Потішні війська ветерани Пальонки!Або як недоміський голова та кагорта депутатів @уйовертять на причинному місці передбачене законом і покладене на місцеве самоврядування.В місті на сьогодні "діє" певне вже понад 5 ветеранських громадських організацій російсько-української війни.Потішні війська, як називав їх покійний Петро. На той час коли назрівала буча серед тих, хто повернувся з АТО, було запропоновано створити ГОшку, щоб показати видимість роботи. Проте, отримавши земельні ділянки на лобачині та федорівці, члени спілки десь пропали, як слива в дупі.Все всіх влаштовує видно й досі.А що ж тепер? Можливо мер проявляє ініціативу і на кожну сесію заставляє блазнів-депутатів голосувати за виділення положених земель для ветеранів та УБДшників реальних? А не мусарів і прокурорських, що побули два дні в зоні і приїхали переможцями чи своїм посіпакам на кшталт Чуцького, що отримав земельку в межах міста для синачки? Чи так само, як начальниця управління Пальонки стала сумашедшою власницею понад 22га землі в громаді?) Ааааа?Чи може блазні ветеранських організацій за вуха тягають мера і заставляють разом з депутатами врешті працювати для громади? Можливо ці члени ветеранських ГО захищають і вимагають від влади чітких дій по виділенню землі? А ніт....Понабиралися ГОшок, понабирали тецекашніків радниками Пільонки і позасовували язики у сраки.За любим покликом влади- ці ветерани тут як тут: то на круглі столи, де нічорта не розуміють, то на комісії, де нічого не вирішують, то на інші заходи, в яких влада каже - дивіться ми працюємо задля вас бо ж і ветерани тут, за всім слідкують!А за чим же слідкують ці ручні та славетні ветерани? За виділенням землі посіпакам мера? Можливо. Чи контролюють списки почерговості надання землі? Ні! Чи с'заставляютт на кожну сесію виносити бодай 5 питань земельних для сімей учасників, полеглих чи ветеранів? Та ні..... Як казав Петрук на одному з засідань по підготовці до Дня Міста: а давайте ветеранам організуємо турнір з риболовлі, видамо вудки і відправимо десь в березовичі, з очей подалі. Що було і підтримано оргкомітетом блядсткої влади....Ми бачимо, як в інших містах ветерани вимагають у влади виконання тих чи інших норм та законів, публікуючи конкретні кроки. А наші, ніби й проблем таких немає і все добре. На зв'язку з командою гуся.....Тому й маємо результати по опитуванню - влада не працює. Так звані "проекти" політично-владських потішних ветеранів вже себе показали за ці кілька років.Смішно виглядають їхні потуги показухи діяльності, коли бізнеспартнер Пальонки-Матвійчука Куліш, чи той самий Разумовський, за підтримки депутатів мера поскупляв всі вільні ділянки в межах громади та позастроював там все котеджами під продаж. Земельні ділянки особисто пропонував горбатий бурят Матвійчук- де бабка вмре, де родичів немає - все горбатий знає і все курує. Саме таким чином і було поділено одну земельну ділянку для піпських дочок, а серед них і Матвійчуку побудували хатинку. Живе щасливо, приспівуючи.А люди стоять ще з 80х років минулого століття за квартирою чи земельною ділянкою. Каже мер- немає землі.....Підарас - кажуть люди та військові.
