Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Омелян Тарнавський
Added 14 Jul 2024

Омелян Тарнавський

@Omelian_Tarnavskyi
Number of subscribers: 7 370
Photos: 2,600
Videos: 2,900
Links: 644
Description:
Політолог, кандидат політичних наук

👥 Number of subscribers

7 370
Average/Day:: -4
Average/Week:: -19
Average/Month:: -181

👁️ Average views per message

3 099
Average/Day:: 2,230
Average/Week:: 3,274
ERR: 42.05%

📊 Messages per Day

0.8
Last day: 0
Week average: 1.4
Average per day: 0.8

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 3,420 25-11-11 20:15
Викриття НАБУ — це лише квіточки. Вагомі, але квіточки в тому розумінні, скільки ще залишається нерозкритим. Адже в конкретному кейсі йдеться про одне підприємство однієї галузі. А їх в різних галузях дуже багато. Коли закінчиться війна — чимало з прихованого стане явним. Але чи буде відповідальність і покарання? Поки що це питання — риторичне. Бо в таких корупційних схемах зазвичай задіяно багато впливових осіб, відтак спрацьовує кругова порука, де рука руку миє.Це — трагедія для держави в умовах війни. Суцільний відчай. В той час, коли захисники відчайдушно тримають фронт, суспільство всередині країни гуртується задля підтримки війська, переживає численні виклики, повʼязані з війною, затягує пояси, донатить, просить іноземних партнерів по допомогу — злочинні угруповання грабують державу.Чи додає це оптимізму нашому суспільству? Чи може це позитивно впливати на імідж України у світі? Авжеж, ні. Чи буде росія використовувати це у своїй антиукраїнській пропаганді серед країн, які нас підтримують фінансово, технічно, зброєю, прихистком наших людей. Обовʼязково!Теоретично, війна мала б вилікувати хворобу корупції, позаяк — на кону все — існування держави. Але, схоже, не у нашому випадку. Тим паче, що на записах НАБУ чути лише російську мову. Їм доля України до одного місця. Система потребує повного перезавантаження. А в умовах війни це неможливо. Замкнуте коло і глухий кут. Й, виходить, злочинні угруповання цим користаються.
👁 2,970 25-11-04 21:26
Угорщина нічого Україні не винна. Україна ні від кого і ні від чого Угорщину не захищає. Ми не просили про таке, і ніколи не проситимемо. Безпека Угорщини гарантована нашими національними оборонними можливостями та НАТО, членом якої Україна (на щастя) не є. Угорщина не підтримує і не підтримуватиме членство України в Європейському Союзі, оскільки це принесло б війну в Європу та забрало б гроші угорців в Україну. Такою наша позиція буде й надалі, тому що ми маємо таке право, — премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан.Традиційна популістична позиція режиму Орбана з аргументацією «ну бо так». Тому що … — підготовка до виборів і обʼєктом нападу/цькування обрано Україну. Звикла тема для усіх наших сусідів.В Угорщини позиція щодо членства України в ЄС з часом неодмінно зміниться — під впливом і тиском різних осіб, дій, обставин. Й, мабуть, після Орбана. А от його особисто і тамтешній антиукраїнський режим потрібно запамʼятати. Пригодиться після війни і особливо в умовах членства України в ЄС.Зараз же доводиться балансувати, шукати компроміси й паралельно посилено працювати над тим, аби допомогти Орбану і його партії «Фідес» програти парламентські вибори, які відбудуться навесні 2026 року. Шанси поразки, згідно з опитуваннями в Угорщині, вагомі: вже рік його партія стабільно на 10-15% поступається опозиційній силі (партія-переможець визначає премʼєра і уряд).Тож це будуть історичні вибори як для Угорщини, де вже 15 років панує Орбан, так і для ЄС, якому потрібно позбутися троянського коня, що діє всупереч спільній зовнішній політиці. Ми в цьому вочевидь теж зацікавлені.
👁 3,590 25-10-29 18:38
