Під час осіннього двомісячника з благоустрою ми сфокусуємось на якісному виконанні звернень киян і впорядкуванні проблемних територій – директор Департаменту територіального контролю міста КиєваУ межах цьогорічного осіннього двомісячника з благоустрою, що триватиме до 16 листопада, запланована низка заходів, і райони рейтингуватимуться саме на основі їх виконання. Фокус буде зосереджений на виконанні звернень киян, зокрема тих, які надходять до Контактного центру міста Києва 1551. Про це повідомив директор Департаменту територіального контролю міста Києва Михайло Буділов. Нагадаємо, сьогодні, 10 жовтня, у столиці відбулась інспекція Шевченківського та Святошинського районів у межах осіннього двомісячника з благоустрою, озеленення та поліпшення санітарного стану. Михайло Буділов зазначив, що фахова комісія обстежила території біля станції метро «Нивки» (Шевченківський район), які потребують комплексного підходу з впорядкування та благоустрою. Також проінспектувала двір на Берестейському проспекті, де виявили несанкціоновані звалища сміття. Біля озера поряд із парком «Нивки» виявлений об’єкт, що потребує встановлення огорожі та приведення до належного санітарного стану. Дані локації потребують виконання низки заходів, оскільки це питання не лише благоустрою, але й безпеки. Окрім того, перевірили об’єкти біля станції метро «Академмістечко» (Святошинський район), зокрема територію після демонтажу тимчасових споруд на проспекті Академіка Палладіна. «Ми отримали безліч звернень від киян щодо цього об’єкта. На цій локації розміщувалися більш як 150 тимчасових споруд. Після демонтажу ділянка потребує впорядкування – прибирання залишків тимчасових споруд, висадки дерев, газону та відновлення асфальтного покриття», – зазначив Михайло Буділов. Також у Святошинському районі комісія виявила стихійне сміттєзвалище на місці колишнього ринку та обстежила підземний перехід метрополітену «Академмістечко». Як результат, відповідальним доручили з’ясувати законність розміщення тимчасових споруд на цій локації. Нагадуємо, що двомісячник триватиме до 15 листопада та охопить усі райони Києва.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/pid_chas_osinnogo_dvomisyachnika_z_blagoustroyu_mi_sfokusuyemos_na_yakisnomu_vikonanni_zvernen_kiyan/#Про_Київ
Віталій Кличко у Лейпцигу виступив на заході «Молитва за мир»: Мир, звільнення наших окупованих територій, можливість вільно жити в своїй країні – це те, за що моляться сьогодні українціМер Києва Віталій Кличко виступив у Лейпцигу на урочистому заході – традиційній «Молитві за мир» у соборі Святого Миколая, присвяченому 35 річниці мирної революції 1989 року в тодішній НДР. Участь в події взяли канцлер Німеччини Олаф Шольц, відомі громадські діячі та політики Німеччини. «Сьогодні мир надважливий для багатьох людей у світі. Не як абстрактне поняття. А в буквальному сенсі – як можливість вижити, жити в своїй державі, розвивати її заради своїх дітей. І тут, зараз, у нашому місті-побратимі Лейпцигу, для мене хвилююче і важливо бути на заходах, якими ви відзначаєте історичні для Німеччини і Європи події», – наголосив Віталій Кличко. Він подякував друзям, які підтримують та допомагають у захисті України та Києва. Подякував зокрема за те, що прийняли людей з України, які були змушені покинути свої домівки, рятуючись від війни. Людей, на право яких жити в мирі зазіхнув російський агресор. «Моя країна шанує і оплакує полеглих захисників. Вбитих агресором цивільних. Жінок та дітей. Частина наших міст і селищ повністю знищені. У багатьох – руйнування. Це страшна картина. Багато також зруйнованої інфраструктури. І на нас чекає складна зима. Через яку маємо пройти, – підкреслив мер Києва. – Тому мир, звільнення наших окупованих територій, можливість вільно жити в своїй країні – це те, за що моляться сьогодні українці. І за мир молимося ми сьогодні тут всі з вами разом!», – сказав Віталій