Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Наші Гроші
Added 14 Jul 2024

Наші Гроші

@NashiGroshiUA
Number of subscribers: 12 594
Photos: 1,810
Videos: 20
Links: 2,330
Description:
Новини про тендери, корумпантів, хижацькі та злодійські ціни. nashigroshi.org

👥 Number of subscribers

12 594
Average/Day:: -20
Average/Week:: +163
Average/Month:: +1304

👁️ Average views per message

2 791
Average/Day:: 2,240
Average/Week:: 1,836
ERR: 22.16%

📊 Messages per Day

2.9
Last day: 3
Week average: 2.4
Average per day: 2.9

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 2,530 25-10-01 08:14
«Медзакупівлі України» провели перший великий тендер під час вторгнення на метадон – наркотик для замісної терапії. Вийшло дуже цікаво. Очікувану вартість ставили на рівні 1,28 млрд грн. На тендер прийшли два учасники і в результаті потужної конкуренції з одеським «Інтерхімом» перемогла харківська компанія «Здоров’я». Її ціна виявилась більше ніж вдвічі меншою від очікувань замовника – 0,53 млрд грн. І при цьому ціни на препарати виявились значно дорожчими від тих, що були до вторгнення. Ми перерахували у доларах, аби уникнути курсового падіння гривні. І маємо, наприклад, таке: метадон-ЗН 25 мг до вторгнення коштував $0,02 за таблетку, а зараз $0,03. Тобто ціна виросла на третину (розрахунки тут).Звісно, у подорожчання є об’єктивні фактори – війна, логістика, інфляція. Але чи всі товари подорожчали в доларі на третину? Ну і просто страшно подумати які б ціни платило «МЗУ», якби «Здоров’я» і «Інтерхім» змовились і не торгувались на тендері аж так страшно, що впали з 1,28 до 0,53 млрд грн.
👁 2,640 25-09-23 05:15
От що значить вчасно не посадили((( Сьогодні в касаційному госпсуді о 10-40 відбудеться суд про стягнення з Держвідновлення 1 мільярду гривень на користь «Онуру». Це за нібито виконаний ремонт траси Київ-Одеса по довоєнному тендеру, за який НАБУ і САП разом з європейцями збуджувались через його підробку на користь «Онуру». Але ні європейське внутрішнє розслідування нічим не завершилось, ні українське слідство під керівництвом прокурора САП Тараса Щербая. Більше того, українську справу навіть передавали на злив в унітаз Голосіївському підрозділу поліції. Однак коли Щербай перейшов заступником керівника БЕБ до Цивінського – виявилось що справу поновили. Тож в суді сьогодні буде пікантна історія – чи повертати гроші по тендеру з живим розслідуванням? А якщо врахувати, що «Онур» - це дружбани Зеленського, яким він дав орден нещодавно? Тим більш, по іншій справі за корупцію під процесуальним керівництвом того ж Щербая ще за часів Холодницького «онурівця» ж не посадили в тюрму за хабарі голові «Укравтодору». Я слідкував за цією історію з часів «Великого крадівництва». Вислухував купу лицемірних заяв. Бачив як кубраковські укравтодорівці навіть не захищались від «Онура» в суді, аби тільки заплатити сотні мільйонів дружбанам Зеленського. Сподіваюсь що хоча б зараз, коли в Україні кожна копійка на вагу золотого дрона у державників хватить совісті не розкидуватись мільярдами. Історія з усіма посиланнями і картинками тут
👁 2,930 25-09-14 17:04
