Чотири роки з дня звільнення Київщини від російських окупантів.За цей час багато що змінилося, подвиги залишилися для суспільства спогадами та історіями. Лише біль і шок від загибелі рідних, від російських воєнних злочинів — ще довго будуть супроводжувати нас.За кілька діб росія втратила контроль над 270 населеними пунктами Київської області, покинула Чернігівщину та Сумщину. Після зриву плану захоплення Києва "за три дні" втеча ворога з півночі України стала справжньою, видимою та очевидною стратегічною поразкою. І нашою стратегічною перемогою.Мені випала честь бути серед десятків тисяч наших громадян, які дали окупантам справжній бій на Київщині. Я бачив, як вчорашні цивільні чоловіки були готові голими руками рвати ворога за свій дім, за свою родину. Як бізнес віддавав все, аби підтримати підрозділи. Як влади всіх рівнів перестали мірятися цими рівнями і стали силою. Битва за Київ, за Київщину тривала місяць, тиждень і один день. Військовому командуванню, серед представників якого багато моїх бойових побратимів, вдалося зупинити, нищити, відкинути ворога. Вийшло спланувати справжній історичний опір. Успіх оборони столиці показав нам, наскільки ворог близький до домівок мільйонів. Наскільки ворог цинічний в своїх діяннях. Але звільнення Київщини показало, як виглядає наш опір, якими є наші перемоги. І наскільки ми швидко можемо повернути до життя звільнену землю, якщо хочемо, якщо будемо стояти разом.Низькій уклін та подяка всім воїнам, що брали участь в обороні Києва та звільненні Київщини. Усім, хто важкою цілодобовою працею відновлював сполучення, комунікації, хто розміновував поля і тим, хто оперативно посіяв хліб — від звичайних комунальників до рятувальників, медиків, бізнесу та інженерів.Велика честь знати і памʼятати кожного та кожну, хто був пліч-о-пліч у ці складні тижні. Завжди памʼятатимемо подвиг тих, хто поліг в боях та від ворожої зброї у ті тяжкі дні. Ви вкотре показали нам: за що і проти чого ми бʼємося.Слава Україні! Героям Слава!
Протягом багатьох десятиліть Збройні Сили були для нашої нації малою частиною держави. Для абсолютної більшості - далеким другом, який існує провсяк випадок. Резервна система, яка повинна зробити щось надважливе, коли настане час.Нині вся наша нація бачить, як виглядає цей надважкий, надважливий час — боротьба за право просто жити на власній землі. Сьогодні право України на саме існування відстоюють Збройні Сили України — не організація, а нація, що вступила до війська для боротьби проти російської агресивної машини вбивств.У День ЗСУ я сердечно вітаю наш український народ та бойових братів і сестер з великим святом. Усіх, з ким ми пройшли важкий шлях становлення ЗСУ за понад 30 років в строю. Усіх, з ким зустріли критичний 2014 рік. Кожного та кожну, хто став поруч з нами в 2022, щоб захистити власний, але наш спільний дім. Всіх, хто сьогодні на позиції, на чергуванні, на варті, на захисті.Сьогодні служба у Збройних Силах України є справою кращих. Бути в строю - справа гідних. Битися проти російських окупантів — чин найсильніших.ЗСУ — це серце всіх технологій, всієї волі, всього знання, яке ми накопичили і розвиваємо. І для мене велика честь проживати життя, присвятивши його своєму народові та своєму сильному війську.Нехай у День Збройних Сил України в кожного з нас буде час і натхнення подякувати побратимам та посестрам за підставлене плече опори. Згадати наших полеглих, що закріпили своє імʼя навіки в строю, назавжди в історії України. Обійняти чи почути наших рідних — виснажених очікуваннями, але здорових та стійких.Нехай будуть сили продовжувати бій, нести цей важкий, але благородний тягар захисту всього, що ми любимо.Слава Збройним Силам України!Слава Україні!
