Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Прайс Тайм
Added 15 May 2021

Прайс Тайм

@PriceTimeBest
Number of subscribers: 4 178
Photos: 2,390
Videos: 925
Links: 689
Description:
Все цікаве, що потрапило мені на очі в інтернеті. Навколо України, про все на світі.

👥 Number of subscribers

4 178
Average/Day:: -2
Average/Week:: +34
Average/Month:: +77

👁️ Average views per message

7 145
Average/Day:: 1,660
Average/Week:: 5,620
ERR: 171.01%

📊 Messages per Day

0.8
Last day: 3
Week average: 1.1
Average per day: 0.8

Status change history

Officially not confirmed 2022-05-25

Wall

Telegram statistics channel

👁 2,500 26-06-18 17:38
От так треба пробивати ППО! От так треба проходити всі кільця та куполи навколо найбільш захищеного об'єкту на росії. Москви)І тут знову хочу додати декілька коментарів до деталей, бо окрім сотень Лютих на відео та літаючої кришки резервуару, можна їх пропустити)Сьогоднішня атака підтвердила мою теорію/логіку/стратегію наших ударів по болотах, що описав позавчора. Після удару по Катопні. І сьогодні били не тільки по нії 😎З моніторингу півнячих каналів, просто судячи з їхніх реакцій - було зафіксовано аж 441 вибух. Можна відняти сотню виходів їхніх же ракет, тому триста наших дронів - взірвались по цілях, або в небі від збиття. Жарт про тракториста залишаю москвічам))Маса отієї кришки резервуару, дивлячись на об'єм, може варіюватися від 7 до 12 тонн. Значить в резервуарі була не нафта і не солярка. Був бензин чи авіагас для авіації. Подивимось по аеропортам, які справи по переносам рейсів.В той резервуар вдарив не наш дрон. На відео показав. А точно ракета з російського ПЗРК - чітко видно запуск із землі та невелика траєкторія. Точно в резервуар.Стосовно невлучання ракет - також море відео. Російські ППОшники і головки самонаведення малих комплексів та ПЗРК - не пристосовані до збиття таких цілей як Лютий та FP-1.Дуже багато не російської мови. Це точно Москва?))І на бантик - окрім Бобрів, Лютих та FP-1 прилетіло багато наших реактивних дронів. Всі вони зранку, а двіжуха почалась після 2 ночі. Тобто, коли наші козаки за пару годин побачили, де з'явилось "вікно можливостей" - почали відправляти туди все що було під рукою. Тому й найбільше відео півнів зранку, і багато реактивних Барсів чи Рут. Думаю, скоро ми більше дізнаємось скільки і чого самого - ми відправили по Москві.Це дуже, дуже, і дуже крута операція з використанням вінка можливостей в усіх цих кільцях оборони Москви. Просунули все що могли, але без використання ракет. Тому це точно не все, на що ми спроможні.Далі може бути ще веселіше. Вітання усім причетним! Це була шикарна операція, на рівні Павутини. Наслідки її ми ще будемо бачити не один день)
👁 2,230 26-06-16 18:09
Сьогоднішній удар по Капотні (черговий) показує дуже цікаву логіку наших ударів. І це не просто удар по "якомусь черговому НПЗ", хоча сама назва Московський НПЗ - вже має натякати, що це не звичайний нафтопереробний завод в околицях Москви. Це доволі довга і системна робота. І якщо не брати до уваги всю логіку нафтового знекровлення росії, а подивитись удари за останній місяць, то я чітко бачу стратегію роботи проти столиці боліт. Давайте розбиратись.До 17 травня (від цієї дати і беремо місяць) удари системно відбувались по нафтогалузі на доволі широкій географії. Системного тут можна було побачити лише саму географію, щоб всі регіони починали відчувати нашу присутність. Не відсутніми палива на заправках, а саме нашу присутність і наші спроможності. До 17 травня - ми потихеньку обрубували кінці системи. Експорт, транспортування, порти, резервуарні парки. Все важливо, особливо експорт, але це була (як виявилось) другорядна задача. Краснодарський край, Кубань, Крим, операція Балтика з портами і заходом до Пітєра - відволікання уваги, ППО, ресурсів оборони і т.д. Головна ціль була і є - Москва!Удар 17 травня по ЛПДС Володарська, НПС Солнечногорська (Нагорне) та самій Капотні - став переломом, коли ми перейшли від виснаження зовнішніх ліній постачання безпосередньо до системного демонтажу внутрішнього паливного розподільчого кільця Москви. Так, добрались саме до МКНПП - Московського кільцьового нафтопродуктопроводу.