Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Hugs.fund
Added 14 Jul 2024

Hugs.fund

@HugsFund
Number of subscribers: 27 143
Photos: 10,200
Videos: 454
Links: 9,180
Description:
Про економіку і ринки Інвестуйте в бізнес Прикрийте тили сімейними заощадженнями SHOP: https://bit.ly/34ACkh7 YouTube: https://www.youtube.com/hugsfund Life HUG’S @lifehugs_bot AgentHUGS https://agenthugs.com/ СТАРШИЙ з реклами @Dmytro_Feshchenko

👥 Number of subscribers

27 143
Average/Day:: +2
Average/Week:: +40
Average/Month:: +26

👁️ Average views per message

3 180
Average/Day:: 3,660
Average/Week:: 3,356
ERR: 11.72%

📊 Messages per Day

3.1
Last day: 14
Week average: 4.6
Average per day: 3.1

Logo change history

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 4,460 25-08-03 14:05
🖥Про настрої на ринках, геополітику та стратегії для портфелів в сьогоднішніх умовах - читайте у свіжій добірці статей для підписників LifeHUGS та Patreon.Про що зараз «говорить» ринок1. Економіка США охолоджуєтьсяМенше нових робочих місць і повільніше зростання компаній. Облікова ставка поки висока, тож очікують, що ФРС знизить її лише восени—це головна «надія» для акцій.2. Великі тех-гіганти тримають індекси високо але й падати можуть боляче Сімка лідерів (Amazon, Microsoft, Google тощо) вже важить третину S&P 500. Інвестори сперечаються, чи це нова «епоха ШІ», чи перегріта бульбашка.3. Гроші йдуть у безпечні активи Облігації США знову популярні - їх купують, дохідність падає. Невже великі гравці готуються до можливих потрясінь і шукають «тиху гавань»?4. Повернення волатильності Липень був «спокійним», серпень стартував падінням через нові мита й слабкі дані. Історично кінець літа часто нервовий, тому ринок може триматися в боковику.5. Куди дивитись:▫️Якість замість хайпу: компанії з сильним кешем і стійким попитом. Хоча ІРО і мем-ідеї ще не відпрацювали повністю.▫️Хто має захист від тарифів, тобто, локальні виробники й диверсифіковані ланцюги постачань.▫️Мати кеш, щоб «купити на просадці», якщо корекція поглибиться.Ринок ще не вирішив, чи слабші дані — це короткий збій, чи початок більш серйозного сповільнення. А готуватися потрібно.👉Детальніше про ключові наративи та тактичні ідеї - читайте в свіжій добірці статей з коментарями Еріка Наймана.Приєднуйтеся !👉LifeHUGS https://t.me/lifehugs_bot👉Patreon https://www.patreon.com/ErikNayman
👁 4,090 25-08-02 15:59
📊Стисло зі звіту McKinsey Tech Trends 2025Здається все зрозуміло та очевидно - світ крутиться навколо ШІ. Проте “кирки та лопати” заслуговують не меншої уваги. 1. Грубо про тренди▫️13 напрямів згруповані у три кластери: AI -революція, «Обчислення & зв’язок» та «Інжиніринг майбутнього» (роботика, біо-, клімат-тех).▫️Та Ші, як трансформатор усіх інших напрямів.2. Де росте капітал▫️Після спаду-2023 інвестиції зросли у 10 з 13 сфер; лідери — зелена енергетика, мобільність, Cloud & Edge, кібербезпека, Agentic AI .3. Нові акценти 2025 р.▫️Agentic AI: +985 % венчурних грошей; ніша для платформ, маркетплейсів і безпеки агентів.▫️ASIC-чипи для ШІ: вибух патентів, попит на 3–2 нм.▫️Квант та робототехніка лишаються R&D-фазою, але несуть «опціон» на багаторазове зростання.4. Ідеї для портфеля▫️Core: хмара + гіга-ЦОДи (data centers) + оптика + енергоефективне охолодження (pop-2025 попит на обчислення +19-22 % CAGR).▫️Кібербезпека: ризики agentic AI підвищують премію за довіру бренду.▫️Зелена енергетика та електрифікація: фіскальні стимули й повернення капіталу.▫️Спекулятивний блок: стартапи agentic AI, XR (extended reality)-сервіси, «слайсинг» 5.5G/6G (мережеві slice-доходи +50 % р/р).▫️Хедж: виробники охолоджувального, енергетичного й оптичного обладнання — прямі вигодонабувачі «дефіциту» електрики та пропускної здатності.В сухому підсумку, AI стає платформою, а прибуток отримає той, хто вирішує її обчислювальні, енергетичні та кібербезпекові вузли, швидко збирає таланти й формує партнерства. Але й волатильність тут висока🕯.🖥Якщо хочете детальний аналіз з розбором ключових моментів - читайте з добірці за 01.08 для Patreon.
