Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - DD shit and other
Added 14 Jul 2024

DD shit and other

@DDEcW
Number of subscribers: 17 316
Photos: 2,050
Videos: 576
Links: 691
Description:
Канал Дениса Довгополого. Колись тут було про економічний спротив, але всі пішли в тінь, тож працюємо тихенько. Буде більше про мілтек та стартапи. https://www.facebook.com/dennydov https://twitter.com/dennydov Писать @dennydo
Source

DD shit and other | Останнім часом — як і кожної зими — люди питають, як я ходжу без куртк...

Telegram community logo - DD shit and other DD shit and other @DDEcW
10 500 Views/Reach 2026-01-15 08:38 Message №8276
Останнім часом — як і кожної зими — люди питають, як я ходжу без куртки. Напишу: може, буде комусь корисно.Багато років тому я почав часто хворіти на застуди й вирішив одягатися тепліше. Як будь-який розгільдяй, я ходив без шапки та розхристаний. Тому купив собі теплу куртку, шапку, шарф і тепле взуття. Але наступної зими я став хворіти ще частіше. Це було десь у 2010–2011 роках.Тоді я подумав, що ця історія може працювати у зворотному напрямку: якщо ходити легко одягненим, то хворітимеш менше. Тож я почав потрохи роздягатися. У Дубліні мені показали концепцію багатошаровості на випадок зміни погоди, коли за день погода — від зими до літа. Тож протягом дня можна скидати шари або вдягати їх назад.За п’ять років я дійшов до того, що ходив у футболці (чи сорочці) та легкій куртці. А наступного року вирішив так: одягну куртку в той момент, коли мені буде справді холодно. І проходив до весни у футболці; куртку вдягнув лише на кілька днів, коли в літаку в Мюнхені підхопив адський грип і провів майже без свідомості три дні — потім ще тиждень мене ковбасило.Але вже наступного року я повністю позбувся куртки й ходив у футболці. Хворіти майже перестав. Так, віруси раз на рік-два мене збивають, але загалом імунітет став значно кращим.Нюанси:Один із побічних ефектів: сплю в теплі — навіть влітку під теплою ковдрою.Максимум, що я пережив без ускладнень: прогулянка з коротким рукавом по парку з дитиною при −22°C — 2 години 25 хвилин.Із досвіду про комфорт: найогидніша температура +3…+5 — от прям жесть. Як не дивно, але будь-яка температура нижче −12 переноситься достатньо легко.Ніс, вуха та пальці можуть іноді мерзнути. Особливо пальці на руках: завжди маю з собою рукавички, бо доки кров по руках дійде до пальців, вона охолоджується — і тепла не вистачає.Звісно, таку температуру без руху переносити неможливо. Тож на вулиці я завжди йду — не швидко, але рухаюся.Ходжу в легких кросівках, тому важливо, щоб кров нормально бігала й тепло вироблялося.Довгий рукав (лонгсліви) почав носити, щоб не привертати зайвої уваги, але на такій тканині довгий рукав чи короткий — особливої різниці не бачу.Шорти не ношу, тому ходжу в джинсах.Ну і в кожному наплічнику, квартирі та машині — є парасолька.Вже після цього я став купатися раз на зиму в ополонці. Коли зрозумів, що холод — це не так страшно, психологічно стало можливо залізти у воду. Це дуже просто, коли повітря −10, а вода +3, але неприємно, коли повітря +10, а вода +3.Мамі не можна відповісти: я застебнутий та в шапці :)Якщо є питання — давайте.