Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Денис Шмигаль | Перший віцепрем'єр — Міністр енергетики України
Added 14 Jul 2024

Денис Шмигаль | Перший віцепрем'єр — Міністр енергетики України

@Denys_Smyhal
Number of subscribers: 17 981
Photos: 9,240
Videos: 2,110
Links: 398
Description:
Офіційний телеграм-канал Першого віцепрем'єр-міністра — Міністра енергетики України. Facebook: https://bit.ly/2wZwswN X: https://x.com/Denys_Shmyhal Instagram: https://www.instagram.com/shmyhal_official/

👥 Number of subscribers

17 981
Average/Day:: -4
Average/Week:: -41
Average/Month:: -209

👁️ Average views per message

8 695
Average/Day:: 22,100
Average/Week:: 5,296
ERR: 48.36%

📊 Messages per Day

1.2
Last day: 1
Week average: 0.7
Average per day: 1.2

Name change history

Денис Шмигаль | Перший віцепрем'єр — Міністр енергетики України 2026-01-16
Денис Шмигаль | Міністр оборони України 2025-07-17
Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України 2024-07-14

Status change history

Officially confirmed 2025-07-18
Officially not confirmed 2025-07-17
Officially confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

🇺🇦🇷🇴 Провели зустріч із Міністром енергетики Румунії Богданом-Груєю Іваном.Подякував за гуманітарну допомогу, включно з генераторами, та аварійну підтримку в постачанні електроенергії.Обговорили ключові енергетичні й транскордонні інфраструктурні ініціативи. 📌 Одна з таких — розбудова двох інтерконекторів між Україною та Румунією. Про це домовилися президенти наших держав. Сьогодні з моїм румунським колегою обговорили технічну реалізацію проєкту. Розбудова двох нових ліній дозволить збільшити пропускну спроможність української мережі, сприятиме збільшенню імпорту електроенергії. Працюємо над тим, щоб зробити енергосистему більш гнучкою до викликів війни. 📌 Ще одна важлива ініціатива — розвиток Вертикального газового коридору. Проєкт має значний потенціал, зокрема через подальше розширення його потужностей із залученням українських підземних сховищ газу, які є найбільшими у Європі. Це дозволить збільшити транспортні потужності більш ніж вдвічі. Така співпраця зробить вагомий внесок у забезпечення потреб у газі країн Європи.Дякуємо Румунії за постійну підтримку й важливу допомогу в проходженні цього складного зимового періоду.
Міністерство енергетики та Уряд приділяють особливу увагу, аби допомогти громадам пройти цю зиму і сформувати ресурс для модернізації.Під час Форуму прифронтових міст та громад у Харкові розповів про кроки, які вже зроблені та які зараз у роботі.📌 Понад 50 тисяч енергетиків і тепловиків залучені до ремонтів і відновлення. Для них усіх зробимо виплату в розмірі 20 тисяч гривень на місяць за січень, лютий, березень.📌 Збільшуємо імпорт електроенергії. Вийшли на рекордні обсяги імпорту з Європи. 📌 Понад 30 країн надають нам підтримку цієї зими. Генератори, трансформатори, когенерація тощо. Завдання місцевої влади — швидко все це встановлювати. 📌 Програми підтримки людей, бізнесів та ОСББ для встановлення додаткової генерації. Програма «СвітлоДІМ», пільгові кредити для приватних домогосподарств на встановлення альтернативних джерел енергії. 📌 Експериментальний проєкт із будівництва захисних споруд для об’єктів критичної інфраструктури у прифронтових областях. Виділено 6 млрд грн для ОВА. Наразі будуються захисні споруди для 93 критичних елементів на 84 енергетичних об’єктах.📌 Уряд виділив більше 2,5 млрд грн на закупівлю генераторів великої потужності. Насамперед обладнання для прифронтових громад.Важливо також говорити не тільки про антикризові рішення, але і про довгострокову стійкість:🔹 Децентралізація як новий стандарт. Когенерація для тепла та електрики. Встановлення СЕС там, де це ефективно. Створення акумулюючих потужностей.🔹 Енергетичний щит прифронтових громад. Маємо зробити так, щоб ключові об’єкти могли працювати автономно.🔹 Європейська інтеграція та робота з партнерами. У громад сьогодні величезний потенціал у співпраці з іноземними партнерами й організаціями. 🔹 Інвестиції громад у ЖКГ. Всі мають у свої бюджети закладати більше ресурсів на оновлення мереж і систем.🔹 Інвестиція в людей. Потрібно інвестувати в професійну освіту, залучати бізнес.Вдячний всім, хто зараз повертає світло і тепло. Дякую енергетикам, комунальникам, рятувальникам за те, що наші прифронтові громади тримають ритм. Служби працюють, мережі відновлюються, бізнес працює. Це заслуга людей, які залишаються на місцях і не опускають руки.
