні. Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами. Не вмикайте кілька пристроїв одночасно та, за можливості, перенесіть енергоємні процеси на нічний час – після 23:00.💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨‍💼 Linkedin
👁 31,700 26-02-20 17:00
«Коли випадає рідкісна нагода побувати вдома, у Каневі, я обов’язково йду на Тарасову гору. Сиджу там, дивлюсь на Дніпро і згадую пророчі слова Кобзаря: "Борітеся – поборете!". Це мій головний меседж всім українцям: не втрачайте надію, готуйтеся до випробувань. І знайте: світло обов’язково переможе темряву». Так про свої принципи у житті й роботі розповідає пан Олександр, провідний інженер з релейного захисту та електроавтоматики НЕК «Укренерго».    У професії Олександр вже багато років, але зізнається: нинішні умови роботи стали справжнім випробуванням на міцність. Працювати доводиться у люті морози, коли температура на вулиці опускається до мінус 20, а в розбитих ворогом приміщеннях підстанції тримається на рівні мінус 8. «Складно не лише людям, а й техніці. Кабелі на морозі сильно замерзають, а чутливе електронне обладнання працює на межі можливостей. Ми стоїмо, гріємося коло пари обігрівачів, "хекаємо" на руки, щоб зігрітися. П’ємо чай – і знову до роботи: з 8 ранку і до пізнього вечора», – розповідає наш колега.   Упродовж кількох днів Олександр працював на іншому об’єкті, допомагаючи підняти його з руїн після чергового російського обстрілу. Втім, думками постійно повертався на рідну підстанцію, де на нього з нетерпінням чекає друг – кіт Тигра. Він – справжня «дитина війни»: його знайшли зовсім маленьким у захисних габіонах. А крім того, Тигра – син кішки Ази, яка прожила на підстанції 10 років, включно із періодом окупації у 2022-му. «Аза встигла передати Тигрі свою мудрість: він дуже чемний, до обладнання не лізе, нічого не псує. Зате став справжньою грозою для мишей – цієї осені встановив рекорд з полювання. А ще Тигра – дуже соціальний. Йому сумно самому, тож він завжди чекає на людей, лягає на стіл і ніби щось «розповідає». Я називаю його нашим маленьким «ППО». Звісно, це жарт, але він дійсно працює як живий оберіг для хлопців», – з теплом розповідає Олександр.    Попри втому та холод, колега не втрачає оптимізму. Він переконаний: ворог марно сподівається зламати українців темрявою. «Вони думають, що якщо заберуть у нас світло, то ми здамося. Але ми вже проходили це у 2022-2023 роках. Зима не вічна, вже скоро обов’язково прийде весна, і це додає сил у щоденній праці», – каже Олександр. Дякуємо колезі за його незламний дух та неймовірну самовідданість у ці холодні дні. Завдяки таким фахівцям – українська енергосистема неодмінно вистоїть. Незламність не згасає!
👁 27,800 26-02-19 08:49
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹Споживання електроенергії відповідає сезонним показникам🔹Через негоду знеструмлені 458 населених пунктів у шести областях🔹За можливості, перенесіть енергоємні процеси на нічний час – після 23:00 НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВВнаслідок бойових дій у прифронтових регіонах та цілеспрямованих російських ударів по енергетичній інфраструктурі – на ранок є знеструмлені споживачі у Донецькій, Харківській, Сумській, Дніпропетровській і Миколаївській областях. Там, де це дозволяє безпекова ситуація, вже здійснюються аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше заживити всіх абонентів. Через попередні масовані російські атаки – у більшості регіонів України сьогодні застосовуються графіки обмеження потужності для промисловості, а також графіки погодинних відключень для всіх категорій споживачів. В окремих областях наразі вимушено застосовані аварійні відключення, попередньо оприлюднені графіки погодинних відключень там не діють. Повернення до прогнозованих погодинних графіків відбудеться одразу після стабілізації ситуації в енергосистемі. Стежте за повідомленнями на офіційних сторінках обленерго вашого регіону.СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії відповідає сезонним показникам. Сьогодні, 19 лютого, станом на 9:30, його рівень був таким же, як в цей час попереднього дня – у середу. Вчора, 18 лютого, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 2,8% вищим, ніж максимум попереднього дня – у вівторок, 17 лютого. Причина – застосування меншого обсягу обмежень у частині регіонів України. Необхідність в ощадливому енергоспоживанні сьогодні зберігається. Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами. За можливості, перенесіть енергоємні процеси на нічні години – після 23:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінитись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).НАСЛІДКИ НЕГОДИ Сильна ожеледь, налипання мокрого снігу та пориви вітру зумовили повне або часткове знеструмлення 458 населених пунктів у шести областях – Миколаївській, Одеській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Полтавській і Харківській. Ремонтні бригади обленерго працюють над тим, щоб повернути в роботу пошкоджені лінії електропередачі.💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨‍💼 Linkedin
👁 22,400 26-02-18 08:54
Через наслідки російських обстрілів – упродовж наступних років в Україні буде стабільний попит на нові генеруючі потужності. Відтак – держава та бізнес мають налагодити ефективну співпрацю, щоб ці електростанції з’явились якнайшвидше і саме там, де будуть найбільше потрібні. Про це під час зустрічі з підприємцями у рамках засідання СEO Club заявив голова Правління НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко. «Орієнтовно – 9 з половиною ГВт нової генерації енергосистемі України буде потрібно в найближчому майбутньому. Йдеться про високоманеврену газову генерацію, теплові електростанції на біопаливі, установки зберігання енергії та «зелену» генерацію. Кожному регіону потрібен окремий «мікс», залежно від географічних умов та можливостей передачі електроенергії від атомних електростанцій. Десь є більше сонця і вітру, десь краще зробити ставку на газопоршневі й газотурбінні установки. Завдання держави зараз – створити умови для залучення інвестицій у створення цих електростанцій. Орієнтовна вартість такого будівництва – понад 8 мільярдів євро», – заявив очільник «Укренерго». Як приклад ефективної співпраці держави та бізнесу в енергетиці – Віталій Зайченко назвав довгострокові спецаукціони з надання допоміжних послуг. Завдяки проведеним у 2004-2025 роках чотирьом спеціальним аукціонам – в енергосистемі України вже з’явилось 464 МВТ абсолютно нової високоманевреної генерації, яка суттєво допомагає енергетикам проходити періоди пікових навантажень.
👁 141,000 26-02-17 09:04
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹Ворог здійснив чергову масовану ракетно-дронову атаку на енергооб’єкти у кількох областях🔹Споживання електроенергії знизилось🔹За можливості, перенесіть користування потужними електроприладами на нічний час – після 23:00 НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВВночі та вранці ворог здійснив чергову масовану ракетно-дронову атаку на енергооб’єкти у кількох регіонах України. Внаслідок цього – на ранок є значна кількість знеструмлених споживачів на Одещині (зокрема – у м. Одеса). Також через російські удари є знеструмлені споживачі у Запорізькій, Донецькій, Дніпропетровській та Харківській областях. Скрізь, де це дозволяє безпекова ситуація, вже почались аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше повернути пошкоджене ворогом обладнання в роботу.  Внаслідок попередніх масованих російських атак – у більшості регіонів України сьогодні застосовуються графіки обмеження потужності для промисловості, а також графіки погодинних відключень для всіх категорій споживачів. В окремих областях наразі вимушено застосовані аварійні відключення, попередньо оприлюднені графіки погодинних відключень там не діють. Повернення до прогнозованих погодинних графіків відбудеться одразу після стабілізації ситуації в енергосистемі. Стежте за повідомленнями на офіційних сторінках обленерго вашого регіону.СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії знизилось. Сьогодні, 17 лютого, станом на 9:30, його рівень був на 5,9% нижчим, ніж в цей час попереднього дня – у понеділок. Причина змін – більша кількість знеструмлених споживачів внаслідок масованої ракетно-дронової атаки. Вчора, 16 лютого, добовий максимум споживання був зафіксований вранці. Він був на 7,1% вищим, ніж максимум попереднього робочого дня – у п’ятницю, 13 лютого. Причина – суттєве похолодання у більшості регіонів України. Зберігається необхідність в ощадливому енергоспоживанні. Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами. За можливості, перенесіть енергоємні процеси на нічні години – після 23:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінитись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨‍💼 Linkedin
