Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - ЗОЛА
Added 06 Dec 2025

ЗОЛА

@LapinFromUkraine
Number of subscribers: 12 605
Photos: 7,490
Videos: 2,060
Links: 5,110
Description:
Official channel

👥 Number of subscribers

12 605
Average/Day:: +7
Average/Week:: -3
Average/Month:: +44

👁️ Average views per message

2 922
Average/Day:: 2,290
Average/Week:: 2,436
ERR: 23.18%

📊 Messages per Day

5.2
Last day: 7
Week average: 4.3
Average per day: 5.2

Status change history

Officially not confirmed 2025-12-06

Wall

Telegram statistics channel

👁 2,850 26-06-06 13:05
Єврокомісія обіцяє посилити візовий режим для росіян з наступного року — DW. Це сталося після висловленої 11 країнами Європи критики на адресу Франції, Італії та Іспанії, які продовжують щорічно приймати сотні тисяч російських туристів. «Ми запропонуємо ввести адресні обмежувальні візові заходи для додаткового усунення загроз безпеці, що виходять від ворожих дій третіх країн», — заявив офіційний представник Комісії ЄС з питань міграції Маркус Ламмерт. Пропозиція буде представлена наступного року і тому не торкнеться майбутнього літнього сезону 2026 року. При цьому в Єврокомісії також зазначили, що видача віз залишається прерогативою окремих держав-членів, а Брюссель здійснює лише наднаціональний нагляд. Заява стала відповіддю на спільний лист 11 європейських держав, надісланий до Єврокомісії раніше цього тижня. У листі під егідою Швеції критикувалося нерівномірне застосування рекомендацій, покликаних обмежити видачу віз росіянам для неістотних поїздок після початку повномасштабної війни рф проти України. Країни вимагали нових «обмежувальних і обов’язкових» візових заходів «якнайшвидше», покращення застосування рекомендацій 2022 року та регулярної статистики щодо видачі віз. За даними Єврокомісії, росіяни у 2025 році отримали 619 тисяч шенгенських віз.🚀Підтримати🤝__🤝🚀Приєднатися до ZN.UA
👁 4,470 26-06-04 04:38
Занадто влучно, щоб не поділитися.«І ТИ ЩЕ ВІДКРИВАЄШ РОТА…..»Відповідь цього австралійця на тираду Трампа про те, що «НАТО не існує для Америки» - ідеальна.«Друже. Ти керуєш країною, де 600 000 бездомних сплять сьогодні на вулиці. Країною, де 40% дорослих не можуть покрити надзвичайну ситуацію в розмірі 400 доларів без позики. Країною, де інсулін коштує дорожче, ніж оплата за автомобіль, і люди нормують його, щоб вижити. Країною, де медичний борг є причиною банкрутства номер один. Країною, де жінки помирають на парковках лікарень, бо лікарі надто бояться законів про аборти, щоб лікувати викидень.Ви ув'язнюєте більше своїх громадян, ніж будь-яка інша країна на землі. Більше, ніж Китай. Більше, ніж Росія. Більше, ніж Північна Корея. У країні вільних 2 мільйони людей утримуються в клітках, і чверть з них навіть не була засуджена ні за що. Вони просто надто бідні, щоб внести заставу.Тривалість вашого життя скорочується. Ви єдина розвинена країна, де це відбувається. Рівень дитячої смертності у вас вищий, ніж на Кубі. Ваші діти тренуються зі стрільби між математикою та англійською, поки ви продаєте акції зброяра своїм друзям.Ваша мінімальна заробітна плата не змінювалася 15 років. Ви...» У вас вчителі працюють на двох роботах, ветерани сплять під мостами, а ви щойно витратили трильйон доларів, зрівнявши з землею країну, яка вас не атакувала.І у вас є засуджений злочинець, який виносить суд за зґвалтування, захищає педофіла, трахає порнозірку, повстанець, який проводить найбільшу кампанію з підпалу сміттєвих контейнерів з часів Талібану, дуже дякує вам за чергову поразку.