Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - гобіт, гном та Самотня гора | Толкін українською
Added 06 Dec 2025

гобіт, гном та Самотня гора | Толкін українською

@Tolkiens_Myths
Number of subscribers: 1 335
Photos: 4,380
Videos: 134
Links: 1,160
Description:
Канал для толкіністів та не тільки🧙 Толкін. Володар Перснів. Гобіт. Сильмариліон. etc Для зв'язку та пропозицій пишіть у повідомлення каналу 💌 Навігація: https://t.me/Tolkiens_Myths/7 Інші соцмережі: https://linktr.ee/Tolkiens_Myths

👥 Number of subscribers

1 335
Average/Day:: +1
Average/Week:: -1
Average/Month:: +20

👁️ Average views per message

350
Average/Day:: 253
Average/Week:: 517
ERR: 26.22%

📊 Messages per Day

2.9
Last day: 4
Week average: 2.1
Average per day: 2.9

Status change history

Officially not confirmed 2025-12-06

Wall

Telegram statistics channel

Кілька днів тому Ієн Мак-Келлен завітав на шоу Стівена Колбера, де його, звичайно ж, запитали про прийдешній фільм😂— Чи можете ви нам сказати коли розпочнуться зйомки ["Полювання на Ґолума]?— Думаю, у липні, що насправді прикро, бо тоді у Новій Зеландії буде зима, і я не дуже впевнений, що хочу бути там у цю пору, під вітром і дощем. Але більшу частину часу ми проведемо у приміщенні, я знову вдягну гостроверхий капелюх, і бороду, і ніс. І брови. І вуса. Ой леле. І рукавиці, наважусь сказати. — Енді Серкіс режисує новий фільм. Що ви очікуєте від нього як режисера?— Я б запитав те ж, що питаю у кожного кінорежисера: бідь ласка, навчіть мене як я маю поводитися перед камерою? Ніхто з них цього ніколи не зробив. А взагалі, це дуже веселий випуск, перегляньте за нагоди хоча б першу половину. Там Мак-Келлен розказує про своє тату ельфійської дев'ятки (та який стосунок до цього має Gucci), про спільну вечерю з ПіДжеєм, жарт (або ні🌚) від Крістофера Лі, дізнаєтесь про те, як він носив повне видання ВП у кишені своєї чарівницької "сукні". А ще це випуск, де Ієн спойлернув дещо з "Avengers: Doomsday"😄#новини_фільмів #відео
🔥Ми долучаємося дружньою банкою до збору Сподвижників Ночей 2.0!Спільна мета: 600 000 грнНаша мета: 10 000 грн🪙Посилання на нашу банку: https://send.monobank.ua/jar/3kQXQuE2RH⁉️Для кого і на що збираємо? 🔹Олексію Руденку, керівнику та екскурсоводу Ночей230 000 грн для підрозділу в складі НГУНа комплектуючі для дронів: АКБ, конектори, модулі управління, кабелі, кейси, відеоприймачі, радіопередавачі, антени.🔸Артему Сагітову, одному з найхаризматичніших акторів Ночей і Клубу200 000 грн для бригади «Рубіж»На комплектуючі для дронів: плати, пропи, котушки на опто, корпуси й інші розхідники, які швидко вигорають у роботі.🔹Яну Миргородському, тому самому рудому з Клубу, який у нашій команді ще з 2016 року170 000 грн для підрозділу Гвардії НаступуНа 3 тепловізори, 5 павербанків для Starlink і 5 звичайних павербанків. 🍀Серед усіх донатів на нашу банку розіграємо 3 призи:💫 за донат від 100 грн — ліцензійні дерев'яні фігурні пазли Володар Перснів: Дім Елронда – Рівендейл (XL) від "Woods Story";💫 за донат від 50 грн книги "Астролябії": 🕑"Сер Ґавейн і Зелений Лицар, а також Перлина і Сер Орфео" Толкіна; 🕑"Дж. Р. Р. Толкін. Біографія" від Гамфрі Карпентера.💫 Додатково серед усіх донатів від 100 грн організатори основного збору розігруватимуть уламок збитого "Шахеда". ‼️ Для участі в розіграші, будь ласка, не забудьте додати свої контактні дані у «коментар» до донату (ваш нікнейм та відповідну соцмережу, особливо, якщо ви не клієнт Монобанку), аби ми з вами зв'язались!Кожні 50 чи 100 гривень збільшують ваші шанси на перемогу!💌Звіт буде на сторінках @nighthistory. Основний допис в 🕊, допис в 😎, допис в 📩.Також будемо безмежно вдячні за поширення!Станьте світлом для тих, хто тримає зброю!#збір