Кличко. Церемонія Молитви за мир відбулася в Соборі Святого Миколая, що, як вважають німці, став у 1989-му епіцентром змін у їхній країні. Тоді мирна революція поклала край комуністичній диктатурі та призвела до об’єднання Німеччини. Десятки тисяч людей вийшли на вулиці, вимагаючи демократичних принципів – свободи слова, думки та преси. Також мер Києва взяв сьогодні участь в урочистому заході з нагоди 35 річниці мирної революції в Німеччині, де з промовою про демократію та свободу виступив Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц. Раніше Віталій Кличко, разом з мером Лейпцига, президентом організації європейських міст Eurocities, Буркхардом Юнгом, взяв участь у щорічній церемонії нагородження Премією за свободу та майбутнє ЗМІ, яка традиційно відбувається у Лейпцигу.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/vitaliy_klichko_u_leyptsigu_vistupiv_na_zakhodi_molitva_za_mir_mir_zvilnennya_nashikh_okupovanikh_teritoriy_mozhlivist_vilno_zhiti_v_svoy_krani__tse_te_za_scho_molyatsya_sogodni_ukrantsi/#Важливе_під_час_воєнного_стану
Гідрослужби «Київавтодору» ліквідували більшість підтоплень вулично-дорожньої мережі столиці, що утворились через значний дощГідрослужби «Київавтодору» ліквідували більшість підтоплень вулично-дорожньої мережі столиці, що утворились внаслідок ускладнення погодних умов. Про це інформує комунальна корпорація. Станом на 17:30 підтоплення ліквідували в Оболонському, Солом’янському та Деснянському районах міста. Зокрема, завдяки роботі мотопомп і гідромонітору міські служби оперативно організували відкачування води в мікрорайонах приватної садибної забудови Деснянського і Дарницького районів. Загалом дорожники мають напоготові 91 одиницю спецтехніки і спецзасобів для ремонту й очистки системи зливової каналізації. Нагадаємо, що в разі виявлення місць підтоплення проїжджої частини чи тротуарів слід звертатись до диспетчерської КК «Київавтодор» за номером: (044) 284-74-19.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/gidrosluzhbi_kivavtodoru_likviduvali_bilshist_pidtoplen_vulichno-dorozhno_merezhi_scho_utvorilis_cherez_dosch/#Київ_та_міська_влада
Віталій Кличко: Столиця передала 750 БпЛА бійцям окремої президентської бригади імені гетьмана Богдана ХмельницькогоМер Києва Віталій Кличко передав на передову від громади столиці чергову партію вкрай необхідної допомоги. До бійців окремої президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького Сухопутних військ ЗСУ вирушили 750 дронів різних типів. Зокрема, 100 БпЛА Mavic 3Т, 250 Mavic 3 PRO та 400 дронів FPV10. Про це Віталій Кличко повідомив у своєму Telegram-каналі. «Громада столиці продовжує допомагати нашим Захисникам. Сьогодні передали 750 дронів різних типів бійцям окремої президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького Сухопутних військ ЗСУ. На передову, зокрема, вирушили: 100 БпЛА Mavic 3Т, 250 Mavic 3 PRO та 400 дронів FPV10. Загалом на потреби бригади столиця цього року виділила 100 млн грн. За ці кошти закуповують вкрай необхідне обладнання, яке допомагає Захисникам нищити ворога», – написав Віталій Кличко. Бійці бригади в лютому – березні 2022 року обороняли Київ та його передмістя. Після звільнення окупованих міст і селищ Київщини бригада билася з ворогом і на Харківщині, і на Донбасі – під Бахмутом та Авдіївкою. І продовжує сьогодні боронити Україну на найгарячіших ділянках фронту. Мер Києва нагадав, що загалом цього року столиця вже виділила для допомоги військовим 8,6 млрд грн. Тільки у вересні від громади Києва передали на фронт 1700 дронів Mavic різних типів. «Ми продовжуємо допомагати нашим Захисникам, знаходячи можливості в бюджеті міста, і за небюджетні кошти. Слава Україні та її Героям!» – наголосив Віталій Кличко.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/vitaliy_klichko_stolitsya_peredala_750_bpla_biytsyam_okremo_prezidentsko_brigadi_imeni_getmana_bogdana_khmelnitskogo/#Захисникам
