Source
Спілка мертвих юристів | Сьогодні з тих із вас, хто патронить Мертвих юристів, спишуться черг...
5 560 Views/Reach
2025-06-01 06:02
Message №2588
Сьогодні з тих із вас, хто патронить Мертвих юристів, спишуться чергові донати — ідеальний день аби подякувати за вашу підтримку наших потуг застосовувати журналістику у тих місцях, куди вона ніколи особливо не ступала -- на юридичний і навколоюридичний ринок.А особливо хочу подякувати за те, що ніхто із вас ніколи навіть не намагався сказати нам, що не слід писати про Етерну, не варто було брати інтервʼю у Гречківського, або що не слід сваритися з активістами --Ще разок про WatchersЯкщо не відділити редакцію від людей, які її фінансують, то дуже ймовірно станеться така ж історія, як сталася цього тижня із нашими колегами по ринку -- юридичним виданням Watchers.Проблема там не лише у тому, що DeJure влізло у журналістику зі своєю доброчесною думкою, а також і у тому, як відреагували власники видання на беззмістовний дойоб активістів.Після того як фейсбук експерти заявили, що брати інтервʼю у Моніча це дно, на сторінці Watchers зʼявився текст із такими тезами:1) Вже пʼять років видання підтримує Лабораторія законодавчих ініціатив.2) ЛЗІ не втручається в редакційну політику чи контент, який публікується на ресурсах видання, бо це ж світові стандарти журналістики (цю тезу іншими словами повторили двічі).3) Нещодавно ми найняли нову головну редакторку.Із цього тексту я зрозумів, що за публікацію Вочерз прилетіли пістони особисто до власника -- ЛЗІ. І власник на сторінці видання, на яке він не вливає, поміж рядками про найкращі традиції світової журналістики ткнув пальцем на свою нову редакторку.Наступного дня у фейсбуці висловилася власниця ЛЗІ Світлана Матвієнко (ми робили із нею та Андрієм Вишневським вʼю). Ось дві цитати:1) "Це незалежне медіа. І жоден журналіст за ці 5 років не скаже, що я чи будь-хто інший з ЛЗІ будь-яким чином втручалися в роботу".2) "Враховуючи суспільний резонанс навколо інтервʼю з Богданом Монічем, звісно ми зробимо те, що кожен мусив би зробити на нашому місці, — звернемося до Комісії з журналістської етики".Не знаю, спершу зробити крайнім свого редактора, а потім пообіцяти звернутися у комісію з журналістської етики, бо комусь у фейсбуці щось не сподобалося -- це як раз і є вплив на редакцію, як на мене. Тож, патрони. Дякую вам за те, що вас у нас багато і за те, що ви не сприймаєте незалежність редакції як світоглядну концепцію із безліччю трактувань у залежності від ситуації, шановні наші:-- Vasil Kisil & Partners,-- Asters,-- Sayenko Kharenko,-- CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang,-- Glagos.-- Володимир Глазов,-- Ольга Просянюк,-- Сергій Гришко,-- Ігор Свєчкар,-- Оксана Войнаровська,-- Світлана Панаіотіді,-- Олександр Мамуня, -- двоє анонімних партнерів,-- та ще 100+ патронів на Патреоні та Монобазі.Якщо раптом мені вдалося видавити із вас не тільки доброчесну сльозу, а і нестримне бажання стати нашим патроном, то:1) Патреон -- https://www.patreon.com/c/deadlawyers2) Монобаза -- https://base.monobank.ua/9fHe7sJpf9LwmZ3) Аби донатити пристойні кошти від імені фірми пишіть мені лічно.@gadiukКанал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб