Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Дмитро Разумков_Офіційно
Added 14 Jul 2024

Дмитро Разумков_Офіційно

@Dmytro_Razumkov_official
Number of subscribers: 10 308
Photos: 3,100
Videos: 1,200
Links: 204
Description:
Офіційний канал Голови Верховної Ради України (2019-2021), народного депутата Дмитра Разумкова Facebook — https://www.facebook.com/dmytro.razumkov Instagram — https://www.instagram.com/dmytro.razumkov

👥 Number of subscribers

10 308
Average/Day:: +21
Average/Week:: -10
Average/Month:: +1312

👁️ Average views per message

2 034
Average/Day:: 2,780
Average/Week:: 1,619
ERR: 19.73%

📊 Messages per Day

1.6
Last day: 1
Week average: 1.6
Average per day: 1.6

Status change history

Officially confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

Якою буде дірка в бюджеті у 2026 році? Прямо запитав про це в міністра фінансів!Сьогодні у Верховній Раді урядовці представили проєкт бюджету на 2026 рік. На слайдах — гарна картинка: збільшення видатків і на оборону, і на освіту, і на медицину, і на соціальний захист. Якщо слухати міністрів — у нас усі сфери пріоритетні. Проте коли вникнути в суть, то бачимо сумну і ганебну реальність: наприклад, пенсії планують підвищити «аж» на 234 гривні‼️Зате мільярди на телемарафон, Офіс президента і зарплати міністрів завжди знаходяться! Щороку я ставлю одне й те саме запитання: чи все правильно пораховано? Щоразу мене запевняють, що так, а потім маємо бюджетну діру в сотні мільярдів гривень: у 2024-му – 600 млрд, цьогоріч – 712 млрд, і це лише на військові потреби. Виходячи з тенденції, у наступному році бюджетна діра буде мінімум 800 млрд грн.Відповідь міністра незмінна: в Уряду знову «все прораховано». При чому міністр фінансів ще раз підтвердив, що «все прораховано» в них було і в 2024-му, і в 2025-му роках! Але якщо Кабмін рахує так, що кожного року бракує сотень мільярдів, то чи потрібні країні такі «професіонали»?!
Парламент повинен ухвалювати системні рішення, а не гратися в політику. Армії потрібна мотивація, а не обіцянки.Те, що відбувається сьогодні в країні, вимагає ефективних і дієвих рішень. Натомість проблеми з порушенням прав українців, зокрема військових, часто лишаються на другому плані.Сьогодні в країні колосальна проблема із СЗЧ. Їхня кількість уже перевищила 250 тисяч — і це лише офіційна статистика. Проблема не в тому, що люди не хочуть служити, а у відсутності мотивації й справедливого ставлення до військових. Захисники мають бути впевнені, що держава дбає про них.Щоб виправити ситуацію, у першу чергу, потрібно припинити бусифікацію. Ми ще під час розгляду закону про мобілізацію пропонували правки для прозорої роботи ТЦК: обов’язкова відео- і фотофіксація, заборона ховати обличчя та обов’язок пред’являти документи. Це б захистило права людей і прибрало підґрунтя для дискредитації України.Основним чинником для людей долучатися до лав ЗСУ сьогодні може стати фінансова мотивація. Ми подали законопроєкт № 13623 про виплату 1 мільйона гривень кожному, хто підписує перший контракт. Наш законопроєкт також врегульовує питання мобілізації чоловіків старше 55 років. Їхня праця може бути надзвичайно корисною у тилових підрозділах чи на спеціалізованих напрямках, але не на передовій! Ми пропонуємо, щоб такі люди могли служити на лінії зіткнення лише добровільно!Парламент повинен займатися не політичними іграми, а ухвалювати рішення, які зроблять нашу армію сильнішою, повернуть довіру і мотивацію до служби і гарантуватимуть дотримання прав людей!
Бюджет тріщить по швах, а уряд лише множить проблеми‼️Бюджетна діра знову зростає. У липні Парламент уже виділяв додаткові понад 400 млрд на оборону. А днями зʼявилася інформація про нестачу ще 300 млрд, і це лише на військові потреби. Загалом же дефіцит може сягати 700 млрд грн.Головне питання: де влада буде брати ці гроші?У минулому році вони вирішили все «просто» — підняли податки. Очікували зібрати 59 млрд, а реально отримали близько 10. Закрили 1,6% від потреби. Але це вартувало нам сотень тисяч закритих ФОПів, зростання «тіні» та відтоку людей за кордон. Бізнес задушили, економіку послабили, а проблему не вирішили.Ми з командою «Розумної Політики» попереджали, що бюджет і на 2024, і на 2025 роки писали без реального розрахунку і без достатнього фінансування армії. На жаль, усе справдилося.Замість визнання помилок влада шукає цинічні виправдання. Зокрема, пояснює нестачу тим, що потрібно виплачувати компенсації родинам загиблих воїнів. Прикриватися героями — це просто сором! Чи здатен уряд запропонувати реальний план виходу з кризи? Бо поки що всі їхні «рішення» призводять до ще більшого мінусу!
