Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - газета "пальоний Володимир"
Added 14 Jul 2024

газета "пальоний Володимир"

@PalionyjVolodymyr
Number of subscribers: 6 867
Photos: 9,640
Videos: 897
Links: 2,520
Description:
Канал для висвітлення та обговорення проблем міста, які не публікують продажні ЗМI Надіслати новину @PalionGolosBot Скринька довіри t.me/PalionyjVolodymyr?direct Електронна адреса [email protected]
Source

газета "пальоний Володимир" | 22 червня 2026 року - 85 років з дня такої дати у 1941 році. У м. Воло...

22 червня 2026 року - 85 років з дня такої дати у 1941 році. У м. Володимир на вул. Устилузькій стояв пам'ятник танкістам, як нагадування минулих буремних подій. А, в певні часи стало неприємно бачити напрямок дула гармати танка у сторону Польщі, що аналогічно в напрямку Західної Європи. Можна, по різному сприймати демонтаж, але тут не про процес знесення. Коли цікавитись битвами танкістів на наших теренах, то стає зрозуміло, що вібулись трагічні погроми, але аж ніяк не переможні бої танкістів. Стрілецькі дивізії 45,62,87,124, по штату мали незначну кількість танків, то про них не буде згадки. А, на даному напрямку був розташований 22-й механізований корпус. 19 -а танкова і 215 -а механізовані дивізії стояли в районі м. Рівне, а його 41-а танкова у районі нашого міста. План розгортування дивізій на випадок бойових дій, знаходився в запечатаних секретних пакетах. Командир 41-ї танкової розпечатує, а там основні сили дивізії в танконебезпечному напрямку м. Ковеля. Під Володимиром залишаються, якраз найменш боєздатні танки. 24 червня 1941 року, командуючий 5-ою армією Потапов, доповідає Жукову, що 41- а в районі Мацеюв- Ст. Кошари після бою приводить у порядок матеріальну частину. А, насправді по дорозі поломки, застрявання в болотах, розбомблення авіацією і надалі, як дивізія вже неучасть боях. 215- а теж рванула під Ковель. Правда, потім поспішила на допомогу у напрямку Володимира,але була зупинена північніше с. Верба. Виконуючи наказ про контрнаступ відбувся бій 19-ої в районі с. Війниця. По командиру 41-ої танкової полковнику П.П. Павлову розглядалась персональна справа, дії визнані правильні. Тепер про сили німців на напрямку Устилуг - Володимир - Луцьк. Тільки після обіду, тут почали вводитись сили німецької 14-ої танкової. Потім надалі позаду вводидись сили німецької 13-ої танкової. Як, бачите у бою, не згадуються танки 13-ої під с.Війниця. Округлимо, що в згаданих двох німецьких танкових, було по 150 танків, тобто разом біля 300 танків. Німецькі танкові 11-а, 16-а танкові - вводились в бій південніше Сокаля і напрямки ударів були не в сторону Луцька(така ж сама кількість танків була разом у них під 300). В групу входила і німецька 9-а танкова, але на початок війни, її не було взагалі на кордоні. Тобто, на нашому напрямку під 300 танків. А, 22-й механізований мав разом - 712 танків( деякі джерела вказують - 710). Його передова, раніше згадана 41-а танкова, мала 415 танків, в тому числі 31 танк КВ-2. Потапов, в згаданій вище доповіді, каже саме : " Танків КВ великих є 30 штук ". Це, танки - монстри, бо мали 152 - мм гаубицю. Навіть при пострілі болванкою, башта любого тодішнього німецького танка відривалась від корпусу. Пам'ятник знесено. Кожний, може мати свою думку, але спробував описати минулі події.В 2023 прийшло чмо гузівське і його знесло... Як і пам'ять про тих, хто боронив кордон від фашиста