Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Дмитро Разумков_Офіційно
Added 14 Jul 2024

Дмитро Разумков_Офіційно

@Dmytro_Razumkov_official
Number of subscribers: 10 287
Photos: 3,100
Videos: 1,200
Links: 204
Description:
Офіційний канал Голови Верховної Ради України (2019-2021), народного депутата Дмитра Разумкова Facebook — https://www.facebook.com/dmytro.razumkov Instagram — https://www.instagram.com/dmytro.razumkov

👥 Number of subscribers

10 287
Average/Day:: -4
Average/Week:: +39
Average/Month:: +1287

👁️ Average views per message

2 056
Average/Day:: 2,460
Average/Week:: 1,674
ERR: 19.99%

📊 Messages per Day

1.6
Last day: 2
Week average: 1.7
Average per day: 1.6

Status change history

Officially confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

Сьогодні на засіданні Парламенту стояли питання відставок шістьох міністрів та голови Фонду держмайна. Звітувати прийшли лише вже колишні міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін та міністр юстиції Денис Малюська. Ганебно, що моя та інших колег пропозиції викликати усіх кандидатів на звільнення, щоб вони прозвітували про свою роботу, не набрали достатньо голосів! Це сором і чергове приниження ролі Парламенту. У результаті, у відставку відправили Камишіна, Малюську, віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгу Стефанішину, міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця. Відставки віцепрем’єрки-міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук, голови фонду держмайна Віталія Коваля не набрали достатньо голосів. До питання звільнення міністра закордонних справ не дійшли – Корнієнко закрив засідання.Провалили голосування за відкликання Мар’яни Безуглої з посали заступника голови Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки. «За» – 204 голоси. Не вистачило голосів від «Слуги народу» та «Платформи за життя та мир».Із ухвалених законопроектів:🔹У першому читанні прийняли законопроект, який дасть право військовослужбовцям право визначати, кому буде виплачуватися грошове забезпечення на випадок його захоплення в полон чи зникнення безвісти (№11407). 🔹Ухвалили закон про приєднання України до Угоди про заснування Міжнародного фонду сільськогосподарського розвитку (№0282).🔹Схвалили Заяву Верховної Ради Про непохитність державної політики України щодо деокупації та реінтеграції Автономної Республіки Крим і міста Севастополя (№12002). З командою «Розумної Політики» не підтримували законопроект №11335, який дозволяє змінювати цільове призначення особливо цінних земель під прикриттям потреб оборони. При цьому документ не визначає жодних критеріїв, за якими ділянки можуть відносити до земель оборони. Це відкриває величезні корупційні лазівки! Провалили абсолютно корупційний законопроект, який загрожував хаотичній вирубці лісів (№9516).
Поки європейські держави створюють умови, щоб залишити українців у себе, наша влада робить все, щоб вони не повернулися додому!Наприклад, у Польщі лише за першу половину цього року українцями створено понад 15 тисяч приватних підприємств. А бюджет Чехії за три місяці отримав від роботи українців на 5,4 мільярди гривень більше, ніж витратив на соцдопомогу нашим співвітчизникам! І все це люди з грошима, з розумом, креативними підходами. Євросоюз робитиме все, щоб вони там залишилися!А повернути наших людей додому з кожним днем буде все складніше, тому що вони вже адаптувалися в нових умовах – особливо молодь. Якщо влада не змінить підходи, то після війни на нас чекає ще одна хвиля міграції, і ми втратимо людей, які готові будуть відбудовувати державу. Тому що держава – це не просто земля, це люди!Українська влада вже наробила низку ганебних речей, щоб відштовхнути наших біженців. Це і прийняття недолугого «мобілізаційного» закону, і блокування консульських послуг, і поради влади «пересидіти» зиму за кордоном, і законопроекти про множинне громадянство. Таке враження, що все це робиться навмисно, щоб люди після повернення не ставили владі незручні запитання!
Влада дійсно хоче знизити мобілізаційний вік⁉️Зараз вони намагаються перевірити реакцію суспільства – як українці сприймуть ініціативу зменшення мобілізаційного віку, наприклад, до 22 чи навіть 18 років, тому все частіше закидають такі тези в інформаційний простір. Чомусь згадують росіян, які начебто порахували, що в разі зменшення мобілізаційного віку до 18 років Україна зможе воювати до 2033 року, а якщо до 16 – то до 2044 року. Так і 10-річного віку можна дорахуватися!Нагадаю, що коли призовний вік був на рівні 27 років, то влада офіційно заявляла, що знижувати його не збирається, і не допустить цього. Результат – його знизили до 25 років. А коли приймали так званий закон про мобілізацію, то завдяки нам з командою «Розумної Політики» та іншим народним депутатам була прибрана ганебна норма, яка дозволяла масово мобілізувати дітей з 18 років. Тоді також у владі казали, що це ІПСО, а потім таки визнали, що це була правда! Але, на жаль, залишилася та норма, яка дозволяє мобілізувати ще до 25 років тих громадян, які були визнані обмежено придатними до того, як цей статус скасували.Тому, знаючи, нашу владу, треба дуже уважно стежити за всіма їхніми ініціативами. Але ще суспільство має побачити, як оновили свої військово-облікові дані численні радники Офісу президента і актори «95 кварталу». А якщо в них є бронь – почути відповідь, з яких підстав? Справедливість має бути для всіх. Бо хтось воює, а хтось гастролює!