Провели засідання Штабу. Проаналізували наслідки одного з наймасовіших ракетних ударів по енергосистемі України та окреслили необхідні кроки, щоб повернути людям світло та тепло. Ворог пошкодив об’єкти генерації та магістральних і розподільчих мереж у Києві, Харківській, Дніпропетровській, Донецькій, Одеській, Вінницькій та інших областях.Ситуація в енергосистемі складна. Енергетики застосовують графіки аварійних відключень. На критичних ділянках вже розпочинається розстановка додаткових генераторів.Дарницька ТЕЦ, яка була орієнтована лише на виробництво тепла для людей, зазнала сильних пошкоджень. Це військовий злочин росії.Окреслили план робіт з відновлення. Будемо відверті, це займе значний час. Міністерство енергетики, Мінрозвитку, місто, комунальні та приватні підприємства надають всю допомогу з обладнанням і спеціалістами. Доручив також проаналізувати всі можливі об'єкти комунальної, приватної та державної власності в районах, де могли б тимчасово перебувати люди, які втратили тепло у своїх оселях.З огляду на критичність ситуації, на засіданні обговорили термінові заходи для стабілізації системи. Наразі проводиться перерозподіл ремонтних бригад та обладнання, а вже відзавтра до відновлення тепломагістралей залучають сили «Укртрансгазу». Також опрацьовуємо варіанти підключення резервного теплопостачання для будинків, які опинилися в зоні тривалого відключення.
Провели сьогодні засідання Штабу.Проаналізували результати роботи енергокомпаній за тиждень та визначили пріоритети на найближчі дні. Відсьогодні в Україну знову прийшли сильні морози. Наголосив місцевій та обласній владі: необхідно посилити темпи відновлення світла й теплопостачання. Сьогодні о другій ночі завершили ремонт високовольтної лінії, що з’єднує Україну з Молдовою. Це додає 500 МВт потужності для стабілізації енергозабезпечення ПівдняНарощуємо темпи впровадження когенераційних установок. Вчора в Київській області ввели в роботу установку на 1,5 МВт. Завтра очікуємо запуск ще 1 МВт. Загалом лише за січень додали Київщині вже близько 4,5 МВт.Паралельно працюємо над тим, щоб максимально спростити умови для розгортання власної генерації.Для цього Уряд розширив програму «5-7-9%». Тепер кредитні кошти можна використати і на закупівлю когенераційних установок. Максимальна сума інвесткредиту збільшена зі 150 млн грн до 250 млн грн. Стартувала також програма «СвітлоДІМ». Це допомога від 100 до 300 тис. грн співвласникам багатоквартирних будинків на купівлю генераторів, акумуляторів, інверторів, сонячних панелей та іншого обладнання. Для реалізації першого етапу програми Уряд виділив 800 млн грн. Пілотний проєкт запускається у Києві та Київській області, пізніше програма буде масштабована на інші регіони.Продовжуємо координацію, аби зміцнити енергетичну стійкість держави.
Провели засідання Штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Попри складні погодні умови, ремонтні бригади цілодобово продовжують працювати над відновленням постачання тепла та електроенергії в столиці.Роботи з розгортання когенераційних установок тривають чітко за планом. Наразі визначаємо додаткові локації для встановлення обладнання, завершили перевірку газових потужностей у ключових вузлах.Продовжуємо створювати умови для збільшення імпорту електроенергії державними компаніями. Сьогодні маємо урядове рішення, яке дозволить одній з державних компаній закуповувати додатковий обсяг імпортної електроенергії. Це вивільнить частину внутрішньої генерації для людей.Цього місяця також маємо рекордний добовий обсяг імпорту електроенергії в Україну з початку року — 41,987 ГВт*год. Це допомогло нам на фоні російських атак та сильних морозів втримати систему та зменшити дефіцит.Окреме і принципове питання — люди, які були без опалення, не повинні отримувати рахунки за послуги, яких фактично не отримали. Це чітке доручення Президента України, є відповідне рішення Уряду. Місцева влада та комунальні підприємства мають врегулювати питання таких нарахувань.