Капотня є базовим відправним пунктом для Московського кільцевого нафтопродуктопроводу (МКНПП). Це унікальна технологічна система з трьох паралельних ниток трубопроводів загальною довжиною понад 400 км, яка оперізує столицю РФ за 20-40 км від МКАД.Тепер трохи статистики про Московський НПЗ (належить структурі Газпромнефть). Його можна назвати головним паливним серцем столиці. Завод переробляє понад 10 мільйонів тонн нафти на рік і унікальний тим, що розташований безпосередньо всередині мегаполіса (усього за 15 км від Кремля). Його зупинка чи серйозне пошкодження здатні влаштувати паливний колапс у регіоні через колосальну частку ринку.Це серйозний гравець паливного ринку Москви. Завод контролює від 35% до 40% усього роздрібного ринку палива столиці. Фактично кожен третій автомобіль у Москві їздить на бензині чи дизелі з Капотні.МНПЗ покриває близько 70% потреб Москви та Московської області в автомобільному бензині.Та ще й про дороги треба нагадати. Підприємство є ключовим постачальником бітуму в регіоні. З його використанням будується або ремонтується кожна друга вулиця Москви.І головне, що мало хто вказує - авіагас! Це дуже важлива частина роботи МКНПП. В його інфраструктура працює за чітким розподілом: одна нитка качає автомобільний бензин, друга — дизель, а третя повністю виділена під авіаційний гас (авіакеросин марки ТС-1).Через систему МКНПП та її розподільчі станції (включаючи атаковану раніше ЛПДС «Володарська») паливо з Капотні безпосередньо та безперервно подається на паливозаправні комплекси найбільших аеропортів Московського авіаційного вузла:ШереметьєвоДомодєдовоВнуковоТа інші. Усім літакам в цих аеропортах, будь-якої країни - потрібний авіагас. Можу пояснити як логіку з паливом в Криму - все менше людей хоче туди їхати, бо не буде палива звідти виїхати. З літаками так само ;)Нинішня робота по об'єктах МКНПП показує стратегію удушливого зашморгу саме для Москви! Оскільки паливне кільце навколо Москви замкнуте, але ж і не автономне! Воно критично залежить від магістральних поставок із Кстовського (Нижньогородського), Рязанського та Ярославського НПЗ, а також від зовнішніх перекачувальних станцій «Транснєфті». І як ви вже зрозуміли - ми системно по них працюємо - про удари по ЛПДС Пермь і НПС Горький я також вам розказував.Все складається до того, що протягом літа у нас з'являться дуже серйозні "карти", про частину яких вже сьогодні можна розказати Трампу в Франції, а Лукашенко про це сказав ще вчора. І карта буде виглядати не просто зменшенням експорту чи зникнення бензину в Криму. А критичними проблемами в самій Москві.
👁 2,320 26-06-15 13:47
Декілька цікавих моментів стосовно нічної комбінованої атаки. Янсур анабой - одвічний факт, але треба глянути трохи прискіпливіше.Головна ціль, в черговий раз - вибивання наших все менших запасів ракет Рак-3 для Петріотів. Все більше балістики, які лише ці дефіцитні ракети і можуть збивати.І хоча Пак-3 ракет з кожною атакою стає все менше - цього разу Повітряні сили показали роботу над помилками. Адже 2 червня ми не змогли збити 8 Цирконів (тоді вперше вони полетіли з двох напрямків. Окрім Криму додалась Брянська область), а сьогодні, знову з двох напрямків - ми ЗБИЛИ 5 із 6 Цирконів!Стосовно балістичних Іскандерів - також збільшили показники. Минулий раз збили 11 із 33, а сьогодні вже збили 15 із 34!А ще додаємо ЗБИТІ УСІ 30 крилатих ракет, і картинка стає набагато світлішою, правда?)Стосовно балістики, то тут також детальніше подивитись. Не всі Іскандери летіли на Київ. Не вся балістика була Іскандерами. Були також С-400, що летіли не по Києву (Харків і Дніпро).