Source
Hugs.fund | Хто готовий заробляти на прибиранні?Правда, сміття не просте, а орбіта...
4 300 Views/Reach
2025-04-04 16:07
Message №15288
🗑Хто готовий заробляти на прибиранні?Правда, сміття не просте, а орбітальне. І воно вже загрожує космічній економіці.Тут 9 квітня 🤩Amazon планує запуск своїх перших 27 інтернет-супутників Kuiper. Хоче конкурувати з Starlink SpaceX з їх більш ніж 3 000 супутників.Цей процес тільки почався, а на орбітах вже стає тісно.Дані NASA кажуть, що 57% усіх об’єктів на орбіті – це космічне сміття: неактивні супутники, уламки ракет та фрагменти після зіткнень. Загалом – понад 8 800 тонн. Для порівняння, на активні сьогодні місії припадає лише 5 100 тонн.Це була б просто статистика, якби не швидкість руху цих уламків, яка досягає 28 000 км/год. Є так званий феномен Кесслера – коли зіткнення запускають ланцюгову реакцію і все збирається в одну гравітаційну кулю. Так от, він стає реальною проблемою і становить загрозу для супутників, МКС та майбутніх місій. 🛰Звісно, учасники ринку шукають рішення: від роботизованих маніпуляторів до лазерних систем. США, Китай, РФ та SpaceX є основними «постачальники» орбітального металобрухту, отже тепер вони ж і потенційні кандидати на його прибирання.