«Зараз бачимо, що події на Близькому Сході та в регіоні Затоки розгортаються дуже стрімко. На жаль, Україна знає, про що йдеться, надто добре. Хоча українці ніколи не загрожували Ірану, але іранський режим сам обрав бути спільником для Путіна і снабжав його «шахедами», причому не тільки самими дронами, але й технологіями. Іран надавав й іншу зброю Росії. Загалом за цей час повномасштабної війни росіяни використали проти України більш ніж 57 тисяч ударних дронів типу «Шахед» – проти наших людей, проти наших міст, проти нашої енергетики. Інші народи теж страждали від терору. Тож це справедливо – дати шанс іранському народу, щоб позбутись терористичного режиму, позбутись і гарантувати безпеку всім народам, які страждали від терору походженням з Ірану. Наша позиція – вона добре відома, і Україна говорила про це неодноразово, у тому числі напередодні. Важливо зберегти якнайбільше життів. Важливо не допускати розширення війни. Важливо, що Сполучені Штати налаштовані рішуче. І завжди, коли є рішучість Америки, глобальні злочинці слабшають. І відповідне розуміння повинно прийти до росіян також».Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1466-го дня війни.
«Сьогодні з Премʼєр-міністром Юлією Свириденко обговорили вагомі соціальні кроки, які уряд підготував. Відбудеться в Україні чергова щорічна індексація пенсій – більш ніж для десяти мільйонів наших людей. Пенсіонери отримають підвищення більш ніж на дванадцять відсотків. Кошти на це передбачені, індексація має бути вже зараз, у березні. Попри всі виклики повномасштабної війни ми щороку проводимо таку індексацію. Як би не було складно, Україна від першого року вторгнення забезпечує індексацію пенсій, усі необхідні соціальні виплати та стабільну роботу соціальної та фінансової систем держави. В умовах повномасштабної війни це дуже значний результат, і я вдячний усім, хто допомагає Україні забезпечувати це. Звісно, я вдячний і кожному українському підприємцю, усім нашим компаніям, усьому українському бізнесу, який працює в Україні, який сплачує податки в Україні, зберігає та створює робочі місця та дозволяє українському бюджету працювати. Щонайменше половину видатків держави та громад українці забезпечують попри все – попри війну, російські удари, усі відключення. І це надзвичайно важливо, що у нас є і внутрішні основи стійкості, і наша робота з партнерами, яка забезпечує Україні безпрецедентне зовнішнє фінансування протягом цих років».Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1465-го дня війни.
«Відзначу сьогодні нацгвардійців, які разом з усіма нашими воїнами захищають нашу державу, українську незалежність на фронті. Воїни Центру спецпризначення “Омега” Національної гвардії України, дякую вам за хоробрість, за злагоджені дії. Хлопці виконують завдання на ключових напрямках фронту, зокрема і на Покровському, і це не лише оборонні, але й активні ударно-пошукові дії. Дякую! І ще – поліцейські, які в різних наших громадах, в різних містах після російських ударів першими прибувають на місце та разом із рятувальниками захищають життя, допомагають людям і проявили себе найбільше саме цими днями, цими тижнями. Київ: капітан Валерій Катюха, капрал Петро Логвинюк, а також старші психологи Владислав Куцевол, Ольга Ткаченко, Катерина Зубакова. Харків: старші лейтенанти Денис Даниленко, Сергій Туманов і Пилип Сироватка. Чернігів: майори поліції Роман Овчаренко і Володимир Ананко. Конотоп: старший сержант Олег Обраменко. Запоріжжя: капітан поліції Євгеній Рогуль, майор Ірина Кірʼянова, старший сержант Олександр Кущ і психолог Юлія Наумецька. Дніпро: майор поліції Михайло Горобцов, старший лейтенант Владислав Федаш. Кривий Ріг: старший лейтенант Вікторія Демиденко. Краматорськ: сержант поліції Денис Приймак. Костянтинівка: старший лейтенант Максим Панченко. Миколаївська область: капітан поліції Аліна Шепель. Одеса: старший лейтенант Марина Бондаренко, лейтенант Микола Жураківський, старший психолог Анастасія Яцишина. Дякую вам і всім вашим колегам! Дякую кожному, хто в Україні, з Україною, захищає нашу державу, наші позиції, наших людей. Слава Україні!»Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1457-го дня війни.