Вікова історія, понад тисячолітні традиції, стародавні символи, що мають глибокі сенси — про все це ми згадуємо сьогодні — в День Української державності.Особливих сенсів День Української Державності набув саме зараз - коли українці зі зброєю в руках боронять і власну історію, і власне майбутнє, майбутнє наших нащадків.Цей день нагадує нам про усі історичні випробування, які подолала наша держава на шляху до Незалежності, а також про нашу сучасну боротьбу проти ворога, який має на меті знищити Україну як державу.Історія українського державотворення сягає своїми джерелами Руської середньовічної держави, центром якої був Київ. Саме Русь заклала фундамент державницьких традицій українців. Звідси родом герб, грошова одиниця, а, головне, Київ як політичний і культурний центр України.У нас немає сумнівів, звідки ми і хто ми є. Ми - нащадки князів і козаків, селян і ремісників, поетів і вояків. Наша державність - не з подарунків, не з указів і не з умовних домовленостей. Вона - вистраждана, виплекана, виборена.Сьогодні наші захисники тримають не лише фронт - вони тримають 1000-літню історію державності. Побратими, посестри, безмежно вдячний вам за щоденну боротьбу! Схиляю голову в памʼять про тих Героїв, які віддали свої життя за нашу Незалежність.Боротьба триває! Слава Україні!
Протягом усієї ночі та ранку ворог вчергове цинічно атакував українські міста. Окупанти використовували безпілотники, крилаті та балістичні ракети. Основною ціллю атаки став Київ. Метою ворога були саме цивільні обʼєкти - це чітко видно з численних відео, на яких дрони, що таки прорвалися в межі міста, цілеспрямовано летять в багатоквартирні будинки. російська ракета таким чином зруйнувала цілий підʼїзд багатоповерхівки. Київ та околиці атакували сотні засобів повітряного нападу: дрони, крилаті ракети, Кинджали. Загалом по Україні били понад 440 дронів та 32 ракети. Протягом ночі були атаковані Одеса, Запоріжжя, Чернігівщина, Житомирщина, Кіровоградщина, Миколаївщина та Київщина. На додачу ворог не припиняв удари по прифронтових містах і селах за допомогою КАБів, дронів та ствольної артилерії. Як наслідок — десятки поранених та вбитих українців…Сьогоднішня атака — чергове гучне свідчення того, що росія — це терористична держава. Її методи не мають нічого спільного з законами та звичаями ведення війни. Окупанти не зважають на правила, акти чи конвенції. Вони розуміють виключно мову сили.Наші воїни знають цю мову. Вони мають що відповісти загарбникам. Кожна жертва, кожен зруйнований будинок, кожне понівечене місто — ми памʼятаємо та памʼятатимемо все. Й обовʼязково помстимось.
Шановні журналісти, вітаю вас із професійним святом!Російсько-українська війна має не лише традиційний характер — ворог потужно працює в інформаційному полі. Саме тому Україні важливо максимально висвітлювати хід цієї війни, щоб світ розумів і не забував, хто у цій війні агресор, загарбник, окупант, а хто — оборонець і захисник. Історія має чітко закарбувати, на чиєму боці правда!Українські журналісти щодня допомагають протидіяти ворогу на інформаційній ниві. За понад 11 років війни вони, попри загрози та небезпеку, відвідали тисячі позицій і відзняли сотні тисяч історій.Варто підкреслити, що наші воїни слова допомагають війську не лише своєю професійною діяльністю — вони організовують збори для армії, купують, доставляють та передають необхідне для військових.Кожен, хто працює на передовій у бронежилеті з написом PRESS, також працює заради нашої перемоги — так само, як і кожен український воїн.Дякую за вашу роботу, за підтримку, за те, що завдяки вам світ знає всю правду про цю криваву та несправедливу війну!З Днем журналіста!