📚 Обновка у колекції: "J. R. R. Tolkien. Artist & Illustrator" від Вейна Дж. Гаммонда і Крістіни Скалл Ця книга — збірка із 200 художніх робіт Толкіна з детальними описами та дуже розлогими коментарями із заглибленням у біографію, творчість, джерела впливів. Всередині вміст поділений по кількох категоріях: ранні роботи;видива, міти та легенди;малюнки для дітей;"Гобіт";"Володар перснів";візерунки та герби;додаток про каліграфію."J. R. R. Tolkien. Artist & Illustrator" вперше видано у HarperCollins в 1995 році в твердій палітурці, перевидано в 1998 у м'якій та в 2004 у твердій обкладинці (у мене видання зразка 1998 року). Ця книга була першою серед тих, у яких Гаммонд та Скалл спробували глибоко витлумачити та анотувати кожен з малюнків, надати їм контексту. Із арт-видань раніше була хіба книга "Pictures by J.R.R. Tolkien" (1979 р.) від Крістофера Толкіна, але це радше збірка репродукцій, ніж власне книга. До речі, зі слів деяких колекціонерів, "Artist & Illustrator" містить усі малюнки, що є у "Pictures", тож зверніть на це увагу, якщо плануєте купувати щось із цього.p.s. у адміна Ігоря також давно є ця книга (яку він ще не читав😁), думаю, правильно буде додати спец.теґ👇#моя_колекція #колекція_Ігоря
Продовжуємо рубрику із текстами ілюстраторів Толкіна про самих себе з альбому "Tolkien's World". Сьогодні у нас на черзі славнозвісний Алан Лі 🎨 В ілюстрування Толкіна своєю головною задачею я вважаю створення такої візуальної репрезентації книг, яка б не йшла із ними в розріз, а лише доповнювала те, що в уяві читача створює авторський текст. В такому випадку героїв і їхні епічні пригоди треба зображувати ніби художник і читач знаходяться поруч, але в тіні, на певній дистанцій, і лише іноді можна дозволити собі наблизитися до них у моменти великої емоційної напруги. Але варто уникати спроб передати в ілюстрації весь рівень піднесення і драматизму тих чи інших сцен.Одним із найбільш потужних образів у книзі, на мою думку, є момент, коли Ґолум танцює біля провалля у жерло Судної гори і поруч із ним стоїть Фродо із рукою без одного пальця. Але напруга сцени відвертала мене від бажання зобразити її, тому спочатку треба було створити фундамент. Цим фундаментом став Ородруїн і його велич, які я зобразив на ілюстрації, де на його підніжжях Ґолум слідкує за гобітами. Отже, враження від Судної гори на першій ілюстрації посилює враження від другої із сценою в її жерлі.Такий хід є легшим, як мінімум, в технічному плані. Адже роздруковані на крейдовому папері зображення мають розташовуватися в інтервалі 16 або 32 сторінок, що дуже полегшує художнику муки вибору між тим що треба зобразити, а що ні.Для мене важливо, аби кожна ілюстрація відповідала тексту, який знаходиться на сторінці поруч із нею. І це теж сприяло моєму вибору у пошуку сюжетів для ілюстрацій, часто не надто очевидних."Володар Перснів" є настільки довершеною книгою, що тут немає і сторінки, де не відбувалось би щось драматичне, прекрасне чи жахливе. Лексика і рядки роману настільки гарні й елегійні, що будь-яка спроба перенести їх в живопис видається мені незграбною.Толкіну вдалося створити світ, який існує поза межами власного наративу. Середзем'я доступне уяві кожного з нас завдяки тому, на чому звів його Толкін: історія, мітологія і віра в саме існування цих земель.Я вважаю привілеєм саму лише можливість ілюструвати "Володаря Перснів". Ця книга вплинула на мене і тоді, коли я читав її вперше, і на мою кар'єру загалом. Вона спрямувала мій інтерес, але не в напрямку фентезі, о ні, а до міту і леґенди, а також породила в мені відчуття глибокої поваги до мистецтва оповідача. #автобіографії_ілюстраторів