Ця розмова з Шабуніним постійно крутилась довкола айкью Верховного головнокомандувача. Ні, ми не говорили, що він тупий. Але говорили про тупню, яка відбувається – красти замість воювати, дрюкати тих хто заважає красти, замість позбавлятись крадіїв у своїй команді. А для мене ж краще загубить з розумним, чим знайти з дураком. Тому я постійно думав після запису ефіру: «А кого ж розумного я знаю?»Згадав багатьох, бо ми ж не кончена країна 404. А в нинішніх обставинах згадав про один абзац в недавній статті «The Guardian» про Залужного:«Близькі до нього люди кажуть, що він вважає Ізраїль зразком для наслідування, незважаючи на його нинішні криваві дії в Газі, розглядаючи його як невелику країну, оточену ворогами і повністю зосереджену на обороні. Він би позиціонував себе як жорсткого лідера воєнного часу, який обіцяв би українському народу «кров, піт і сльози» в обмін на порятунок нації, наслідуючи Вінстона Черчилля. В одній приватній розмові він сказав: «Я не знаю, чи буде український народ готовий до цього, готовий до такої жорсткої політики». З огляду на поведінку тилового населення і шалену підтримку Зеленського, який уникає переводу країни на режим біднішого і озброєнішого життя з домінуванням військового дискурсу – я теж сумніваюсь разом з Залужним. Про «акваріумних рибок» https://www.youtube.com/watch?v=Jh-6wBbcp9Q
👁 3,170 25-09-08 13:52
Стає все цікавіше. СБУ притарабанило в Україну біглого нардепа від ОПЗЖ Христенко задля доведення «російського впливу на НАБУ». СБУ само пише, що Христенко вже давно був завербований ФСБ, відтак його тьорки з детективами – це і є ознака того, що НАБУ працює на ФСБ.Але тоді питання. Чому ФСБ спокійно віддало українській спецслужбі свого агента, який недоторканно сидів собі в Арабських Еміратах? Ось мої версії:(а) бо Христенко – ніякий не агент ФСБ, а звичайний жулік і проходимець, який від переляку щодо «кілерської» репутації Поклада готовий дати будь-які покази на кого скажуть. В такому випадку ми маємо справу з видумкою піар-асів Зеленського задля дискредитації НАБУ, яке влаштувало прослушку у президентського дружбана Міндіча, і тому треба ще на передодні оприлюднення матеріалів НАБУ дискредитувати її детективів типу «це не НАБУ б’є корупціонерів, а Москва б’є українського президента, треба срочно об’єднуватись довкола Зеленського, бо він в апасностє»;(б) ФСБ спеціально віддає СБУ свого агента, щоб той дискредитував НАБУ відповідно до директиви Путєна. Я ще не чув, щоб фсбшники просто так запросто віддавали своїх кому попало. Тоді це взагалі піздєц. Бо Путєн якраз перед вторгненням казав що НАБУ це елемент управління України американцями, і повторив свою думку на початку серпня цього року, після чого СБУ і оголосило полювання на відьом в НАБУ. Тоді ми взагалі свідки виконання програми по малорошизації України, яку проводять агенти ФСБ(у).
👁 3,300 25-08-29 12:13
Ще важлива новина в цій статті стосується політики. А точніше війні в оточенні Зеленського. В «Файер пойнті» відкинули чутки про політичну підтримку: «Ніхто не може вибирати між Єрмаком і Міндічем, з ким ми пов'язані».Тут важливо розуміти контекст – Міндіч і Єрмак обидва були пов’язані з кінопродюсерством, а номінальний власник «Файер пойнта» - теж з кіноіндустрії. Тому в «Файер пойнті» і ставлять цих людей в один табір.Але там чудово розуміються на політичних розкладах і звинувачують… Мінцифри Федорова в поширенні чуток про Fire Point. Мовляв НАБУ «скопіювало» твердження міністерства у своєму розслідуванні.Тобто уважний оглядач зрозуміє кому хана. Бо заруба йде не за п’ять копійок, і не на рівні якихось генералів. Це про «ми» і «вони». Водорозділ вже сформований. І досить нейтральна стаття «Kyiv independent» просто засвідчила цей розкол. І це не тільки і не стільки про дрони. Хоча варто пам’ятати – якщо ціна дрона завищена вдвоє, то це не просто втрата грошей. А те що ми за одні і ті самі гроші маємо вдвічі менше дронів. Профінансованих по данській моделі, іфюноувотаймін.\
👁 2,340 25-08-25 07:48
