Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Марк Савчук
Added 14 Jul 2024

Марк Савчук

@Mark_Savchuk
Number of subscribers: 1 610
Photos: 1,250
Videos: 270
Links: 442
Description:
📌 Український громадський діяч, публіцист, голова Ради громадського контролю НАБУ 🪓 "Демократична сокира" Детальніше тут: https://sokyra.party/uk/profile/21 Коротко і просто — про події, які відбуваються в 🇺🇦 Україні!

👥 Number of subscribers

1 610
Average/Day:: 0
Average/Week:: -7
Average/Month:: -14

👁️ Average views per message

932
Average/Day:: 992
Average/Week:: 634
ERR: 57.89%

📊 Messages per Day

0.7
Last day: 0
Week average: 0.6
Average per day: 0.7

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 416 26-06-20 14:26
Напередодні пан Президент Польщі зазначив, що Орден Білого Орла не є звичайною відзнакою. Це символ найвищої довіри Речі Посполитої. Він означає особливий зв’язок із Польською державою та особливу вдячність народу. Такий символ вимагає не лише заслуг, але й поваги до цінностей, які становлять фундамент нашої спільноти.Отже, якщо вважається, що цей особливий символ може залишатись у Катерини Другої, Беніто Муссоліні та Герхарда Шредера, то ми в Україні не будемо із цим сперечатись.Україна вдячна Польському народові за підтримку та співпрацю, яка відіграє значну роль у боротьбі за нашу і вашу незалежність від Росії. Україна ніколи не забуває солідарності та знає, що співпраця між державами і народами у нашому регіоні є однією з відчутних гарантій безпеки і для українців, і для кожної держави-сусідки.Україна продовжить захищатись у цій війні, що її розвʼязала Росія, і ми обовʼязково здобудемо достойний мир.Україна вдячна всім народам, державам та лідерам, хто буде й надалі з нами на шляху захисту свободи і хто буде разом з Україною гарантами повоєнного миру в Європі та нової реальної безпеки.Україна і надалі буде відкритою до всіх змістовних форматів взаємодії з Польщею, щоб постаратись не допускати різночитань складних і болісних сторінок минулого наших народів і забезпечити належну повагу всім безневинним жертвам 20 століття.І українці роблять усе від нас залежне, щоб у цьому столітті не допустити програшу Європи.Я пишаюсь нашими людьми і КОЖНИМ українським воїном – мільйонами українців та українок, які заслуговують на беззаперечну шану за героїзм, що проявлений Українським народом у захисті від російської агресії.Ми вважали, що саме Українському народові і нашій армії у 2023 році був адресований Орден Білого Орла. Так тоді говорилося. Сьогодні я відправив Орден пану Президенту Польщі. Думаю, майбутнє підтвердить шану до українців.Слава Україні!
👁 571 26-06-10 18:41
Ну що ж, вибори до Ради Громадського Контролю НАБУ завершилися.І це були хороші вибори. Тому що складні.З конкуренцією, зі спортивним інтересом, із сильними кандидатами та достойними громадськими організаціями. І з чортами, бо без них ніяк. Ці вибори були саме такими, якими і бувають завжди вибори в громадському секторі при Національному Антикорупційному Бюро України. Бо ми українці, і ми такі.Дякую всім, хто брав участь у цьому процесі. Тим, хто висувався. Тим, хто підтримував свої команди. Тим, хто дискутував, критикував, пропонував ідеї. І, звісно, тим, хто голосував.Для нас ці вибори завершилися перемогою. Коаліція Демократичної сокири, представників Людей з картонками, НАКО та Центру суспільного контролю взяла 15 з 15. Це поки попередні результати за відкритими протоколами, офіційні результати чекайте 15 числа на сайті НАБУ.Попереду два роки роботи в РГК НАБУ. І, якщо чесно, то саме робота зараз має найбільше значення. Я сподіваюсь, що ми залучимо і навчимо наступне покоління, і наступного разу я буду в цьому процесі просто тим, хто голосує.Окрема подяка всім, хто віддав за нас свій голос. За довіру. За підтримку. За віру в те, що громадський контроль може бути реальним і часом неприємним інструментом змін.Ми багато говорили про те, що можемо працювати, брати відповідальність і досягати результату. Тепер настав час робити це знову.Водночас вибори – це не фініш і не привід ділити людей на «своїх» і «чужих». Навпаки. Це хороший момент для того, щоб об’єднати зусилля навколо спільної мети.Тому якщо ви працюєте в громадському секторі, йшли на ці вибори, маєте ідеї, бачите проблеми, нові напрямки або можливості для розвитку громадського контролю – пишіть на пошту [email protected].Ми відкриті до розмови та співпраці.Бо найкращі рішення майже ніколи не народжуються в кабінетах. Вони народжуються в діалозі.Дякую всім, хто був з нами.Попереду багато роботи. І це найцікавіше.