Обіцяний допис із біографією Теда Несміта і його цитатою про захоплення творчістю Професора з альбому "Tolkien's World":Тед Несміт живе і працює в Торонто, Канада. Разом зі своєю дружиною Донною вони виховують трьох дітей: Коліна, Майкла і Шерін. Як художник, він працює над архітектурними проєктами й різноманітними ілюстраціями, зокрема й книг Толкіна, через які і став відомим. Тед Несміт також любить писати, співати і записувати пісні, а ще книги: "Їх дуже багато, і дуже багато хороших."Через велику любов до творчості Толкіна він створив свої перші ілюстрації до "Володаря Перснів" ще в 15 років. Він почав із рисування детальних скетчів із сценами з роману. Перша його серйозна робота "Неждана гостина" (1972) була виконана темперою. На ній ми бачимо як Ґандальф, Більбо і ґноми досліджують давню мапу Еребора. З великим натхненням він продовжив ілюструвати книги Толкіна, а над деякими із своїх робіт художник працював місяцями. Наприклад, таким є надзвичайно деталізований пейзаж "Рівенділ", який, за словами автора, є "розширенням" малюнка самого Толкіна з ідентичною назвою. В певний момент його роботами зацікавились у видавництві George Allen & Unwin Ltd. В подальшому художника запросили до створення ілюстрацій для Толкіністичних календарів (1987, 1988, 1990 і 1992).Сам Тед Несміт каже про своє захоплення таке: "Коли я почав ілюструвати книги Толкіна, одразу відчув ніби знаходжусь у своєму руслі і слідую бажанню зобразити і дослідити ці світ й історію крізь свої інтерпретації. Іронічно, але моє самовизначення багато в чому засноване на візуальній репрезентації шедевру Толкіна. Так, ніби самі книги обрали мене. Мені дуже імпонують їх сум, гіркота, похмурість, світло, слава, таємничість і велич. Так само ширина і глибина, автентичність, благородство і, зрештою, їх всеохоплюючі чарівність і "північність", як сказав К. С. Льюїс. Я захоплююсь Толкіном так щиро, як дитина, його любов до мови й історій — це великий дар, який дозволяє торкатися різних частинок людської душі." #автобіографії_ілюстраторів
Памʼятаєте, хто такий Сподвижник?Це той, хто несе світло для тих, хто несе зброю.Минулого листопада ми з вами зібрали понад мільйон гривень для підрозділу нашого керівника Олексія Руденка. І тоді стало зрозуміло, що в Ночей справді є спільнота, на яку можна спертися.Тому ми вирішили не зупинятись.Відтепер нашими зборами, окремими й тими, що відбуваються під час наших екскурсій, ми підтримуватимемо саме хлопців і дівчат з команди Ніч в Університеті, які зараз служать у Силах Оборони.Тож відкриваємо збір «Сподвижники Ночей 2.0»!Спільна мета збору: 600 000 грнДля кого і на що?Олексію Руденку, керівнику та екскурсоводу Ночей230 000 грн для підрозділу в складі НГУНа комплектуючі для дронів: АКБ, конектори, модулі управління, кабелі, кейси, відеоприймачі, радіопередавачі, антени.Артему Сагітову, одному з найхаризматичніших акторів Ночей і Клубу200 000 грн для бригади «Рубіж»На комплектуючі для дронів: плати, пропи, котушки на опто, корпуси й інші розхідники, які швидко вигорають у роботі.Яну Миргородському, тому самому рудому з Клубу, який у нашій команді ще з 2016 року170 000 грн для підрозділу Гвардії НаступуНа 3 тепловізори, 5 павербанків для Starlink і 5 звичайних павербанків.Як долучитися, ви вже знаєте.Нам потрібні ваші сподвижницькі банки-підсилення, адже зібрати кошти ми зможемо лишень усі разом. Щоб відкрити власну банку, напишіть нам у @nightstories_bot, ми допоможемо.Або робіть донат у головну банку збору, поширюйте та залишайте реакції на ньому!🔗Посилання на банкуhttps://send.monobank.ua/jar/2DccEjs75T💳Номер картки банки4874 1000 2389 5066І ще один бонус.Серед усіх, хто відкриє допоміжну банку, ми розіграємо збитий бригадою «Рубіж» російський FPV.А серед усіх донатів від 100 грн на основну або будь-яку допоміжну банку розіграємо уламок збитого «Шахеда». Дякуємо, що ви поруч❤️Вашінгу-центричні (лишень на цей збір)#ніч_в_університеті