Владі варто «латати» діру в бюджеті не за рахунок простих українців, а борючись із корупцією! Про це вже навіть відверто говорять наші міжнародні партнери. Зокрема, спецпредставниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер заявила, що разом з послом США пропонувала владі зосередитися не на підвищенні податків, а реформуванні митниці і боротьбі з сірими ринками! Фактично, це заява про величезний рівень корупції, який покривається владою. Нашим міжнародним партнерам про це добре відомо! І тут не можу не згадати, як голова фінансового комітету, один з найближчих соратників президента, Гетманцев визнав, що в Україні досі торгують російським скрапленим газом! Що стосується митниці – то це мільярди щомісяця, які йдуть повз український державний бюджет! Тому підвищення податків – це намагання знову частково вирішити величезну проблему за рахунок людей. Але це стане ударом і по українцях, і по бізнесу, який і так вже обдурили декілька разів від початку вторгнення. Спочатку обіцяючи податкові пільги, а потім нібито востаннє до кінця війни повернувши довоєнні податки і перевірки!
Добудова Хмельницької АЕС у нинішніх умовах – це намагання вкрасти великі кошти і не понести за це жодної відповідальності! Будівництво нових енергоблоків займе 7-10 років. У короткий проміжок часу зробити це неможливо. До того ж, вартість будівництва в процесі буде ще зростати. А коли робота завершиться, і за корупцію треба буде нести відповідальність, то винуватці, очевидно, будуть вже десь за кордоном. Нехай спочатку влада відповість, куди були витрачені мільярди гривень на нібито захист критичної інфраструктури? Як були захищені підстанції, які руйнують зараз рашисти? Чому не продовжили закон «Розумної Політики» про пільги на закупівлю генераторів та зарядних станцій та запчастин до них? Чому у владі взагалі так безтурботно себе поводили і були впевнені, що після 2023 року росія не буде атакувати нашу енергетику, коли всім було очевидно, що ворог продовжить намагатися залишити нас без світла?!Питань – безліч, відповідей від влади немає. Зате міністр енергетики хоче добудовувати атомну електростанцію, ще й закупити для цього в Болгарії реактори російського виробництва. Це робиться тільки для того, щоб освоїти кошти! Тому з такими намірами хай би він краще написав заяву про відставку!
‼️Як Уряд створює механізми, щоб вичавити все з українців, які й так ледве тримаютьсяПісля того, як Прем’єр-міністр Шмигаль двічі збрехав мені під час Години запитань до Уряду, що підвищення податків не планується, Кабмін таки вніс у Верховну Раді відповідний законопроект.Вони піднімають військовий збір з 1,5% до 5%. І коли у владі кажуть, що це заради захисників, і все піде на армію – вони знову брешуть. Бо ці кошти підуть у загальну казну бюджету, а не в окремі фонди для ЗСУ. Зручно під гаслами «забезпечити армію» здерти з людей гроші на власні інтереси! А ще цим податком хочуть обкласти всі категорії ФОПів, які й так працюють ледь не в збиток в умовах постійних відключень світла, мобілізації працівників і тиску з боку контролюючих органів! Окрім зростання військового збору, Уряд хоче знизити до 45 євро поріг оподаткування посилок з-за кордону. Зараз цей ліміт становить 150 євро, і українці можуть вкластися в цю суму, щоб замовити недорогі товари для себе, своїх дітей і родини. Чому вони дешевші? Бо не враховують суми тих хабарів, які змушені платити підприємці! Їх обілечують декілька разів – спочатку на кордоні при ввезенні товару, потім всередині країні БЕБ чи ДБР. І всі ці офіційні і неофіційні витрати потім закладаються у вартість продукції. По суті, влада веде державу в економічну прірву.
Зростання акцизу на пальне відтерміновується – «Розумна Політика» подала блокуючі постановиОскільки Парламент не буде працювати майже місяць, вони не будуть розглянуті на засіданні Верховної Ради. Це значить, що поки спікер Стефанчук не може підписати закон про акциз на паливо і направити його на підпис президента. Ми з командою попереджали, що це дуже шкідливе рішення: закон про підняття акцизу на паливо автоматично підніме ціни на пальне. І це битиме по економіці, гаманцях усіх українців, по армії та аграрному сектору. Це вдарить по кожному українцю, тому що останні кілька місяців усі держава живе завдяки генераторам, бо влада витратила мільярди гривень незрозуміло куди, не укріпивши об'єкти критичної інфраструктури від ударів рашистів. Інше шкідливе питання, яке хотіли протягнути вже на цьому тижні, – це підняття податків. А саме – військового збору до 5%. І тут варто звернути увагу на брехню представників влади, які кажуть, що це робиться для армії! Тому що вони хочуть, аби ці кошти йшли в загальний бюджет, а не в окремий фонд для ЗСУ, як пропонує наша команда! Тому що так їм простіше красти на «Великому будівництві», фортифікаціях, «мільйоні дронів». Поки що впровадження цієї ганьби відкладається. Абсурдно і соромно, але ось такий «позитив» від того, що парламентарі не працюють, на відміну від всієї держави!