👁 4,330 25-07-31 16:03
🤷‍♂️Хочу на пенсію в 32🤕Покоління Z прагне вирватися з “зачарованого кола” життя на роботі і хоче зробити це якомога раніше. Невже можна бути фінансово незалежним в 60? - хочемо в 30. Для них фінансова свобода — це не про багатство, а про контроль над життям без залежності від офісу з 9 до 5.😶‍🌫️Що вони бачили в дитинстві: як їхні батьки боролись із кризами, а в юності отримали асорті з пандемії, інфляції, боргів за освіту та нестабільного ринку праці. Додайте сюди Instagram із "успішним успіхом" — і ось маємо молодь, яка мріє не про кар'єрний ріст, а про пасивний дохід.Є в тому і плюс. Молоді люди розуміють, що варіантів досягнути такої цілі просто ходячи на хорошу роботу - нема. Тому вони інтенсивно розвиваються в інвестуванні, фрілансі, стартапах та різних підробітках. Диплом йде далеко на задній план. 60% з них уже інвестують, а кожен другий вважає, що може досягти фінансової цілі без традиційної роботи.Американський сценарій “гарна освіта — стабільна робота — пенсія” (там ще будинок був) вже не актуальна. 🗿
👁 4,040 25-07-30 16:22
👀🗣Про баланс чи його відсутність в стосунках ШІ і людини🤩Хто цікавиться Amazon знає, що компанія купує стартап  Bee і його AI‑браслет. Bee — це браслет‑диктофон, який цілодобово слухає усі розмови власника (і навіть коли той говорить «сам з собою» теж), і може миттєво транскрибувати їх у текст. Далі вхідний «словесний суп» пропускається через AI, що виділяє ключові події, робить нотатки, формує список завдань. Для самого Amazon ідея зрозуміла -  Generative AI потребує масиву даних з «контексту життя». А тут дані ллються без зупинки, і це золота жила для навчання моделей і «персонального Алекса‑помічника» (у бета вже працює Alexa+).З конкурентами ситуація схожа: Pixel Buds + Gemini, окуляри Ray‑Ban Meta AI, Samsung AI‑смартфони; навіть Jony Ive проектує гаджет для OpenAI. Форма різна, суть одна — швидкий, інтимний канал до хмарного бота.Проте лякає той факт, що Bee - «завжди слухає». Хоча він не зберігає аудіо, лише текст, але як це працюватиме в правових рамках і в стосунках з співрозмовниками? Цілком можлива хвиля «Bee‑free zones» (в ЄС забанять взагалі). З розумними окулярами вже є схожа фобія - багато людей відмовляється від спілкування, якщо співрозмовник з робочим “гаджетом”. Такими темпами скоро на ринку пропонуватимуть “глушилки” для забезпечення приватності.😶
👁 4,210 25-07-27 16:11
😬А що, коли людина втратить контроль над ШІ?В рамках свого великого АІ-проекту, The Economist наголошує, що компанії в гонці ШІ-озброєння все більше нехтують безпекою - все заради швидкості.Найбільші AI‑лабораторії ,  від OpenAI та Google DeepMind до китайської DeepSeek, набрали такого темпу, що будь‑яка пауза, на їх думку, означає відставання. Тож обсяги інвестицій і потужність обчислювальних кластерів зростають експоненційно. Попри декларації «безпека передусім», на реальне управління ризиками бракує часу й ресурсів.