І головне! На скільки я дивився вночі по таймінгам - найімовірніше, не було перезарядок пускових Іскандерів. Працювали декілька девізіонів. Раніше - були періоди по приблизно 35-40 хвилин, між хвилями балістики. Такий час якраз треба для перезарядки ракет. І нам стільки ж. А тому, сьогодні якийсь главпівень вирішив зменшити таймінги, щоб максимально перевантажити ППО. Одна пускова Іскандеру запускає дві ракети з хвилинним таймінгом. Між машинами в дивізіоні також є зазор. І сьогодні все було стандартно, окрім відсутності півгодинної перерви на перезарядку. Хвилі балістики формувались максимально точно, тому було виділено більше 10 пускових, а значить - ціла ракетна бригада працювала вночі. І з цього випливає, що вони не бояться за них, що не буде враження нашими дронами, як було з пусковою Цирконів в Криму. Безпечність - також нам підходить ;)І ще момент - влучання сьогодні прийшлись занадто кучно по історичних об'єктах. Дуже їх сьогодні багато (Лавра, Довженка та інші), і вони точно не спонтанні. Таке враження, що в когось в штабах виникла думка - полити все що можна, що вже точно тобі не дістанеться. *Та горі оно в аду. Нє достанься ти нікому", щось типу такого. Подивимось наступну атаку, які будуть об'єкти. І останнє, чому саме атака було з неділі на понеділок, хоча підготовка була на п'ятницю, навіть з використанням Орєшніка? Тут також сакральне, дідівське. Бо в одного діда за океаном день народження в неділю, ювілей, 80 рочків. Не можна було творити комбіновані атаки перед таким святом. Тому й перенесли на неділю в ніч, щоб лишніх питань не було. В 22 році главпівень війну на два дні через Олімпіаду переніс (тому й не вийшло красивої дати 22.02.22, якщо хто не знав), вчора - почекав дня народження Донні. Все у них, в міжнародній політиці стабільно...П.С. Тут питали окремо мене, чому не було в атаці Кинджалів і крилатих Іскандерів. Тому одразу й на це відповім. Бо Кинджали (через моторесурс Міг-31К) останнім часом рідко, але точно запускають на полювання за нашою авіацією на аеродромах.А крилатих Іскандерів не було, бо якраз підтверджує теорію роботи цілої ракетної бригади - всі пускові були забиті балістичними ракетами. Пускова однакова в цих Іскандерів. Для крилатих просто не вистачало пускових)
👁 2,750 26-06-12 17:51
Я ж вчора говорив, що на день поребріка ми зробимо дуже цікаву атаку)І ось її маємо. Сьогоднішня нічна атака по об'єктах у Татарстані та Самарській області - це не просто випадковий набір влучань у три різні заводи, як може здаватись з першого погляду.Наші хлопці відпрацювали максимально системно і красиво розрізали єдиний виробничий вузол! Удари по нафтопереробних гігантах ТАНЕКО і ТАИФ-НК у Нижньокамську одночасно із прильотом по хімкомбінату Тольяттікаучук - це скоординоване знищення єдиного технологічного кільця компанії Татнєфть, яка прямо годує російську воєнну машину.Давайте подивимось на цифри та реальні зв'язки, бо саме в них ховається вся краса задуму. ТАНЕКО і ТАИФ-НК разом переробляють понад 23 мільйони тонн нафти на рік і видають мільйони тонн бензинів. Але прямогонний бензин після первинної дистиляції нафти має октанове число всього близько 50-60 одиниць.Щоб зробити з нього паливо нормального стандарту АІ-92 чи АІ-95 - потрібні високооктанові компоненти (для всіх знайоме слово присадки). І тут головним донором для всього регіону виступає саме Тольяттікаучук, який має установки потужністю 335 тисяч тонн МТБЕ на рік (метил-трет-бутиловий ефір).Власні лінії присадок у Нижньокамську мізерні, тому заводи Татарстану критично залежні від залізничних цистерн із Тольятті. Влучивши одночасно в НПЗ і в лінії синтезу присадок, ми можемо зупинити цей конвеєр з обох боків. Окупанти залишаться з купою низькооктанової сировини, яку просто нічим розганяти до робочих паливних кондицій.Трохи довідки про ці два заводи: ТАНЕКО (Нижньокамськ): Потужний нафтопереробний комплекс групи Татнєфть, що переробляє понад 16 млн тонн нафти на рік. Для виробництва бензинів там працюють блоки ізомеризації (420 тис. тонн/рік) та каталітичного риформінгу (714 тис. тонн/рік). Це дає змогу випускати до 1,7–3 млн тонн автомобільного палива щорічно.ТАИФ-НК (Нижньокамськ): Сусідній НПЗ, заточений під переробку 7,3 млн тонн важкої нафти та 1 млн тонн газового конденсату на рік. Завод закриває до 88% усього виробництва бензинів у Татарстані.Але паливна пастка - це лише половина справи і логіки сьогоднішньої атаки.