І ви називаєте Гренландію погано керованою?У Гренландії загальна медична допомога. Безкоштовна освіта. Один з найнижчих показників ув'язнення у світі. Ніхто там не банкрутує, бо захворів. Ніхто не помирає в залі очікування, бо страховка відмовила.«НАТО не було поруч, коли ми потребували їх». Коли саме це було, чемпіоне? 11 вересня? Тому що НАТО вперше і єдиний раз в історії застосувало статтю 5 ЗАРАДИ ВАС. Солдати з десятків країн були розгорнуті, воювали, кровоточили та помирали в Афганістані ЗАРАДИ ВАС. Австралія навіть не була в НАТО, а ми все одно з'явилися. Протягом 20 років.А ви пішли о 2-й годині ночі, нікому не сказавши, і залишили їх розбиратися з цим безладом.Тобі байдуже, що велику націю тероризує твій друг, ти жодного разу не поспівчував їй. Тож, можливо, перш ніж ти почнеш називати інші країни погано керованими, подивися на власне подвір'я, ти, продавцю алюмінієвого сайдингу з балончиком з фарбою. Єдине, що погано керовано на цій картинці, це твій клятий рот. І ти ще відкриваєш рота на інших?»Тоні Локк
👁 2,910 26-06-03 11:10
Колишній премʼєр Угорщини Орбан замовив викрадення українських інкасаторів Ощадбанку, свідчить розслідування угорського видання Telex.Напад на інкасаторські авто українського Ощадбанку не мав жодних юридичних підстав і був спланований заздалегідь, зʼясували журналісти-розслідувачі.Управління захисту Конституції Угорщини підтвердило Telex, що наказ про дату рейду надійшов безпосередньо від Кабінету прем'єр-міністра на початку березня. Орбана особисто інформували про перебіг операції в день рейду.За даними джерел, Орбан замовив цю силову акцію як «відповідь» Україні на зупинку транзиту нафти нафтопроводом «Дружба», який був пошкоджений через російський удар. Тоді угорський премʼєр був переконаний, що Київ зупинив транзит нафти з політичних причин, а не через ремонт.▪️5 березня угорські силовики провели рейд проти інкасаторів українського Ощадбанку — їх затримали та конфіскували кошти й цінності. Увечері 6 березня всіх сімох інкасаторів депортували в Україну.▪️8 квітня Будапешт спробував виправдати напад, опублікувавши змонтоване відео з фейковими субтитрами про нібито «підробку документів» і «корупційні гроші». Також Угорщина заявляла про незаконність перевезення нових купюр, хоча в банку наголосили, що це повністю відповідає законній діяльності.▪️Після виборів, 6 травня, Будапешт повернув Ощадбанку всі конфісковані кошти й цінності — $40 млн, €35 млн та 9 кг золота, а вже 18 травня щодо всіх інкасаторів офіційно скасували рішення про депортацію і трирічну заборону на вʼїзд до Шенгенської зони.@babel
👁 3,080 26-06-02 13:57
🇺🇸🇮🇱 Після ударів Армії оборони Ізраїлю по Лівану Трамп вилаяв ізраїльського прем’єра Нетаньягу під час телефонної розмови — Axios.Під час розмови Трамп назвав Нетаньягу "божевільним" і звинуватив його в невдячності, повідомили два джерела.Він також відмовив Нетаньягу від планів завдати удару по ліванській столиці Бейруту.Трамп сказав Нетаньягу, що атаки на ліванську столицю ще більше ізолює Ізраїль у світі.За словами одного зі співрозмовників, Трамп знав, що "Хезболла" обстрілювала Ізраїль і що той мав захищатися, але вважав, що останніми днями Нетаньягу надмірно ескалював ситуацію.Два джерела повідомили, що Трамп стверджував, нібито він допоміг уникнути Нетаньягу в'язниці – маючи на увазі свою підтримку під час судового процесу над главою уряду Ізраїлю за звинуваченням у корупції.Підсумовуючи лайку Трампа на адресу Нетаньягу, американський посадовець навів такі його слова:"Ти, чорт забирай, божевільний. Якби не я, ти б сидів у в'язниці. Я рятую твою дупу. Тепер тебе всі ненавидять. Через це всі ненавидять Ізраїль" 📰 підписатися
