Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Павло Федака
Added 14 Jul 2024

Павло Федака

@P_Fedaka
Number of subscribers: 2 834
Photos: 286
Videos: 91
Links: 279
Description:
Телеграм-канал журналіста Павла Федаки

👥 Number of subscribers

2 834
Average/Day:: -2
Average/Week:: -11
Average/Month:: -16

👁️ Average views per message

2 640
Average/Day:: 3,060
Average/Week:: 2,520
ERR: 93.15%

📊 Messages per Day

0.2
Last day: 0
Week average: 0.1
Average per day: 0.2

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 6,000 25-08-03 12:05
📍НАБУ замкнуло «корупційний трикутник» чиновників найвищого рангу у Мукачівському районі.📍Вслід за міським головою Мукачева Андрієм Балогою та головою Мукачівської районної ради Михайлом Ланьо під антикорупційний ковпак потрапив і голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай, якого вчора було затримано через підозру у масштабній корупції на постачанні дронів та РЕБ.📍Кримінальну справу проти Андрія Балоги та Михайла Ланя, яких звинувачують у завданні шкоди громаді на понад 80 млн грн, вже передали до суду, а у їх колеги по «нещастю» - Сергія Гайдая цей шлях ще попереду.📍Свої критичні спостереження про дії останнього під час міжнародного заходу на території Ужанського нацпарку часів керування Закарпатською областю Ігорем Бондаренком, я кілька разів намагався описати, але чомусь відкладав матеріал на пізніше. Зараз же не хочеться кидати каміння у «лежачого».📍Зазначу тільки, що Сергій Гайдай був достатньо автономним гравцем на полі закарпатського політикуму. Завдячував цьому знайомству з керівником ОП Андрієм Єрмаком. Деякі джерела стверджували, що Гайдай був альтернативним джерелом комунікації з Офісом Президента, я б сказав, швидше це була людина, яка вміла створити ілюзію своїх можливостей вирішувати питання у найвищих ешелонах влади.📍Восени 2024 року розглядався певними політичними гравцями краю як противага призначенню Мирослава Білецького на посаду голови Закарпатської ОДА.Підтримував добрі стосунки з колишнім головою Закарпатської облради Володимиром Чубірком та депутатом облради від «Батьківщини» Георгієм Горватом.📍Як бачимо, мукачівський напрямок НАБУ відпрацювало на відмінно. Чи можна подібного очікувати на Ужгородському напрямку, який за своїми фінансовими можливостями є набагато потужнішим.
👁 3,100 25-07-30 06:39
📍Чи вирішить звільнення Андрія Єрмака з посади голови ОП питання відновлення довіри до дій президента Володимира Зеленського після скандального голосування закону про перепідпорядкування НАБУ та САП?📍Не вирішить. Так само як не допомогло президенту Віктору Ющенку усунення Балоги з посади голови Секретаріату Президента у 2009 році.📍Маховик історичних процесів запущено. Єврокомісія програла Трампу боротьбу на мита і тепер, щоб відволікти увагу від власної слабкості, змушена демонструвати силу щодо України, яка залежить від зовнішнього фінансування.📍Тому всі ходи керівництва України в «антикорупційному» треку гратимуть проти нього, чи піддасться воно тиску гравців зовнішнього управління та відновить статус-кво, чи спробує «маневрувати» в цьому питанні. Турбулентність українського суспільства посилюватиметься в умовах жорсткого пресингу росії на полі театру військових дій, і нам буде дуже важко відстоювати свою суб'єктність.📍У цьому контексті можливим виходом з патової ситуації може стати підготовка транзиту влади на користь Валерія Залужного, який здатен нейтралізувати недовіру до державних інституцій та дати новий імпульс у відстоюванні національних інтересів, як на внутрішній, так і на зовнішній арені.📍Становище добре розуміють росіяни, які намагаються на випередження скомпрометувати розвиток цього сценарію. За повідомленням ГУР МО України, спецслужби росії розпочали активну фазу чергової підривної інформаційної кампанії, спрямованої посіяти недовіру між державними та військовими керівниками України.📍Зокрема, пропагандистські ресурси кремля з посиланням на СВР РФ (Служба зовнішньої розвідки) поширюють інформацію про таємну зустріч нібито в Альпах Єрмака, Буданова та Залужного з представниками США та Великої Британії з метою заміни президента Зеленського.Я добре усвідомлюю, що давати поради, знаходячись поза «процесом» легко, а втілювати їх у життя буває дуже складно, але заради виходу на життєво необхідний для держави результат українські високопосадовці мають пропрацьовувати усі можливі варіанти, не дивлячись на амбіції.
👁 3,010 25-07-20 14:47
