Більшість українців (57%) вважають, що основною причиною відсутності електроенергії є російські обстріли, від яких неможливо повністю захиститися.Разом з цим, 29% опитаних покладають відповідальність насамперед на українську владу, яка, на їх думку, неналежно підготувалася.Насправді, це вирок для можновладців, для нинішньої влади і особисто для Володимира Зеленського.Пояснюю на пальцях. Під час війни (!) третина (!) українців переконані, що відсутність світла повʼязана не з рашистськими ударами, а з «рідною» владою.Україна на четвертий російської агресії, внаслідок кричущої некомпетентності «зеленої» влади та всеосяжної корупції в енергетичній сфері (міндічгейт) увійшла у зиму абсолютно непідготовленою. Більшість укриттів, щоби хоча б по мінімуму додатково захистити енергетичну сферу від російських ударів, так і не були побудовані. Хоча гроші були виділені.Хто за це буде відповідати?Слава українській ППО, яка на відміну від можновладців, робить все, аби захистити українській народ! За результатами всеукраїнського опитування, яке було проведене Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) 26 листопада-13 грудня 2025 року.via Ігор ЖдановПідписатись на канал
Карл ВолохМабуть, справа в якості політичної бульбашки, але в моїй новинній стрічці коментарі щодо зустрічі Умерова з ФБРівцями якісь дуже однобокі. Одні вважають, що таким чином секретар РНБО виторговує собі майбутню індульгенцію при переїзді в Штати після зміни влади. Інші впевнені, що він веде переговори про гарантії Зеленському. Обидві версії якщо й вірні, то дуже малою мірою й точно не є головними темами розмови. Самі подумайте: хіба з правоохоронним органом ведуть перемовини про такі гарантії? Це виключна прерогатива політичного керівництва. І навіть якщо умовний президент, який шукає політичного притулку, мав би проблеми з американським законом (що в данному разі не факт), Генеральний прокурор завжди може дати вказівку припинити слідство в інтересах своєї держави. А от що ФБР справді може зробити, то це показати високому чиновнику ще не оприлюднені матеріали, котрі ФБР через афілійовані організації (НАБУ-САП) легко зробить надбанням українського народу. Про те, які це матеріали, думаю, без напруження здогадаєтеся, якщо прочитаєте останні коментарі детектива Магамедрасулова. А хтось, можливо, навіть здогадається, чому перший злив був по Енергоатому, а не по найчутливішій темі оборони. І мета всієї цієї історії одна - зробити Зеленського достатньо поступливим, аби Трамп міг прозвітувати про свій неймовірний успіх у припиненні війни до проміжних виборів у Конгрес США. Ви можете як завгодно погано ставитися до Зеленського (хоча, навряд чи хтось оцінює його нижче, ніж я). Ви можете, як і я, чітко усвідомлювати, що Зеленський - один із небагатьох людей, котрим продовження війни вигідне, бо забезпечує його політичне існування (і залишає на свободі). Та все ж, ви не можете не розуміти, що керівник вашої держави є наразі субʼєктом серйозного тиску з боку Трампа (скільки б Зеленський не був сам винен у цьому), й це може серйозно позначитися на змісті документу, який він, імовірно, підпише з путіним. Спеціально для одноклітинних: все, що я тут написав - речі очевидні для будь-якої притомної людини. Якщо конкретному вам вони не зрозумілі, просто тихо відпишіться чи забаньте мене, доки я не зробив це сам. А дискутувати тут немає про що.#ФактПідписатись на канал
Юрій ЛуценкоНаступила фінальна серія Слуги народу. Говоряща голова Банкової Подоляк без будь якого референдуму і гарантій безпеки ( про які ще вчора говорив Президент) оголосив, що Україна готова вивести війська з Донбасу. Для цього кульбіту вистачило лише анонсу 2 річних плівок з будинку президентського друга Шефіра, співвласника 95 кварталу. Так, ми в фіналі. І ця серія називається Фіаско. І, на жаль, це логічно. Бо якщо ти роками нічого не робиш для мобілізації - Армія (якій на відміну від депутатів та держслужбовців так і не зайшлося грошей на підаищення зарплати) хоч і з боями, але відступає. Бо якщо ти роками проводиш пустопорожні шоу Форумів миру, то у вирішальний момент союзники погодяться на припинення вогню за наш рахунок. Бо якщо ти роками закриваєш очі на мародерство Єрмака-Міндіча та десятків міністрів, депутатів, голів ОДА, то ніхто не дасть гроші на продовження. Бо якщо вітчизняні виробники зброї працюють не завдяки, а попри державну політику, то на виході - браковані бронежилети і нелітаючі ракети друзів. Бо якщо ти за 6,5 років так і не розібрався, хто відповідає за роботу і захист енергетики, на які списали мільярди, то «дєнєг нєт, но ви дєржітєсь»Цей фінал мав би бути, як мовчазний шок в останній дії гоголівського Ревізора. Але ні, наш Чічіков не мовчатиме. Марафон ще відробить свої незламні 6,5 млрд грнПартія збанкрутілих слуг ще «потужно» виступить на виборах. Але це фінал. Фініта ля комедія - для них. Підрахунок втраченого люду, часу, територій - для нас.Підписатись на канал