👁 32,600 26-02-16 09:12
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹Споживання електроенергії зросло🔹Негода знеструмила 178 населених пунктів у восьми областях🔹Зберігається необхідність в ощадливому енергоспоживанні НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВВнаслідок ворожих ударів по енергетичній інфраструктурі – на ранок є знеструмлені споживачі у Донецькій, Дніпропетровській, Черкаській та Одеській областях. Зокрема, внаслідок дронових ударів без електропостачання залишається значна частина споживачів м. Одеса. Скрізь, де це наразі дозволяють безпекові умови, вже здійснюються аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше заживити усіх абонентів. Внаслідок попередніх масованих російських атак – у більшості регіонів України наразі застосовуються графіки обмеження потужності для промисловості, а також графіки погодинних відключень для всіх категорій споживачів. В окремих регіонах вимушено застосовані аварійні відключення, попередньо оприлюднені графіки погодинних відключень там наразі не діють. Повернення до прогнозованих погодинних графіків відбудеться одразу після стабілізації ситуації в енергосистемі. Стежте за повідомленнями на офіційних сторінках обленерго вашого регіону.СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії зросло. Сьогодні, 16 лютого, станом на 9:30, його рівень був на 10,8% вищим, ніж в цей час попереднього робочого дня – у п’ятницю. Причина – скасування обмежень в окремих регіонах та зменшення їхнього обсягу у більшості областей. Вчора, 15 лютого, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 25,6% вищим, ніж максимум попередньої неділі – 8 лютого. Причина – менша кількість вимушено знеструмлених споживачів, ніж після масованої ракетно-дронової атаки, що відбулась у ніч на 7 лютого. Необхідність в ощадливому енергоспоживанні зберігається. Будь ласка, обмежте сьогодні користування потужними електроприладами. За можливості, перенесіть енергоємні процеси на нічні години – після 23:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінитись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).НАСЛІДКИ НЕГОДИЧерез несприятливі погодні умови (пориви вітру, налипання мокрого снігу) на ранок повністю або частково були знеструмлені 178 населених пунктів у восьми областях – Одеській, Миколаївській, Хмельницькій, Київській, Полтавській, Сумській, Чернігівській та Дніпропетровській. Ремонтні бригади обленерго вже здійснюють відновлення пошкоджених ліній.💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨‍💼 Linkedin
👁 35,000 26-02-13 17:00
«Через обстріли роботи стало в рази більше. Руйнувань багато, але про втому нема коли думати – потрібно працювати, щоб всі українці були зі світлом», – так про свої робочі будні розповідає пан Сергій. В «Укренерго» він працює вже понад 7 років. Починав – водієм, а згодом підвищив кваліфікацію і став кранівником.  Без спецтехніки не обходиться жоден ремонт високовольтного обладнання. Робота нашого колеги це завжди виклик: тижні «в полях» – у спеку, холод, дощ чи сніг. А з початком війни, через ворожі обстріли, ці виїзди стали ще більш небезпечними. Адже працювати іноді доводиться зовсім поруч із лінією фронту.   Неодноразово після ворожих атак Сергієві та його колегам доводилось відновлювати підстанції, міняти високовольтні опори заввишки 40 метрів. Такі роботи потребують неабиякої злагодженості дій, точності і майстерності. «Щоразу, коли їду у відрядження, розумію, що легко не буде. Бувало, і 3 тижні поспіль працювали фактично без вихідних. Та як би важко не було – завдання має бути виконане. Це розумію я і кожен з моїх колег. Ми робимо спільну справу – даємо людям світло», – каже колега.   Професіоналізм пана Сергія був високо відзначений на державному рівні. За вагомий внесок у розвиток і забезпечення діяльності енергетичного комплексу в умовах воєнного стану, особисту мужність і самовідданість, виявлені під час ліквідації наслідків аварій на об’єктах енергетичної інфраструктури – він нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.   Пишаємося тим, що в нашій компанії працюють такі люди. Дякуємо панові Сергію за сумлінну працю, незважаючи на всі труднощі і ризики. Незламність не згасає!