📍В районі Ужгорода близько 15 год. 40 хв. було зафіксовано політ метеозонда, який рухався в бік державного кордону із Словаччиною.📍Дехто приймає метеозонди за НЛО)))Висота польоту таких апаратів може сягати 30-40 км.📍Прилади на борту дозволяють вимірювати тиск повітря, вологість, температуру, визначати швидкість вітру на різних висотах.📍Метеозонди рухаються за вітром, що може призводити до їх випадкового перетину кордонів інших країн, зазвичай без наслідків.📍4 лютого 2023 року США збили поблизу узбережжя Південної Кароліни китайську повітряну кулю на висоті 19 км, яка за тиждень пролетіла від Алеутських островів у Тихому океані до атлантичного узбережжя США. Китай заявив, що це був метеозонд. У Пентагоні стверджують, що він міг збирати також розвідувальну інформацію.📍15 лютого 2023 року шість подібних куль з кутниковими відбивачами помітили над Києвом. Більшість із них було збито. Метою запуску куль із відбивачами, ймовірно, було визначення розташування та виснаження української системи ППО.
👁 2,570 25-07-18 13:06
📍Відвідав греко-католицький храм в селі Паладь-Комарівці Ужгородського району, який напередодні намагалися підпалити та спаплюжили екстремістськими надписами невідомі зловмисники.Зробити таку наругу над святинею могли тільки останні відморозки, які не мають в душі нічого людського.📍За словами місцевого пароха отця Пейтера служба в храмі відбувається на двох мовах - на угорській та українській. Тому Паладь-Комарівецька греко-католицька парафія була зразком мирного співіснування двох народів і саме в цей осередок злагоди та спокою ворожі сили вирішили забити «кілок» недовіри, щоб посіяти страх і сумніви в душах людей, які були впевнені в тому, що живуть у найзахищеннішому місці в Україні.📍Велика подяка військовослужбовцям ДПСУ, які вчасно виявили осередок підпалу, адже за кілька хвилин полум'я, яке набирало силу могло завдати непоправної шкоди церкві.📍Не буду робити ніяких припущень та висновків. Сподіваюсь на фахову роботу правоохоронних органів, які знайдуть виконавців не тільки антиугорської, але й антиукраїнської провокації.
👁 2,770 25-07-11 05:56
📍Не мав наміру більше торкатися у своїх публікаціях теми діяльності посла України в Угорщині Федора Шандора, хай за нього несуть відповідальність ті, хто його лобіював та призначив на цю посаду, але потужна інформаційно-психологічна операція, яка проводиться нашими сусідами для дискредитації українського війська із залученням найвищих посадових осіб Угорщини, змушує це робити.📍Мова йде про ситуацію, яка склалася навколо смерті військовослужбовця Йосипа Шебештеня, який 7 липня 2025 р. помер у Берегівській психіатричній лікарні, за інформацією Сухопутних військ ЗСУ через тромбоемболію легеневої артерії (тромб перекрив одну з гілок легеневої артерії).📍Спочатку угорські ЗМІ, а потім і державний секретар міністерства закордонних справ Угорщини Левенте Модьор заявили, що вказаний військовослужбовець, який має також угорське громадянство, був мобілізований та жорстоко побитий залізними прутами представниками ТЦК та СП, в результаті чого через декілька тижнів помер. Потім було скориговано інформацію, що він служив у 128-й бригаді.📍Маховик «танців на кістках» померлого запущено і вся пропагандистська машина чітко працює на дискредитацію України.📍Для підтвердження інформації видання «Mandiner» опублікувало посилання на відео з навчального полігону, розповсюджене його родичами у Фейсбуці, на якому Йосип Шебештень повзе і каже, що вже немає сил, його болить спина. Відео очевидно зняте іншим військовослужбовцем, який запитує, що в нього за садна на щоці, і чи ніхто його «не рухав», на що Йосип відповідає, що впав при виконанні вправ, і його ніхто не чіпав. Військовослужбовець виглядає виснаженим, але не «заляканим». Та угорські глядачі не розуміють розмови українською мовою.📍Вчорашній виклик Посла України в Угорщині Федора Шандора до Міністерства закордонних справ Угорщини було використано для дискредитації України, журналісти чекали на нього і задавали запитання для пропагандистських сюжетів: «що можете сказати з приводу смерті закарпатського угорця через мобілізацію?», «чи засуджуєте ви цю смерть?». 📍Дипломат не зміг нічого конкретного відповісти крім того, що трохи інформації надасть через 1-2 години. Відео безпорадного українського посла масово розповсюджувалося у соцмережах та телебаченні.За цю ганьбу несе відповідальність не лише посол в Угорщині, а й безпосередньо керівництво МЗС України.📍Пізніше на сторінці посольства України в Угорщині було опубліковано інформацію, розповсюджену Командуванням Сухопутних військ ЗСУ щодо обставин проходження військової служби та смерті військовослужбовця Йосипа Шебештеня.📍Федір Шандор є фахівцем по соціальним комунікаціям, досвідченим маніпулятором та автором десятків міфодизайнів на території Закарпатської області, він добре розуміє, що робити в подібних ситуаціях, як зміщувати акценти та переключати увагу публіки.Тому виникає багато запитань з приводу його безініціативності та небажання спростовувати фейкові повідомлення, які масово тиражують угорські посадовці.
