Source
Українська асоціація китаєзнавців | Китай звинуватив США в організації біткоїн-хаку на 13 млрд. дол.Китайс...
5 920 Views/Reach
2025-11-15 17:34
Message №15043
Китай звинуватив США в організації біткоїн-хаку на 13 млрд. дол.Китайське агентство з кібербезпеки заявило, що уряд США стоїть за масштабним зламом 2020 року, під час якого було викрадено 127 272 біткоїни на суму близько $13 млрд. із майнінгового пулу LuBian.На думку китайської сторони, повільне й непомітне переміщення викрадених монет свідчить про участь державної структури. У звіті ці токени пов’язують із біткоїнами, які згодом були вилучені владою США у справі проти камбоджійського бізнесмена Чена Чжі.Американські прокурори стверджують, що Чен відмивав незаконні кошти через масштабні криптомайнінгові операції, включно з LuBian, але не пояснили, як саме уряд США отримав контроль над викраденими біткоїнами. Китайський звіт припускає, що США могли зламати LuBian, щоб заволодіти криптовалютою, і називає це «чорним по чорному» — операцією групи хакерів на державному рівні.Звинувачення пролунали на тлі низки попередніх заяв Пекіна про те, що Вашингтон нібито здійснює кібератаки проти китайських установ, хоча Китай зазвичай не надає докладних технічних доказів.Адвокат Чена тепер просить більше часу для відстеження біткоїнів і називає обвинувачення уряду США «серйозно хибними».