Правоохоронний комітет блокує законопроєкти проти свавілля ТЦК‼️ Це не просто безвідповідальність, це — співучасть‼️Те, що сьогодні відбувається навколо роботи територіальних центрів комплектування — це відповідальність не лише тих, хто допускає порушення, а й тих, хто не дає запровадити механізми покарання.Бо якщо профільні комітети не здатні організувати роботу і блокують закони, які передбачають адміністративну та кримінальну відповідальність за свавілля ТЦК— вони теж є співучасниками!Одним із таких є правоохоронний комітет, який очолює Іонушас. Саме там були заблоковані законопроєкти команди «Розумної Політики», які передбачають реальні механізми контролю і відповідальності: штрафи до 170 тисяч гривень для співробітників територіальних центрів комплектування за незаконну постановку на військовий облік, у тому числі жінок, а також – зобов’язання ДБР автоматично відкривати провадження за фактами бусифікації і порушень ТЦК, які з’являються у мережі.Тому відсутність покарання за те, що люди бачать сьогодні на вулицях, — це також питання рішень або бездіяльності тих, хто мав забезпечити появу механізмів відповідальності і відповідних законів!
Резервний фонд перетворили на скарбницю для популізму! Потрібно заборонити витрачати його кошти без погодження з Парламентом!Резервний фонд державного бюджету створювався зовсім не для політичних експериментів. Його справжня мета — дати можливість швидко реагувати на надзвичайні ситуації та критичні події і фінансувати непередбачувані витрати, пов’язані насамперед із наслідками російської агресії.Але що ми бачимо натомість? Резервний фонд фактично перетворили на окрему касу Кабміну, звідки без погодження з Верховною Радою витрачаються мільярди на різні піар-програми — кешбеки, «Єбак», «3000 км по шпалах» та інший популізм. Догралися до того, що лише за три місяці цього року було розбазарено майже 80% коштів фонду!Саме тому під час розгляду змін до бюджету я наполягав на правці, яка заборонила б Кабінету міністрів витрачати кошти з Резервного фонду без погодження з Верховною Радою. А сам фонд може використовуватися виключно для подолання наслідків російської агресії.Парламентський контроль — це не проста формальність, а гарантія того, що державні гроші не перетворяться на ресурс для політичного піару. Результат голосування — лише 10 голосів «за». Схоже, більшості цілком комфортно залишити все як є: щоб мільярди й далі можна було витрачати без пояснень і без відповідальності!
Україна стрімко втрачає своїх людей. А влада продовжує економити на тих, хто ще тримає країну!Україна вийшла на перше місце у світі за демографічною динамікою. І це точно не та «перемога», якою можна пишатися. За останні 25 років населення нашої держави скоротилося на 33% — з 48,8 млн до 32,9 млн людей. І це ще з урахуванням мільйонів українців, які сьогодні перебувають за кордоном. А країна агресор втратила лише 1%. Замість того, щоб боротися за людей, наша влада продовжує ухвалювати рішення, які лише поглиблюють демографічну кризу і штовхають ще більше людей з країни. Українці продовжують покидати державу. І найболючіше – вивозять дітей. Бо для того, щоб залишатися, потрібні нормальні умови для життя і впевненість у завтрашньому дні: стабільна робота, якісна освіта і медицина.З командою «Розумної Політики» ми подали правки зі змінами до бюджету: додатково виділити по 10 мільярдів гривень на підвищення зарплат вчителям і лікарям. Комітет їх відхилив – мабуть, вважають, що вони сьогодні і так дуже добре живуть. Зате 40 мільярдів забрали в Резервний фонд, який фінансує «кешбеки» та інший популізм! Тобто на це гроші є, а щоб виділити 20 млрд вчителям і лікарям, то кошти «зажали»?! Не буде сильної країни без вчителів і медиків, яких держава цінує. Інакше не треба дивуватися, що люди їдуть, школи порожніють, лікарні залишаються без кадрів, а демографічна криза поглиблюється!
Мальки риб, дороги і «схеми Міндіча». Абсурд у змінах до бюджету! Коли влада розповідала, що зміни до державного бюджету потрібні виключно для фінансування сектору безпеки і оборони, виявилося, що це далеко від правди. Бо всередині цього законопроєкту заховали багато дуже дивних речей, які несуть вигоду комусь, але точно не захисникам.Поки в армії забирали 40 мільярдів гривень із закупівлі озброєння, паралельно намагалися закласти додаткові гроші на дороги. Справа Кубракова буде жити вічно? Це робиться, щоб знову будувати дороги з 30% відкатами і роздавати замовлення тільки «своїм» підрядникам?! Якщо дороги потрібні для армії, то дайте ці гроші ЗСУ, а не в дорожній фонд, де їх будуть розпилювати!Наступний абсурд – це правка про гроші на рибне господарство. Якщо це не на бойових дельфінів, то як це стосується сил безпеки і оборони? Як пояснила голова бюджетного комітету Підласа – йдеться про 10 млн грн на мальків риб. Тут навіть і коментувати важко. На щастя, здоровий глузд все ж переміг, і ці правки вдалося збити.Але залишився додатково понад мільярд на Міненерго. Ще не все розпиляли в схемі Міндіча? Судячи з відповіді голови комітету, частина грошей стосується зони відчуження, але під час ухвалення бюджету ця тема була «не в фокусі» через відсутність профільного міністра. Тобто тепер помилки, непрофесійність і провал планування мають перекриватися за рахунок військового бюджету?Якщо потрібні гроші на інші програми — шукайте їх у піар-проєктах, телемарафонах, «Тисячовесні» та всіх інших непріоритетних видатках!