👁 2,570 25-07-07 06:15
📍У червні 2025 р. Президент України повідомив, що в українському дипломатичному корпусі незабаром відбудуться кадрові зміни. Рішення очікуються перед нарадою послів, яка запланована наприкінці липня.📍Чи торкнеться «караюча рука» і нашого земляка Федора Шандора, до роботи якого на посаді посла України в Угорщині дуже багато запитань?📍Нещодавня заява депутата Закарпатської облради від партії «Слуга народу» Роланда Цебера про те, що посол Федір Шандор є ганьбою української дипломатії, не залишилася непомітною. В оточенні президента розглядають варіанти виходу з «угорського тупика» і шукають фахівця, який би зміг замінити на посаді діючого посла.📍Проблема в тому, що Ф. Шандор пропрацював на посаді дуже короткий час, і звільнити його одразу — це визнати помилку та некомпетентність людей, які підсунули президенту кандидатуру посла.📍За наявною інформацією, Федору Шандору шукають іншу посаду, тому він так тримається за мандат депутата Закарпатської обласної ради, хоча сесії вже давно не відвідує.📍З великою вірогідністю, відставка посла в Угорщині відбудеться восени 2025 р.
👁 2,940 25-07-03 05:56
📍Що цікавого було в кулуарах 7-го міжнародного безпекового форуму, який днями відбувся на Закарпатті за участі аташе з питань оборони 12 країн.📍Для організаторів головною інтригою було те, що на захід дали згоду приїхати представники Індії та Пакистану, ядерних держав, які нещодавно вступили у військове протистояння, в тому числі із застосуванням сотень літаків, тому були розроблені певні сценарії для зняття напруги між сторонами.Але в останній момент через поважні причини аташе з питань оборони Ісламської Республіки Пакистан бригадний генерал Джавад Ахмед Мухаммад не зміг взяти участь у форумі і інтрига зникла сама собою. Для аташе з питань оборони Республіки Індія комодора Белліаппи Сантоша ця подія виглядала, як невеличкий дипломатичний успіх його країни, яка не дала задню у досить делікатній ситуації.📍Іншим чутливим моментом заходу було те, що до нього долучився аташе з питань оборони Посольства Угорщини в Україні полковник Саболч Гарі, який спочатку почував себе досить напружено, але швидко зрозумів, що метою цього заходу, в якому взяли участь крім військових аташе країн НАТО та ЄС і представники нейтральної Швейцарії та Індії, яка представляє Глобальний Південь, є інтенсивний обмін думками та налагодження комунікаційних каналів для вироблення альтернативних підходів у вирішенні важливих для України у військовий час питань.📍Важливим моментом було те, що полковник Саболч Гарі вільно володіє українською мовою, яку вивчав ще напередодні до приїзду в Україну і входить до керівного складу «Київської асоціації військових аташе». Вдалим дипломатичним жестом угорського полковника було вручення відзнак асоціації представникам України полковнику Миколі Журавльову та голові Ясінянської ОТГ Андрію Делятинчуку, на базі його громади було проведено захід.📍З учасниками форуму з Чехії (підполковник Радек Клапіл) та Словаччини (полковник Іво Федорко), мені як закарпатцю, було легко знаходити точки дотику, адже наші предки мали досвід життя в одній державі - Чехословацькій республіці і ми мали можливість проводити історичні паралелі минулого і сьогодення.📍Загальним улюбленцем заходів за участі військово-дипломатичного корпусу безперечно є полковник Ееро Кіннунен, який має досвід участі у бойових діях в Афганістані у складі обмеженого контингенту радянських військ та в Іраку в складі місій НАТО. На жаль, за кілька тижнів у аташе з питань оборони Естонії закінчується термін служби в Україні.Відверті слова Ееро, сказані навесні 2022 року, запам'ятаються назавжди: «Ми вивезли зі своїх складів все, що могли і віддали вам, залишившись «голими», але краще мій бронежилет буде пробитий тут в Україні, ніж в рідній Естонії».📍Про двох норвежців-підполковників. Томі Йохансен та Баке Борд - нащадки вікінгів, в генах яких присутня пам'ять про походи на дракарах за тисячі кілометрів до Гренландії, Північної Америки та у складі дружин київських князів до воріт візантійського Константинополя. Ці чоловіки з задоволенням вдягли українські вишиванки та з гордістю розповідали про норвежські системи ПВО NASAMS, які стережуть небо України.📍Представники Польщі підполковник Мацей Трач та майор Бартош Вятшик затяті у своїй впевненості у тому, що Україна займає провідне місце у стримуванні росії у просуванні на Захід і тому підтримка нашої країни має наростати.📍На безпековому форумі були також присутні військові аташе з Литви, Латвії, Болгарії, Словенії, нейтральної Швейцарії та командир «Грузинського національного легіону» Мамука Мамулашвілі.