Протягом 2024 року у столиці відремонтували 32 світлофорні об’єкти з дотриманням принципів безбар’єрностіПротягом 2024 року у столиці відремонтували 32 світлофорні об’єкти з дотриманням принципів безбар’єрності. Про це повідомив директор комунального підприємства «Центр організації дорожнього руху» (ЦОДР) Олександр Міщенко під час семінару «Безбар’єрність транспортної інфраструктури міста Києва – поточний стан і перспективи». «Створення безбар’єрного середовища для містян і містянок – одне з пріоритетних завдань на найближчі роки. Тому фахівці ЦОДРу, розробляючи схеми організації дорожнього руху, враховують потреби всіх його учасників – пішоходів, велосипедистів, автомобілістів тощо. Зокрема, для створення рівного доступу до об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури на світлофорних об’єктах під час будівництва та реконструкції виконують пониження бордюрів, облаштовують тактильну плитку та встановлюють пристрої звукового супроводу. Також ми виконуємо роботи з капітального ремонту застарілих світлофорних об’єктів з облаштуванням пристроями звукового супроводу. Так, у 2024 році відремонтували 32 світлофорні об’єкти з урахуванням принципів безбар’єрності. Окрім цього, для безпечного переходу дороги, зокрема для кращого орієнтування людей з порушеннями зору, на 40 перехрестях і пішохідних переходах встановлено пристрої звукового супроводу. Наразі в Києві такими пристроями вже обладнані 298 світлофорних об’єктів», – зазначив Олександр Міщенко. За його словами, ЦОДР у співпраці з КК «Київавтодор» облаштовує дублюючі пішохідні переходи для зручності маломобільних груп. Підземні та надземні переходи дублюють наземними, де це дозволяють державні стандарти та будівельні норми. Так, у цьому році вже облаштовані наземні переходи на перехрестях вул. Старобориспільської з вул. Миколи Хвильового та просп. Валерія Лобановського з вул. Володимира Брожка. Наразі ведуть підготовчі роботи ще на двох об’єктах. У Києві створюють смуги для руху громадського транспорту, що дають йому змогу пришвидшити рух та уникати заторів. У місті вже впроваджено 44 такі смуги та ведуться роботи щодо облаштування ще 26. ЦОДР також працює над розвитком веломережі. Наразі розроблено 159 км велосмуг у Києві, що розташовуються на проїжджій частині дороги та відокремлюються від автомобілів окремою смугою. Впровадження велосмуг виконується під час поточного чи капітального ремонту дороги.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/protyagom_2024_roku_u_stolitsi_vidremontuvali_32_svitloforni_obyekti_z_dotrimannyam_printsipiv_bezbaryernosti/#Безбар'єрність
У Києві та області до кінця доби 12 вересня очікуються грозиУ Києві та області до кінця доби 12 вересня очікуються грози (І рівень небезпечності, жовтий). Про це повідомляє Український гідрометцентр. Гідрослужби КК «Київавтодор» готові до погіршення погодних умов та моніторять місця можливих підтоплень. Зокрема, підприємства «Київавтодору» мають 91 одиницю спецтехніки і спецзасобів для очистки системи зливової каналізації. Фахівці нагадують, що під час грози слід зачинити вікна і не підходити до них, не чіпати металеві вхідні двері, уникати перебування поблизу дерев, особливо тополь, не паркувати автотранспорт поруч із деревами. У разі підтоплень проїжджої частини чи тротуарів, звертайтеся до диспетчерської КК «Київавтодор»: 044-284-74-19. При падінні дерев чи гілок звертайтесь до рятувальників за номерами: 101 або 044-430-37-13 (телефон КАРС). При травмуванні людей негайно телефонуйте 103. Якщо впало дерево чи зламалися гілки, телефонуйте до аварійно-диспетчерської служби «Київзеленбуду»: 044-272-40-18. При несправності світлофорних об’єктів чи дорожніх знаків телефонуйте за номером: 050-387-35-42 (телефон ЦОДР).Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/u_kiyevi_ta_oblasti_do_kintsya_dobi_12_veresnya_ochikuyutsya_grozi/#Київ_та_міська_влада
