Politico: Трамп виплеснув на Рютті всю агресію за бездіяльність НАТО в ситуації з Іраном під час їхньої зустрічі ввечері. Трамп поливав союзників та погрожував розправою. Але, можливо, він просто випустив пару. ▪️ "Все пройшло хуево. (It went shit, - прим.). <...> Розмова була нічим іншим, як тирадою образ. <...> [Трамп], очевидно, погрожував зробити буквально все, що завгодно", - європейський чиновник. ▪️Трамп сигналізував, що розглядає опції розправи, але не вдавався у подробиці. Трамп дав зрозуміти, що чекає конкретних дій від союзників, щоб розблокувати Ормузьку протоку якнайшвидше. ▪️Білий дім заперечує, що вимагав чогось від НАТО. "Як сказав президент Трамп, це була перевірка НАТО, і вони її провалили. У нього нуль очікувань від НАТО на даному етапі, і він не просив їх ні про що". ▪️Одразу після зустрічі з Рютте Трамп знову згадав про Гренландію, написавши в Truth Social: "<...> НАТО не допоможе нам, якщо вони знову нам знадобляться. ▪️Спікер НАТО Еллісон Харт спростувала твердження про погану зустріч, назвавши її "конструктивною". ▪️Ще один європейський чиновник сказав, що незважаючи на напруженість, візит Рютте був своєчасним і допоміг Трампу випустити пару. Наступні посади Трампа в Truth Social були розмиті і не містили жодних конкретних загроз. ▪️ "Це відхід назад у порівнянні з його попередніми коментарями. <...> Це все ще дуже мінливий час, але, на щастя для альянсу, він [Рютте] був там у даний конкретний момент", - чиновник. ▪️Країни НАТО у штаб-квартирі в Брюсселі поки не отримали жодного зворотного зв'язку щодо зустрічі Трампа та Рютте, також поки не було обговорень щодо залучення військової сили для розблокування Ормузької протоки. (Матеріал вийшов учора о 9 вечора по Москві та Києву). ▪️Раніше європейці неодноразово висловлювали готовність допомогти відновити прохід Ормузькою протокою, але тільки якщо бойові дії повністю припиняться. ▪Канцлер Фрідріх Мерц у середу під час телефонної розмови запевнив Трампа у готовності допомогти за умови, що "на це буде відповідний мандат (від ООН, - прим.) та життєздатний план". ▪️Глава генштабу Франції генерал Фаб'єн Мандон також заявив, що Париж розглядає "суто оборонні" опції, щоб допомогти: "Фаза планування просувається, у нас спільна мета сприяти безпеці морської навігації в цій стратегічній локації".
«Це звична формула спілкування»: Віктор Орбан про злиту стенограму розмови, де він пропонував путіну, що стане "мишею".Угорський прем'єр у своє виправдання заявив, що улеслива розмова з російським диктатором — це “звична формула у спілкуванні з політиками”. “По-людськи ми не можемо бути в таких стосунках один з одним, бо для цього нам довелося б разом пасти свиней, якщо висловитися простою мовою”, — розповів Орбан в інтерв’ю для Blikk Talk, яке цитує Index.
Прем’єр-міністр Угорщини наголосив, що під час спілкування з президентом Сполучених Штатів, багатьма європейськими лідерами, главою Кремля, а також з лідерами кількох країн Центральної Азії вони називають один одного друзями.
“А з кимось навіть братами, що цікаво, переважно з мусульманськими лідерами… Я б нічого з цього не виводив”, — пояснив Орбан.
Орбан запевняє, що в його країні не прослуховують опозицію (незважаючи на заяви та докази протилежного, які надали представники партії "Тиса" — ред.). Водночас він зазначив, що відповідні служби вже з'ясовують, яким чином стенограма розмови з путіним опинилася у журналістів-розслідувачів.🚀Підтримати🤝_✅✅_🤝🚀Приєднатися до ZN.UA
Найбільший російський нафтовий термінал на Чорному морі — «Шесхарис» у порту Новоросійськ зупинив експорт нафти після атаки українських безпілотників, – Reuters.Відвантаження було призупинене після удару дронів у ніч на 6 квітня. Атака спричинила масштабні пожежі на території порту та самого терміналу, які зафіксувала супутникова система моніторингу пожеж NASA.«Шесхарис» є найбільшим нафтовим терміналом на півдні росії та ключовою точкою морського експорту нафти через Чорне море. Зазвичай через нього відвантажується до 1 млн барелів нафти на добу. Зупинка терміналу обмежує можливості росії скористатися зростанням цін на нафту, яке відбулося на тлі загострення конфлікту в регіоні Перська затока.У порту Новоросійськ поки не завершили оцінку завданих збитків. Водночас накопичення запасів і переповнення сховищ може змусити росію скорочувати видобуток нафти, оскільки робота кількох ключових експортних портів була порушена.Термінал «Шесхарис» входить до структури Транснефть, є кінцевою точкою південних нафтопроводів компанії та забезпечує приблизно 20% морського експорту російської нафти.