Цей тиждень у США був надзвичайно насиченим. Під час відрядження провів багато важливих зустрічей із впливовими політиками, де говорили про два ключові для України питання: як повернути мир на максимально вигідних для нас умовах і як забезпечити відновлення країни.Окремо зустрічався з журналістами провідних американських ЗМІ, щоб донести нашу позицію та розповісти про реальні потреби України сьогодні. Це важливо — аби український голос звучав і в політичних кабінетах, і у публічному просторі США.Мав можливість долучитися до Саміту з відновлення України у Вашингтоні. Там разом з колегами по Верховній Раді поспілкувалися з політиком Джимом Слеттері, пастором Марком Бернсом та іншими американськими діячами. Такі зустрічі допомагають краще розуміти спільні кроки й визначати ті напрямки, де потрібна додаткова робота, аби ще більше посилити українсько-американське партнерство.Програма відбудови України оцінюється у понад $500 млрд. Це шанс не просто відбудувати країну, а й модернізувати її у партнерстві зі США та ЄС у виробництві зброї, енергетичних проєктах, промисловості, освіті та науці.Переконаний: співпраця між Україною та США — це не лише економіка, а й важливий чинник нашої безпеки та майбутнього розвитку.
Уряд знову недорахувався 300 мільярдів на армію!!! Це вже не помилка і не випадковість. Це — система.Минулого року діра в бюджеті була 600 мільярдів. Цього року Парламент уже виділяв додатково понад 400 мільярдів на оборону. І от тепер, за інформацією журналістів і експертів, знову бракує 300 млрд грн.Але на піар-ініціативи гроші знаходяться: «Вовина тисяча», «Національний кешбек», виплати школярам, гучні анонси про підвищення зарплат. Усе звучить гарно, але чи є під цим реальне фінансове підґрунтя? Чи знову українцям піднімуть податки, як торік, коли замість очікуваних 60 млрд бюджет до кінця року отримав лише 10, а натомість сотні тисяч ФОПів закрилися?А де ж брати гроші? - Детінізація економіки. За оцінками експертів, сьогодні від 1,2 до 1,6 трильйонів гривень знаходиться в тіні. І одним із найбільших тіньових напрямків сьогодні є митниця, де «заробляють» близько 160 млрд грн на рік. Незаконна торгівля підакцизними товарами – це ще 50 млрд грн.- Оподаткування надприбутків банків, які лише за пів року заробили понад 100 млрд грн — не на кредитуванні економіки, а на закупівлях ОВДП.- Аудит нецільових і нелогічних видатків під час війни.Якщо діяти розумно і професійно, то ми зможемо знайти додаткові ресурси для Державного бюджету. І тоді гроші можна буде використовувати, в першу чергу, для потреб ЗСУ, і для вчителів, лікарів, пенсіонерів і на допомогу соціально незахищеним українцям. Для цього потрібна лише політична воля: працювати не на кишені чиновників, а на інтереси людей. Бо влада не вічна. І ті, хто забув про це, обов’язково почують нагадування від людей!
Людям — борги, енергокомпаніям — мільярдні прибутки. Влада знову зібралася підвищувати тарифи! За прогнозами Міністерства економіки, у 2026–2028 роках тарифи на електроенергію зростатимуть на 10–20% щороку.І це в умовах війни, коли 9 млн українців живуть за межею бідності, а борги за комуналку вже перевищують 100 млрд грн. При цьому енергетичні компанії за перше півріччя 2025 року заробили 46,6 млрд грн (натомість, у першому кварталі 2024 році — відмічались збитки у 790 млн). Хтось наживається, тоді як люди рахують копійки.За час повномасштабної війни тарифи на електроенергію вже піднімалися двічі: на 70% у 2023-му та на 64% у 2024-му. Ми з «Розумною Політикою» ще у 2023 році зареєстрували постанову № 9102 про мораторій на підвищення тарифів, бо непідйомні рахунки люди просто не сплачуватимуть! Але влада прикриваючись війною, повторює: «Іншого виходу немає» або «Це вимагає МВФ». Але вихід є. Треба лише вміти працювати.-       Розвивати альтернативну енергетику — з накопиченням енергії та балансуванням у пікові навантаження. Для цього потрібні інвестори. А щоб їх залучити – необхідні прозорі і чесні правила, пільгове оподаткування і захист від тиску податкової і силовиків.-       Впровадити диференційовані тарифи: хто має більше — платить більше, а найменш захищених держава підтримує реальними субсидіями.-       Чи не найважче сьогодні людям, які отримують мінімальну пенсію 2361 грн. Ми зареєстрували законопроєкт № 13214, який дозволить збільшити її удвічі – до 4722 грн. Сьогоднішня політика влади веде країну не просто у боргову яму, а до соціальної катастрофи. І ми не маємо права заплющувати на це очі!