👁 383 26-06-10 06:06
Вибори РГК НАБУ стартували!За результатами рейтингового онлайн-голосування з-поміж 44 кандидатів буде обрано 15 членів Ради громадського контролю НАБУ строком на два роки. Голосування триватиме тільки сьогодні, 10 червня, протягом 12 годин – з 9:00 до 21:00.🔻 Ми підтримуємо коаліцію кандидатів ДемСокири, «Незалежної антикорупційної комісії» (НАКО) та Громадського руху «Люди з картонками», яких вважаємо достойними представляти українське суспільство, контролювати діяльність НАБУ і робити його ефективнішим та прозорішим.✔️Просимо приділити 5 хвилин вашого часу та проголосувати за список кандидатів, яким довіряємо:1 АКСЬОНОВ Михайло Юрійович – ГО «Антикорупційна Сокира»2 БЄГЛЄЦОВА Юлія Дмитрівна – ГО «Незалежна антикорупційна комісія» (НАКО)3 БІЛИЙ Михайло Віталійович – ГО «Антикорупційна Сокира»6 ВАХНЕНКО Дмитро Віталійович – ГО «Інститут рівних прав»7 ГАВРИЛЮК Юлія Володимирівна – ГО «Українське правниче товариство»14 КАЛЬНИЦЬКА Юлія Ігорівна – ГО «Українське правниче товариство»23 МИКИТЮК Антон Сергійович – ГО «Центр суспільного контролю»26 МОСКВІТІН Ігор Олегович – ГО «Українське правниче товариство»30 ПІВНЕНКО Володимир Юрійович – ГО «Д7 Фаундейшн»32 ПРУДКОВСЬКИХ Віктор Вячеславович – ГО «Антикорупційна Сокира»37 ТРЕГУБ Олена Миколаївна – ГО «Незалежна антикорупційна комісія» (НАКО)40 ЧИЖМАРЬ Василь Юрійович – ГО «Центр суспільного контролю»42 ШАРГОРОДСЬКИЙ Володимир Сергійович – ГО «Інститут рівних прав»43 ШВЕЦЬ Антон Андрійович – ГО «Центр суспільного контролю»44 ШТАНКОВ Микита Володимирович – ГО «Д7 Фаундейшн»Це – команда фахівців з IT, економіки, менеджменту, аналізу даних та ШІ, права, комунікацій, фінансової безпеки, антикорупційної політики, реформування сектору безпеки й оборони та міжнародної співпраці. Просимо підтримати їх! 📌 Як проголосувати – ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ:Крок 1: Перейдіть за посиланням https://voting.nabu.gov.ua/Крок 2: У вкладці «Кандидати» ознайомтеся з кандидатами.Крок 3: Натискайте кнопку «Розпочати голосування».Крок 4: Ознайомтеся та підтвердіть згоду, поставивши галочки у відповідні блоки.Після цього натисніть «Увійти через ID.GOV.UA»Крок 5: Оберіть зручний спосіб авторизації.Крок 6: При використанні BankID, оберіть зі списку банк.Крок 7: Перевірте коректність даних та натисніть кнопку «Продовжити».Крок 8: Оберіть 15 кандидатів та натисніть кнопку «Проголосувати». Нагадуємо номери кандидатів, яких просимо підтримати: 1, 2, 3, 6, 7, 14, 23, 26, 30, 32, 37, 40, 42, 43, 44Крок 9: Готово! Ви – молодці. Зверніть увагу – на вибір дається 15 хвилин.Якщо вам здається, що під час війни боротьба з корупцією – не на часі, то вам здається. На часі, і ви можете до неї долучитися безпосередньо.Голосуйте! І попросіть зробити це друзів, колег, близьких та знайомих.Ставте «+» у коментарях, якщо вже проголосували.