Поки влада думає, як завезти більше мігрантів, Україна втрачає свою молодь!Схоже, за нескінченними другорядними рішеннями, влада забула справді про важливе — нашу молодь, яка мала б жити, навчатися, працювати й будувати своє майбутнє в Україні.Сьогодні достатньо зайти в будь-яку школу чи університет, щоб побачити очевидне: дітей стає менше. Особливо хлопців. Вони виїжджають за кордон, вступають до європейських закладів освіти і планують своє майбутнє вже там. Про це вже прямо говорять самі освітяни: якщо ситуація не зміниться, через 10 років українським університетам просто не буде кого навчати!І це наслідки не лише війни, а й політики влади. Коли молоді люди чують про штрафи за непостановку на облік в 16 років, про обмеження, але не бачать перспектив та можливостей — вони вирішують не ризикувати своїм майбутнім. Замість того, щоб створювати умови для української молоді, влада все частіше говорить про залучення мігрантів. А наші хлопці й дівчата тим часом будуть працювати в Польщі, Італії, Великій Британії чи інших країнах, будувати економіку там! Не можна керувати країною за принципом: свої поїхали — знайдемо інших!Якщо влада все-таки дуже хоче запросити сюди мігрантів, нехай запропонує їм одну з найбільш високооплачуваних та поважних професій в Україні – служба в лавах Збройних Сил.
Курс долара росте. Світ лихоманить. А в української влади, як і раніше, жодної стратегії не існує!Під час розробки бюджету на цей рік влада розраховувала на десятки мільярдів євро міжнародної допомоги, і навіть закладала ці, ще неотримані гроші, в кошторис. Ми тоді попереджали: обіцянки партнерів і реальне надходження грошей — це не одне й те саме. Де гарантії? Чи знає уряд, з яких джерел наповнювати бюджет, якщо все піде не за сценарієм і фінансування затримається? Відповідь була проста — «плану Б немає». І, схоже, за цей час нічого не змінилося.Сьогодні вже бачимо результат. Із 90 млрд євро європейської допомоги цього року очікується 50 млрд, ще 40 — наступного. Уже середина року, а ми тільки почали отримувати перші транші. Паралельно світ отримує нові виклики. Події на Близькому Сході впливають на глобальну економіку, курси валют, ціни та фінансову стабільність. Україна об’єктивно не може вплинути на ці процеси. Але має спостерігати і бути готовою до будь-якого розвитку подій. Що буде, якщо світову економіку продовжить штормити? Якщо партнери будуть змушені більше ресурсів залишати всередині своїх країн? Які рішення підготовлені на випадок ризиків? Що буде з фінансуванням Збройних Сил України?Перед нашою країною стоїть іще один виклик: чи готові ми до наступної зими? Минулі холоди українці пережили дуже важко. Але системної підготовки критичної інфраструктури, реальної диверсифікації та посилення захисту енергетики ми так само не бачимо. І саме тому сьогодні все частіше звучать розмови про необхідність завершення активної фази бойових дій до листопада. Бо якщо цього не станеться, а підготовка до холодів так і залишиться на рівні «якось буде», наступна зима може стати для країни значно складнішою за попередню!
⚡️Розбронювання медиків все-таки відбувається! Хто лікуватиме українців⁉️Під час Години запитань до уряду звернувся до міністра охорони здоров’я Ляшка щодо розбронювання медичних працівників.Раніше в Парламенті він заявляв, що з відповідними зверненнями до МОЗ нібито зверталися Міністерство оборони та Медичні сили ЗСУ. Прямо запитав у Ляшка: де офіційні документи, які б підтверджували, коли саме були такі звернення, у якій формі та щодо яких потреб? Чому їх так і не показали суспільству?!Але натомість - замість документів почув відповідь, що розбронювання медиків дійсно відбувається! Мовляв, існує певний алгоритм, за яким визначають потрібних фахівців, і пропонують їм підписати контракт на службу в Медичних силах. А от усі документи та цифри щодо цього процесу – в закритому режимі.Але такі заяви лише викликають занепокоєння і в самих лікарів, і в усього суспільства. Як саме відбувається цей «відбір»? Скільки медиків уже розброньовано? Скільки з них дійсно готові підписати контракт на роботу в зоні бойових дій? Ми всі розуміємо потреби армії та важливість посилення військової медицини. Але такі рішення мають бути прозорими, чесними і прорахованими! Бо сьогодні влада своїми заявами не мотивує лікарів з цивільних лікарень йти працювати на фронті. Вона фактично посилає інший сигнал: завтра можуть прийти й за вами! І результатом може стати не збільшення кількості медиків у війську, а масове звільнення лікарів або взагалі виїзд за кордон!Тоді постраждають усі. Бо без лікарів залишаться не лише цивільні пацієнти. Без медичної допомоги ризикують залишитися й наші військові, які щодня потребують лікування, операцій та реабілітації — як у шпиталях, так і в звичайних українських лікарнях!