«В усіх цих російських ракетах та дронах, які були застосовані сьогодні, тисячі компонентів, які Росія сама не виробляє. Пʼять “іскандерів-М” – це щонайменше 75 критичних компонентів не російського виробництва. Три ракети Х-101 – це майже 160 компонентів, які Росія не може сама замінити. Кожен “шахед” – це сотні таких компонентів, які завозять у Росію з інших країн, і не тільки від китайських компаній. Ще Європа, Америка, Японія. Це не тільки для нас в Україні, але й загалом для глобальної безпеки важливо, щоб партнери реально блокували ланцюжки постачання в Росію критичних компонентів для виробництва зброї. І також щоб самі компанії краще слідкували, куди потрапляють їхні компоненти. Росія без таких звʼязків зі світом нічого не може: вони не здатні бути сильними в повній ізоляції. Саме тому блокування і тиск справді можуть спонукати агресора до зміни політики. Але це залежить від рішучості світу. Дякую всім, хто діє сильно, щоб агресор втрачав можливості затягувати цю війну. Дякую всім, хто допомагає Україні. Слава Україні!»Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1455-го дня війни.
«Хочу подякувати всім державам, кожному лідеру, кожному народу, які зараз допомагають українській енергетиці – нашим містам, нашим громадам і відновленню після російських ударів. У частині наших регіонів фактично постійно триває відновлення – постійно російські удари, і постійно наші люди повертають світло, повертають енергетику в роботу. Я дякую кожному, хто працює заради українців, заради світла для наших людей. Сьогодні в трьох регіонах була найскладніша ситуація з постачанням електрики. Це Харківщина, Полтавщина та Суми й область. Специфічна проблематика в частині Одеської області – більше на півдні області, де багато будинків з електроопаленням і справді рідко буває така холодна зима, як цими тижнями. Місцева, обласна влада, урядовці мають ресурс, щоб допомогти людям, і треба, щоб у кожній громаді це було відчутно. Досі одна з найбільш проблемних ситуацій у Києві – значна кількість будинків без тепла, і я дякую ДСНС України, енергетикам, усім, хто виконує те, про що ми домовлялися на селекторах, щоб у кожного будинку, який залишився без тепла, був достатній доступ до електрики. Це принципова річ, і прошу місцеву владу, усі служби реально це перевіряти. Такий же підхід повинен діяти і в інших містах та громадах. На жаль, є випадки, коли про проблеми немає повних звітів, і багато часу втрачається. Розбирали сьогодні такі ситуації в Києві, в Охтирці, у Кривому. Кожен керівник громади, усі відповідальні служби повинні приділяти реальну увагу тому, що відбувається з будинками в громадах, із мережами, з виконанням обов’язкових рішень на допомогу людям. На всіх рівнях перевіряємо. Відповідальність буде персональною».Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1448-го дня війни.
«Енергетика – це головне завдання, цілком зрозуміло для всіх у державі. В усіх регіонах багато сил задіяно, і ми ще збільшуємо сили – збільшуємо кількість бригад, також програми підтримки для людей, для підприємців. Говорили сьогодні з Прем’єр-міністром України Юлією Свириденко. Уряд зробить більш доступними закупівлі нового обладнання для багатоквартирних будинків, щоб ОСББ могли купувати більше генераторів та іншої техніки, яка потрібна в умовах дефіциту електрики. Урядовці розширять і програму підтримки власників приватних будинків для автономного живлення. Це дві фактично нові програми, і найближчим часом урядовці повинні представити всі деталі суспільству. Щодо вже наявних програм були сьогодні теж звіти. Активно надходять заявки від ФОПів на виплати, які допомагають утримувати й ремонтувати генератори, – вже майже 20 тисяч таких заявок. Програма кредитів під нуль відсотків на купівлю генераторів вийшла вже на пів мільярда гривень і буде збільшуватись надалі – кошти в програмі є. Сьогодні ж доручив додатково збільшити програму пакунків тепла – щоб 40 тисяч пакунків було на тижні, і далі програма працюватиме. Дякую Нафтогазу за допомогу із цією програмою».Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1447-го дня війни.