Провели чергове засідання Штабу.📌 Щодо ситуації з електроенергією. Дефіцит потужності лишається. Станом на вечір у Києві без світла 610 тисяч споживачів. Провели детальний аудит спроможностей Києва та області щодо розподіленої генерації. Маємо значний потенціал. Завдання — максимально пришвидшити введення об’єктів у роботу. Вже маємо графік, відповідно до якого здійснюватиметься їх поетапний запуск.📌 Продовжуємо активно залучати міжнародну допомогу. Генератори надають 16 країн-партнерів. 437 вже доставлено від ЄС та Японії. Більше 500 очікуємо, суттєва частина вже в дорозі. Також надійдуть силові трансформатори. Тут нам активно допомогають Нідерланди, Фінляндія, Латвія, Азербайджан та Литва (очікуємо загалом 52 трансформатори). Вдячні всім нашим партнерам, які відгукнулись на заклик і допомогають нашим енергетикам!📌 Що стосується освітнього процесу. Наразі в школах Києва до 1 лютого тривають подовжені канікули, деякі навчальні заклади працюють у режимі Пунктів незламності. Тому остаточне рішення щодо формату навчання має ухвалити Рада оборони міста Києва.На жаль, маємо й втрати серед енергетиків. Сьогодні вранці на Донеччині внаслідок атаки російського FPV-дрона загинув працівник газової служби. Він саме прямував на виклик, щоб відновити газопостачання людям. Мої щирі співчуття родині, близьким і колегам загиблого.
Провели вечірнє засідання Штабу. Керівники напрямків прозвітували про результати за день.Основна увага — роботи з відновлення тепло та електротеплопостачання. Розробили конкретні кроки як замістити генерацію пошкоджених ТЕЦ розподіленими джерелами. Це, зокрема, встановлення когенераційних установок та блочно-модульних котелень. Поставив завдання Києву терміново прорахувати необхідну кількість установок, щоб компенсувати втрати. Сьогодні також мали предметну роботу з бізнесом регіону. Пройшлися по кожному підприємству індивідуально, щоб зрозуміти потреби та можливості. Результат діалогу конкретний — вже найближчим часом очікуємо отримати додаткові мегавати потужності від генерації бізнесу.Також залучаємо допомогу партнерів. За минулий тиждень отримали 31 тонну вантажів — генератори, трансформатори та інше обладнання від Іспанії, Фінляндії, Норвегії та Австрії. Найближчим часом очікуємо велику партію генераторів від Литви та Євросоюзу. Вдячний європейським партнерам за швидку реакцію та конкретну допомогу в цей складний час. Зв'язок та цифрова координація — ще один пріоритет. Передали генератори комунальним підприємствам та провайдерам. Окремо домовились із містом сприяти тим провайдерам, які можуть забезпечити xPON технологію оптоволоконного інтернету в будинки. Тут не повинно бути ніякої монополії, а люди мають отримувати якісні послуги зв'язку за будь-яких умов.
Провели сьогодні засідання Штабу. Триває скоординована робота енергетиків, тепловиків, рятувальників та комунальних служб з ліквідації наслідків обстрілів. Заслухали останню інформацію щодо відновлення. Обговорили конкретні плани щодо встановлення когенерації, прокладання нових ліній електропередач та будівництва нової генерації.Також був звіт щодо забезпечення стабільності мобільних мереж та інтернету під час відключень. Важливо максимізувати автономність базових станцій. Люди повинні залишатися на зв'язку та мати доступ до інформації за будь-яких умов. Дав відповідні доручення. 