Посланець путіна дмітрієв вважає, що протягом року в Україні може настати мир, — ReutersПеребуваючи в США він заявив, що москва і Вашингтон близькі до «дипломатичного вирішення» війни.Стисло і по суті.росія відправила цього чепушилу в США після накладення санкцій на «Роснєфть» і «Лукойл».Його візит добре охарактеризував міністр фінансів США Скотт Бессент, який якраз відповідальний за санкції: «нема сенсу слухати цього російського пропагандиста». Зрештою, пєдріла мав можливість там зустрітися лише з Віткоффом, який частково втратив позиції в переговорному треку з рф, а лідерство в цьому напрямі взяв Рубіо. Відтак: скасування зустрічі Трампа і путіна в Будапешті, санкції на нафтові компанії рф і все інше, що далі ще буде (в т.ч. що повʼязано з різностороннім тиском на рф).Візит і інформаційний сморід Дмітрієва, як і будь-якого іншого рупора кремля — це іздьож з конкретною метою: відволікти увагу, затягнути час, обдурити і скористатися цим на полі бою. У цьому випадку: «дайте ще рік часу, розберемось поступово». Тому слухати їх бачення і прогнози — беззмістовно.
👁 2,580 25-09-25 18:37
Європейські дипломати — французькі, німецькі і британські посли — попередили кремль, що альянс НАТО готовий реагувати на подальші порушення свого повітряного простору, зокрема збиттям російських літаків, — передає Bloomberg.На напруженій зустрічі в москві європейські посланці висловили свою стурбованість вторгненням трьох винищувачів МіГ-31 на Естонію минулого тижня, за словами чиновників. Після розмови вони дійшли висновку, що порушення є навмисною тактикою, замовленою російським командуванням. Сьогодні 2 угорські винищувачі перехопили 5 російських поблизу повітряного простору країн Балтії. Порушення не було, але — чергова провокація.Далівибору не буде, якщо немає бажання виглядати лохами. Що росія зробить, якщо НАТО ліквідує її літаки чи дрони у них же на території? Оголосить НАТО війну? Угу, максимум аналогічно заявить про стурбованість. Але так Альянс продемонструє, що робить те, для чого його створювали.І так затягнули це питання. Млявість не додає Альянсу авторитету: є систематичні порушення — ліквідація. Чіткі і зрозумілі рамки та правила як для держав-членів організації, так і для зовнішніх гравців.Коротше, побачимо.
👁 2,920 25-09-24 19:51
Під тиском Трампа Європа прискорює відмову від російських енергоресурсів.Вчора Трамп пообіцяв поговорити з Орбаном, щоб Угорщина відмовилася від російських енергоресурсів: «Я поспілкуюся з ним. Думаю, він перестане це робити».Після того міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто сказав, що Угорщина не має наміру відмовлятися від закупівель російської нафти, навіть якщо з такою вимогою звернеться президент США Дональд Трамп.Отож, режим Орбана кинув виклик персонально Трампу. Думаю, угорська влада змінить свою позицію.Сприятиме цьому, зокрема, запровадження ЄСом мита на імпорт нафти з рф, аби стимулювати Угорщину і Словаччину, зокрема, перейти на неросійську сировину, — повідомила Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн після розмови з Трампом, уточнивши, що «Трамп абсолютно має рацію». А раціо у тому, що не зовсім чесно однією рукою бити, іншою гладити, а от США закликати бити двома.Сьогодні міністр енергетики США заявив, що Америка вже готова повністю замінити постачання російського газу та нафтопродуктів до Європи. У них, звісно, свої очевидні вигоди, але, купуючи будь-що в рф — це спонсорування війни проти України, яка поступово (без належного реагування) перенесеться й на ЄС=НАТО.До теми — логічне сьогоднішнє питання від президента Литви Гітанаса Науседи:«Як можна розуміти той факт, що ЄС навіть сьогодні, через 3,5 роки після початку війни, закуповує у росії близько 13% свого природного газу, а сума, яку він платить за цю нафту і газ, перевищує всю підтримку, яку він надає Україні».Наразі план ЄС — повністю відмовитися від російських енергоресурсів до 2027 року. Ще трохи Трамп натисне і буде швидше.Поступово реалізується те, про що писав в березні 22-го.
👁 3,040 25-09-23 19:10