Другий і набагато болючіший вимір цього удару - це прямий підрив бази для виробництва російської вибухівки та ракетного палива. Для синтезу класичного тротилу та гексогенових сумішей хімічній індустрії потрібна рідка ароматика, а саме бензол і толуол.На ТАНЕКО працює потужний комплекс ароматичних вуглеводнів, який видає до 60 тисяч тонн чистого бензолу на рік та величезні обсяги промислового толуолу. Ця хімія цистернами йде прямо на заводи спецхімії ВПК, де першим у списку стоїть завод імені Свердлова у Дзержинську. Це монополіст, який споряджає російські авіабомби та бойові частини ракет. Немає толуолу з Нижньокамська - заводи боєприпасів стають на жорстке гальмо.Паралельно з цим Тольяттікаучук закриває питання фізичної оболонки для засобів ураження. Сучасне тверде ракетне паливо для систем РСЗВ Град, Ураган чи Смерч, а також для балістичних ракет комплексу Іскандер неможливо створити без полімерного зв'язувального матеріалу. Простіше кажучи, потрібен спеціальний каучуковий клей, який утримує порошок окислювача та металеве пальне у стабільному стані всередині корпусу ракети, не дає суміші тріскатися при зберіганні та забезпечує рівномірне згоряння при старті. Тольятті виробляє саме такі спецмарки каучуку. Без них не просто зупиняється випуск ракетних двигунів, але й припиняється виробництво російської пластичної вибухівки ПВВ-5А, яка є їхнім аналогом західного С-4.Ось так виглядає правильний системний підхід до російського ОПК. Ми не просто пошкодили кілька технологічних установок. Своїми ударами Сили оборони зупинили весь промисловий ланцюжок, де Нижньокамськ давав базову хімічну енергію та толуол для тротилу, а Тольятті забезпечував паливну логістику та полімерну матрицю для ракет. Це потужне, синхронне знекровлення російського наступу і їхнього ракетного потенціалу. А не просто зменшення бензину на заправках. Відсутність бензину звісно змушує записувати півнів всі ці сотні відео та криво дивитись на владу.
👁 2,790 26-06-08 18:46
Нічого собі новини! Ще вдень чув по радіо, що затримали опенька, який готував замах на працівника ГУР. Сто тисяч доларів росія готова була заплатити, і 10 тисяч авансу вже заплатила. Організатор визначив метод і час, а ще мав знайти оператора дрону, та за допомогою FPV хотів завершити теракт.Так вже ввечері читаю, що це не просто працівник ГУР, а замах мали робити на цілого Андрія Юсова!А це вже зовсім інша картина вимальовується! Юсов - це ж не просто рядовий працівник, а офіцер ГУР, який медійно представляє ГУР та був (надіюсь, що залишився) радником Буданова.Буданов уже голова ОП, і на нього також було багато замахів від тих же ФСБшників. І нинішній замах на Юсова не "можна притягнути для заголовку", а це являється прямим актом російського тероризму на державному рівні! Бо я бачу, що удар по Юсову - це удар також по Буданову. І це означає, що переговори відбуваються із все більш поганим сценарієм для півнів. Скоріше за все - наші дальні удари дають максимальний результат, що тільки буде покращувати нашу переговорну позицію. І тому вони вдались до таких дій.Юсов же не просте медійне лице ГУР для коментарів та інтерв'ю. Це та людина, яка може і порядок денний у сфері безпеки організувати. І в роботі КШ з приводу полонених постійно його бачу. Та й стосовно комунікацій Буданова - він же давно в його команді. І я думаю, що це готувався удар саме по ньому. По його найближчому оточенню. Точно підлий почерк роботи півнів, це таке в них бачення вирішення проблем. Але є в цій історії і трохи позитивної сторони. По перше, теракт не вдався. По друге, може 100 000 доларів і не багато для росії, але для якогось відділу ФСБ - то великі гроші. І витрачаючи такі ресурси - на людей, котрі нічого не вирішують, ніхто б не став. Розумієте? Якби Юсов, разом з Будановим, нічого не робили: були б нейтральними, непомітними, зручними та зрозумілими - ніхто б такі замахи не робив. Кістку в горлі ніхто терактом не випилює. Тут є щось набагато більше у їхній роботі, що лапті застосовують фізичне знищення.Значить, правильно все роблять. І добре, що відпрацювали силовики та затримали цього горе кілера.
