Source
Тарас Чорновіл 🇺🇦 | Посилання на вечірній сюжет у мене на ютюб-каналі: "Рашистські дрони в...
8 029 Views/Reach
2025-09-10 20:05
Message №28000
Посилання на вечірній сюжет у мене на ютюб-каналі: "Рашистські дрони в Польщі: провокація чи атака? Загроза чи шанс для консолідації НАТО? А що Україна?" Запрошую:https://www.youtube.com/watch?v=sQy-iwRRhaw===Рашистські дрони в Польщі все перемішали. На фоні нашої війни – це там, як укус якогось віртуального комара. А до третьої світової ця гидотна, але тільки провокація, має настільки віддалений стосунок, що й шукати прямий зв'язок шкода. Атака дронами Польщі була безумовно спланована й умисна. Жодних випадкових зальотів. Наводжу деякі з уже до мене озвучених аргументів. Хоча, коли група БПЛА одночасно заходять у повітряний простір країни-члена НАТО з окупованих частин України, материкової раші, Білорусі й навіть підрашистського Кенінґсберґа, то сумніви зайві. Питання виникає лише щодо кількох трактувань: це насправді воєнна атака на НАТО, чи провокація й потенційна загроза війни на майбутнє. А тут ідеться про те, яка стаття Договору про створення НАТО має бути задіяна: 4-та про прямі загрози, чи 5-та про реальний напад. Поляки таки наполягли, щоб за 4-ю статтею були проведені консультації. Отже, тут уже ясність є: не випадковість, але й не напад, а скоєння дій, які свідчать про реальну загрозу.Друга дилема: для чого або проти кого кремлядь здійснювала цю провокацію? У московитів є любов до багатоходівочок і поліваріантних рішень. Як на мене, чисто воєнні цілі – щось на зразок розвідки боєм, перевірки ефективності ППО та інше, можна поставити нині на останні місця. Не може й не буде нинішня раша воювати ні з НАТО, ані з жодною із натівських країн. Хто бажає розповідати про рашистські танки в Сувалківському коридорі чи під Варшавою, нехай спершу їх пошукає під Покровськом чи Констатнтинівкою. А розвідка боєм має короткочасний ефект. До якоїсь нової загрози світу раша відновиться лише за пару років після зупинки війни в Україні. А помилки й військові провали командування НАТО, які цього разу сталися в Польщі проаналізують і виправлять набагато раніше.Моє припущення, що йдеться саме про політичні провокації та атаки: перевірити на міцність і похитати консолідованість НАТО; спробувати розколоти польські еліти й суспільство, викликати знехіть до підтримки України, зовсім штучна ідея вказати на загрози через логістику допомоги через Польський Жешув та інше. У цьому сюжеті звично розкладаю ці обставини по поличках. Як на мене, то поки раша усі задуми провалила. Крім одного – продемонструвати, що обмежені за наслідками диверсії та гібридні (не військові!) атаки вона зможе й надалі здійснювати безкарно. А схоже, що саме так і буде. На жаль… У всьому іншому безуспішно. Про все це детально у пропонованому вам записі.