Перебої в роботі одразу кількох ключових експортних вузлів — на Балтійському та Чорному морях — створюють додатковий тиск на російський нафтовий сектор і ускладнюють стабільність поставок на зовнішні ринки.💙💛 Omelyan News
Агентство Bloomberg ознайомилось зі стенограмою телефонної розмови між прем'єр-міністром Угорщини Орбаном та Путіним, у якій Орбан запевняв лідера Кремля у "дружбі" та пропонував йому допомогу у "врегулюванні" війни в Україні.Як зазначається, більшу частину розмови вони присвятили обміну компліментами один одному, а також американському президенту Трампу.Під час розмови Орбан зазначив, що дружба з Путіним зміцнилася з моменту її зародження у Санкт-Петербурзі у 2009 році.Тоді ж угорський прем'єр висловив жаль, що він і Путін не змогли регулярно зустрічатися особисто, як це було до пандемії COVID-19.Потім Путін висловив захоплення "незалежною та гнучкою" позицією Угорщини щодо його війни проти України.Згідно зі стенограмою, основною метою жовтневої розмови було обговорення можливості проведення в Угорщині зустрічі між США та Росією. Тоді саміт у Будапешті не відбувся.Варто зауважити, що деталі розмови Орбана з Путіним з'явилися на тлі ситуації зі зливом розмови угорського глави МЗС Сійярто з його російським колегою Лавровим📰 підписатися
В Будапешті та Братиславі вибухає скандал. Гіпотеза про те, що Орбан та Фіцо є російськими агентами отримує додаткові підтвердження. Зараз в словацьких та угорських соцмережах вибухово поширюється інформація, яку оприлюднив капітан угорських збройних сил Палінкаш Сильвестер. Нижче переклад зі словацької тексту Петера Цеха (Cseh Peter), який поширив Karel Hirman, міністр словацького уряду часів премʼєрства Едварда Гегера. "Це буде бомба — те, що я сьогодні опублікую після аналізу справ в угорській армії 🇭🇺. Учора угорська громадськість побачила черговий скандал навколо розпаду угорських збройних сил. Зараз дам вам невелику «затравку» того, які жахливі речі відбуваються також і в Словаччині.🔴 Капітан Палінкаш Сильвестер був обличчям угорської армії, поки не заговорив. І те, що він учора сказав — це величезний скандал для угорського уряду, а також для словацького уряду, і вже це саме по собі є підставою для відставки.🔴 Пам’ятаєте, як Росія уразила нафтопровід «Дружба», і як Орбан розмахував супутниковими знімками, які він передав також Фіцо, і обидва демонстрували їх на пресконференціях, стверджуючи, що «Дружба» згідно цих знімків, не пошкоджена (див. фото)? І знаєте, чому вони не хотіли оприлюднювати ці знімки детально?🔴 Так от тепер капітан Сильвестер це пояснив — і те, що він сказав, є жахливим! Знімки, якими ці зрадники махали перед народом, є військовими і секретними супутниковими знімками типу BDA (Battle Damage Assessment, тобто, оцінка бойових пошкоджень). Супутникові знімки BDA використовуються для визначення того, що саме сталося після атаки і чи досягла вона своєї мети.🔴 Капітан Палінкаш Сильвестер публічно заявив, тобто підтвердив, що ці знімки не є ані угорськими, ані словацькими, насамперед тому, що ми не маємо власних супутників. І що ще гірше і дуже суттєво – вони не походять з НАТО, тобто не є ані європейськими, ані американськими.Тепер у вас, напевно, виникає думка: якщо ці знімки не є союзницькими і використовуються армією для оцінки ефективності удару, а також ми знаємо, що атакували росіяни, то хто був зацікавлений після атаки оцінювати її ефективність за допомогою знімка типу BDA? З цього випливає, що ці знімки російські!!!🔴 Якщо вам і досі не зрозуміло, в чому суть, поясню: суть у тому, що, ймовірно, Фіцо та Орбан обмінювалися між собою російськими секретними військовими супутниковими знімками, якими росіяни після атаки на «Дружбу» перевіряли ефективність удару, тобто військовою мовою BDA (Battle Damage Assessment).🔴 Як можливо, що ці зрадники мали російські секретні знімки, і це при тому, що офіційно ми, як країни-члени НАТО, є для Росії ворогами? Люди, ці російські шпигуни – Фіцо та Орбан – махали ними і брехали народу, використовуючи російські військові матеріали – як це можливо?☝️ Прошу вас: поширюйте це і діліться, щоб ці дії не зникли безслідно, щоб це розповсюджувалося. Також закликаю силові структури, політиків, уряд і медіа вимагати негайного пояснення.