👁 1,950 26-06-03 13:03
Розбір нічної комбінованої атаки. Так, вона знову унікальна. І головна відмінність від усіх попередніх - запуск Цирконів з Півночі та синхронізація із Іскандерами.24 травня був ва-банк, летіти усі наявні ракети, що можна було запустити. Але упор був більше на крилату складову - всі три види крилатих ракет полетіли, навіть Ікснандер-К. А сьогодні - максимальна кількість балістики та гіперзвуку.Чому не було Кинджалів? Тому що їхня задача вже давно - полювання за нашою авіацією на оперативних аеродромах. Канатове чи Старкон під ціллю спочатку атаки, щоб знищенням літаків зменшити кількість збитих крилатих ракет. Сьогодні ж крилаті Х-101 були в самому кінці атаки, бонусом. Без якоїсь конкретної задачі. Задача стояла перед, скоріше за все новими командуванням і планувальниками, бо тут реально було видно синхронізацію різних частин і напрямків. Тут знімаю шляпу, навчились, здивували.Здивували найбільше - вперше в історії застосування Цирконів, півні їх перегнали далеко від моря. Гіперзвукова протикорабельна ракета працювала по наземних цілях по зовсім іншій території. І якщо раніше, рідне місце Цирконів був Крим, де і мають стояти комплекси ПКР - сьогодні закуски були з півночі. Тобто, заходили з Чернігова.І не просто працювали з Півночі, а ще й синхронізували удари у півгодини для двох хвиль! По Києву летіли 16 Іскандерів-М (4 пускових по 2 повних залпи з перезарядкою!) та 8 Цирконів з різних сторін - Криму та Брянщини.Колись я вже казав, що перевантаження ППО вони могли б зробити, запустивши 30 балістик за півгодини по Києву. І це вперше сталось. Ми не змогли збити жодного Циркону та лише 11 з 33 балістичних ракет.Циркони з півночі летіли вдвічі швидше ніж з Криму. До двох хвилин і без підняття в стратосферу - дуже похила траєкторія через малу відстань. Це було дійсно неочікувано для наших систем і операторів. Стосовно кількості балістики - вона не вся летіла на Київ. На Київ по моїм оцінкам було 24 ракети, а 9 по Дніпру і Запоріжжю. І там використали ракети від комплексів С-300/400, а не Іскандери. Лапті витрачати можуть мільярд доларів на атаку, але по Дніпру пішли набагато дешевші ракети. Та й відстань дозволяє їх використовувати. Ось тому і зараз вся мережа в фото побитого асфальту Дніпра - бо це не касетна частина Іскандера, а робота вражаючих елементів ракет ППО С-300.Яка логіка цієї атаки?Відповідь за удари по нафті, їм боляче читати щоденні негативні коментарі охлосу. Як казав їхній один пропагандон - вони країна-лох, а не країна-гній.Боляче за стоячий фронт і наші успішні контратаки за останній тиждень. Фронт не просто став, а почав повертатись в нашу сторону. Тому, щоб переломити тенденцію - потрібно максимально швидко вибивати ракети Пак-3 для Петріотів. Пробивати нашу ППО та все більше показувати кадрів палаючих Києва та Дніпра. Це вирішує усі вищі проблеми, бо завжди залишається позиція сили. Навіть якщо у них залишиться 20 балістичних ракет - після ва-банку вони зобов'язані запустити їх по Україні. Бо їм треба завалити нас до того, як повалиться їхня економіка чи режим, через нову мобілізацію. Хоча, мобілізація нічого не змінить. Підуть усі на убой без писку і жалоб.