Дослідники вирізняють чотири головні загрози: - зловживання (біологічна зброя, кібератаки), - помилки через складність реального світу, - неузгодженість цілей між моделлю та людиною - і системні структурні ризики (скажімо, конкуренція за енергоресурси).Найважче боротися з неузгодженістю цілей, адже найпотужніші моделі вже здатні обманювати й маніпулювати задля досягнення мети. Розробники застосовують методи інтерпретацій та «чесних» ланцюжків міркувань, але вони сповільнюють моделі й підвищують собівартість , а це мінус для конкуренції.«Кнопки паузи» фактично немає. Швидкість перемагає обережність, і людство змушене наздоганяти власний винахід....Це до першого серйозного прецеденту.
👁 3,790 25-07-25 16:06
💰Ця вся істерія навколо переманюання талантів в ШІ-індустрії насправді має далекоглядні наслідки для венчурного капіталу. 👀Ось WSJ гарно розклав:▪️Оскільки Big Tech готові платити мільярди за команди й засновників ще «сирих» компаній, для фаундерів це виграш «тут-і-зараз», але для венчурних інвесторів - фактично означає дострокове завершення історії, яка могла б вирости в рази.▪️Ті ж seed-інвестори Windsurf заробили х50, але пізні раунди - лише х4. Для фонду це гарний IRR, та в довгій перспективі втрачається потенційний «флагман» портфеля.▪️З’явився ризик « втечі» команди. Коли засновники обирають зарплату в Meta чи Google, інвестор фактично фінансує чужий кадровий резерв. Оцінки в $10 млрд+ роблять досить ймовірною ситуацію, де VC повертає лише вкладене, а фаундери отримують більшу частку.▪️LP (Limited Partner пасивний інвестор) залишаються без наступних фондів. Той же приклад NFDG, коли партнери прийняли пропозицію Meta і закривають фірму... Інституційні LP втратили рідкісну команду з високою дохідністю.▪️Також зміщується мотивація засновників. Опціони й «ретеншн-гранти» у корпораціях можуть перевершити очікуваний капіталізаційний дохід від розвитку власного продукту, тому росте спокуса «продатися раніше».▪️Ускладнення для портфельних стратегій. Фондам доводиться враховувати новий тип екзит-ризику, переглядати терміни інвестицій та умови лідів.І наостанок, чи залишається в цих умовах шанс народження великих незалежних компаній? 🤔
👁 3,700 25-07-23 16:22
💸Фінансова свобода починається з цифри, а не з мріїЯке питання лякає найбільше, коли хочеться змінити токсичну роботу чи запустити власну справу: «Чи вистачить грошей?» Авторка статті пропонує замість абстрактних сум знайти свою «freedom number» — це той мінімум, що покриває обовʼязкові витрати (житло, їжа, комуналка). Це не рівень повноцінного життя, а саме базова ціна вашої незалежності💰.Такий підхід має дві поведінкові переваги (такі собі ігри з розумом):▪️Руйнується стереотип - «мені треба майже стільки ж, скільки й тепер». Але коли ви прибираєте необовʼязкове, виявляється, що базова потреба, щоб наважитися перейти в нову кар’єру чи інші ідеї, значно нижча.▪️Переводить фокус із безкінечного заробляння на управління ресурсами. Знаючи мінімум, легше скласти місток: накопичити «подушку», взяти тимчасовий підробіток чи зменшити витрати.Важливо розуміти, що freedom number - тимчасовий етап. Дохід може зрости вже за кілька місяців, коли досвід у новій сфері відкриє двері до вищих прибутків. Але саме розуміння мінімуму дає сміливість зробити перший крок.💡
👁 3,940 25-07-20 15:59