🔴 Для кожної притомної людини має бути очевидно, що такі матеріали не лежать просто так в інтернеті, і насправді це свідчить про те, що наш уряд обмінюється військовою таємною інформацією з нашими офіційними ворогами, що загрожує нашій безпеці, суверенітету і має всі ознаки державної зради. І все це ці зрадники транслювали наживо.🔴 Роберт Фіцо та Віктор Орбан мають негайно подати у відставку і постати перед справедливим розслідуванням без зволікань, і передусім негайно пояснити це народу та нашим союзникам.Зазначу, що ми можемо бути раді, якщо нас уже сьогодні не виключать з альянсу як якихось паршивих зрадників Заходу. Ба більше, вже виглядає так, що, можливо, це і є мета Фіцо та Орбана. Крапка."
Французьке видання RFI стверджує, що внаслідок «лівійських» операцій України був ліквідований генерал-майор російського ГРУ Аверьянов▪️В ході кампанії зі зменшення економічних спроможностей рф, українські військові завдали удару по двох російських суднах, що належать до «тіньової флотилії». На борту російського танкера перебував дуже високопоставлений російський чиновник. Він, ймовірно, загинув.▪️За даними лівійських джерел, на борту танкера «Кенділ» дійсно перебувало близько десяти високопоставлених співробітників російської розвідки, переодягнених у моряків. ▪️В результаті удару двоє людей загинули, а семеро отримали поранення. За даними видання загинув генерал Андрій Аверянов, високопоставлений представник російської розвідки.▪️Цей генерал був одним із фаворитів на посаду керівника «Вагнера», що перетворився на «Африканський корпус». Він дуже добре знав Африку. Він здійснив там кілька поїздок. Зокрема, він побував у Бенгазі, на сході Лівії, де зустрівся з маршалом Халіфою Хафтаром.▪️Це важкий удар для рф, де ця інформація не поширюється. москва, дійсно, ніколи офіційно не підтверджувала цю смерть. Вона її й не заперечувала.▪️москва пообіцяла рішучу відповідь на цю операцію. Менш ніж через тиждень, 23 грудня, генерал Мохаммед аль-Хаддад, начальник штабу армії на заході Лівії та найвища військова особа в Тріполі, загинув у Туреччині. Його літак розбився після вибуху на борту через кілька хвилин після зльоту з Анкари. Його супроводжували радник Мохамед Діаб, начальник штабу сухопутних військ, генерал-лейтенант аль-Фітурі Грібель, директор служби військової індустріалізації, та бригадний генерал Махмуд аль-Катаві. Загалом загинуло семеро осіб, пов'язаних із армією західної Лівії.▪️Лівійські джерела видання глибоко переконані, що це є відповіддю рф на атаку на корабель «Кенділ». Після аналізу двох «чорних скриньок» офіційних заяв зроблено не було. Висновки розслідування, розпочатого після інциденту, не були оприлюднені лівійським прокурором.▪️Інший інцидент, що стався 19 березня, викликає запитання в Тріполі: Національна лівийська нафтова і газова компанія (NOC) оголосила про часткове призупинення видобутку на нафтовому родовищі Аль-Шарара, одному з найбільших у Лівії, через велику пожежу, що охопила трубопровід, який транспортує нафту до нафтопереробного заводу в Зауїї.▪️Через тиждень Міністерство внутрішніх справ Лівії в Тріполі оприлюднило результати розслідування, проведеного ним у зв’язку з цим «актом саботажу». На місці події було знайдено російські боєприпаси. Згідно з повідомленням та фотографіями, опублікованими на сторінці міністерства у Facebook, розслідування дозволило вилучити нерозірваний снаряд російського виробництва типу М-62 вагою близько 250 кг, а також уламки вибухнулої ракети калібру 130. Їх було розміщено на траєкторії нафтопроводу.🫡https://t.me/operativnoZSU/