Найбільші закупівлі цими днями проводить «Агенція оборонних закупівель» Міноборони. Вона оголосила тендери на постачання денних FPV-дронів без донаведення на 1,37 млрд грн і вже уклала угоди на 465 млн грн. Це перші торгів, які «АОЗ» проводив за новими правилами.Замовник виставив технічні вимоги до фпв-дронів, до яких виробники мали пристосувати свої вироби. (Минулого року аналогічну процедуру проводив ДССЗЗІ. Тоді були замовлені фпв-дрони з донаведенням по 16-20 тис грн).У «АОЗ» успішно завершились чотири лоти, в яких контракти було укладено з компаніями, що запропонували найменшу ціну з великими знижками – в середньому 35% від очікуваної ціни. З міркувань безпеки, договори, ціни дронів і назви постачальників приховані. Також приховані десятки питань учасників торгів і відповідей замовника щодо закупівлі.Ще продовжується вибір переможців у лотах на 900 млн грн. Тут замовник відхилив найдешевших переможців аукціону і планує укласти угоди з тими, хто робив найменші знижки – в середньому 20% по цим лотам.
👁 2,540 25-08-20 08:21
На початку серпня крупні електрично-будівельні тендери провели «Укренерго» (622 млн грн) і «Енергоатом» (65 млн грн). Порівняння кошторисів показало, що в «Енергоатома» ціни системно вищі від «Укренерго». Ми знайшли у 1,5-2 рази дорожчі проводи, цвяхи, суглинок, затискачі, щити опалубки. І навіть вартість робіт машин і механізмів у атомників вища, хоча ці розцінки дуже зарегулювані будівельною нормативкою.Але це ще не все. Третину ціну атомного підряду відведено на поставку з Польщі розподільного пристрою за 20 млн грн. Ці штуки у магазині не продаються. Тому в журналістів немає жодних шансів без знання специфікацій та без доступу до комерційної інформації дізнатись, наскільки адекватна ця ціна.В общім, 5-10-кратного завищення ціни, як це було раніше – неозброєним оком не видно. І це, поки що, єдина зміна після заміни міністра енергетики Галущенка на близьку йому Світлану Гринчук. Але ні в якому разі не сприймате це як системну зміну. Бо це мова лише про один тендер Енергоатому, в якому знайшовся відкритий кошторис на 65 млн грн. За останній час там мільярди приховали від людського ока на будівництво захисних споруд завдяки урядовому дозволу ховати кошториси в енергетиці.
👁 2,630 25-08-19 08:12
Минулого тижня «Наші гроші» опублікували дані про 2-6 кратне завищення цін будматеріалів на ремонті шкільної кухні в Кролевці ціною під 23 млн грн. Цей проект фінансується коштом Європейського Союзу згідно з інструментом Ukraine Facility. Відтак організатори спробували вжити заходів швидкого реагування. Вже наступного дня після нашої новини замовник уклав додаткову угоду з підрядником – місцевим ФОПом (коли треба фопи можуть ганяти десятки мільйонів) – про зниження цін.Але ми дарма сподівались, що знизять ціни хоча б на всі ті позиції, які ми знайшли в кошторисі.Наприклад, акрилову шпатлівку Ceresit CT 95 «осмєтілі» по 144 грн/кг з доставкою. База «Куб» продає її втричі дешевше - по 51 грн. У додатковій угоді ціну залишили без змін. Відтак ймовірна переплата по цій шпатлівці може становити більше 250 тис грн.Але по деяким позиціям впали. Ціну кабеля ВВГ нгд 3х1,5 кв. м ставили по 260 грн/м. Хоча він вільно продається по 38 грн/м, що більше ніж вшестеро дешевше. В допугоді його ціна не опустилась геть до ринкової, але вже хоча 58 грн, що менше ніж вдвічі дорожче від ринку. Загалом кошторис схуднув 409 тис грн, або два відсотки від початкових планів розпилу.
👁 2,650 25-08-13 18:59
