Source
Обухів first! | Сумнозвісні обухівські турбіни як симптом управлінської кризи***Місц...
2 240 Views/Reach
2026-02-01 10:30
Message №10654
Сумнозвісні обухівські турбіни як симптом управлінської кризи***Місцева влада України виявилася не готовою до роботи в умовах тривалих блекаутів і досі очікує рішень та ресурсів від центру. Про це пише аналітикиня Ukraine Facility Platform Марія Цатурян у статті «Блекаути назавжди. Чи зможе Україна вийти з енергетичної кризи».За її словами, стабільність енергосистеми нині підтримується переважно за рахунок відключень споживачів. Ключовою проблемою залишається дефіцит маневрової генерації: до магістральних мереж підключено близько 800 МВт, тоді як мінімальна потреба для балансування піків становить не менш як 3 ГВт.Аналітикиня зазначає, що регіони, які готувалися до зими за помірними сценаріями, не змогли швидко перейти в режим енергетичного виживання. Місцева влада, за її оцінкою, не має ефективних механізмів співпраці з бізнесом і навичок підготовки інвестиційних проєктів. У системі DREAM зареєстровано понад 600 енергетичних заявок громад, але в реалізації перебувають лише чотири.Як приклад управлінського паралічу Цатурян наводить ситуацію в Обухові, де когенераційні установки, передані міжнародними партнерами з повним комплектом обладнання, так і не були підключені до мережі. Цей кейс, на її думку, є вироком сучасній системі державного управління та децентралізації.Вона також попереджає, що за збереження інтенсивності російських атак графіки відключень діятимуть навесні та з високою ймовірністю повернуться влітку, адже Росія перейшла до тактики ізоляції окремих регіонів енергосистеми.