Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - NNH
Added 06 Jan 2025

NNH

@NNHtell
Number of subscribers: 21
Photos: 27
Videos: 5
Links: 88
Description:
Цей канал відіграє роль мого записника, де я залишаю свій погляд на ситуацію у світі та приділяю особливу увагу подіям в Україні, оскільки, на жаль чи на щастя, я є жителем цієї країни. Для зв'язку - @NNH_nnAC
Source

NNH | Сьогодні в Угорщині проходять парламентські вибори, на яких проєвропей...

Telegram community logo - NNH NNH @NNHtell
41 Views/Reach 2026-04-12 17:12 Message №175
Сьогодні в Угорщині проходять парламентські вибори, на яких проєвропейська опозиція в особі партії «Тиса» Пітера Мадяра хоче отримати перемогу, аби знищити систему національного урядування Віктора Орбана, яка постала внаслідок його безперервного головування країною з 2010 року.За ці 16 років Орбан та його партія «Фідес» створили певний інституційний каркас урядування Угорщиною, головне кредо якого можна сформулювати як: «Раціональні рішення з огляду на власний розвиток». Власне, звідси йде основний момент, який нам, як Україні, цікавий більш за все.Така інституційна система, що керується раціональним політичним принципом перш за все вигоди для власної країни, для нашої політичної системи й національного дискурсу — проблема.Адже якщо Угорщина, будучи членом ЄС, який має великий вплив на голосування і прийняття рішень у рамках всього Європейського союзу, провадить політику, суть якої у вигоді в першу чергу для них, то такий гравець для нинішньої України є фактичним ворогом. Адже з таким політичним принципом Угорщина не прийматиме рішення на нашу користь і заважатиме ЄС приймати рішення, що шкодять національним інтересам Угорщини та, власне, самого ЄС, бо ж Угорщина отримує фінансування в рамках союзу.Тобто для нас Угорщина є «проблемою» в тому сенсі, що вона думає перш за все про свої інтереси, а не про наші, що проявляється у тому, що Угорщина постійно блокує рішення, за якими ЄС банально має виділити нам кредити.Тож з точки зору нашого українського мейнстриму і діючої політичної системи вкрай бажаною є перемога партії «Тиса» Мадяра, оскільки ті готові пожертвувати інтересами власної країни заради підтримки України у війні.Проте якщо відкинути наш дегенеративний інфантилізм, суть якого можна сформулювати у принципі: «всі мають думати й приймати рішення, виходячи з нашого інтересу, а не свого, бо ми ведемо війну з РФ», то ми бачимо вельми іронічну картину, бо ж з точки зору прагматизму й раціональної логіки нам не потрібна перемога «Тиси», бо вони готові пожертвувати інтересами Угорщини заради нас.А не потрібно нам це тому, що якщо «Тиса» прийде до влади, то перше, що вона зробить, — зруйнує енергетичну модель Угорщини, що базується на поставках дешевих енергоресурсів РФ.Такі дії вдарять в першу чергу по нашій і без того ледве дихаючій економіці, бо так уже вийшло, що за ширмою політичного цирку ми імпортуємо немалу кількість палива та електроенергії з Угорщини. Це особливо важливо на тлі іранської кризи, яка підняла ціни на ту ж нафту й паливо до неадекватних величин, і втрачати на цьому тлі цілком реальні відносно дешеві ресурси з Угорщини — вкрай болюча ідея.З самим же Орбаном завжди можна домовитися, й ті ж кредити ЄС так чи інакше будуть виділені нам, просто Угорщина буде затягувати подібні рішення й погоджуватися на них в обмін на власні бонуси.Та навіть якщо «Тиса» і виграє, що можливо за умовним «молдавським сценарієм», коли перемога буде отримана голосами діаспори, то вибудувана за 16 років інституційна система буде в певній мірі їх стримувати.