Переглядаючи позачергову сесію міської ради в розділі Запити депутатів стає очевидно, що банда Пальоного мера дупля не відбиває, чим вона має займатися.Зокрема вкотре порушено проблеми над якими не працює перший заступник, горезвісний горбатий хуй- Матвійчук: питання доступності, проведених ремонтів та холуйського відношення до виконаних робіт по ремонтах вулиць - це показує те, що бурят хера клав на громаду, але не поклав на свою хату. А якщо звернути увагу на ту ж освіту, то виявляється ні для Бігун ні для Митошоп безпека дітей нафіг не потрібна : на зауваження Василець що в гімназії 1 закрита територія в позаурочний час не дає змогу відпочивати там дітям насторожує. Зокрема поламаний дитячий майданчик та трґорчаща арматура в ньому може травмувати дітей і під час уроків. Управління освіти срало на це все і нічого не бачить. А Гудим ( пусте місце) тим паче нічого не робить для контролю продуктивності гузівських шльондр.Списаний з ЗСУ Радкевич образився, що на минулорічний його запит пальоний мер не зреагував, чим Сірожа нікуя не бачить в сесійній залі, оскільки раніше просив замінити освітлення.З 8хв - депутатські запитиhttps://www.youtube.com/live/8Aouu1nQPD0?si=lFcVHusTv8c4njT5
РЕКОНСТРУКЦІЯ ВОЛОДИМИРСЬКОГО ТМО ЗА 275 МІЛЬЙОНІВ!!! АБО ЯКІ МОЖУТЬ БУТИ НАСЛІДКИ НЕПРАВДИВИХ ДАНИХ, ЩО СТАЛИ ОСНОВОЮ ДЛЯ ВИДІЛЕННЯ ГРАНТУ НЕФКО...На минулій сесії депутати проголосували за проєкт рішення " Про затвердження договору про грант№NO11--2025 -172 від 25 листопада 2025 року між Північною екологічною фінансовою корпорацією ( НЕФКО) та міською радою. Автором проекту є Г.Рубанова 25 голосів "ЗА " з 26 присутніх депутатів і ніяких питань по цьому проєкту до Г.Рубанової перед голосуванням. Можливо, спрацювала думка - кошти то грандові , тобто дармові , то чому б не підтримати. Але не все так просто і чудово як здається на перший погляд ...В силу розумової відсталості ніхто з депутатів не знайомився з проєктом рішення, особливо з додатками та змістом договору, що від імені громади підписав І.Пальонка. Можливо тільки Виваль, яка одна з всіх присутніх депутатів не підтримала цей проєкт рішення (правда свою точку зору в залі для голосувань вона не оприлюднила).А питань більш ніж достатньо: 1. 275 мільйонів грн на захід по ТМО, що передбачає відповідні роботи лише на двох об'єктах установи ... Що це? - адже 275 млн.грн-це більше ніж половина бюджету громади на 2026 рік!?2. В таб.1 додатку договору приведено заплановані заходи, де вказано, що планується заміна вікон та нових дверей в двох корпусах ТМО. Якщо хтось звернув увагу, то мабуть знає, що в цих корпусах давно встановлені металопластикові вікна та зовнішні двері. Втім, існуючі вікна і двері були встановлені за кошти платників податків ...2. Згідно заходів, що приведені в договорі встановити ІТП , але вони вже існують!!! (Недавно були встановлені).3.Інші заходи мають право на існування - але сума коштів - просто захмарна.Для порівняння: енергомодернізація 17 багатоповерхівок міста становила близько 38 мільйонів грн.4.На одній з депутатських комісій Г.Рубанова бзданула, що Нефко погодила цей грант. Очевидно, заявку з даними техніко-економічних показників по гранду подавали саме чиновники виконавчого комітету і ці дані стали основою для виділення гранду .В табл.2 (очікувані щорічні заощадження) тексту договору приведені показники не відповідають існуючій ситуації!Так, наприклад вказано, що ТМО споживає за рік теплової енергії 2.662 Мвт/рік, реально ця величина становить 1750 Гкал в рік!!!! (середня величина за останні два роки) або 2034 Мвт/рік.Не зрозуміло, звідки взялася величина використаних дров, що вказана в тексті договору - 2.587 м.куб /рік - фактично кількість спалених дров в рік складає дещо більше 1000 м.куб.При розрахунках застосовується навіть неправдива вартість теплової енергії.❗️Термін окупності заходів буде значно більший ніж 13.5 років!5.В п.2.2 Розділу 2 Договору, який підписав Пальоний зазначено, що "одержувач Гранту виділяє додаткові власні кошти з сумою НЕ МЕНШЕ 533 000 євро для реалізаціі проєкту!6.Чи узгоджується процедура виділення власних коштів на реконструкцію ТМО з постановою №509 від КМУ від 09.06.2021 р (використання коштів в умовах ВС)???Автором проекту стала особа з сумнівною діловою та моральною репутацією, а не заступники міського голови або навіть начальники управлінь виконавчого комітету... Не знаю,чи підписав би договір з Володимирською громадою з сторони НЕФКО віце- президент Ульф Бойо, якщо б йому стали відомі деякі маніпулятивні дії відносно економічних показників гранду і з ким доведеться співпрацювати по реалізації заходів ...Питання чи доцільно зараз в умовах воєнного стану витягувати з місцевого бюджету 27 мільйонів на заходи, які можливо і принесуть відповідну користь, але через багато років, а може варто думати як вижити в нинішніх умовах, адже вже чуємо від влади, що немає коштів в бюджеті навіть на допомогу комунальним підприємствам і вже час піднімати тарифи на воду і т.д ??? Втім, все таки 275 мільйонів.. Є куди "розгулятись" і як бачимо в рішенні автором проєкту якого є Рубанова і за який проголосували майже всі місцеві депутати, що були в залі прояснюються передумови для цього...Дерибан...