Завтра, 12 вересня, «синя» лінія метро відновлює роботу у звичайному режиміЗавтра, 12 вересня, «синя» лінія метро відновлює роботу у звичайному режимі. Пасажирські перевезення розпочнуть відповідно до встановлених графіків руху поїздів та режиму роботи станцій, зокрема між станціями «Героїв Дніпра» і «Теремки». Про це інформує КП «Київський метрополітен». Так, дільниця «Героїв Дніпра» – «Либідська» продовжить працювати без змін, а на дільниці «Деміївська» – «Теремки» станції відновлять роботу за наступними графіками: — станція «Деміївська» – з 05:49 до 22:34; — станція «Голосіївська» – з 05:52 до 22:35; — станція «Васильківська» (вихід № 1) – з 05:50 до 22:32; — станція «Васильківська» (вихід № 2) – з 05:53 до 22:29; — станція «Виставковий центр» (вихід № 1) – з 05:53 до 22:28; — станція «Виставковий центр» (вихід № 2) – з 05:56 до 22:28; — станція «Іподром» – з 05:52 до 22:27; — станція «Теремки» – з 05:53 до 22:25. Інтервали руху поїздів на Оболонсько-Теремківській лінії становитимуть у години «пік» 3–4 хв, у міжпікові години – 5–6 хв. На вихідних час очікування поїзда 6–8 хвилин. Усі станції «синьої» лінії є підземними та працюють у цілодобовому режимі як укриття. Нагадаємо, що жодного дня ділянки станцій «Деміївська» і «Теремки» не припиняли роботи в режимі укриття. Зокрема й на період відновлювальних робіт на перегоні між станціями «Деміївська» та «Либідська».Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/zavtra_12_veresnya_sinya_liniya_metro_vidnovlyuye_robotu_u_zvichaynomu_rezhimi/#Київ_та_міська_влада
Столиця стане більш інклюзивною: стартував третій сезон «Академії гостинності міста Києва»Сьогодні, 10 вересня, розпочався третій сезон проєкту «Академія гостинності міста Києва», яку організовує Управління туризму та промоцій КМДА. Проєкт спрямований на підготовку волонтерів, які допомагатимуть створювати безпечне, комфортне та доступне середовище для мешканців і гостей столиці. Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда на своїй сторінці у Facebook. «Київ завжди славився своєю привітністю до гостей. Втім зараз ми прагнемо створити нову культуру гостинності – інклюзивну, безбар’єрну, де кожен є частиною нашого міста. Столиця може стати простором, де кожен відвідувач відчуватиме себе бажаним гостем, оскільки його потреби враховані. Тому під час розробки програми Академії ми акцентували увагу на безбар’єрності. Академія покликана об’єднати представників індустрії гостинності, місцевої громади, бізнесу, освітнього та культурного секторів задля створення безпечного, комфортного та доступного середовища для всіх. Від теоретичних лекцій до практичних занять і волонтерства – учасники працюватимуть над тим, щоб зробити наше місто доступним для всіх без винятку. Від безбар’єрності в готелях до постконфліктного туризму, від психосоціальної підтримки до інклюзивного середовища – кожен із нас може зробити свій внесок», – сказала Марина Хонда. За її словами, учасники заходу працюватимуть над формуванням культури інклюзивного спілкування та обміну досвідом. Академія триватиме до 31 жовтня на безоплатній основі онлайн та офлайн. Мови заходу – українська й англійська. Проєкт включатиме лекції, де учасники зможуть ознайомитися з основами безбар’єрності в індустрії гостинності, міжнародними стандартами і практиками, що дають змогу створити доступне та комфортне середовище для всіх відвідувачів, а також вивчити конкретні приклади впровадження доступності. «Цьогоріч ми хочемо більш ґрунтовно впровадити досвід учасників у розвиток індустрії гостинності Києва, запросивши найкращих випускників долучитися до практики в наших туристично-інформаційних центрах. Також Управління вже може анонсувати проведення Київського міжнародного форуму реабілітації та медичного туризму, до якого залучатимемо учасників Академії як волонтерів. Щодня ми випробовуємо себе на міцність, долаючи нові виклики. Проте, як показує практика, наша сфера поступово відроджується. Отже заходів, де необхідні ініціативні члени команди, стає дедалі більше», – додала начальниця Управління туризму та промоцій КМДА Марина Радова. Вона зазначила, що цьогоріч до Академії гостинності долучаться експерти з Німеччини, Великобританії та США, які поділяться власним досвідом та інноваціями у сфері туризму.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/stolitsya_stane_bilsh_inklyuzivnoyu_startuvav_tretiy_sezon_akademi_gostinnosti_mista_kiyeva/#Безбар'єрність