«Хочу подякувати всім ремонтним бригадам, кожному працівнику тих комунальних служб, які реально допомагають, також ДСНС України та всім енергокомпаніям – багато дійсно героїчної роботи. Дякую обласній та місцевій владам – тим, які справді ефективні. І часто так буває, що першочергові звіти про ремонти на кілька тижнів виявляються неточними і можна прискорити роботу. На кожному селекторі саме це значна частина обговорень: терміни, прискорення, пошук та постачання додаткового обладнання. Всі в Україні готові допомагати й реально допомагають Києву, і це багато громад, державні компанії – всі направляють зараз свій ресурс. Ситуація в столиці дуже складна – досі. Більш ніж 1100 будинків без опалення. Людям з таких будинків має бути надано більше допомоги. І також загалом важливо максимально цифровізувати все, що стосується проблем, які є, наявних потреб людей, того, чим і як допомагають людям. Чим більше буде такої цифровізації, тим менше часу буде витрачатися ще й на перевірку звітів».Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1444-го дня війни.
«Сьогодні був довгий день і багато питань саме внутрішніх, енергетика – по ситуації з відновленням та по захисту енергообʼєктів. У Києві складно, і по деяких аспектах найскладніше, ніж в інших наших містах. Фактично з усієї країни додаються сили, щоб підтримати столицю. Уряд України збільшить усі програми підтримки людей, і тільки теплових пакунків видадуть близько 100 тисяч. Є речі, які треба зробити для Харкова. Міністерство енергетики має прискорити необхідне постачання. Окремо говорили і з командувачем Повітряних сил, і з міністром оборони України, і з регіональними керівниками по захисту від російських «шахедів». Значно збільшено вже лінії захисту, позиції, додаєм екіпажі та постачання дронів. Але цього все одно недостатньо, і особливо на критичних напрямках, зокрема на Запоріжжі та в інших регіонах. Цілком конкретне завдання – збільшити всі рубежі захисту енергетики, всі форми прикриття критичної інфраструктури. Хочу подякувати всім ремонтним та аварійним бригадам, які зараз працюють і в Києві, і в областях. Люди дуже виснажені, будуть нові бригади. Говорили про це з міністром енергетики».Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1442-го дня війни.
«Була доповідь нашої переговорної команди. Вже є домовленість про зустріч – тристоронню зустріч – на належному рівні. Буде ця зустріч наступного тижня, як плануємо, у середу й четвер. В Еміратах, як і минулого разу.Щойно я говорив з Рустемом Умєровим. На завтра я призначив нараду, щоб погодити рамки розмови й підготувати все. У понеділок ввечері команда вже буде в дорозі на перемовини. Багато лідерів, різні країни з нами в цьому процесі, підтримують Україну, і фактично щодня ми координуємось. У лютому буде достатньо серйозна наша зовнішньополітична активність, і вже із завтрашнього дня – контакти та зустрічі.Розраховуємо, що й американська сторона буде так само активна, і зокрема це стосується заходів деескалації – скорочення ударів, багато залежить від того, що вдасться американській стороні, щоб люди довіряли і процесу, і результатам, безумовно.Сьогоднішній російський удар по автобусу на Дніпровщині – це злочин, злочин показовий, який ще раз демонструє, що саме Росія несе відповідальність за ескалацію. Зло повинно зупинитись. Дякую кожному у світі, хто з Україною! Слава Україні!»Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1439-го дня війни.
«Почався цей день із доповідей із регіонів: у всіх наших областях від ночі на п’ятницю справді не було ударів по об’єктах енергетики. Майже не було. Крім Донецької області, де був один удар по газовій інфраструктурі, удар авіабомб. Також зараз бачимо переорієнтацію Росії на удари по логістиці, по вузлових станціях. Зокрема, був уражений один із вагонів Укрзалізниці, спеціальний вагон-електростанція, – вранці це сталося на Дніпровщині. Важливо, що наші залізничники працюють та забезпечують сполучення в усіх регіонах. Увесь день тривали й звичні атаки дронами, авіабомбами. На Харківщині був удар балістикою по складах американської компанії "Філіп Морріс". Була значна пожежа. Були удари по Нікополю, по Херсону, прикордонних районах Харківської, Сумської та Чернігівської областей. Наше українське ставлення абсолютно дзеркальне. Американська сторона говорила про утримання від ударів по енергетиці протягом тижня, і в ніч на сьогодні відлік почався. Залежить від партнерів, звісно, – від Сполучених Штатів, – як усе це пройде. Україна готова дзеркально утримуватися від ударів, і сьогодні ми не завдавали ударів по російських енергообʼєктах».Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1437-го дня війни.