Source
Hugs.fund | Невже ми вже пройшли пік соціальних мереж?FT наводить дані GWI, які по...
4 040 Views/Reach
2025-10-04 16:06
Message №18205
💬 Невже ми вже пройшли пік соціальних мереж?FT наводить дані GWI, які показують, що глобальний час у соцмережах знизився на 10% від піку 2022 року. Найбільше скорочення серед підлітків і молодих дорослих, які колись були найактивнішими користувачам. Виняток лише США, де споживання контенту зросло ще на 15% порівняно з Європою.Замість реальної взаємодії соцмережі дедалі більше нагадують «антисоціальні медіа», там людей стає все менше , але зростає бездумний скролінг.Погляньте на нові проекти від Meta та OpenAI. Вони засновані на генерації нескінченних ШІ- відео. Колишні місця для спілкування перетворились на фабрики ультрапереробленого контенту та джерело для чергової дози дофаміну без реальної цінності.Автор статті називає це «пізньою стадією еншітифікації»* (enshittification), коли платформи відчайдушно борються за кожну секунду уваги.Проте, навіть якщо соцмережі вже не про соціум, а про утилізацію часу, власники платформ продовжать шукати способи монетизації. *“enshittification” — термін, який ввів письменник Корі Докторов. Він описує процес деградації цифрових платформ: спершу сервіси максимально зручні для користувачів, потім вони починають більше «витискати» рекламодавців, а згодом усе підпорядковується прибутку власників. У результаті продукт стає гіршим для всіх, окрім компанії.
Сайт | LifeHUGS | YouTUBE | AgentHUGS