Піхота — це серце війська. Її крок — це крок на зустріч до Перемоги.У добу дронів, супутників і високих технологій, український піхотинець залишається тією силою, що тримає фронт. Не лише фізично — духовно.Коли все довкола горить, коли небо гуде від металу, саме піхота залишається останньою перепоною між ворогом і нашою землею, між темрявою і життям.Це Ви ведете бій у руїнах, у посадках, у траншеях, у знищених селах, за кожний метр - за Україну та нашу свободу.Ви — це стійкість, що не дає ворогу пройти. Ви — це руки, що риють землю, щоб вистояти. Ви очі, що пильнують ворога, щоб знищити. Ви — це плечі, які тримають всю країну.Цей і кожен день — ваш. Ви заслужили на подяку без приводів чи нагадувань.І на памʼять — вічну — для тих, хто не повернувся. Ми памʼятаємо кожного побратима і посестру, хто залишився в бою. І триматимемо стрій — за них.У цей день дякуємо вам, воїни піхотинці, за надлюдську витримку, за незламність. Україна стоїть. Бо стоїть піхота.З вдячністю. І з честю.Слава українській піхоті!
Побратими та посестри, українці та українки! Вітаю вас з новим 2025 роком!2024-й став черговим роком нашої боротьби за сильну, вільну та незалежну Україну. Він був складним. Але ми не здалися, не опустили руки, не зупинили нашу героїчну боротьбу за світле майбутнє. Наш вогонь не згасає і так буде завжди!Ми прожили ще один рік і кожному українцю є чим пишатися. Весь цивілізований світ стоїть на боці України, наша міжнародна підтримка непохитна, а всі друзі та союзники нашої країни знають на чиєму боці правда.У 2024 році ми показали, що країна-агресорка завжди буде покарана. І якщо вона розвʼязує повномасштабну війну на території іншої держави — обовʼязково зустріне її й на власній землі. Ми перенесли війну на територію російської федерації та показали усьому світу, що окупантам байдуже на власних громадян і землі. Ми продемонстрували, що мета ворога — знищення України й аж ніяк не добробут власних громадян. Ми показали, а весь цивілізований світ це побачив і зрозумів реальну загрозу, яку становить росія.У 2024 році не словами, а діями ми почали рух до сталого та справедливого миру. В той час, як росія лише заявляє про бажання досягти примирення, а по факту робить протилежне, Україна започаткувала Глобальний саміт миру та справді прагне зупинити війну. Я дуже сподіваюсь, що в новому 2025 році ми нарешті зможемо досягти бажаного.Я вдячний усім захисникам та захисницям, які ще один важкий рік боронили нашу країну та наближали Перемогу. Я вдячний кожному українцю, який підтримував військо.Я бажаю усім нам миру, злагоди та спокою в новому році. Сподіваюся, що саме цьогоріч усі українські родини зможуть воззʼєднатися та повернутися додому, де б вони не перебували — на передовій, на чужині чи в окупації.Дякую побратимам і посестрам за віддану службу!Наша боротьба триває. І я впевнений, що Україна обовʼязково переможе!З новим 2025 роком! Слава Україні!
Підрозділи ППО та РЕБ Сухопутних військ продовжують тримати небо над Україною, знищують ворожі повітряні цілі: як в тилу, так і вздовж лінії бойового зіткнення. З 13.07 по 19.07 2024 року ППО Сухопутних військ знищила 154 засоби повітряної розвідки та нападу російських військ, а саме:🔸КР Х-101/555— 6 од.;а також 148 БпЛА різних типів:🔸БпЛА Shahed-131/136 — 12 од.;🔸БпЛА Орлан-10/30 — 11 од.;🔸БпЛА Zala — 40 од.;🔸БпЛА Ланцет — 35 од.🔸БпЛА Supercam — 8 од.;🔸БпЛА Привіт-82 — 27 од.;🔸н/т — 15 од.;В умовах інтенсивних бойових дій ми приземляємо та подавляємо також значну кількість тактичних БпЛА противника, зокрема fpv-дронів та дронів типу «крило», із використанням різноманітних засобів РЕБ.Лише за крайній тиждень наші воїни зірвали близько 5 тис завдань для ворожих БПЛА типу «крило» та для понад 3 тисяч fpv-дронів противника!Окремо відзначу високий професіоналізм розрахунків ППО 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка. Напередодні воїни бригади вкотре показали росіянам, що небо над Україною може бути тільки українським, знищивши на Покровському напрямку черговий Су-25.Сухопутна складова Збройних Сил України продовжує нищити ворога не лише на суходолі, але й в повітрі! Так буде до Перемоги!Слава українським воїнам!Підписатись |Facebook