Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Konkretyka
Added 14 Jul 2024

Konkretyka

@Konkretyka
Number of subscribers: 7 732
Photos: 69
Videos: 5
Links: 639
Description:
Конкретика - інститути, історія, республіканізм та економіка. Patreon: https://www.patreon.com/oleksandr_ant

👥 Number of subscribers

7 732
Average/Day:: -4
Average/Week:: -14
Average/Month:: -36

👁️ Average views per message

4 019
Average/Day:: 4,400
Average/Week:: 3,154
ERR: 51.98%

📊 Messages per Day

0.1
Last day: 1
Week average: 0.1
Average per day: 0.1

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 4,200 24-07-18 16:57
Римська імперія №2: Трагедія Римської Африки, якою була перлина імперії? Моя друга стаття з циклу. Вона вийшла дуже насичена цікавими фактами, про які мало де можна прочитати, крім як академічних публікацій.Ключові теми:📌 в першій частині статті Ви познайомитесь з образом Римської Африки. Повірте, він дивовижний.📌 клімат Північної Африки та іригаційні системи. Дізнаєтесь не просто про те, як римляни зрошували землі (технологія кяризу), але й познайомитись з холодильниками тої доби.📌 експорт Римської Африки, а саме її основні товари. Дізнаєтесь який саме ресурс приносив колосальні доходи регіону, а деякі з товарів Ви зможете побачити візуально: кераміка та унікальний мармур. 📌 Людський капітал – одна з найцікавіших частин статті, де Ви познайомитесь з вченими, які змусили дослідників по-іншому подивитись на систему освіти в Карфагені.📌 Дізнаєтесь про існування лікарень та хто їх поширив в Римській імперії.Стаття доступна на Друкарні.P.S. Скоріше за все миттєвий перегляд не оновиться, раджу читати статтю прямо на сайті Друкарні або незважати на кілька помилок (замість зерна - кукуруза, замість півночі в одному місці південь).Короткий зміст першої статті з циклу на Patreon.Короткий зміст другої статті опублікую теж там. Нині на Patreon є безкоштовні підписки, тому приєднуйтесь, я буду там публікувати короткий зміст.Сподіваюсь, Вам сподобається ця мандрівка в минуле. Я намагався підібрати багато візуальних даних, аби Вам було цікаво.
👁 4,500 24-07-13 16:17
Вся історія досягнень українських еліт в 2 графіках або перспективи України.Дані на графіку: ВВП на душу населення в міжнародних "доларах" (2017), себто це не номінальні показники, а розраховані по методиці ППС. Важливе уточнення: Те, що ВВП на душу в РФ вищий, не означає, що там якісні інститути. Насправді ж у них є додаткові фактори (колосальні сировинні доходи).Ідея відповідальності еліт за результат на графіку походить від того, що саме інститути краще за всіх пояснюють міжкраїнні відмінності. А так як для підвищення якості інститутів потрібні реформи, а для них воля, то одразу стає зрозуміло, що "крайні" ті, хто безпосередньо приймає рішення.Перший графік – наше ВВП на душу з 1990 по 2013 рік. З усіх посткомуністичних країн на 2013 рік ми в лізі аутсайдерів. Звісно, Україна мала важкий совковий спадок (+ вплив РФ), але у нас все ж був високий людський капітал, інфраструктура (мова не про дороги), деякі природні ресурси та найголовніше МИР. Себто ніхто не заважав будувати верховенство права, суди та правоохоронну систему, якщо не в 90-ті, то бодай в 2004 році, коли довіра більшої частини народу була висока. З тою підтримкою громадян, якби еліти дійсно думали про майбутнє, ми б сильно наблизились до Центральної Європи бодай за якістю інститутів (можливо це б зруйнувало рейтинги Партії Регіонів). А тепер відчуйте різницю відставання: Я в сторіс публікував індекс від Світового банку, де ми можемо побачити у порівнянні якість наших інститутів з Європою та країнами OECD (умовно елітний клуб). Другий графік – 2014-2021 рік АТО та "спляча війна" з Росією. І це був екзамен на свідомість еліт або чи бачать вони в Україні щось більше, ніж "вотчіну" для ренти? Виявилось, що ні. Тут одразу може вийти “логічне пояснення” - то все через рашку. Ні, то все через погані інститути та рентовий інтерес до країни як з боку локальних, так і нац рівня еліт. Я вже наводив дослідження ЄБРР, де ми побачимо, що Україна могла б рости щорічно на +1.2% до ВВП, якби підвищила якість економічних інститутів до рівня Хорватії. Це далеко не проста задача, але для неї потрібна воля, але їй заважають рентні інтереси.Епілог. Тут не має зради, тут результат на табло. Такі графіки допомагають тверезо дивитись на перспективи. Якщо хтось думав, що після цієї війни буде інакше, то згадуйте другий графік. Звісно, до 2014 фактор пророс сил вагомий, а після 2014 року фактор РФ колосальний, але все це не пояснює всіх хвороб. Без докорінної зміни ставлення громадян до політики всі жертви будуть дарма. Ба більше, варто памятати, що держави, як і люди, народжуються і помирають і хто знає чи будемо ми ще на мапі в ХХІІ столітті. А щоб у нас були бодай шанси! Донатьте на ЗСУ! Збір на зарядні станції!Збір закрито всім дякую. Звіт як завжди по факту готовності станцій.