👁 581 26-06-08 11:01
⚡️ Час захистити НАБУ. Знову? Знову.Але тепер не на майдані, а на виборах.Що відбувається?Наближаються чергові вибори до Ради громадського контролю НАБУ, і наш активіст Володимир Шаргородський долучається до коаліції «Демократичної сокири» та «Незалежної антикорупційної комісії» на виборах до РГК.Далі ми хотіли б розповісти детально, як працює РГК… але ніт. Часу обмаль, тож доведеться розповідати, як не допустити туди чортів. Бо ми почали аналізувати список кандидатів і… трохи… здивувалися: перевіривши лише третину кандидатів поза коаліцією, ми бачимо людей з кримінальними провадженнями та великими питаннями до етики. Отже, хто вони:1️⃣ Підозрювана в шахрайстві. Жданова Оксана Вікторівна більш відома правоохоронцям під попереднім прізвищем — Сєрокурова. За даними слідства, у 2021 році разом з тодішнім в.о. керівника АРМА та його заступником намагалася вкрасти «воровський общак» у сумі 400 тис. дол. США готівкою.2️⃣ Екс-ОПЗЖ. Матусова Олена Анатоліївна. Особа з таким ПІБ має кілька бізнесів із сукупним доходом понад 15 млн грн на рік, а у 2019 році на президентських виборах була довіреною особою керівника забороненої партії «Опозиційна платформа — За життя» Юрія Бойка, а на парламентських — уповноваженою особою від цієї партії.3️⃣ Комплаєнс-фахівчиня з дивною мораллю. Горбенко Ганна Михайлівна, керівниця «Української комплаєнс асоціації», з 2015 по 2023 рік очолювала відділ в Управлінні аналітики НАБУ, а наразі працює Директором Департаменту комплаєнсу ОТП Банку (який все ще працює в росії)Також цікаво, як у поняття «комплаєнс» вкладається тісне спілкування з колишнім заступником директора НАБУ, Гізо Углавою. Нагадаємо, його звільнили після того, як Bihus.info оприлюднили листування, що вказувало на про можливі зливи інформації з підрозділу детективів, підпорядкованого Углаві.Крім цього, пані Анна має цікаве хобі — проводити «енергетичні» тренінги. Цьому присвячений її телеграм-канал «Дім душі». Окремі заходи є платними, тож було б добре дізнатися, як кандидатка дотримується найкращих практик комплаєнс в особистих проєктах, адже ані ТОВ, ані ФОП із відповідними видами діяльності, судячи з реєстрів, у неї нема.4️⃣ Адвокат компанії, яка збирала заставу за Єрмака. Огреба Святослав Васильович — керівник практики Форензік юридичної фірми Asters. Тієї самої, де партнером був Сергій Свириба — одногрупник Єрмака, який вніс за нього 6,5 млн грн.І це ми ще не встигли перевірити всіх.То що робити?Голосувати за тих, хто довів свою ефективність (див. звіт РГК за 2024-2026 частина 1, частина 2).Повний список кандидатів за посиланням. Слідкуйте за нашими оновленнями. Голосування вже наступного тижня: середа, 10 червня, з 9:00 до 21:00.Долучайся! Твій голос важливий.- - - - - - - - -Підписуйся, щоб бути в курсі:Inst | TG | FB | X | Threads
👁 416 26-06-05 08:28
10 червня відбудеться онлайн-голосування на виборах нового Х складу Ради громадського контролю при НАБУ. Участь у виборах візьмуть 41 кандидат від 24 різних громадських об’єднань. 15 нових членів РГК НАБУ упродовж 2 наступних років будуть контролювати діяльність та ефективність роботи Бюро. Учора ми оприлюднили Звіт про роботу РГК за 2024-2026 роки. А нині представляємо вам список із 15 кандидатів, яких підтримує ДемСокира та про підтримку яких ми просимо вас. Наша команда – це досвідчені фахівці у сферах IT, економіки, менеджменту, аналізу даних та ШІ, права, комунікацій, фінансової безпеки, антикорупційної політики, реформування сектору безпеки й оборони та міжнародної співпраці. Серед них – і ті, хто роками вкладався власною експертизою, часом та зусиллями у розвиток антикорупційних органів України, і ті, хто вперше вийшов на «картонковий майдан», коли держава стала загрозою для НАБУ та САП. Нумерація у списку подається так, як на сайті НАБУ:1️⃣Аксьонов Михайло – ГО «Антикорупційна Сокира»2️⃣Бєглєцова Юлія – ГО «Незалежна антикорупційна комісія»3️⃣Білий Михайло – ГО «Антикорупційна Сокира»6️⃣Вахненко Дмитро – ГО «Інститут рівних прав»7️⃣Гаврилюк Юлія – ГО «Українське правниче товариство»1️⃣4️⃣Кальницька Юлія – ГО «Українське правниче товариство»2️⃣2️⃣Микитюк Антон – ГО «Центр суспільного контролю»2️⃣4️⃣Москвітін Ігор – ГО «Українське правниче товариство»2️⃣8️⃣Півненко Володимир – ГО «Д7 Фаундейшн»3️⃣0️⃣Прудковських Віктор – ГО «Антикорупційна Сокира»3️⃣5️⃣Трегуб Олена – ГО «Незалежна антикорупційна комісія»3️⃣7️⃣Чижмарь Василь – ГО «Центр суспільного контролю»3️⃣9️⃣Шаргородський Володимир – ГО «Інститут рівних прав»4️⃣0️⃣Швець Антон – ГО «Центр суспільного контролю»4️⃣1️⃣Штанков Микита – ГО «Д7 Фаундейшн»ІНФОРМАЦІЮ ПРО КОЖНОГО З КАНДИДАТІВ, ЇХНІЙ ФАХ ТА ДОСВІД — 👉читайте у зручному форматі у Telegraf👈‼️Нагадуємо: вибори до РГК НАБУ відбудуться у середу, 10 червня, й триватимуть з 9:00 до 21:00. Про алгоритм голосування розповімо згодом, щойно з’явиться відповідна інформація.🙏Зараз же просимо вподобати цей пост та поширити інформацію, щоб якомога більше людей дізналися про прийдешні вибори та наших кандидатів. 🪓Демократична Сокира🪓
👁 777 26-05-11 12:09
Дивіться, я вже писав і не один раз, да і багато хто писав, що новий Цивільний Кодекс - це не лише про доброзвичайність і насправді не про ЛГБТ, воно там просто найтоксичніша і найяскравіша історія, але в контексті шкоди для країни в цілому там є і набагато більш страшні історії.Я кажу, наприклад, про право посідання і про "добросовісного набувача", що фактично розв'язує руки суддям в легалізації процесу віджиму майна.Тобто зрозуміло, що ви можете бути найгетеросексуальнішим наймаскуліннішим з чоловіків, або жінкою, яка точно знає, що чоловік голова, а вона шия, але справа в тому, що насправді тепер голова - це голова суду, а шия - цивільний кодекс.Буквально один приклад - стаття 231, ч.3 - "Договір є недійсним з моменту отримання іншою стороною заяви про оспорювання, якщо протягом розумного строку, але не пізніше шести місяців з дня її отримання, така сторона не заперечила письмово проти недійсності або не звернулася до суду з позовом про визнання договору дійсним". Це рейдерський рай, і конкретно аграрний комітет ВР так про цей пункт і каже, як про такий, що "створює реальні передумови масових недобросовісних дій з визнання договорів про набуття земельних ділянок недійсними". Це не про те, що шлюб між чоловіком і жінкою, це про те, що договора на землю більше не працюють.Стаття 568 проєкту: «Посіданням є здійснення особою фактичного контролю над річчю, що забезпечує їй можливість ефективно панувати над нею, безвідносно до наявності у цієї особи юридичного титулу на річ». Стаття 577 ч. 2 п. 2: щодо нерухомої речі — «через зайняття, огородження, обробку або інші дії, що забезпечують ефективний контроль».Ну тобто якщо хтось просто приходить в ліс, огороджує собі ділянку забором і починає там будувати маєток - він має на це право посідання. Аграрний комітет ВР прямо називає цю норму "легалізацією самозахоплення".Це взагалі не про гендери, і я розумію, чому захисники кодексу так радуються, коли з ЦК намагаються боротися через історії про права меншин і гендери. Тому що скільки б не було гендерів - їх все ще менше, ніж гектарів сільгоспземлі в країні. І правопосідання гендера фінансової вигоди за собою не тягне, а правопосідання землі, користуючись тим, що її власник на фронті, без вісті, документи знищено війною - тягне за собою надзвичайну перспективу фінансової вигоди як для захоплювачів земельних ділянок, так і для судів і для юристів, які будуть супроводжувати всю адську тяганину, перспективи якої відкриває новий ЦК.Тобто мова про непорушність права власності взагалі. Мова про непорушність договорів взагалі. Це могутній документ, який ставить під сумнів вашу віру в те, що вам взагалі щось належить.І це проблема тектонічного характеру, яка порушує як права кожного українця, так і в цілому інвестиційну привабливість України, як держави. Ніхто не захоче тут ні у що інвестувати, тому що право контроля інвестицій розмивається і стає непевним.