Роман ДонікВійна дуже дорого коштує. росія зараз витрачає на війну шалені гроші. Настільки шалені, що це просто неможливо було уявити навіть в фантазіях. Які ніяким чином не зможе повернути в найближчі роки або навіть десятиріччя. Те що росія спалила в топці війни за ці роки, в найближчій перспективі неможливо відновити чисто економікою силами самої росії. І ніякі союзники типу Китаю не будуть це робити. То з якого дива, путін буде зупинятись без отримання якоїсь вигоди? Ну от хоч одну причину назвіть? Те що вони прорахувалися в 22, то вже історія, яку їм за будь яку ціну треба виправити. Те що він не знає як вийти з війни? Та ладно. Повний переход економіки на військові рейки, та бюджет 2026 тільки про це і кажуть. путіну потрібен трофей. Такий щоб перекрити весь негатив. А негатив є. І збільшується. Хоча це не зменшує ніяким чином спроможність росіян терпіти "батоги баріна", та затягувати паски ще тугіше. І розвалена вщент Донецька та Луганська області які також потребують колосальних коштів це не той переможний трофей що закриє всі питання. Навіть якщо влада пристане на пропозиції Трампа.Зупинити путіна може тільки повний колапс економіки, яка ляже під тиском санкцій та блокади. Але поки цього не станеться, він буде намагатись перемогти. росіяни не збираються зупинятись. Їм це тупо не вигідно. У них зараз або повна поразка або перемога (повна окупація та пограбування України і вірогідне вторгнення в Європу) з обкладанням даниною Європи. Не треба ілюзій. росія затягує час і намагається позбутись санкцій, та зменшити якимось чином підтримку України від партнерів. росія зараз має проблеми в економіці найбільші за весь час. І кожного тижня вони поглиблюються. А нам треба протриматись на один день довше них. А це можна тільки якщо реально дивитись на речі. Заколисування "два три тижні", та "дуже скоро війна закінчиться", вже зіграли з нами поганий жарт.Підписатись на канал
Володимир Ар'євВся історія з Міндичем-Єрмаком - це не про зміну правил. Це про зміну гравців. Одні павуки зʼїли інших. Група Арахамії-Гетьманцева зараз бореться за місце біля сонця на Банковій. Не задля держави - задля своїх апетитів. Хтось притомний вірить, що Арахамія чи Гетьманцев не мають хвостів, цікавих для НАБУ? Що вертикаль зе-влади після Єрмака буде забезпечувати інтереси держави? Бюджет, який по суті своїй обідрав нашу армію, все показав. І як би не відмазували УПшні журналісти слуг, основним фактором який дозволив набрати 257 голосів - зовсім не підтримка вчителів, а збільшення виплат на депутатські повноваження. Більшість, хто голосував «за» бюджет, просто купили за рахунок цього ж бюджету.Тому, коли всі радіють знищенню Єрмака, я ще раз нагадую - корупційна і респресивна система Зеленського, дбайливо відбудована з 2019 року за зразками Януковича, залишилась. І вона буде далі знекровлювати Україну, поки...«Отак воно і йдеться до руїни,Отак ми й загрузаємо в убозтво.Є боротьба за долю України,Все інше - то велике мискоборство»(Ліна Костенко, «Берестечко»)Підписатись на канал
Олексій ПетровСьогодні їх свято! Тих, хто тримає небо над Україною. Саме так. Тримають лише вони! Тримають багато років попри;- купу під@расів при владі, які згадують про них лише на свята,- не меншу купу під@расів які радісно толерують вбивство в тилу того, хто пройшов пекло війни,- наративи, які вже танцюють на язиках багатьох, а саме «Сишишь ти! Я тебе туди не посилав! Та сишиш ти, я сам себе защіщу єслі шо! Та сишиш ти, піксєльний»…Вони мовчки, або через купу матюків, стиснувши зуби від злості тримають порване ракетами небо над багатостраждальною Україною. Вмирають, але тримають! Їм вже не сильно дякують… тому що, та ну його нах… давно заважають своїм пікселем богемному життю патрцієв. Але вони тримають. В бруді, реальному та інформаційному. Під обстрілами. Щохвилини йдучи по тонкій межі між життям та смертю, тримають небо над країною. Як сказав колись генерал Валерій Залужний, «Нам (їм) ще буде дуже важко, але ніколи вже не буде соромно». Не перед собою! Не перед рідними! Не перед Богом! Іх залишилось мало. Сьогодні залишиться ще менше. Але вони не здаються, бо кожен з них чудово знає, впадуть вони, впаде Україна! І тоді смерть кольору «аквафреш» прийде одразу і до всіх!Із Днем Збройних Сил України! Із Днем найкращих синів та доньок нації.#6грудня #ДеньЗСУПідписатись на канал