Fellowship of Fans стверджують, що Темний Чаклун з другого сезону "Перснів Влади" — це Палландо. Персонаж Кіарана Гайндса має виявитися одним із Синіх чарівників, на що вказують такі деталі: перш за все, у фінальному епізоді 2 сезону персонаж сам сказав, що він один із Істарі;у одному з інтерв'ю шоуранери заперечували теорію, що це Саруман (наскільки б він не був схожим зовнішньо, по характеру чи по фразах);Amazon купував дозвіл на використання деяких фрагментів з-поза додатків ВП:Для Руну Amazon отримав спеціальний дозвіл і доступ до двох текстів поза Додатками. Один із них — з "Unfinished Tales", де йдеться про Істарі, а отже компанія отримала можливість за потреби використовувати всіх п’ятьох магів. Другий текст — це фрагмент, де Толкін згадує, що деякі з Істарі перебували у Другу Епоху та подорожували на Схід. FoF Це наче як інсайдерська інфа, якийсь витік, ексклюзив FoF (найчастіше саме вони займаються висвітленням інформації про серіал). Що ж, повіримо їм на слово та дочекаємося виходу 3 сезону (поки що без конкретної дати).#серіальне
💍 І до інсайдів: сьогодні вночі Knight Edge Media повідомили дещо про молодого Араґорна.Як ви вже знаєте, Араґорна буде рекастнуто — на цю роль шукають когось молодого, віком близько 30 років. Також медіа показало уривок сценарію з проб, у якому розгортається сцена за участі молодого Бурлаки, кількох дунедайн та деякої лісової сутності ("Female Woodland Sprite", ні то дух, ні то фея): Лісова фея: Забирайся, або я прокляну тебе навік-віки!Молодий Бурлака: І що ж за прокляття це буде?Лісова фея: Могутнє закляття, що вразить твоє серце!Молодий Бурлака: У мене немає серця. Зате в нього є, і велике.*самовдоволено посміхається*Молодий Бурлака: Ну ж бо, промов свої чари.Дунедайн-побратим: Що ти робиш?Молодий Бурлака: Вона не відьма.Лісова фея: Брехун!Молодий Бурлака: Вона — лісова фея.Дунедайн-побратим: Звідки ти знаєш?Молодий Бурлака: Покажи мені її руку. Вона зламана.Молодий Бурлака: Якби вона була відьмою, то зцілила б себе сама.Молодий Бурлака: Її катували. Хто зробив це з тобою?Лісова фея: І все ж таки, серце в тебе є. Могутнє серце. Серце Короля.Молодий Бурлака: Однак, ти не зовсім без магії. Хто завдав тобі болю? Я можу тобі допомогти.Лісова фея: Допомоги немає, дунедайне. Темрява вже прийшла. Ти проклятий. Але ти це й сам знаєш, чи не так? Знову ж таки, дисклеймер: не всі сценарії кастингів потрапляють у кінцевий продукт.#новини_фільмів
👑 Kingdoms of Arda — інший total conversion мод на БаннерлордВ попередніх дописах я писав про модифікації, в які ви можете пограти. Із KoA ситуація інша, адже розробники планують повністю його доробити, а вже потім випустити. Все почалося ще в 2016 році, тобто до релізу бети Баннерлорду. І все ще нічого💀Раніше автори часто постили влоги, відео тощо, але зараз це стається дуже рідко. Проте вони кажуть, що працюють над модом.Гадаю, він буде більш масштабним, ніж Tales from the Age of Men. Тут, наприклад, можна буде приєднатися до Братства. Сама гра розпочнеться за 2 роки до Ради Ельронда. Також, хоч і головним джерелом для моду є кінотрилогія, автори використовують деякі матеріали із "Сильмариліону".Нині по моду мало інфи. З останнього, це пранк на 1 квітня. Аби слідкувати за новинами, можете вступити в їхній діскорд, адже лише там їх постять... на всі інші сторінки розробники начхали🫠Тож, ситуація навколо нього дивна і мод часто називають мертвим, але як же гарно все виглядає на скріншотах... #гра