Ось це головний здобуток нового Цивільного Кодексу і це робить його прийняття катастрофою.Я розумію, що авторам приємно казати, що вони дуже сильно юристи, а проти них протестують активісти, які нічого не розуміють, але справа в тому, що юристи і профільні спеціалісти також дуже сильно протестують і дають цьому кодексу надзвичайно погану оцінку. Суддя Великої Палати Верховного Суду - вона ж юрист навіть по міркам Стефанчука і Фріса? Ну то вона категорично проти і дає з цього приводу розлогі виступи та юридичні оцінки.Це не битва гендерів проти юристів, це битва людей, які вміють читати проти людей, які помилково стверджують, що вміють писати.17 травня в Києві буде черговий протест з приводу Кодексу. Я не можу закликати на нього прийти з широкого списку причин, але якщо якимось чином ви самостійно без моїх закликів відчуєте бажання на нього прийти - це буде розумним і правильним бажанням.Ось тут буде більш точна інфа про захід: https://t.me/liudy_z_kartonkamy
👁 1,060 26-05-08 18:23
Цими днями було багато звернень та сигналів щодо конфігурації завтрашнього дня в Москві у звʼязку з нашими українськими далекобійними санкціями. Принцип дзеркальності в наших діях добре відомий та був доведений російській стороні. Додатковим аргументом для України у визначенні нашої позиції завжди є вирішення одного з ключових гуманітарних питань цієї війни, а саме – звільнення військовополонених. Красна площа для нас менш важлива, ніж життя українських полонених, яких можна повернути додому. Саме тому сьогодні в рамках перемовного процесу за посередництва американської сторони ми отримали згоду Росії провести обмін військовополонених у форматі 1000 на 1000. Також має бути встановлений режим тиші 9, 10 та 11 травня. Україна послідовно працює для повернення своїх людей із російського полону. Доручив нашій команді оперативно підготувати все необхідне для обміну.Дякую Президенту Сполучених Штатів та його команді за результативну дипломатичну участь. Розраховуємо, що Сполучені Штати забезпечать виконання домовленостей російською стороною.Слава Україні!
👁 652 26-05-05 08:25
35 200+ ліквідованих і важкопоранених окупантів та рекордна динаміка ударів на 20+ км — результати Армія дронів.Бонус за квітеньТримаємо темп, за якого ворог втрачає більше, ніж здатен відновити. Це одне з ключових завдань у межах стратегії оборони.За квітень знищено або важко поранено 35 203 російських військових — усі ураження підтверджені на відео. Це означає, що вже п’ятий місяць поспіль росія втрачає більше, ніж здатна мобілізувати, і поступово захлинається втратами.Упевнено рухаємося до показника 50 000 ліквідованих окупантів щомісяця.Окремий фокус — middle strike. За завданням Президента нарощуємо цей напрям. Удари на відстані 20–150 км по складах, штабах, ППО та логістиці ворога дають швидкий результат для наших підрозділів на передовій.Уже маємо результат — у квітні уражень на 20+ км стало вдвічі більше, ніж у березні, і вчетверо більше, ніж у лютому.Продовжуємо системно посилювати захист неба. Дрони-перехоплювачі вже стали невід’ємною частиною ППО: 194 підрозділи мають підтверджені збиття Shahed і вкотре фіксуємо рекордні показники перехоплень.Розвиваємо роботизацію війська, щоб зберігати життя наших воїнів і підвищувати ефективність бойових дій. У квітні виконано 10 281 логістичну та евакуаційну місію за допомогою НРК — це 367 місій щодня.Артилерія, розвідка, мінування — ключові елементи системної роботи, результативність яких стабільно зростає.Армія дронів.Бонус дає змогу працювати на основі верифікованих даних з поля бою й швидко впроваджувати рішення, які дають максимальний результат та зберігають життя наших військових. Це і є математика війни.Наша мета — досягти такого рівня втрат ворога, за якого його подальше просування стане неможливим.Бачимо результат кожного підрозділу в реальному часі — і поширюємо найефективніші практики на все військо. Дякую Силам безпеки і оборони за системну роботу.