❗️❗️❗️ ПРАВИЛА ПРИДБАННЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ ГАЗОВИХ ПІСТОЛЕТІВ ТА БАЛОНЧИКІВ ЗМІНЕНО💁🏻♂️ Нагадуємо, що Кабінет Міністрів України повністю оновив правила обігу газової зброї. Підготували для вас інформацію щодо усіх змін у цьому питанні.📃 Отже, урядом оновлено застарілу постанову Кабінету Міністрів України «Про порядок продажу, придбання, реєстрації, обліку і застосування спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії» від 07 вересня 1993 року №706.🔫 Оновлена редакція Постанови №706 фіксує перелік спеціальних засобів самооборон, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, до яких належать:▫️ упаковки з аерозолями сльозоточивої та дратівної дії (газові балончики);▪️ газові пістолети і револьвери калібру 6, 8 і 9 міліметрів;▫️ патрони до них, заряджені речовинами сльозоточивої та дратівної дії.1️⃣ ГАЗОВІ БАЛОНЧИКИМожуть придбаватися, носитися, перевозитися та зберігатися юридичними особами, фізичними особами – підприємцями та громадянами, які досягли 18-річного віку, без будь-яких дозволів. Жодних довідок, медичних висновків або реєстрації для балончика НЕ ВИМАГАЄТЬСЯ 🙅🏻♂️2️⃣ ГАЗОВІ ПІСТОЛЕТИ та РЕВОЛЬВЕРИПридбання громадянами, які досягли 18-річного віку, газових пістолетів (револьверів) здійснюється НА ПІДСТАВІ ДОЗВОЛУ НА ПРИДБАННЯ, виданого уповноваженим підрозділом органу Національної поліції, за умови наявності висновку (довідки) лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про відсутність медичних протипоказань та довідки про вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів, правил поводження з ними та їх застосування. Дозвіл на придбання видається строком до трьох місяців.Після придбання газових пістолетів (револьверів) громадяни звертаються до уповноважених підрозділів органів Національної поліції для отримання дозволу на зберігання та носіння. Дозвіл на зберігання та носіння видається строком на три роки.Зберігання, носіння, перевезення та застосування безномерних або саморобних газових пістолетів і револьверів ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ❌☝🏻 Придбання, зберігання, носіння, перевезення патронів до газових пістолетів (револьверів) здійснюється БЕЗ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ, за умови наявності дозволу на зберігання та носіння газових пістолетів (револьверів).❗️❗️❗️ Дозвіл на придбання, зберігання та носіння НЕ ВИДАЄТЬСЯ, а також АНУЛЮЄТЬСЯ (припиняється) у разі:▫️ наявності в особи медичних протипоказань до виконання відповідних функціональних обов’язків та володіння об’єктом дозвільної системи;▪️ притягнення протягом року до адміністративної відповідальності за статтею 173-2 КУпАП, а також наявності відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» термінового заборонного припису стосовно кривдника або обмежувального припису стосовно кривдника;▫️ притягнення протягом року до адміністративної відповідальності два рази чи більше за статтями 44, 173, 195-2 , 195-3 КУпАП;▪️ притягнення протягом року до адміністративної відповідальності за частинами другою, третьою статей 130 і 178 КУпАП;▫️ надходження до органу Національної поліції інформації про повідомлення особі про підозру в кримінальному провадженні або інформації про складення повідомлення особі про підозру, що не вручене через невстановлення її місцезнаходження; наявності в особи судимості за кримінальне правопорушення, яка не погашена або не знята в установленому порядку;▪️ наявності рішення про застосування санкцій, наявності рішення суду про конфіскацію або оплатне вилучення спеціального засобу самооборони (протягом року з дня набрання законної сили).❌ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ПЕРЕДАВАТИ У КОРИСТУВАННЯ ГАЗОВІ ПІСТОЛЕТИ (РЕВОЛЬВЕРИ) ТА ПАТРОНИ ДО НИХ ІНШИМ ОСОБАМ ❌