Понад 60% працівників ТЦК ніколи не бачили фронту і вміють воювати лише з цивільними! Влада любить розповідати легенди, що в ТЦК працюють військові, які пройшли фронт. Але цифри говорять зовсім про інше! За офіційною інформацією, яку я отримав у відповідь на свої запити, середній показник учасників бойових дій серед посадовців територіальних центрів комплектування – менше 40%! Найменше тих, пройшов фронт, працюють у Херсонському (25%) і Закарпатському ТЦК (26%). Найбільше – 50% – у Луганській області. Тільки незрозуміло, у яких населених пунктах працюють представники цього ТЦК, якщо Луганщина практично повністю окупована ворогом?!Усе це означає, що історія «всі в ТЦК пройшли фронт», м’яко кажучи, не відповідає дійсності.Сьогодні в цій системі працюють десятки тисяч людей. Якщо виходити навіть із цих показників, то понад 60% особового складу – це люди без бойового досвіду. Всього понад 30 тисяч осіб – повноцінний корпус! Це 5-6 бригад, які могли б посилити найскладніші напрямки фронту – там, де сьогодні нашим військовим справді потрібна підтримка. У них навіть є повне екіпірування, бусики, зброя, балаклави, з якими вони полюють на людей на вулицях тилових міст. Нехай свій «героїзм» проявляють не на цивільних, а в боротьбі зі справжнім ворогом!
Людям – нові податки, а гроші – чиновникам⁉️Українцям роками не підвищують зарплати, натомість їх продовжують оббирати через підвищення податків. Вчора проголосували за черговий збір — тепер на торгівлю вживаними речами, а наступним кроком хочуть оподаткувати ще й закордонні посилки. На гідні виплати вчителям, медикам чи військовим у бюджеті завжди «немає грошей», проте для суддів, чиновників та піар влади вони знаходяться завжди. У Парламенті протягнули законопроєкт, яким суддям фактично додали по 80 тисяч гривень. І це тоді як військові вже третій рік поспіль отримують ті самі виплати, які з кожним роком все більше з’їдає інфляція. Коли вчителям і лікарям роками лише обіцяють гідні зарплати. Коли мільйони пенсіонерів рахують кожну гривню до наступної пенсії!А в той же час змінами до бюджету влада додатково виділяє 1,4 млрд гривень на Службу судової охорони, сотні мільйонів на Міненерго та інші напрямки. І при цьому забирає 40 млрд гривень із програм закупівлі озброєння для армії та перекидає їх у резервний фонд! Туди, звідки набагато легше пиляти кошти в ручному режимі, без зайвих запитань і контролю!То, може, проблема не у відсутності грошей, а в пріоритетах влади?!
Закон не для всіх? Коли влада почне жити за тими правилами, які встановлює для українців⁉️У 2021 році влада поспіхом ухвалювала закон про олігархів і називала його мало не історичним рішенням. Однією з його норм був обов’язок посадовців декларувати зустрічі з олігархами.Тому після новин про візит до України російського олігарха Романа Абрамовича виникає цілком логічне питання: а хто з українських посадовців і чиновників із ним зустрічався? І чи були ці зустрічі задекларовані так, як того вимагає законодавство?Закон же має бути один для всіх! Але коли справа стосується влади, про це чомусь швидко забувають.Так само влада забуває про законність, коли йдеться про свавілля ТЦК. За словами військового омбудсмана, близько 7% людей, яких затримують і доставляють до ТЦК, мають відстрочку або бронювання. Якщо перевести це в цифри — йдеться про тисячі громадян!Але в Раді не поспішають карати винних і наводити лад у системі! Комітети з правоохоронної діяльності і з нацбезпеки продовжують блокувати наші законопроєкти про відповідальність працівників ТЦК за незаконні дії!А люди продовжують страждати. З парламентської трибуни вже не раз звучала історія ветерана Артема Мороза, який втратив на війні обидві ноги. Але навіть це не зупинило працівників ТЦК, які застосували проти нього та його дружини силу! А зараз цю справу намагаються перекваліфікувати, щоб «герої» тилового фронту отримали лише 800 грн штрафу! Українці заслуговують на справедливість. І якщо влада вимагає від людей жити за законом, то починати потрібно з себе!