Source
Українська асоціація китаєзнавців | Перше клінічне випробування китайського інвазивного нейрокомп'ютерного...
516 Views/Reach
2025-06-18 15:02
Message №13572
🧠Перше клінічне випробування китайського інвазивного нейрокомп'ютерного інтерфейсу дало позитивні результати5 березня 2025 року Китайський центр передових досліджень у галузі нейронауки та інтелектуальних технологій (CEBSIT) та лікарня Хуашань при Фуданському університеті розпочали перше в країні клінічне випробування високопродуктивного бездротового інвазивного нейрокомп'ютерного інтерфейсу (НКІ). 25 березня за допомогою мінімально інвазивної хірургічної операції вони імплантували систему пацієнту з тетраплегією.Після 2–3 тижнів тренувань пацієнт, який протягом 13 років був паралізований у всіх чотирьох кінцівках, успішно керував електронними пристроями (перегоновими іграми, шахами тощо) лише за допомогою своїх думок. Імплант функціонував стабільно, без інфекцій або несправностей електродів.Китай став другою країною після США (через Neuralink), яка розпочала випробування інвазивної технології НКІ на людях.Нейроелектроди CEBSIT, розроблені під керівництвом Чжао Чженто, є найменшими та найгнучкішими у світі. Їхня площа поперечного перерізу становить від 1/5 до 1/7 площі поперечного перерізу Neuralink, а гнучкість — у понад 100 разів вища, що мінімізує пошкодження тканин. Сам імплантат має діаметр лише 26 мм і товщину менше ніж 6 мм.Національне управляння з питань охорони здоров'я Китаю вже визначило вартість імплантації та видалення інвазивних НКІ, створивши чіткий шлях для встановлення вартості послуг після затвердження та комерційного випуску технології, що очікується до 2028 року.Подальші плани охоплюють надання пацієнтам можливості керувати роботом-маніпулятором (хапати та тримати предмети), а згодом і керувати складнішими робототехнічними системами (наприклад, роботами-собаками або інтелектуальними агентами) для відновлення та розширення фізичних можливостей.