👁 3,760 26-06-01 07:54
Ну що, шановні, доброго ранку! Поки наші "експерти" у високих кабінетах продовжують гратися в паперові реформи, реальність, як завжди, підкрадається ззаду. Росіяни там, виявляється, свій аналог "Старлінка" на орбіту запускають — проект "Рассвєт". А у нас спокій, "загрози не бачать", бо воно ж іще не стріляє. Ну-ну.Тим часом на міжнародній арені суцільне "братерство": угорці викочують Зеленському список із 11 вимог, де просять повернути все, ледь не до мадярської мови як обов'язкової на Закарпатті; поляки ображаються на героїв УПА, а президент Румунії, після чергового Шахеда у свій двір, ніжно просить Москву "бомбити Україну акуратніше", щоб до них не залітало. Ну справжні союзники, що тут скажеш.Ну і на десерт — наше улюблене. Сирський розповів, чому ми перейшли на корпусну модель управління замість дивізійної. Каже, людей на дивізії немає. А звідки їм узятися, якщо у нас пів країни "заброньовані", циркачі та футболісти відпочивають, а фронт тримається на тих, хто пішов туди ще у 22-му? Замість того, щоб перевести державу на воєнні рейки, ми плодимо нові недоукомплектовані бригади. Дивіться, думайте, пишіть у коментарях. І головне — підтримуйте ЗСУ, бо крім нас самих нам ніхто не допоможе https://youtu.be/_WEnKSdr0TE
👁 5,010 26-05-30 20:14
Підгорає…Чутки про "зарплати в конвертах" для депутатів "Слуги народу" ходили роками. Наприкінці 2025 року НАБУ перетворило їх на кримінальне провадження. А в січні 2026-го Сергій Шефір, колишній перший помічник президента і фігурант "плівок Міндіча", підписав із дружиною договір про поділ майна. Пара не розлучалась.Схема підкупу, яку розкрило НАБУ, діяла щонайменше з листопада 2019 року. Щомісяця щонайменше 30 нардепів від "Слуги народу" отримували доплату до офіційної зарплати - від 2 до 30 тис. доларів у конвертах. У серпні 2025-го ставку уніфікували: кожен депутат почав отримувати по 5 тис. доларів щомісяця. Тридцять осіб - це вже від 150 тис. доларів на місяць. Гроші передавали партіями по 60-75 тис. доларів на групу депутатів - під час особистих зустрічей, де народні обранці давали кошти один одному. Організатори вели таблички: хто як голосує, хто як виконує інструкції. Завдання і нагадування про пленарні засідання надходили через WhatsApp.За версією слідства, з квітня 2024 року координував схему нардеп Юрій Кісєль - той самий, якого Шефір згадував у "плівках Міндіча" як приклад правильного розподілу грошей. "Перше - це нечесно. Якщо ти в команді, то ти... У мене Кисіль і Сова. Якщо щось де - сюди. Я одразу сказав: 50% сюди" - цитата зі зливу, який опублікувала "Українська правда". Детективи НАБУ кілька років прослуховували Кісєля - він не знав про це. Коли апаратуру демонтували, це викликало серйозне занепокоєння як у самого нардепа, так і у його давнього друга Шефіра. Зв'язок між двома - не випадковий: син Шефіра Микита офіційно числиться помічником народного депутата Кісєля.У січні 2026 року, вже після оголошення підозр фігурантам справи, Шефір підписав договір поділу майна з дружиною Ларисою. На неї оформили: частину квартири площею 164,7 кв. м на Оболонській набережній, половину квартири площею 198,6 кв. м на Мінській, частину нежитлового приміщення площею 337,8 кв. м, два паркомісця в ЖК на Оболоні, будинок у селі Іванковичі площею 287 кв. м, квартиру на Оболонській набережній площею 164,7 кв. м, квартиру площею 98,9 кв. м на Дмитрівській, квартиру площею 56,1 кв. м на Оболонській набережній і паркомісце на вулиці Антоновича. Разом - 16 об'єктів нерухомості.