Віталій Кличко відвіз на фронт від громади Києва понад 1 тисячу дронів Mavic різних типівМер Києва Віталій Кличко знову відвідав українських Захисників на фронті та передав їм від громади столиці вкрай необхідні оснащення – понад 1 тисячу БпЛА Mavic різних типів. Про це Віталій Кличко повідомив у своєму Telegram-каналі та опублікував відео зустрічі з бійцями. «Відвідав та підтримав наших Захисників на Харківському напрямку, де сьогодні тривають складні бої. Відвіз і передав від громади столиці кільком бригадам найнеобхідніше оснащення. БпЛА Mavic 3T та Mavic 3E. Загалом – понад 1 тисячу дронів Mavic різних типів», – написав Віталій Кличко. Зокрема: 112-й бригаді Територіальної оборони міста Києва – 180 «пташок». (130 Mavic 3T і 50 Mavic 3E). 241-й бригаді ТРО столиці – 410 дронів (300 Mavic 3T та 110 Mavic 3E). 3-й окремій штурмовій бригаді – 410 Mavic 3T. «А також завіз партію «пташок» Mavic 3T 1-й Президентській бригаді оперативного призначення імені гетьмана Петра Дорошенка «Буревій» Нацгвардії України. Київ виділяв і продовжить виділяти кошти на допомогу нашим героїчним Захисникам. А я продовжу відвідувати і підтримувати наших бійців. Також ми залучаємо кошти та передаємо обладнання в якості благодійної допомоги (придбане не за бюджетні гроші). Допомагаємо українським Захисникам разом! Слава Україні!» – підкреслив Віталій Кличко.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/vitaliy_klichko_vidviz_na_front_vid_gromadi_kiyeva_ponad_1_tisyachu_droniv_Mavic_riznikh_tipiv/#Київський_міський_голова
Навчальний рік 2024-2025: столичним школам рекомендується організувати освітній процес максимально в очному форматіУ навчальному році 2024-2025 років столичним школам рекомендується організувати освітній процес максимально в очному форматі. Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський. «За останні два роки місткість укриттів у закладах загальної освіти столиці збільшилася на 67 тисяч місць. З огляду на безпекову ситуацію та додаткове облаштування укриттів, столичним школам рекомендують організувати освітній процес максимально в очному форматі. Це сприятиме соціалізації учнів та подоланню освітніх втрат і розривів», – зауважив Валентин Мондриївський. Також він зазначив, що цьогоріч перший дзвоник для школярів прозвучить 2 вересня. Міська влада пропонує закладам освіти провести перший семестр із 2 вересня до 21 грудня 2024 року, а другий – із 13 січня до 30 травня 2025 року. Осінні канікули триватимуть із 28 жовтня до 2 листопада 2024 року. Зимові заплановані з 23 грудня 2024 року до 11 січня 2025 року. А весняні канікули пройдуть із 24 до 29 березня 2025 року. Крім того, для учнів перших класів пройдуть додаткові тижневі канікули – із 17 до 22 лютого 2025 року. Заступник голови КМДА нагадав, для того, щоб подолати можливі освітні втрати і розриви, новий навчальний рік передбачає не лише проведення уроків, а й організацію компенсаторних занять, індивідуальних і групових консультацій, навчальних екскурсій, проєктної діяльності тощо. Зважаючи на безпекову ситуацію в столиці та інші чинники, що можуть впливати на організацію освітнього процесу, можливе коригування структури 2024/2025 навчального року.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/navchalniy_rik_2024-2025_stolichnim_shkolam_rekomenduyetsya_organizuvati_osvitniy_protses_maksimalno_v_ochnomu_formati/#Керівництво