Кого привів Гузь управляти містом"Я веду команду, яка знає, як управляти містом!- з виступу народного шахрая 2019 рік. Кандидатури заступників, секретаря та керуючої запропонував мер міста Ігор Пальонка під час сесії ради. Депутати, проголосувавши, погодили їх призначення.Серед п’яти основих учасників команди нового мера двоє жінок та троє чоловіків. Усі мають певний досвід роботи у виконкомі, інші – у раді, не дивлячись на порівняно молодий вік. Двоє з команди прийшли слідом за мером з Зарічанської ОТГ, троє – з міста.Любов Саць - стала заступником з економіки та розвитку. Проте пішла з посади за власним бажанням через фактично два роки роботи в команді. До цього вона працювала в команді Саганюк спеціалістом відділу проектної діяльності. Фактично управляти чи в управлінні до призначення ніде не була.Як бачите, без цілого заступника з економіки, місто, а згодом і громада, і далі якось функціонують, в розрізі того, що є надходження і звичайно видатки...Тобто, якщо подіти з броні Гудима, культура та освіта теж не впаде, бо з поглядів пересидки на посаді 6років, що є заступник, що нема - громада не побачить. До посади заступника Гудим працював звичайним вчителем трудового навчання, а згодом і інформатики. Управління як бачите Рівне нулю.Секретар Юхимюк, прийшов слідом за мером з Заріччя,бо ні вмінь ні навичок немав ні в чому, окрім незаконної переправки цигарок через кордон до Польщі. Та й там обсмалився і подався у владу в село. Казав, що влада вразі чого прикриє. Там розносив папірці, складав і готував їх до сесій. З 2022 року в час нульового розмитнення, освоїв паралельно професію перекупника, чим займається і досі. Звичайно, нелегально, звичайно частину під прикриттям для ЗСУ. Якщо з нього зняти бронювання, то незручно стане виключно Пальонці. Громаді від його потуг ні холодно ні жарко.Ірина Лошенюк до посади в сільраді кошмарила жителів району перевірками та штрафами, так, як працювала в місцевому КРУ. Там обтягнувщись товстою шкірою спробувала стати "мамою" для Пальонки в сільраді, маючи неабиякий досвід і конфліктний і суперечливий - мета основна - щоб нічого зі стін мерії не виходило. Як кажуть, з дому чварів не виносять. В ось Ярослав Матвійчук - це управлінець. Якщо з нього зняти бронь, то місто піде у тому та холод. Неабиякий управлінський досвід навчив Ярця виводити гроші бюджету з комунальних установ на офшорні рахунки, та рахунки за кордон. Чудовий приклад керування- мільйони вкрадені з теплоенерго, корупційні утиски на водоканалі та кп полігоні. Трактори, бульдозери - по бумагах нові, в по факту - металолом.( Історія зі сміттєзвалищем).Ярослав може гідно замінити і Гудима, бо любить ходити на урочистості, і Юхимюка, бо носити папери і складати їх його колись навчила у ЦНАПІ Уколова. А ще навчила прислужувати- до слова в Ярослав вправно вмів мити посуд, в курйози з оковитою пальонкою - це лишень початок трудового шляху управлінця. До цнапу пробував себе юристом на консервному заводі, де вправно розпилювали на метал все що оставалося, та й повчити діток любові до неньки України в школі батька. Бо де ж як не тут можна накрасти на авто, хати, та, ймовірно нерухомість, за кордоном...окремо вивезти з під очей громади мільйони в чемодані кума за кордон.Ну ось .. і вся команда.. А мера, Пальонку, якось вигнав з ЖЕКу покійний Саганюк, бо останнього неможливо було відтягнути від пиятики та похабній роботі... Однак екс-мер не був настільки жорстоким і запропонував Пальонці патронат над селом Заріччя. Там, Анатоліч вже мав доступ до бюджету, в дечому меншому за обіг коштів ЖЕКу, але вже ніхто йому не міг вказати, що за запізнення на роботу - штраф. Там потрохи Ігор почав і людей чути і хазяйнувати. Але коли стало питання або люди, або посада мера Володимира- Ігор відчайдушно зробив вибір- кинув мітингувальників і пішов за Гузем. З того часу довіра та шана до Пальонки,я як людини, почала котитися додолу.... Сьогодні вся громада потерпає від свавілля та безчинств, закони не діють, а навести лад немає кому. Зневірений люд чекає перемоги...