Паралельно ще у квітні 2024-го Шефір перестав бути бенефіціарним власником ТОВ "Квартал ЮА" - його частка впала з 304 тис. до 105 тис. грн, тоді як частка Ірини Пікалової, дружини актора "95 кварталу", зросла з 240 тис. до 545 тис. грн і та стала новою бенефіціарною власницею компанії. Видання Bihus також встановило, що у лютому 2022 року на чеську компанію сина Микити оформили апартаменти у празькому комплексі Vila Bianca - компанію він зареєстрував у грудні 2021-го, а вже за два місяці її статутний капітал виріс до 45 млн чеських крон, тобто понад 2 млн доларів.Коментар самого Шефіра лаконічний: "Після десятиріч шлюбу наші відносини в останні роки, на жаль, погіршились. Наприкінці минулого року моя дружина звернулась до мене з пропозицією розділити спільне майно, на що я погодився, оскільки вважаю, що відсутність майнових суперечок може допомогти зберегти наш шлюб". Розлучення - ні. Поділ майна - так. Саме тоді, коли НАБУ оголосило підозри.(Van Gog)
👁 3,610 26-05-29 19:14
#сєкрєти_воровства У серпні 2025 року, коли прикордонниками ще рулив той самий Дейнека, їхня в/ч оголосила закупівлю дронів на 825 мільйонів гривень. Закупівлю проводили під кураторством центральної Адміністрації, але руцями то мав робити полковник-закупівельник. Він рішив «прикрити свою жопу» (саме так на прослушці НАБУ) – провести відкриті торги через «Прозорро». І саме це підвело його під монастирь.Якби він уклав прямий контракт з заздалегідь визначеною фірмою по завищеній ціні, то у випадку перевірки – йому без зайвих рассуждєній світили проблеми. Бо відповідальність за завищену ціну висіла б прямо на ньому. А відкриті торги можна оголосити по завищеній ціні, але потім казати шо «я ж ращітував що конкуренти прийдуть і знизять ціни до ринково обгрунтованих». І тоді б замовник обрав найдешевшу пропозицію. А значить які вопроси? Обирав «економічно найвигіднішу» ціну з того що прийшло на торги. Ну а те що дорого – так воно ж було найдешевшим на тендері.В такій схемі є лише один ризик. Що на тендер припхається «зальотний» учасник, якого не вдасться відхилити за якісь прічіпки до документів. І тоді цей учасник знизить ціну так сильно, що змовникам не буде сенсу знижувати ще, бо це ж і є витискання маржі з розпилу. В цій історії так і відбулось – зальотний знизив ціну до 760 млн. І барига, під якого розпил і готувався, вирішив не торгуватись з ним ще більше, щоб ще більше не знижувати остаточну ціну контракту. А вже після перемоги «варяга» вирішив з ним домовитись. Арифметика була така. Переможець впав так, що у нього за його ж визнанням лишалось прибутку на 2 мільйони доларів (85 млн грн по тодішньому курсу, що становило до 10% від вартості торгів). І тоді барига сказав йому, що хоче з цього прибутку собі 1 мільйон доларів. З цих грошей він віддав би відкат прикордонникам 300 тисяч доларів, а 700 тисяч лишив би собі, бо він все це продумував, мучився, страдав. А через якогось їбучого конкурента втратив навар, вже поділений наперед в голові.Уявляєте як це вкурвлює нормальну людину? Прийшов, чесно виграв, а тобі кажуть гони сюди половину прибутку, з якого ще й замовнику відкатять тільки третину, а решту барига забере собі? А якщо не заплатиш, то прикордонники тебе на прийомці дронів так замахають, що ти ще й винним лишишся…В общім, детективи НАБУ то все прослухали і йобнули схемаря))) Але уявляєте скільки розпилів пройшли без такого хепіенду? Реально раджу почитати пост Казаріна з його класикою захисту корумпантів: «Дизайн антикорупційних практик потребує репутаційної бездоганності постачальника – а, з погляду Сил оборони, цей фактор є вторинним». Подивіться хто з ваших знайомих підтримав цей перл.Юрій Ніколов