У кінці 2023-го до законопроєкту подали рекордну кількість правок — понад чотири тисячі. Більше було лише у випадку «антиколомойського» закону. На початку 2024-го закон прийняли без жодного слова про демобілізацію та без значних змін покарань для ухилянтів.2024-й. Громадські організації посилено організовують конференції в Києві, у Львові та в Ужгороді на теми відновлення України та реінтеграції ветеранів. Ці заходи виглядають так, ніби хтось ґвалтує жінку, а навколо стоять психіатри, лікарі, працедавці й обговорюють, як її краще буде лікувати й повертати в суспільство.Військові відкрито кажуть, що нині з армії є лише два шляхи — поранення або смерть. Але насправді є третій шлях — списатися за сімейними обставинами. Маю знайому жінку з інвалідністю ІІ групи, недавно в неї помер чоловік. За два тижні після цього вона отримала пʼять пропозицій від військових вийти заміж. Люди шукають, як купити МСЕК для своїх батьків. Колишній побратим зізнався, що мати пропонувала йому такий шлях, але він не готовий зробити це, адже сподівається «демобілізуватися з почуттям власної гідності, як чесна людина, бо прийшов добровольцем 24 лютого». Військові пишуть «демобілізації не буде» вже не як жарт. Офіційні спікери кажуть, що ми не виконуємо плану мобілізації. Це, зрештою, відчуває кожен підрозділ на лінії фронту. Уперше з’являється «протестний» рух ухилянтів в інтернеті. Це російська ІПСО, яка найбільше впливає на підлітків і малоінформованих людей. Ефект посилюють непрозорі й непослідовні дії держави.Влада за підтримки частини суспільства продовжує ухвалювати мʼякі зміни до мобілізаційного законодавства. За ухилення від мобілізації у воєнний час тепер передбачено штраф до 25 тисяч гривень. Обговорюють зміни до бронювання, лунають пропозиції бронювати людей із заробітною платою понад 35 тисяч гривень. У відповідь успішні бізнесмени, які добровільно мобілізувалися два роки тому, запитують, за яку суму можна викупити себе з армії. Дискусія переходить у площину розмов про правила кріпацтва.Усі ці кроки поступово маргіналізують службу армії. І це потрібно змінювати.Що можна зробити, аби люди йшли до війська? 1. Мобілізація на визначений термін. У медіа й соціальних мережах панує думка, що війна триватиме довго, говорять про п’ять і навіть 10 років. Людям складно ухвалити для себе рішення піти служити на невизначений строк, назавжди.2. Демобілізація, образ успішного ветерана. У більшості людей є знайомі у війську, які говорять про відчуття обману з боку держави, про безнадію через відсутність строків служби, про втому. У соцмережах військові пишуть про холод, хвороби, втрату соціальних звʼязків у цивільному житті, похорони побратимів. По вулицях міст ходять поранені військові, вони недовго лежать у лікарнях і повертаються на фронт. Якщо люди бачитимуть позитивні історії ветеранів, які відслужили й повернулися до сімей, які розповідають героїчні історії та носять ордени, це змінить ставлення до служби.3. Прозорий шлях мобілізації і покарання ухилянтів. Люди мають розуміти, хто буде служити, а хто не буде й чому. Люди повинні знати покроково, як відбувається мобілізація, яке навчання, як потрапити в обраний підрозділ, як мобілізуватися на конкретну посаду і як попередньо отримати корисний військовий фах. А ті, хто ухиляється від мобілізації, мусять знати, що ціна за такий вчинок дуже висока. Я провела півтора року в піхоті, в ТрО. Це були найбільші півтора року в моєму житті. У них помістилися сотня друзів і ціле життя. ТрО — це історія про любов. Про те, як успішні цивільні люди пішли добровольцями в армію, аби захистити свої родини і друзів, із любові до них.Але тепер мені соромно дивитись їм в очі, бо ми зрадили їх довіру. Ми всі в цьому винні — все українське суспільство, адже ми несемо відповідальність за свою владу.(Аліна Сарнатська)
Європейські лідери уже готуються до можливого виходу США з НАТО, який допустив Трамп, повідомляє Politico із посиланням на джерела серед європейських чиновників та дипломатів.Минулого тижня 10 європейських лідерів зібралися на закриту вечерю в Гельсінкі. Високопоставлений європейський чиновник сказав, що американці тепер мають самі розбиратися з наслідками своєї помилки нападу на Іран. «Більшість європейців не було поінформовано заздалегідь, а Перська затока не має відношення до НАТО», - сказав чиновник, знайомий із обговореннями.Генсек НАТО Рютте «дратує» деяких союзників тим, що вперто відмовляється критикувати Америку і наполягає, що з НАТО все гаразд.Вечеря в Гельсінкі відбулася наприкінці саміту Об'єднаних експедиційних сил (JEF). Ця структура призначена для швидкого розгортання сил у ситуаціях, коли стаття 5 НАТО не застосовується.Іншою мережею, яка набуває все більшого значення, є Північна оборонна співпраця (Nordefco), до якої входять Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція.
