Source
Бізнес по-українськи | Виплати на користь ФОП і 4ДФДуже багато запитань у чаті (і не тільки),...
5 400 Views/Reach
2025-02-19 07:09
Message №338
Виплати на користь ФОП і 4ДФДуже багато запитань у чаті (і не тільки), чи потрібно надавати 4ДФ у випадку сплати за товари чи послуги ФОП.На жаль, на це запитання однозначної відповіді немає.Податкові консультанти вважають, що у випадку виплати коштів на користь ФОП (за товари чи послуги) надавати 4ДФ не потрібно, оскільки це не передбачено ПКУ.І це підтверджується рішеннями судів, які доволі часто скасовували штраф за ненадання 4ДФ у випадку виплат на користь ФОП.Податківці ж, навпаки, вважають, що це обов’язково потрібно робити, і під час перевірок штрафують за ненадання 4ДФ по виплатах на користь ФОП.Проте я знаю випадки, коли податкова під час перевірки бачила це «порушення», але штраф не застосовувала.Отже, якщо вас не лякає перспектива отримати штраф у розмірі 1020 грн за кожен неподаний звіт та/або ви готові відстоювати цю свою позицію в суді, що ж, можете 4ДФ не надавати.Якщо ж до таких «подвигів» ви не готові, тоді все ж таки краще надавати Об’єднаний звіт із додатком 4ДФ по всіх виплатах на користь ФОП.А як саме вчинити – тут вирішувати тільки вам. Ну і про всяк випадок нагадаю, що Об’єднаний звіт зараз подається помісячно – до 20 числа місяця, наступного за звітним.🇺🇦@Biznes_po_ukrayinsky ✅