Source
Українська асоціація китаєзнавців | Індонезія обіцяє «збалансовані» відносини з США і Китаєм, демонструючи...
282 Views/Reach
2025-04-24 14:35
Message №12991
Індонезія обіцяє «збалансовані» відносини з США і Китаєм, демонструючи обережний нейтралітетІндонезія підтвердила свій намір підтримувати збалансовані й конструктивні відносини як із Китаєм, так і зі Сполученими Штатами після проведення першого діалогу у форматі «2+2» з Китаєм у Пекіні. Ці переговори, які також відзначили 75-річчя встановлення дипломатичних відносин між двома країнами, стали нагодою для Джакарти ще раз підкреслити своє стратегічнє неприєднання і роль регіонального посередника.Під час форуму сторони домовилися про поглиблення співпраці в сфері обміну розвідувальними даними, морської безпеки та реформування багатосторонніх інституцій із метою кращого врахування інтересів Глобального Півдня. Індонезія наголосила на своєму нейтралітеті в суперництві між США та Китаєм, підкресливши важливість обох країн для власного розвитку й висловивши опозицію до протекціоністських заходів у торгівлі — зокрема у відповідь на запропоновані тарифи з боку США.Аналітики називають позицію Індонезії «еквідистанційною дипломатією», що відображає її принцип «вільної й активної» зовнішньої політики, яка ставить у пріоритет національні інтереси та уникає залежності від глобальних блоків. Попри розбіжності у підходах до багатосторонності, Китай та Індонезія зберігають гармонійні відносини, з планами на подальше розширення оборонного співробітництва.Експерти вважають, що Сполучені Штати мають звернути увагу на зростаючу роль Індонезії в регіоні та поглиблювати партнерство з Джакартою для збалансування впливу в Індо-Тихоокеанському просторі.