А нам треба стояти. Навіть без ракет ПРО, ми можемо ефективно відбивати все решту - Шахеди і крилаті ракети все ще на рівні 90% збиваються. А це нічого собі як суперефективно.Поки раптовий Циркон прилетів з півночі - знайдемо протидію фізично. Ми ж знищили вже одну таку пускову в Криму.А дадуть ракети - будемо збивати, як і збивали раніше усі ракети. Підкреслюю - ми вміємо збивати УСІ ІСНУЮЧІ на росії ракети)Подивіться на вулицю. Попри задимлення та смерті - ми ж стоїмо. Працюємо і не здаємось. У нас же немає іншого варіанту. Або ми виграємо, або росія програє)Тримаємось цілісної маси)
👁 2,300 26-06-01 09:30
На вихідних Птахи СБС не просто знищили два літаки Ту-142 в Таганрозі. Це також вітання півнів із річницею успішного проведення операції Павутина!Тоді, 1 червня 25 року, Служба Божа вразила літаки стратегічної авіації одразу на П'ЯТИ аеродромах та підтвердила знищення до 20 літаків (Ту-95МС, Ту-22М3 та інших. Після цієї операції результативність комбінованих атак на Україну знизилась на порядок. З періоду 7-10 днів - до 12-20 днів. І тільки недавно лапті змогли одноразово повернутись до повторної атаки у 10 днів. На ці вихідні, після максимального нагнітання - вони не змогли витрамати етап підготовки в тиждень, і придумали добове перемир'я на Трійцю. Це усе причина та наслідки. З літаками, бензином на їхніх заправках, а скоро буде і з КАБами.Стосовно літаків, то Птахи СБС могли б і більше вразити літаків під Таганрогом. Просто два з чотирьох вже стояли на ЗПМ, решта доремонтовується. Хоча питання - навіщо? Всеодно ж скоро згорять, якщо за декілька днів не перелетять за Урал)Ту-142 - то не просто протичовновий літак, як ви могли бачити в заголовках. У вашому розумінні, проти човнів може бути і звичайний гелікоптер з кулеметом, розганяти резинові човни на Дніпрі. Але Ту-142 це здоровенний монстр, який створився на базі тих самих гучних Ту-95, але зі збільшеними розмірами та забитий суто приладами для пошуку ПІДВОДНИХ ЧОВНІВ, а не звичайних) Так, у нас немає таких підводних човнів і навіть дронів. Ту-142 шукає здоровенні підводні човни, та ще й має арсенал зброї та торпед - щоб працювати на зниженням човнів. Розкидає купу буїв з сенсорами та шукає підлодки. А потім може їх знищити. Але для країн, що мають такі підводні човни - ці літаки виглядають страшною зброєю проти їхніх "підводних невидимок".І удар по, наче непотрібних для нас, літаках закриває одразу три питання:- нагадати про річницю Павутини і знищення багатьох бомбардувальників Ту-95МС;- ляпас по можливостях боліт протидіяти іноземним підводним човнам, розв'язати союзникам руки у можливій майбутній конфронтації;- зменшення можливостей російської авіації до канібалізму своїх же літаків. Моторесурс у всіх літаків кінечний, і деякі Ту-142 можуть на тому ж ТаНТК стати донорами для трудяжок Ту-95МС, які єдині зараз тягають крилаті ракети Х-101. Ту-160 і Ту-22М3 давно не беруть участь у комбінованих атаках по Україні.
