Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Першоджерела. Ігор Фріс
Added 12 Oct 2021

Першоджерела. Ігор Фріс

@IgorFris
Number of subscribers: 1 414
Photos: 205
Videos: 32
Links: 54
Description:
Все з перших рук. Думки. Аналітика. Законотворчість.
Source

Першоджерела. Ігор Фріс | Вчора багато колег задало питання. «Поясни, що таке добросовісний набу...

Telegram community logo - Першоджерела. Ігор Фріс Першоджерела. Ігор Фріс @IgorFris
1 420 Views/Reach 2025-03-11 05:14 Message №606
Вчора багато колег задало питання. «Поясни, що таке добросовісний набувач. Які зміни ви пропонуєте до закону?» І так з два десятки дзвінків. Тому коротко. 1. Добросовісний набував вже має бути з самої назви. Це той хто ЗАКОННО і добросовісно КУПИВ (не отримав в дарунок, не приватизував, а купив за гроші) майно. Це майно на момент купівлі не було під забороною, арештом або в суді.Воно було вільним від зобовʼязань. 2. Якщо це майно колись було державним або комунальним (а таке точно було, бо приватна власність в нас не так давно) то за нашим законом таке майно повинно було вибути з власності держави більше ніж 10 років назад.Тобто якщо майно вибуло 3-5-7 років назад, держава має право позиватися щодо його повернення через ЦИВІЛЬНИЙ суд (звісно мають бути підстави) і тут право добросовісного не діє. 3. Якщо майно вибуло з власності держави більше ніж 10 років назад, але вибуло з ознаками злочину - йдуть в КРИМІНАЛ. Тут строків давності не має жодних. Добросовісність не діє.Але якщо кримінал і майно заберуть, то у кінцевого власника принаймі зʼявиться право на відшкодування збитків з злочинця. 4. Добросовісність не буде застосовуватись ніколи, якщо це певне майно: критична інфраструктура, стратегічні обʼєкти, природно-заповідний фонд, обʼєкти культурної спадщини, тощо. Перелік є в законі. 5. У випадку, якщо всеж таки у добросовісного заберуть майно, він матиме право на компенсацію його вартості. Повторюю виключно у добросовісного. Сьогодні майно забирають у всіх і нічого ніхто не компенсовує. Ось суть закону.Це захист права власності. Захист інвестицій та гарантія того, що якщо ти законно щось купив, то завтра в тебе це не заберуть хитрими схемами вендикаціі та негаторки (є таки варіанти - 2000 справ в Верховному суді зараз, коли замість оскарження самого договору і доведення його незаконності, просто припиняють твоє право власності через вилучення майна). У всіх країнах де панує право, право власності це основа. Цим законом ми зробимо його гарантованим і в Україні. Якщо є питання - пишіть в коментах.