❗️❗️❗️ ПОДАТОК НА ЕЛЕКТРОМОБІЛЬ: ініціатива💁🏻♂️ Електрокар купують, щоб менше витрачати, а не щоб отримати ще один щомісячний рахунок. Саме тому інформація про можливий новий податок для власників електромобілів уже викликала резонанс: у публічному просторі з’явилися повідомлення, що у Верховній Раді України обговорюють таку модель. Що відомо про ініціативу сьогодні – розповідаємо в цьому дописі.🔥 Транспортний податок–2026: ОНОВЛЕНО СПИСОК ЛЕГКОВИХ АВТО 🔥Почнемо з головного: ОСТАТОЧНОГО РІШЕННЯ ПОКИ НЕМАЄ ❌Механізм оподаткування ще потребує доопрацювання, зокрема, обговорюється врахування вартості авто, ємності батареї та потенційного пробігу. Оскільки відстеження фактичного використання авто вважають складним, йдеться про запровадження фіксованих щомісячних ставок для різних категорій електромобілів.❗️ За попередніми оцінками, ДЛЯ ЕЛЕКТРОКАРА ЦІНОЮ БЛИЗЬКО 30000 ДОЛАРІВ ПОДАТОК МОЖЕ СТАНОВИТИ ОРІЄНТОВНО ДО 4000 ГРИВЕНЬ НА МІСЯЦЬ ❗️Очікується, що відповідний підхід оформлять у вигляді законодавчої ініціативи після додаткових розрахунків і обговорень.❓ «НАХІБА?»☝🏻 Ініціативу пояснюють необхідністю вирівняти податкове навантаження між власниками електромобілів і авто з двигунами внутрішнього згоряння:▫️ по-перше, власники електромобілів не сплачують акциз, який закладений у вартість бензину та дизелю (саме ці надходження формують Дорожній фонд, кошти з якого спрямовують на ремонт і будівництво шляхів);▪️ по-друге, електрокари також користуються дорожньою інфраструктурою, однак фактично не фінансують її відновлення;▫️ по-третє, значна частина заряджання електромобілів відбувається вдома за побутовими тарифами на електроенергію, які частково субсидіюються державою.Довідково 👇🏻Автопарк електрокарів в Україні збільшився приблизно з 20 тисяч до майже 300 тисяч.❓ Підтримуєте ініціативу? Накидайте реакцій 😎
Історія завжди повторюється.... Проте її не вчили, казали навіщо вона потрібна....Не тільки страшно, а й гидко. Гидко від того, що казнокради, махінатори і мародери, живуть своє найкраще життя під людський плач і стогін.Коли вся країна стікає кров'ю вони починають ховатися за спинами дітей і ветеранів. Таким чином роблять їх співучасниками своїх злочинів. Користуючись законом мафії - станеш кимось лише тоді, коли забрудниш свої руки кров'ю. І якщо діти можливо і не розуміють з чим мають діло, то ветерани, яких потрохи перетворюють в ручних клоунів і реквізит для своїх "вистав" - виглядають принизливо.Шановні ветерани, Подайте озвучені Вами претензії та те, що не спроможні добитися - сюди публічно. З радістю допоможемо винести їх на загал, а не тільки чиновникам, бо ці виступи вони забули відразу після заходу
Чи люди, що перебували щодень під обстрілами, дивилися в очі смерті і можливо не раз прощалися з життям - втратили голос?А можливо не тільки голос? Можливо ще і честь і совість? А страх перед владою виявився більшим від кацапської кулі ракети чи фпв?Чому ні в одному дописі "Кави влади з ветеранами" не описано суті зустрічі, не висвітлено жодних промов, не бачимо ми ні однієї дискусії? Публікації написані у стилі політики - відбувся захід, дуже важливий.... Все. Крапка.Окремо завжди бачимо, як вправно садять дерева, рибалять спільно, запрошують не Петра з Березович, що втратив сенс до життя після поранення та реальності, а перших політичних осіб.... Їх секретарі посидять пару годин, щоб зробити картинку для мера чи губернатора.Ветерани ж підготують і виголосять "потрібну" промову на сесії, стануть учасником інших театральних дійств за першим покликом Пальонки чи Матвійчука. Дуже зручно. В місті створилося за короткий час ніби три ветеранські організації - ззовні видно, що ніби рух і затребуваність, активність навіть від тих, хто до війни був ніде в процесах державотворення та активності. А якщо придивитися, то одні створені владою, другі самі згуртувалися і працюють, треті - політичний проект. Більш менш все ясно. З часом ми впевнені всі себе ще проявлять у цих напрямках. Це тільки початок. Час все розставить по місцях. Можливо, що з фронту повернуться і справжні Герої які зададуть Вам питання і внесуть пропозиції, як швидко повернути словоблудства влади у бік народу