👁 25,000 26-05-25 13:39
Не знаю, які там власні джерела у видання Defense Express, але вони точно далекі від істини.Фахівці звідкись порахували, що еквівалент прильоту однієї болванки Орєшніка - це БЧ Шахеда, тобто 52-95кг тротилового еквіваленту. Відповідно, заявляють вони, що кінетична версія Орєшніка еквівалентна 36 Шахедам))Насправді, це не так. Я поки єдиний, хто показав вирву від болванки. Решта знайдених - влучили в гаражі кооперативу. І тільки я показував на відео, яка та вирва.Тепер, подивіться на фото. В мене 183см (це про зріст) і 100++ кг (це про масу). Дефенси з'являють про 3 метри діаметр та 2 метри глибини. Але ви ж самі бачите, що це все менше. Приблизно 2 метри діаметр та 60см глибина. Немає ніякої мови про навіть 50кг еквіваленту!Снаряд 152мм калібру важить більше 40кг, але й вибухової речовини там до 10кг. І і сотні разів був під обстрілом такого калібру. Знаю їхні воронки, на якому грунті. Ось тут я експерт, і знаю про що я говорю.І руйнування від Шахедів знаю. В нього потужніша БЧ від 152мм снаряду. Ця вирва - точно простіша і менша. Я розумію, що недооцінювати ворога не потрібно. Але й прибавляти їм, та нагнітати страху для українців - також не треба. Орєшнік в такому кінетичному виконанні - не 36 Шахедів. А 36 - 152мм снарядів. Навіть до 155мм калібру не дотягує)
👁 1,930 26-05-24 13:11
В принципі, тут немає чого робити великий аналіз, але декілька висновків точно буде. Нам і без світла видно, що вони під***си.Це був не звичайний, точно унікальний обстріл. Нарешті півні використали усі можливі на зараз засоби ураження. Крилаті ракети - Х-101 з повітря, Іскандер-К із землі та Калібри з моря. Балістичні Іскандери пробили сьогодні купол ППО над Києвом. Циркони з Криму - також не були збиті. Головна вишенька обстрілу - застосування Орєшніка, по моїй Білій Церкві. Я живу в БЦ, і все прекрасно чув - приліт пустих болванок відбувся по гаражному кооперативу зовсім недалеко. По інформації штурпаків - удар йшов по нашому аеродрому. Але я вас завіряю, що це зовсім різні частини міста. Навіть з похибкою в декілька кілометрів - між ними ще більша відстань від будь-якої похибки.Для чого все це було зроблено, і чому аж 90 ракет було запущено - мені зрозуміло. Відповідь за наші удари, їм реально болячеспостерігати майже щоденне вигорання потужностей НПЗ, НПС та ЛВДС. В відповідно вигорання грошей та можливостей масштабування. Та навіть ремонту. Вони розуміють, що ми відкидаємо їх у розвитку нефтянки на роки назад. Побудова ОДНОГО резервуару на 50 000 тон нафти займає 2-3 роки. Ми вже десятки їх спалили.Друга логіка - вони пішли ва-банк. Після комбінованого удару після 9 травня у них точно була політична логіка удару. З позорний дозвіл провести свій парад на Красній площі. Обстріляли майже всі області, безалаберно розтягнуто по часу на майже добу обстріл. Нічого не вражено, в головне - військові політично доповіли, що відповіли за парад бункерному діду. І йому не сподобалось))Сьогодні, було зовсім інше планування. Сьогодні було таке відчуття, що сам хуйло спостерігав за подіями, та спостерігав онлайн. Це як на навчаннях, коли на центральну вишку полігону приїхав верховний - у всіх команда дати море огня. Начальник спостерігає. А так як все військове керівництво буде на вишці - підготовка почалась за довго, до цієї атаки. І тому по військовому - сьогодні було все на вищому рівні, ніж попередня атака. Спочатку Кинджали на Старкон за нашою авіацією, щоб та менше крилатих ракет збила. Потім Циркон поміж балістикою - багато балістики. Паузи між залпами - вони заряджали пускові Іскандерів. Додаткові ракети уже чекали поряд з пусковим, такого взагалі не пам'ятаю. Атака не розтягнута на добу, все компактно, на три години, з різними хвилями та координацією. Це дуже високий рівень підготовки та участь усіх видів та родів військ.Цю комбіновану атаку я справді називаю ва-банком, бо підготовка до неї почалась і робилась вперше довгі роки за участі самого хуйла. Саме він зробив звернення до наших військових, саме він попередив аташе інших країн, що буде застосування МБР. Це найвищий рівень готовності - главпівень особисто впрягається до комбінованої атаки. Показати охлосу - він ще може. Показати Китаю таке ж. На світ йому по барабану - охлосу і Китаю треба картинка, що він не хлопчик для биття. Тому - ва-банк. Більше таких атак не буде до осені мінімум. А після виборів в США буде ще краще видно. Але і в нас до осені ще море роботи по об'єктах, які вони все менше можуть захищати від наших дронів.Ще один аспект піднімає ця атака. Півні до сих пір нас не розуміють. Вони до сих пір сподіваються, що такими атаками і відключенням світла зимою - ми будемо майданити і ставати проти влади. Що нас можна інформаційно розкачати, а не навпаки - об'єднати. І вони раз за разом роблять цю помилку. Сьогодні зранку тільки проросійський олень може подумати, що нам треба зупиняти війну і переставати один одного бомбити.Цього і хочуть їхні іпсошники. В 22 році вони дуже гарно справлялись із своїми задачами, признаю. Але зараз - їм потрібен уже дід з папірцем для звернення до ЗСУ, щоб закінчували війну. Вони не розуміють, що ці обстріли тільки гуртують нас. Бо кожна така унікальна атака показує нам, що їм ппц боляче, та ВОНИ ж, а не ми - постійно "відповідають" за наші точні удари.