В Угорщині все залежатиме від вулиці і зрадниківЗ точки зору соціології - Орбан програв. З точки зору реального життя, Орбан може погодитися з поразкою лише у випадку розгромноі переваги Тиси. Це все для нас стає особливо важливим на фоні заяв Калас про проблеми з кредитом в 90 млрд., який блокує Угорщина.1. Політтехнологи (російські) Орбана перейшли від етапу «не все так однозначно з результатом» до етапу «Орбан точно переможе». В виборчій політтехнології є один важливий трюк: виграЄ не той, хто може набрати більшість, а той, про кого більшість думає, що він все одно вИграє.2. Зараз маємо ситуацію, коли російські й угорські боти працюють в цій технології і пробують понизити явку прихильників Тиси. Один із дуже помітних елементів цієї гри - масовано в коментарях ставляться парі, що Орбан переможе. Це не значить, що всі прихильники Мадяра опустили руки і приймуть рішення, що він вже програв. Це зовсім не так. Просто російські ботоферми явно більші за можливості Тиси. І це стає помітно.3. Я вже писав кілька днів тому і зараз повторюся: Орбан готується оголосити свою перемогу. І далі все вирішуватиме вулиця і зрадники з обох сторін. Плюс, важливим елементом буде те, як себе поведе поліція при можливих критичних ситуаціях. Простіше кажучи, все залежить від рішучості Мадяра і його команди до реєстрації фальсифікацій на виборах та до складної вуличної боротьби. 4. На перший погляд, це банальні речі, але останні вибори в Грузії показали, що опозиція не займалася спостереженням, а потім програла вулицю в той момент, коли, вийшовши на мітинг було заявлено: «розходимося і зберемося за пару днів». 5. Вище я вже писав, що Орбан змириться з поразкою лише при вагомій перевазі Тиси. Нинішні 8-10% за змішаної системи виборів і голосуванні по пошті діаспори це не така вже й суттєва перевага. Тому, оголошувати поразку Орбана я б не поспішав. Він настроєний оголосити себе переможцем. І повторюся: все залежатиме від організації спостереження, роботи з вулицею та зрадників.Вадим Денисенко
🇺🇦Гуляйпільський напрямок: Під час зачистки н.п. Мирне ситуація різко загострилась, у ході контакту з противником двоє наших бійців опинилися в полоні. Ворог діяв малими групами, намагаючись швидко відтягнути полонених у глиб своїх порядків і використати фактор часу як свою перевагу.🇺🇦Оперативно була піднята взаємодія із суміжними підрозділами, чітко по ланцюгу — відпрацювали розвідку, уточнили переміщення противника та його розташування. Далі в гру зайшли FPV-дрони: спочатку відсікли ворожу групу від можливого підсилення, фактично ізолювавши її в обмеженому секторі, а вже після цього почали точкове знищення.🇺🇦У результаті — ворожу групу ліквідовано, полонених наших бійців звільнено. На цьому відрізку фронту ключову роль відіграє не кількість, а синхронність дій. Коли кожен елемент — від розвідки до ударних засобів — працює як один механізм, противник просто не має часу на реакцію. Саме за рахунок цього вдалося не тільки виконати задачу, а й витягнути своїх без втрат.🇺🇦Muchnoy Jugend | Підписатися