У владі кажуть, що 90% рятувальників і медиків мають бути заброньовані від мобілізації. Цілком погоджуюсь, бо йдеться про життя наших людей, наших дітей. Але навіть тут не обійшлось без брехні. Під час відрядження команди «Розумної Політики» у Дніпрі спілкувались із працівниками ДСНС. Вони розповіли, як відбувається насправді. Змушують або писати заяви про звільнення, або мобілізуватись. Тільки тоді і виходять ці 90%, але від загальної кількості тих, хто залишився. З нетерпінням очікую засідання Кабміну, щоб запитати в премʼєр-міністра, як так сталось і хто буде розбирати завали і рятувати людей після російських обстрілів? Може він сам голіруч? Через непродуману мобілізацію, в лікарнях поменшає кваліфікованих медичних фахівців. Окремі депутати і можновладці можуть дозволити собі отримувати медичні послуги за кордоном, а що робити українцям, які такої можливості не мають? Людей на фронті не вистачає, я це знаю. Але при цьому я не розумію, як це корелюється із заявою президента про 14 резервних бригад, які знаходяться в тилу. Простих рішень, на жаль, немає. Необхідно шукати баланс, приймати зважені і ретельно продумані рішення. А для цього декому треба відкинути бодай на час політичні амбіції і забути про рейтинги і крісла.
Правильний крок від Ради. Чекаємо на наступний.  Парламент прийняв важливі законопроекти №11258 та №11259. Вони скасовують податкові та митні збори для обладнання, необхідного для виробництва/ремонту  машин механізованого розмінування. Є в них норма і про електрогенераторне обладнання, обладнання для ВЕС і СЕС, акумулятори великої потужності. Цей крок полегшить життя бізнесу і енергетиці. Сподіваюсь, із полегшенням життя мільйонів українців влада не забариться і якнайшвидше винесе на голосування законопроекти «Розумної політики» №11403, № 11404 Ними ми пропонуємо продовжити до 1 червня 2026 року пільговий режим ввезення в Україну генераторів, інверторів і комплектуючих, а також екофлоу, павербанків, тощо. Аналогічна наша ініціатива діяла до 1 травня 2023 року і мала відчутний результат. Необхідно її пролонгувати. Вже не можна уявити собі життя і роботу без генераторів і зарядних станцій. Восени і взимку попит на них лише зростатиме, разом із ним – ціни. Тож діяти треба зараз. Якщо державі важлива економіка, податки, збереження робочих місць, ці товари мають стати широко доступними.
Компенсації за зруйноване житло. І чи є на це гроші? Важливе обговорення важливого законопроєкту №11161. Він дозволяє ВПО і мешканцям зони активних бойових дій отримати компенсацію за знищене житло без обстеження його комісією.В Оріхів, Купʼянськ чи Гуляйполе комісії просто не приїздять. Виходить, мешканці Київщини можуть отримати компенсацію, а Харківщини чи Запоріжжя – ні. Проект усуває цю несправедливість. Єдина умова – відмовитись від права власності. Тобто, людина отримує компенсацію і купує житло де-інде в Україні. Якщо згодом її рідне місто буде деокуповане, активні бойові дії припиняться і домівка вціліє – вона перейде у власність держави. Це чесно.«Розумна Політика» доєдналась до колег з інших фракцій та асоціацій, щоб спільно напрацювати законопроект №11161. Разом ми завели його в парламент і проголосували в першому читанні. Упродовж наступних сесійних тижнів він має бути прийнятий в цілому.Я дуже сподіваюсь, що не втрутиться політика. Адже цей законопроект не про політику. Він про людей і для людей. Він для держави, в якій люди – головна цінність, запорука майбутньої відбудови і взагалі майбутнього.Важливе питання, яке може постати, – а чи є гроші на житлові компенсації? Запевняю, є. Було б бажання.Нагадаю, що бюджетна декларація, яку монобільшість вочевидь, затвердить, передбачає повернення дорожнього фонду і поступове збільшення його фінансування. Наприклад, на 2025 рік планується 43,8 млрд грн, у 2026 – 124 млрд грн, а у 2027 році — вже 233,7 млрд грн. Збираються на третину збільшити фінансування БЕБ, на пʼяту частину збільшити штат (а відповідно і видатки) Офісу президента.Через російську війну тисячі українців не мають даху над головою. Люди вимушені або виїздити за кордон, або повертатись додому – на ТОТ/прифронтову зону. Кожен такий виїзд чи повернення – біда для нашої держави. Як на мене, в цій ситуації влада зобовʼязана збавити апетити і в першу чергу подбати про людей, а не про бюрократичний апарат і не про вигодонабувачів «великого будівництва».