‼️ А ви задонатили сьогодні на ЗСУ зі своєї пенсії чи мінімальної зарплати?А на космічні війська?А на супутник?А на русоріз?😮 Ні? Тоді ви агенти Путіна! ❗😡😡😡 ☝️ Дружина міністра оборони України Михайла Федорова, під час війни і катастрофічних проблем із забезпеченням армії, придбала розкішну суперяхту орієнтовною вартістю близько 26 млн євро. Згідно з документацією, яхта Tankoa S501 Vertige довжиною майже 50 метрів зареєстрована під прапором Франції. Окрім пані Федорової серед власників є французька компанія CENTRALEASE. Подібне співволодіння, ймовірно, стало вимушеним заходом, оскільки згідно з місцевим законодавством, половина зареєстрованого під французьким прапором човна в обов'язковому порядку повинна належати громадянинові однієї з країн-членів ЄС або зареєстрованій в ЄС компанії. Таким чином, обійшли юридичні нюанси за давно налагодженою схемою за хороший відкат місцевій фірмі-"прокладці".Не виключено, що нескромне придбання – не особисте блаженство родини Федорових, а нова цінна іграшка всього ОП. Не просто так вибір припав на міністра оборони, який ще не встиг особливо прославитись і побоюватися гучними скандалами. У цьому сенсі ім'я нове та непомітне. Отже тепер у власників Банкової є в особистому розпорядженні елітна яхта на Лазурному узбережжі.😡 Але то таке. Головне, як казав 💩 Притула, - звичка донатити повинна бути такою ж обов' язковою, як звичка дихати... 🤔
▶️Нагадаємо вам, може ви забули, то це блогерша (есемес для бізнесу) - "Ася Мася" котру познайомити привів Володька до мера, вкотре пообіцявши височенні гори любові від населення, котре буде читати нову подачу інформації в маси від неї Дівчина, яка написала раніше у наш канал, що не працює безкоштовно з'явилася як вже "журналістка" невідомого видання на прийом до його величності.А приводом приходу на наш канал було дебілкувате відео реклами кави, котре придумали спільно ці любі друзі, проте ми на ньому чомусь впізнали ще одну спеціалістку мерії) хоча дійсно важко розпізнати - розвиток, манери, етикет реалістично подібнийhttps://t.me/PalionyjVolodymyr/6727Тепер чекаємо дебілкуватих відосіків з танцями, накладеною музикою від мера Пальонки. Позитивного блогінгу і сіять в очі, що пальона влада відкрита до людей)Нажаль, справжня журналістика обійшла громади 19 виборчого округу повз, залишивши єдине друковане видання "ні слова правди".Треба буде запитати в мера, скільки він платитиме Асі, бо вона ж свіжовироджена патріотка, та працює на волонтерських засадах😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
▶️Йдеться про доволі стандартну для міжнародної фінансової допомоги історію, але поясню простими словами.Хто такийСергій Марченко— це міністр фінансів, тобто людина, яка відповідає за державні гроші і переговори з кредиторами.Що означає ця заява1. «90 млрд макрофінансової допомоги»Це великий кредит/пакет фінансової підтримки від міжнародних партнерів (ЄС, МВФ чи інші). Такі гроші дають не просто «так», а під конкретні умови.2. «Буде з УМОВАМИ»Це ключове. Умови — це вимоги до України, наприклад:реформи (судова, антикорупційна, податкова)контроль за витратами бюджетузміни в економічній політиціінколи — підвищення тарифів або оптимізація витрат👉 Тобто: гроші дають, але треба виконати «домашнє завдання».3. «Буде меморандум»Меморандум — це офіційний документ, де прописано:скільки грошей даютьколи їх виплачуютьякі саме умови треба виконатиЦе фактично «договір правил гри».4. «Ратифікувати через Верховну Раду»Верховна Рада УкраїниЦе означає:депутати повинні проголосувати за цей меморандумбез цього документ не набуде сили👉 Тобто це не просто рішення уряду — це політичне рішення всієї країни.Простими словамиУкраїна може отримати величезний кредит (90 млрд), але:треба погодитися на певні зміни в країніці умови оформлять у документпарламент має це офіційно схвалити.Чому це важливо✔️ дає гроші на бюджет, армію, стабільність❗ але може означати непопулярні рішення всередині країни