👁 1,440 26-05-21 18:48
Чому вдалий удар по Кстово продовжує тиск на Москву після наших зальотів дронів до столиці боліт.Коли ми чуємо про черговий приліт по російському нафтопереробному заводу, у стрічці новин зазвичай миготять загальні фрази про топ-5 найбільших підприємств та абстрактні мільйони тонн нафти на рік. Але давайте закопаємося у конкретну залізничну та трубопровідну логістику, щоб зрозуміти, куди саме прийшовся цей хірургічний удар та чому від нього зараз тріщить паливний купол навколо Москви.Нічне влучання дронів по заводу "Лукойл-Нижегороднефтеоргсинтез" у Кстово припало на установку первинної переробки нафти АВТ-6. Це серце заводу, осінтери вже точно визначили цю установку, додам в коментарі. Саме тут сиру нафту, яка магістральними трубами "Транснєфті" качається прямо із Сибіру, зневоднюють та розділяють на фракції.Без роботи АВТ-6 усі наступні високотехнологічні установки для виробництва бензину та авіагасу просто залишаються без сировини. Швидко полагодити таку махіну в умовах санкцій неможливо, бо вона нашпигована західною автоматикою та компресорами. Тим паче, завод отримує повторне ураження, руйнуючи всі попередні спроби росіян провести хоч якийсь ремонт.Але найцікавіше починається у логістиці "на вихід", адже Кстово заточене не на далекий експорт морем (не нафти, а вже продуктів з неї), а на пряме забезпечення паливом Центрального федерального округу РФ і безпосередньо Москви. Завод з'єднаний окремим нафтопродуктопроводом з Московським кільцевим продуктопроводом. Це та сама артерія, яка живить автомобільне кільце навколо столиці півнів та забезпечує авіаційним гасом три найбільші московські аеропорти - Шереметьєво, Домодєдово та Внуково. Зупинка переробки у Кстово означає, що паливо для цивільної та військово-транспортної авіації під Москвою тепер доведеться тягнути цистернами залізницею, яка й без того перевантажена.Паралельно Кстово є початковою точкою великого продуктопроводу "Север", яким дизель стандарту Євро-5 йде на Балтику в порт Приморськ (який ми також зупиняли).Виведення з ладу АВТ-6 автоматично обрізає експортні обсяги та позбавляє компанію "Лукойл" валютної виручки. До того ж, саме цей НПЗ тримає баланс фірмового бензину на заправках "Лукойлу" в усьому московському та поволзькому регіонах. Тепер, щоб не допустити порожніх стел на своїх АЗС у Москві чи Нижньому Новгороді, компанії доведеться закривати дірки закупівлями у конкурентів або везти паливо аж із Пермі, де заводи теж періодично палають.Ефект від удару подвоюється через географію. Одночасно з Кстово під ураження вчора потрапила нафтоперекачувальна інфраструктура у Ярославлі. Саме Ярославль та Кстово - це два головні опорні стовпи, які закривали потреби Москви та логістику Західного військового округу. Зазвичай, коли лягав один завод, Москва перехоплювала паливо з іншого. Одночасний тиск на обидва вузли ламає ці резервні схеми та створює каскадний дефіцит. Росіяни змушені маневрувати залишками, розпорошувати свої дефіцитні комплекси ППО з фронту для захисту тилових труб і думати, чим заправляти літаки та танки, коли власна первинна переробка по трохи втрачає потужності. Резервуарний парк на всіх об'єктах, куди прилітають наші дрони - це також потужності.Тепер головне питання - хто ж спробує підставити плече та замінити Кстово й Ярославль у цій безнадійній спробі врятувати Москву від паливного голоду?Варіантів у Кремля залишилося критично мало. Перший - це Московський НПЗ у Капотні, який належить "Газпромнєфті". Він розташований прямо в межах столиці боліт і дає понад десять мільйонів тонн переробки на рік. Саме Капотня зараз почне працювати на межі своїх технологічних можливостей, намагаючись залити авіагасом Шереметьєво та Внуково замість Кстово. Але Капотня вже відчуває постійний тиск наших дронів, і збільшення навантаження лише робить її ще більш пріоритетною мішенню.