Права людей замість популізму❗️Команда «Розумної Політики» зареєструвала альтернативний законопроєкт про виїзд чоловіків за кордон під час воєнного стану Останнім часом влада ухвалює абсолютно хаотичні рішення щодо дозволу чоловікам виїжджати за кордон. Спершу уряд дозволив виїзд для чоловіків віком 18–22 роки. Чому саме такий вік, якщо мобілізація починається з 25? Жодної логіки.У Верховній Раді вже з’явився законопроєкт, який пропонує розширити виїзд для чоловіків до 24 років. Але під заборону потрапляють і ті громадяни, які взагалі не підлягають мобілізації за законом. Сенсу – нуль, лише обмеження прав. Тому ми з командою зареєстрували альтернативний законопроєкт №13685-2. Він чітко фіксує:🔹 обмеження виїзду можуть стосуватися лише тих військовозобов’язаних, які підлягають призову;🔹громадяни, які не підлягають мобілізації за законом, мають право виїжджати з країни.Цей законопроєкт жодним чином не вплине на обороноздатність країни — він стосується лише тих, хто не підлягає мобілізації – за віком, станом здоров’я чи через інші законні підстави. Натомість він гарантує дотримання Конституції, зміцнює довіру до держави і встановлює логічний баланс між інтересами держави та дотриманням прав людини!
Пільги для прифронтового бізнесу — не подарунок, а умова виживання‼️ Держава не має права забувати про прифронтові території, які від перших днів війни витримують величезний тягар. Якщо не створити сприятливих умов для роботи підприємців — там не буде роботи, зарплат, повернення людей, інвестицій, відновлення і, зрештою, життя. Один із таких регіонів — Чернігівщина. Під час поїздки туди ми з командою почули від підприємців про серйозну проблему: регіон виключили з переліку територій, де велися бойові дії, і бізнес втратив пільги, які діяли з початку повномасштабного вторгнення. Саме завдяки тим пільгам підприємства вистояли, люди почали повертатися додому, з’являлися робочі місця. Сьогодні ж прифронтовий бізнес змушений працювати у тих самих умовах і платити ті самі податки, що й у відносно безпечних регіонах. Це несправедливо. Адже бізнес під обстрілами й у постійному ризику — це зовсім інші реалії.  Уряд проігнорував наші вимоги повернути пільги. Тому ми з командою «Розумної Політики» подали відповідний законопроєкт № 13501. Наша ініціатива передбачає прозорі і справедливі критерії визначення територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, де бізнес буде отримувати додаткові стимули. Це і звільнення від земельного податку; пільгові кредити для відновлення економіки; інші інструменти, які вже довели свою ефективність у 2022 році. Це не просто підтримка бізнесу. Це гарантія того, що регіон житиме!
Завершую своє відрядження до Польщі, де взяв участь у 34-му Економічному форумі.Обговорювалося багато тем, але одна з ключових – це новий світопорядок, і глобальні виклики, що постають перед усім людством. Виступив на відповідній панельній дискусії. Світ змінився. Якщо раніше країни гуртувалися навколо цінностей демократії, свободи слова, культури, то сьогодні — навколо питань безпеки. Це чітко видно в цифрах: у 2011 році на оборону витрачалося $1,7 трлн, а зараз — вже $2,7 трлн.Коли гроші переходять «з масла на гармати», суспільство втрачає шанс вкладати у розвиток економіки, соціальної сфери та добробут людей.Зараз світ стоїть на роздоріжжі. Є два сценарії розвитку подій. Перший — це фрагментація на альянси, які будуть далі мілітаризуватися і змагатимуться між собою. Другий варіант — це побудова колективної системи безпеки. І тут потрібні реформи глобальних структур, насамперед ООН, яка сьогодні, на жаль, не виконує функції, покладені на неї після Другої світової війни. Треба адаптувати міжнародні інституції і до нових викликів, таких як кіберзагрози і штучний інтелект, який може бути як інструментом допомоги, так і ризиком. Якщо людство піде цим шляхом, то буде більше ресурсів на те, що справді важливе: підтримку бізнесу, розвиток культури, допомогу тим, хто цього потребує.Бо світ, у якому хочеться жити, — це не той, де створюють «міністерства війни», а світ добробуту, злагоди і розвитку.
Знову мільярди на захист інфраструктури⁉️ Потрібен глобальний аудит попередніх витрат! Рашисти посилили удари по енергетиці. Влада вкотре збирається витратити мільярди гривень на укриття для об’єктів критичної інфраструктури. І знову платитимуть українці. Бо державних грошей не існує — є лише гроші платників податків!Але хочу нагадати: у 2022–2023 роках на це вже пішло щонайменше 20 мільярдів гривень. Кубраков і Найєм тоді звітували, що все захищено на 100%. Зокрема, й Трипільська ТЕС, яку через два тижні після цієї заяви було зруйновано «на 100%»! Сьогодні українців знову готують до важкої зими: що не буде світла, не буде води. Але суспільство має почути відповіді: а де результати попередніх витрат на захист критичної інфраструктури? Чому люди знову сидять без світла, а критична інфраструктура залишається вразливою?Має бути глобальний аудит! Необхідно з’ясувати, хто і куди витрачав ці кошти, це була корупція чи недолугість чиновників?! І хто понесе відповідальність?Українці не повинні нескінченно платити за чужу некомпетентність!