❗️Сильна заява Трампа — натяк/погроза рф, що все кардинально може змінитися, якщо путінська хунта не зупиниться.Цитата:Ознайомившись і повністю зрозумівши військово-економічну ситуацію між Україною та росією, і побачивши економічні проблеми, які вона завдає росії, я думаю, що Україна за підтримки Європейського Союзу в змозі боротися і повернути всю Україну в її первісному вигляді. З часом, терпінням та фінансовою підтримкою Європи і, зокрема, НАТО, початкові кордони, звідки почалася ця війна, є дуже вірогідним варіантом.Чому б і ні? росія марно бореться протягом трьох з половиною років у війні, яка повинна була зайняти реальній військовій силі менше тижня, щоб виграти. Це дуже сильно робить росію схожою на «паперового тигра»….Україна зможе повернути свою країну в її первісному вигляді і, хто знає, можливо, навіть піти ще далі! путін і росія перебувають у ВЕЛИКИХ економічних проблемах, і настав час для України діяти. У будь-якому випадку, я бажаю обом країнам всього найкращого. Ми продовжимо постачати зброю НАТО, щоб НАТО робило з нею те, що вони хочуть. Удачі всім!
👁 3,570 25-09-13 17:30
Два винищувачі F-16 в Румунії ловили один російський БпЛА. Не збили, оскільки «пролітав поза населеними пунктами і не становив загрози».Ворожий БпЛА не становить загрози. Оксюморон якийсь.Дрон пролетів вглиб Румунії на 10 кілометрів та перебував у повітряному просторі країни НАТО близько 50 хвилин, — Зеленський.Млява реакція на 19 москальських дронів в Польщі. І ніяка — на чергове порушення повітряного простору НАТО.Користь з тих винищувачів і їх марних польотів над державами-членами НАТО була б набагато більшою, а ефективність вищою, якби вони були в Україні. Просити НАТО якось реагувати, пояснюючи їм, чому це важливо і потрібно беззмістовно. Вони і так все це розуміють та все одно саме так (не)реагують. Чим не яскравий сигнал для росії та її союзників… Хоча тут все просто — миттєве знищення і миттєва реакція щодо рф. А варіантів для реакції багато. Один з них (оптимальний) я описував раніше — тут — хоча б Україну посильте і то відчутно, щоб було всім однозначно зрозуміло, що це відповідь на провокації. Україна може бути форпостом НАТО й ми не проти, бо це і наша гарантія безпеки.Реакція НАТО наразі мені не подобається. Вона розвʼязує руки росії ще більше, тому що немає покарання.
👁 2,570 25-09-01 12:14
​​Шабаш Шанхайської організації співробітництва під егідою Китаю демонструє, що світ невпинно рухається не до багатополярності, як намагаються інтерпретувати китайці, а до нової двополярної конфронтації, де з одного боку США і їх союзники, а з іншого боку — Китай та його союзники.Чимало держав, в тому числі регіональних лідерів, ще придивляються, з ким вони.Деякі можуть визначитися в ході, а деякі вже за підсумками російсько-української війни. Вважаю, що саме вона є екзаменом для двох умовних таборів. Її результат покаже, хто попереду/сильніший, і до якого табору краще долучитися іншим.Від початку цієї війни я дотримуюся думки, що перемога України у війні з росією — це перемога США і колективного Заходу. Поразка ж України — це і їх поразка також. Водночас наша перемога на цьому етапі, враховуючи реалії — це змусити рф зупинити війну, не дати їй досягти своїх військових цілей і створити запобіжники щодо можливих територіальних зазіхань проти України на наступні щонайменше кілька років.Як би США не намагалися дистанціюватися — нічого не вдасться. Це і їх війна, незважаючи на те, хто при владі. Потенційне дистанціювання — це теж поразка, яка буде свідченням слабкості США і сигналом для всього світу — як союзників, так і опонентів Америки: з нею ненадійно рухатись далі. Як наслідок — втрата величі і статусу глобальної держави, розкол Заходу і стратегічна перемога Китаю.Щоб не програти, Заходу, передусім США, потрібно від млявих кроків переходити до реально сильних дій. Підсумувати нарешті, що лагідна чи жорстка дипломатія з росією не працює, а затяжна поступовість в санкціях і наданні нам зброї дає час для опонентів переграти і перехитрити. Однак, на жаль, поки що саме цим шляхом йдемо. І так вже кілька років.З цього тупика доведеться таки вийти. Інакше — глобальна поразка.