👁 3,100 25-06-23 06:24
📍Вже понад рік Ужгородська райдержадміністрація є обезголовленою.Ще 1 травня 2024 р. Президент звільнив з посади очільника РДА Юрія Гузинця, який обійняв посаду заступника голови Закарпатської ОДА.📍7 січня 2025 р. Кабінет міністрів погодив призначення Тараса Гайдука головою Ужгородської районної державної адміністрації. На календарі вже кінець червня, а розпорядження президента про нового керівника Ужгородщини досі немає. Заступник керівника ОП Віктор Микита на цей раз помилився з вибором?📍Пам'ятаємо, що у випадку з теперішнім головою Закарпатської ОДА Мирославом Білецьким все пройшло в турборежимі - 8 листопада 2024 року відбулося погодження Кабміном його призначення на посаду голови Закарпатської ОДА та в той же день президент підписав Указ «Про призначення М.Білецького головою Закарпатської обласної державної адміністрації».📍Ще один момент, на який хочеться звернути увагу при відвідуванні сторінки сайту Закарпатської ОДА, яка стосується райдержадміністрацій, надано можливість за гіперпосиланням переходити на медіаресурси цих органів державної влади - сайти Берегівської, Мукачівської, Рахівської, Тячівської, Хустської РДА відкриваються і можна ознайомитися з їх діяльністю, а при переході на сайт Ужгородської РДА доступ, на час виходу публікації, неможливий.📍У час війни є нагальна потреба, щоб флагман економічного розвитку Закарпаття - Ужгородський район отримав повноцінного керівника, який зможе навести лад з дерибаном ресурсів у громадах, приборкавши місцевих можновладців із міських та сільських рад.
👁 3,380 25-06-17 06:46
📍Депутат Закарпатської обласної ради Роланд Цебер пропонує Послу України в Угорщині Федору Шандору зробити чесний вибір: скласти або мандат депутата Закарпатської обласної ради, або піти з посади посла, а не сидіти на двох стільцях.📍Така жорстка заява Роланда Цебера, на якого влада Угорщини наклала санкції, заборонивши в'їзд до країн ЄС, пов'язана з бездіяльністю посла та його неспроможністю організувати роботу з відстоювання як інтересів України, так і прав окремих громадян, які піддаються безпідставним нападкам з боку офіційного Будапешта.📍Нещодавно я писав, що Україна повністю провалила комунікацію з Угорщиною, і відповідальність за це несуть МЗС України та Посольство в Угорщині.📍Для порівняння, в сусідній Словаччині також непроста для України ситуація, адже є великий відсоток проросійськи налаштованих громадян, і прем'єр Роберт Фіцо змушений підлаштовувати свою риторику під них задля електоральних симпатій, але на всі антиукраїнські нападки лунає чітка, аргументована відповідь з Посольства України в Словаччині. Не дивлячись на жорстку риторику українських дипломатів, Р. Фіцо діє як прагматик і вчора знову наголосив, що підтримує членство України в ЄС, адже це принесе Словаччині економічні вигоди.
👁 2,890 25-06-14 06:49
📍Лідер ультраправої угорської партії Mi Hazánk Ласло Тороцкаї, який заявив, що його партія «як єдина угорська парламентська партія» претендуватиме на українське Закарпаття, якщо Україна втратить свою державність у результаті війни, виявляє велику увагу до діяльності організації «Світовий конгрес русинів».📍Він регулярно публікує світлини з головою СКР Штефаном Лявинцем і коментує тематику їх зустрічей.📍12 червня Ласло Тороцкаї розповсюдив інформацію наступного змісту: "Сьогодні мене відвідав Степан Лявинець, голова Світового конгресу русинів, і передав резолюцію русинів, яка вимагає прав для русинів, що живуть на Закарпатті. Ганебним чином Україна навіть не визнає існування русинів. Звичайно, Mi Hazánk (партія "Наша батьківщина") підтримує боротьбу русинів."Така риторика вписується в класичну схему "м'якої сили" для підриву територіальної цілісності держави через підтримку сепаратистських настроїв під прикриттям захисту прав меншин.📍Сподіваюсь, що всім зрозуміло - Україна, попри всі складності взаємовідносин, може шукати точки дотику з представниками правлячої в Угорщині партії ФІДЕС, але ні за яких обставин з агресивними праворадикальними рухами, які починають розігравати русинську карту для дестабілізації Українського Закарпаття.