👁 8,790 26-05-29 17:34
Ну щож новина підтверджена, на болотах вий стоїть до небес.16 гріпенів нам передають, ну і ви розумієте що якщо про це обьявлено то все готово! Ну і про деяки аспекти літака, які здається ще не озвучували в маси.«Гріпени розроблялися у Швеції з розрахунком на партизанську тактику під час можливої війни з СРСР. Вони можуть злітати та сідати на звичайні автомобільні шосе чи заліснені ділянки доріг (потрібно всього біля 500-800 метрів). Для F-16 потрібна ідеально чиста, довга смуга, що робить їхні аеродроми пріоритетними цілями. Гріпени ж можна ховати та розсереджувати по всій країні. Швидке й просте обслуговування: Для міжпольотного обслуговування Гріпена не потрібна армія висококласних інженерів із купою стаціонарного обладнання. Його може заправити й переозброїти невелика команда з кількох строковиків/техніків за 10–20 хвилин прямо «в полі» за допомогою однієї спецмашини. Інтеграція озброєння: Він «з коробки» сумісний майже з усіма західними ракетами та авіабомбами, які ми вже маємо на озброєнні або отримуємо. Не треба нічого «колгоспити» чи програмно адаптувати.»Тобто якщо будуть ще і з ракетами метеор з дальністю 150++ то ой, кабовози получать звезди))
👁 3,310 26-05-28 10:28
Іран виграв війну, а США та Ізраїль зазнали стратегічної поразки, вважає відомий британський журналіст і експерт з Близького Сходу Девід Херст. Колишній редактор The Guardian, а зараз співзасновник профільного видання Middle East Eye видав великий текст про наслідки війни навколо Ірану. На думку Херста, спроба Вашингтона та Тель-Авіва зламати Іран закінчилася провалом, незважаючи на удари по військовій інфраструктурі країни. Атака на Іран, на його думку, ґрунтувалася на хибних розвідданих. Херст наголошує на тому, що Іран зберіг головний інструмент тиску - контроль над Ормузькою протокою. За його словами, Тегеран довів, що здатний "включати та вимикати Ормуз як кран", впливаючи на постачання нафти та газу. Також у Ірану залишилася можливість перекрити протоку Баб-ель-Мандеб силами єменських хуситів. Білий дім чекав на швидкий крах влади в Тегерані після ліквідації верховного лідера, проте цього не сталося. При цьому він визнає, що Ізраїль та США завдали серйозної шкоди іранським ВПС та флоту, але не знищили можливості Ірану вести асиметричну війну за допомогою дронів, ракет та морських мін. Він вважає, що в Ірані адміністрація Трампа повторила помилки, допущені попередніми президентами в Іраку, Афганістані, Лівії, Ємені та Сирії. Тому Іран став "шостою поразкою США на Близькому Сході за останні 25 років". Автор підкреслює, що ці «серійні провали» відбулися в період, коли США мали безперечну військову перевагу, що, на його погляд, сильно б'є за авторитетом Штатів. Ще один висновок автора – у регіоні починає формуватися нова суннітська коаліція без участі Ізраїлю. До неї він включає Саудівську Аравію, Катар, Туреччину, Пакистан та Оман. На думку Херста, арабські монархії Перської затоки переконалися, що американська парасолька безпеки не здатна їх захистити. Також ці країни виступають проти ізраїльської політики і не готові слідувати лінії Вашингтона та Тель-Авіва. У цьому контексті американський проект "Авраамових угод", який мав призвести до нормалізації відносин арабських країн з Ізраїлем, опинився під загрозою. "Трамп може намагатися змусити Ер-Ріяд підписати угоду, але у відповідь отримає приголомшливу тишу", - пише журналіст. Херст вважає, що виживання Ірану у війні радикально змінило баланс сил на Близькому Сході та посилило позиції антиізраїльських рухів у регіоні, включаючи "Хезболла". У фіналі автор робить висновок, що ні Трамп, ні Нетаньяху "не зможуть подивитися своїм країнам у вічі і заявити про перемогу", а сама війна стала ще одним свідченням послаблення американського впливу на Близькому Сході.
👁 2,740 26-05-26 19:25
Військові без бойових надбавок втратили 70% зарплатиЗа час великої війни інфляція перевищила 60%, ціни зросли в 1,6 раза. Ми взяли виплати військових за кожен рік і перерахували їх у ціни лютого 2022, щоб з урахуванням інфляції побачити їхню реальну купівельну спроможність.Почнемо з тих, хто на передовій з бойовими виплатами. У березні 2022 боєць на лінії зіткнення отримував близько 113 тисяч. У лютому 2023 систему бойових повністю переробили, прибрали універсальну надбавку і прив'язали виплати до реального перебування на передовій. Сума для першої лінії стала 120 500. Але реально ці гроші коштують менше: зі 107 тисяч на піку лютого 2022 до приблизно 74,5 тисячі сьогодні. Мінус 30%.А тепер ті, хто служить без бойових надбавок. У березні 2022 після постанови №168 мінімальна виплата складала 43 тисячі гривень. Сьогодні платять 20 тисяч, але в цінах лютого 2022 це лише 12,4 тисячі. Виплата впала на 70%.При цьому 12,4 тисячі це навіть менше за довоєнний оклад. Базовий оклад контрактника до вторгнення був близько 13 тисяч. Тобто за роки повномасштабної війни виплата без надбавок не просто не зросла, а опустилася нижче за те, що військовий отримував ще до 2022 року.Та сама виплата вже впала нижче за середню зарплату по країні. У 2022 військовий без надбавок отримував майже втричі більше за пересічного цивільного. Сьогодні середня зарплата за вакансіями у тих самих цінах близько 14 тисяч, а військовий лише 12,4. Уперше за війну захисник у формі заробляє менше за цивільного.Скільки мали б платити сьогодні, щоб виплати коштували стільки ж, як у березні 2022? Тим, хто без бойових надбавок, близько 65 тисяч замість нинішніх 20. Тим, хто на передовій, близько 173 тисяч замість 120,5. Навіть найскромніший відлік, від лютого 2023, коли востаннє встановили мінімалку без надбавок, дає не 20 тисяч, а майже 27.Підвищення, яке обіцяють з червня 2026, лише з 20 до 30 тисяч, виглядає вагомим тільки на папері. Насправді воно ледь дотягує мінімалку до того рівня, на якому вона мала б бути ще зараз, навіть якщо рахувати від 2023 року. А якщо порівнювати з 2022, то навіть 30 тисяч це менше половини того, що виплата коштувала на початку війни. Оскільки далі її знову залишать без перегляду, а ціни ростуть, уже за рік чи два навіть ці 30 тисяч просядуть нижче за середню зарплату, і ми повернемося рівно туди, звідки почали.Поки держава розпорошує величезні кошти на дотування комунальних тарифів і виплати всім підряд, грошове забезпечення тих, хто тримає фронт, лишається непропорційно низьким. Військовий має отримувати достатньо, щоб забезпечити себе і свою родину, не рахуючи кожну гривню. Тим більше що за ці самі гроші бійці часто закривають власні бойові потреби, купують спорядження і техніку, тобто роблять те, що мала б робити держава. Гідна оплата захисника це обовʼязок країни, яка веде війну. (с) Останній Капіталіст