👁 2,230 25-08-13 17:03
Проміжний підсумок щодо онлайн-зустрічі лідерів на основі вже озвучених заяв Зеленського, Мерца, Макрона і Трампа.Перше: всі перелічені лідери «дуже позитивно оцінили проведену розмову». Трамп оцінив її «на десятку».Друге: спільна позиція узгоджена. Тобто, підтримана усіма учасниками розмови. Вона заснована на 5-х умовних принципах.1️⃣Припинення вогню (це ключове завдання Трампа під час першої зустрічі з путіним)2️⃣Все, що стосується України, має обговорюватися виключно з Україною.3️⃣Мають бути надійні гарантії безпеки (Трамп сказав про підтримку цього і про готовність Америки долучитись). росія не може мати права вето на перспективу членства України в НАТО і ЄС.4️⃣Якщо росія не погодиться на припинення вогню після зустрічі в Алясці, санкції мають бути посилені.5️⃣Має відбутися тристоронній формат переговорів — Трамп, Зеленський, путін.Щодо останнього пункту — під час виступу після зустрічі Трамп заявив, що перша зустріч з гнидою в пʼятницю - вступна - щоб зрозуміти, чи можливий рух далі: Друга зустріч має відбутися негайно. Якщо я зрозумію, що під час першої зустрічі необхідних відповідей на питання не буде — доцільності в другій зустрічі теж не буде. Також Трамп зазначив: якщо путін не погодиться на припинення вогню «наслідки будуть дуже серйозними».Водночас на запитання чи вірить він, що йому вдаться переконати путіна припинити обстрілювати цивільних в Україні, відповів: Я скажу вам так, у мене було багато «хороших» розмов з ним, а потім я йшов додому і бачив як ракета ударила по будинку і люди лежать на вулицях, помираючи. Тому моя відповідь — мабуть, ні. Але я спробую, я хочу закінчити цю війну. Кінцева фраза дещо ставить під сумнів перший пункт з пʼяти. Однак для путіна це буде останній шанс. Тому побачимо. Щоб не повторюватися — тут.
👁 3,020 25-08-09 09:09
Тепер вже достеменно відомо, що зустріч Трампа і путіна відбудеться 15 серпня на Алясці (штат США).Про це спершу написав Трамп, а потім підтвердили в москві. Помічник путіна ушаков заявив, що після цього наступну зустріч хочуть провести на російській території: «пропозицію вже передали Трампу».Фактично ключове питання зустрічі 15.08 — припинення російсько-української війни.Американське видання CBS повідомило з посиланням на чиновника Білого дому, що в зустрічі «в якісь формі візьме участь Володимир Зеленський». Більше про це нічого невідомо.Тим часом цими вихідними високопосадовці США, України та кількох європейських країн планують зустрітися у Великій Британії, щоб досягти спільних позицій перед запланованою зустріччю Трампа і путіна. Про це повідомило видання Axios з посиланням на три джерела.До моменту зустрічі зʼявиться безліч версій обмінів територіями, поступок, компромісів, здачі тощо. Відтак — їх спростування і переписування заново. А в інфопросторі багато хто буде використовувати гучні істеричні заголовки і тези, щоб збурити суспільство і підняти собі активність.Спокій і терпіння. Якщо реалістично оцінювати статус-кво і намагатися на його основі знайти вихід із ситуації, то очевидно, що кожен з них для нас саме на цьому етапі буде непростим. І не треба тут істерик. Це ж реальність. Або тимчасові непрості рішення, або безстрокове продовження війни, а далі — всі в окопи, зокрема інформаційні істерички. І до останнього треба бути готовими, бо ймовірність того, що нічого не зміниться (а навіть погіршиться) залишається високою. Хоча шанс на оптимальне/компромісне рішення теж високий. І над цим вочевидь триває закулісна дипломатія з нашими партнерами. Тобто, зараз все 50:50.Загалом, думаю, однієї зустрічі Трампа і путіна буде недостатньо, щоб завершити війну. Певні показові результати/домовленості можуть бути, але їх росія згодом порушить. Та й для якоїсь угоди між нами і рф необхідна зустріч Зеленського і гниди. Тож виходить, що на цьому шляху зустріч Трампа і путіна — не кінець, а початок.