🎉 15 січня свій 61 день народження святкував Джеймс Несбіт, виконавець ролі гнома Бофура!Вільям Джеймс Несбіт походить із Північної Ірландії. У 1981 році дебютував у театрі (16 постановок), на телебаченні через рік, у 1982 році (53 серіали), а на великому екрані — у 1986 році (27 фільмів). Обидві його доньки, Мері та Пеґґі, також зіграли у "Гобіті" — вони виконали ролі доньок Барда, Тільди та Сіґрід.Джеймс є послом ЮНІСЕФ, також займається благодійністю: підтримує організацію Wave (для тих, хто постраждав від "Лихоліття" в Півн. Ірландії) та Action Cancer (боротьба з раком), а також є покровителем Youth Lyric (одна з найбільших театральних шкіл Ірландії). У період 2010-2021 рр. був канцлером Ольстерського університету. У 2016 році його призначено кавалером Ордену Британської імперії за театральні заслуги.Трохи цитат з книги Браяна Сіблі "The Hobbit: An Unexpected Journey Official Movie Guide"⬇️Несбіт не був знайомий з "Гобітом" Толкіна та на початку переговорів щодо ролі, після відеопроб, вагався у рішенні, чи потрібен йому такий "блокбастер": Чесно кажучи, я завжди був надто зайнятий і не вважав, що це обов’язково правильний крок для моєї кар’єри.Я тоді не працював, тож не голився й мав трохи щетини на підборідді. Можливо, я навмисне, але підсвідомо, відрощував гном’ячу бороду! У будь-якому разі, мені дали прочитати кілька сторінок, і потім я подумав: "Це справді вийшло дуже непогано". А потім запитав себе: "А чи хочу я, щоб воно вийшло добре?" Проте все минулося доволі добре, та й команда йому сподобалася: Це були такі люди, що я одразу зрозумів, що хочу з ними працювати,та й вони були дуже переконливі (у хорошому сенсі). Вони "продали" мені ідею фільму й подорожі до Нової Зеландії разом із сім’єю, щоб стати частиною цієї пригоди. Мене вразило, що "Володар Перснів" — цей гігантський, надпотужний та впливовий проєкт — якимось чином контролювався маленькою групою друзів у куточку світу за одинадцять із половиною тисяч миль звідси. Я йшов на цю зустріч із думкою: "Я не буду зніматися в «Гобіті»!" А вийшов із неї з думкою: "Я мушу зніматися в «Гобіті»!" Описуючи гномську трійцю Біфур-Бофур-Бомбур та ірландський акцент, Джеймс казав:Ми доволі грубі, прості люди — мій клан. І ми ірландці. Ну, я — так; а Стівен і Вільям говорять з ірландським акцентом — дуже хорошим ірландським акцентом.Якщо персонаж, якого я граю, не має якогось "характерного походження", для мене завжди важливо використовувати власний акцент. Був час, коли Північну Ірландію у світі сприймали лише крізь призму конфліктів, але я б хотів користуватися цим акцентом без будь-якого політичного багажу, щоби це було лише ознакою місця, звідки походить людина.Думаю, Пітер та інші хотіли привнести в персонажа частинку мене, тож було важливо не лише те, щоб я залишався ірландцем, а й щоб у героя з’явився певний шарм і оптимізм. У міру розвитку Бофура, гадаю, ви побачите його серйозну сторону й лютість, але загалом він оптимістичний гном, трохи жартівник, який уміє розрядити атмосферу. Про взаємодію персонажів Бофура й Більбо у фільмі: Мені здається, він [Бофур] бачить у Більбо того, хто, так само як і він спочатку, почувається відокремленим у компанії гномів. Він майже не спілкується з іншими, більш "родовитими" гномами чи навіть зі своїм кланом, адже Біфур говорить лише стародавньою гном’ячою мовою, а Бомбур надто зайнятий їжею, щоб багато розмовляти. А ще ж Бофур поважає Більбо та бачить у ньому щось шляхетне й відважне. Хоч спершу Джеймс й сумнівався, чи треба йому той "Гобіт", та наприкінці проєкту казав:Це як гра для дорослих. Якщо подивитися на хлопчаків 5-7 років — вони лише бігають і граються. От і ми робимо те саме. Єдина різниця — нам за це ще й платять! #дата #інтервю