Source
Hugs.fund | Оскільки скоро презентація новинок (майже) від Apple, знову загострюєт...
3 840 Views/Reach
2025-08-28 16:00
Message №17583
🤩 Оскільки скоро презентація новинок (майже) від Apple, знову загострюється питання:, “що з ШІ, Кук”? І все, швидше за все, це зведеться до вибору - купувати чи партнеритися.🤫Тут The Information підігнав трохи інсайтів. Як з’ясувалось, Едді Кью (старший віцепрезидент з інтернет-продуктів і сервісів), не раз просував ідею великих угод. На олівці були від Netflix і Tesla до сучасних AI-стартапів, типу Perplexity чи Mistral AI. Тім Кук ці плани гальмував, і це, напевне, врятувало акціонерів від дорогих помилок.Суть в тому, що історія корпоративної Америки повна прикладів провальних M&A. Наприклад, AT&T втратила десятки мільярдів на Time Warner, Microsoft прогоріла з Nokia. Якщо і є успішні кейси, вони здебільшого стосуються покупок на ранньому етапі (Google із YouTube за $1,2 млрд чи Meta з Instagram за $1 млрд). Сам Apple свого часу виграв, купивши PA Semi, що стало основою для власних чіпів.Оскільки AI сьогодні надто дорогий “спорт”, а Apple вже інтегрувала ChatGPT та веде діалог з Google, тому виглядає так, що залишиться перевірена схема з партнерською моделлю. Вона дозволяє конкурувати AI-компаніям за доступ до екосистеми iPhone, тоді як Apple зберігає контроль і уникає ризику. Але чи спрацює це знову? Багато хто вважає, що зараз оцей стиль - "не ризикувати" і є ризиком для Apple.