👁 717 26-04-06 10:30
0 з 10: Україна не виконала жодної з пріоритетних реформ на шляху до членства в ЄСКоаліція з восьми аналітичних центрів і організацій оприлюднила експертну оцінку виконання пріоритетних реформ на шляху до членства України в ЄС. Вердикт: прогрес – майже нульовий.Йдеться про 10 пунктів плану віцепрем’єра Тараса Качки та єврокомісарки Марти Кос, виконання яких є умовою вступу до ЄС. ❗️Коаліція експертних організацій, в яку входить і ЦПК, оцінила виконання цього плану реформ на 9% зі 100 можливих. Вочевидь, збереження такої динаміки означатиме повний провал плану. Але президент Володимир Зеленський розповідає, який поганий ЄС, що не дотримується обіцянок. Нагадуємо, що Україна також має виконувати свої обіцянки. Тим більше, що реформи повністю підтримуються українським народом і потрібні в першу чергу для всієї країни. Тобто, майже для всієї. Міндічам та іншим друзям президента вони точно не потрібні. 👉 Розширений звіт виконання вимог: https://cutt.ly/ztS847oV👉 Cтаття Сергія Сидоренка на цю тему: https://www.eurointegration.com.ua/articles/2026/04/6/7234803/Підписатись | Підтримати нас
👁 870 26-03-27 08:34
Вчора вийшла неприємна соціологія від Соцису.Неприємна тим, що новий політичний проект під умовною назвою "регіональні сєпари" не лише теоретично популярний, але і починає оформлюватися в конкретні прізвища: Кім, Тєрєхов, Вілкул, Гетманцев. Виборів немає і не буде, але підготовка до них у деяких людей йде навіть занадто успішно.Соціологія, звичайно, що куплена, і навіть не треба два рази думати, ким саме куплена. Гетманцев, як один з учасників цієї конструкції, вчора вранці вже все підтвердив, і що проект є, і, головне, що це саме проект "за мір любой ценой". Потім, зрозумівши палєво, Гетманцев пост видалив, не знаючи, що телеграм має наскрізну нумерацію постів, і діра між постами номер 11698 і 11700, за умови якщо є скрін, а у мене якраз є, і я не побоюся його використати першим коментом, це прямо уліка.А чому Данило видалив пост в якому пишається, що він з популярної партії сєпарів, зрозуміло. Згадав, що він поки що голова парламентського комітета від партії "Слуга Народа", і якщо в Офісі Президента прокинуться і зрозуміють, що за бюджетне наповнення у ВР у них відповідає людина, яка вже придумала, як саме вона всіх здасть, то це мабуть біда для Дані.Насправді здригнутися, коли голова парламентскього комітету, відповідальний за бюджет, каже "вибір людей зрозумілий, вони об'єднали тих, хто за мир реально, а не на словах" повинні всі одразу.- ОП, зрозумівши, що за відбір грошей у населення у вас тепер відповідає не просто сєпар, а сєпар, який до вас у опозиції, бо він сам каже, що він за мір любой ценой "реально", а ви лише "на словах";- Слуги Народу в парламенті, зрозумівши, що Даня зараз пройдеться по Верховній Раді і збере собі грядку деморалізованих депутатів просто запропонувавши їм місця в популярному майбутньому політичному проекті, який знаходиться на третьому місці, а значить точно проходить в наступну Раду;- ЄС, зрозумівши, що тут складається міцна конструкція з регіональних міцних господарників, що легко заберуть на себе весь незадоволений роками чинної влади електорат;- справжні реєстрові сєпари, типу Юрія Бойка, тому що ця конструкція робить його просто непотрібним уже;- Гончаренко, якого не покликали, хоча він працював саме в цій ніші.Цікавий факт - у Дані в цій партії рейтинг від'ємний, він є електоральною проблемою навіть для партії ждунів та сєпарів. Парадокс - електоральний політик, якого не любить взагалі ніхто, але який все одно не тоне, а лише посилюється, незважаючи на тотальну ненависть всіх електоральних груп.