Наприкінці відео є шматок виступу Єрмака перед студентами про те, що він повністю перекидує на нардепів від «Слуг народу» вину за факап. Причому ці «слуги» без всяких посередників знають, що ініціатором атаки на НАБУ був особисто Зеленський, а виконавцем – саме Єрмак. В принципі «слуги» і раніше розуміли, що їх юзають як гандонів, але зараз вперше з’явилась стенограма слів Єрмака. І «слуги» своїми очами побачили, що Єрмак брехав за їх рахунок. І що він не звонив нардепам, нахиляючи мятущихся проголосувать за хуйню. І що він взагалі не в курсі, то всьо нардепи замутили, а він взагалі в Туреччину летів і не знає хто там шо. А задокументований піздьож такого рівня – це серйозно. Бо він показує серйозним людям, що Єрмак зливає виконавців в гамно навіть коли нема крайньої нужди. Бо виступ перед студентами - це ж не допит. Але він перед дітворою злив подєльніків. То шо ж він зробить в більш серйозній ситуації? І в цьому місці, імхо, у серйозних людей з’явились червячки сомнєній – а кому і що Єрмак ще пиздить? От що він розповідає про СБУ на закритих зустрічах англійською мовою? Може теж гавняє «своїх» людей, яким ще жить і жить після виборів?А від цього червячка до рішення перестати бігати як пес по першій команді – недалеко. А на фоні чуток про закриту соціологію, яка показала суттєве падіння рейтингу Зеленського – це може стати вироком. Бо якшо серйозні люди не підтримають Зеленського від всієї душі – то в ситуації ноздря в ноздрю може виграти і хтось інший. І тоді Зеленський з Єрмаком будуть цікавитись коридорами евакуації. А їхні «слуги» залишаться растєряними перед купою розсерджених українців. Повторю ще раз. Цей виступ Єрмака став першим ЗАДОКУМЕНТОВАНИМ доказом того, що Єрмак зливає подєльніків навіть без допиту з поліграфом і паяльником. Тому і вважаю, що саме цей виступ може стати пострілом в перспективи Зеленського зберегтись на майбутніх виборах. А відтак він може стати поштовхом для роздумів членів його команди про найближчі перспективи і присягу лідеру. Ще до виборів. Тобто вже зараз.
👁 2,360 25-08-12 17:18
Крюківці придумали як поліпшити купейний вагон. Він стане трохи ширше, і ліжко матиме довжину 2,20 м, тобто ноги нарешті влізатимуть повністю (сподіваюсь, він проїде на всіх полустанках України, які будувались з розрахунку на вужчі вагони). Також двері тепер будуть розсувними, як в хюндаях, а опалення буде електричне, а не адова вугільна пічка з нерегульованим пеклом. Кузов зроблять з нержавки і надіються, що вагон тепер служитиме 50 років, а не 30 як зараз. Однак ціна цих покращень становить 1 мільйон баксів. Тобто вагон з купе проводника, але дорожчає майже вдвічі. Під час вторгнення сорокамісні вагони замовляли по 1,2-1,3 мільйони доларів. А новий коштуватиме майже $2,3 млн (подробиці тендеру тут)Так, я читав прес-реліз Укрзалізниці про те, що якщо скласти все докупи, то «у перерахунку на одне місце та з урахуванням суттєво довшого терміну корисного життя вагону та більших міжремонтних інтервалів, закупівля вагонів нового покоління виходить економічнішою та ефективнішою за купівлю стандартних вагонів». https://uz.gov.ua/press_center/up_to_date_topic/668283/Я не буду сперечатись стосовно цих розрахунків, хоча слабо уявляю собі вагони, які будуть жити 50 років. Але маю підозру, що навороти не можуть коштувати мільйон доларів. Ну хіба що в туалеті встановлювати кнопки для змиву в унітазі по ціні айфонів. Чи вже по ціні макбуків?І да - маю враження, що ніща залізниця, яка ще з часів Януковича висить мільярд доларів по кредитам, тепер зможе купувати менше вагонів. Бо вони тупо вдвічі дорожчі від тих, якими ми і зараз їздимо. Ми справді вже настільки багаті і впевнені у майбутньому, що можемо так розкидатись грошами? А це не п’ять копійок. Я написав про сигнальну закупівлю всього 5 вагонів на 478 млн грн. Тобто якщо УЗ сподобається перша партія, то у подальшому замовлять сотню штук. І по цій ціні вони коштуватимуть нам майже 10 мільярдів гривень. Не хухри мухри.