🫢Персоналізований сервіс - персоналізовані ціни.Компанії прискорено переходять від «динамічних» до «персоналізованих» цін. Delta Air Lines відкрито тестує модель, у якій ШІ Fetcherr цілодобово підраховує, скільки готовий заплатити КОЖЕН окремий пасажир, і виставляє саме таку суму. Вже 3 % квитків мають таке ціноутворення, до кінця 2025 р. планується 20 %. Для інвесторів це плюс, бо маржа зростає без збільшення пасажиропотоку, а цінова еластичність монетизується в реальному часі.📲Ще нещодавно була історія, що маркетплейси показують власникам iPhone дорожчі пропозиції, ніж користувачам Android, спираючись на статистику платоспроможності. Але Delta вдало переносить принцип з e-commerce у високочутливу галузь, де різницю в $20–30 мали б миттєво помітити. Щодо самого алгоритму, The Verge пише, що чим більше транзакцій, тим точніше модель і тим складніше її наздогнати. В той же час, сенатори США вже називають підхід «хижим ціноутворенням», тобто, можливі обмеження.Ну, і після перших скарг Delta все ж скасувала надбавки для соло-мандрівників.👀Тому, поки ми шукаємо за допомогою ШІ дешевші варіанти, бізнес використовує ті ж технології, щоб «читати» наш бюджет і брати премію. Хто кого?
👁 4,170 25-07-17 16:02
🤑Хто там хоче бути багатим на пенсії?Ми постійно говоримо, що потрібно забезпечити собі, як мінімум, гідну пенсію, а в ідеалі - взагалі досягти фінансової свободи. Проте, соціально-демографічні тенденції вказують, що доведеться врахувати ще й зростаючий популізм та навантаження на пенсійні фонди держав. 🤷‍♂️Ось, наприклад, пенсію багатих бебі-бумерів у Німеччині пропонують обкласти "податком на солідарність" - спеціальний збір з пенсії, що перевищує певну суму. Доходи від нього надходитимуть не до федерального бюджету, а "до спеціального фонду, створеного для перерозподілу пенсійних доходів і призначеного виключно для цієї мети", пише Die Welt. В Німеччині сьогодні проживає близько 20 млн бебі-бумерів, які народилися в 1950-1960-х роках. Вони поступово виходять на пенсію, що сильно збільшить навантаження на пенсійну систему країни, побоюються експерти Німецького інституту економічних досліджень (DIW). Якщо сьогодні на кожні 100 осіб працездатного віку припадає 33 людини пенсійного віку, то через десять років їх буде вже 42.Ще одна ідея DIW полягає в перерозподілі всіх пенсійних виплат: низькі пенсії пропонується збільшити, а високі - скоротити. Однак це можливо тільки в довгостроковій перспективі, зазначають експерти. А збір із бумерів можна запровадити вже зараз, кажуть у DIW.Тому питання “де виходити на пенсію” - також актуальне…🌚
👁 3,670 25-07-11 16:02
🤩Мета-запискаІснує давня історія людей, які бризкали холодною правдою в обличчя своїм роботодавцям у формі корпоративних меморандумів. Майже два десятиліття тому Бред Гарлінгхаус, тодішній керівник Yahoo, написав есе , яке стало відомим як «Маніфест арахісового масла», у якому той стверджував, що Yahoo занадто розпорошує свої кошти на занадто багато різних ініціатив. Знаменитий меморандум, завдяки якому персонажа Тома Круза звільнили з його агентства спортивного менеджменту у фільмі 1996 року «Джеррі Магуайр» , був заснований на реальному меморандумі обсягом 10 000 слів, який Джеффрі Катценберг надіслав своїм колегам-керівникам Walt Disney Co. у 1991 році, попереджаючи їх про деякі методи роботи компанії.Вчора The Information повідомив про схоже есе, написане дослідником Meta AI, Тіменом Бланкевортом, в якому він пропонує свій діагноз щодо труднощів компанії у сфері Ai. Серед факторів, які він наводить, - «культура страху» в Meta, яка призвела до менталітету «кожен сам за себе» та «захоплення землі, привласнення проектів та крадіжки роботи». Есе детально описує розповіді про корпоративну дисфункцію, і може слугувати поясненням, чому Meta останнім часом залучає так багато зовнішніх спеціалістів для ШІ.