📌 Щодо електропостачання. У столиці, як і раніше, значний дефіцит електроенергії. Діють екстрені відключення. Без світла в столиці, як і вчора – понад 800 тисяч абонентів.📌 Тривають роботи з відновлення теплопостачання. Сьогодні до столиці вже надійшли дві когенераційні установки. Наступного тижня очікуємо поставку ще двох таких установок📌 Ухвалили рішення з резервів Міненерго скерувати в столицю додатково 50 тонн дизелю для роботи великих генераторів, які живлять критичні об'єкти і будинки. За даними Мінрозвитку, упродовж дня над ліквідацією наслідків російських атак працювали 166 бригад. У нічний час роботу продовжать 74 бригади.📌 Залучаємо допомогу з регіонів: вже завтра прибувають ще 17 бригад із Чернігова, Тернополя, Полтави та Вінниці. У разі потреби готові додати ще 20 бригад.На жаль, маємо трагічну втрату. Під час виконання службових обов'язків загинув рятувальник ДСНС. Мої щирі співчуття рідним та близьким. Також сьогодні зранку держава-терорист прицільно обстріляла один з енергооб’єктів на Миколаївщині. Внаслідок атаки електромонтер отримав численні осколкові поранення. Бажаємо колезі швидкого одужання. Вдячний кожному, хто працює в цих надскладних умовах заради людей.
Вночі Україна пережила чергову масовану атаку росії. Ворог цілив по енергетиці, теплопостачанню та іншій цивільній інфраструктурі Київщини, Харківщини, Чернігівщини та інших регіонів.На засіданні Штабу сьогодні заслухав доповіді енергетичних компаній та інших служб щодо ліквідації наслідків терору росії та темпів відновлювальних робіт.📌 Ситуація зі світлом. Постійні атаки ворога, на жаль, не дають стабілізувати ситуацію. Енергосистема не встигає відновитися. Без світла в столиці через екстрені відключення – понад 800 тисяч абонентів. Дефіцит потужності зберігається. Працюємо з партнерами над його зменшенням.📌 Упродовж останніх днів з одного з Хабів Міненерго розподілили понад 143 тонни гуманітарної допомоги. Насамперед, генератори, трансформатори, кабелі, насоси. Це обладнання критично важливе для стабілізації роботи підприємств. Допомога надійшла енергетикам Києва та області, Сумщини, Харківщини та іншим регіонам. Плануємо передати частину генераторів від міжнародних партнерів у пункти обігріву ДСНС, аби забезпечити людей електрикою у період відключень. Очікуємо додаткове обладнання від Словаччини, Швейцарії, Нідерландів, Азербайджану, Італії, Латвії, Польщі.📌 Скоординувались з членами штабу щодо відновлення теплопостачання. В умовах надзвичайної ситуації в енергетиці також посилюємо роботу з вразливими категоріями населення. Всі служби отримали необхідні завдання.
Сьогодні в Україні був найважчий день для енергосистеми після блекауту у листопаді 2022 року. Через сукупність факторів, які спричинили постійні обстріли, а саме – пошкодження генераційного обладнання, розбиті розподільчі мережі й трансформатори, постійні атаки ворога по всій енергомережі. Ситуація надважка. Енергетики змушені й надалі застосовувати екстрені відключення. НЕК "Укренерго" для збереження цілісності енергосистеми була вимушена застосувати спеціальні графіки аварійних відключень. Найскладніша ситуація в Києві, Київській області та на Дніпровщині.Вдень над поверненням тепла в будинки Києва працювало 165 бригад, на нічну зміну заступають 83. Роботу суттєво ускладнюють безпекові умови – сьогодні ввечері в Києві пролунала 2000 повітряна тривога за час воєнного стану.І ще одне. Розуміємо, що людям надзвичайно важко, дається взнаки втома і стрес від постійних терористичних атак. Але випадки фізичної агресії щодо ремонтників неприпустимі: ці люди працюють на холоді цілодобово, на межі своїх можливостей. Вони справжні герої. Вони роблять все можливе, щоб відновити світло і тепло якнайшвидше. Хочу нагадати кожному і кожній. Ворог не тільки обстрілює нашу інфраструктуру, але й намагається збурити наше суспільство. Бачимо багато фейків та маніпуляцій в інформаційному просторі. Прошу довіряти лише офіційній інформації.