Взяв участь у комітетських слуханнях на тему «Тіньовий ринок ветеринарних препаратів: загроза державі та продовольчій безпеці».Ініціював ці слухання, вивчивши проблеми на ринку і дякую усім колегам, які долучились - Олександр Гайду, Степан Чернявський, Іван Чайківський, Сергій Бунін, Максим Гузенко, Максим Павлюк, Тарас Висоцький, Сергій Ткачук. А також за велику пророблену роботу Яні Казміній та Сергію Глущенку.Проблема справді масштабна. За оцінками експертів, обсяг тіньового ринку ветеринарних препаратів в Україні сягає близько 3,7 млрд грн. Це не лише мільярдні втрати для державного бюджету в умовах війни, а й серйозна загроза для продовольчої безпеки, здоров’я людей і тварин.Сьогодні чорний ринок, підробка та контрабанда ветпрепаратів досягли небезпечних масштабів. А тому відповідальність за фальсифікацію ветеринарних препаратів має бути такою ж невідворотною, як і за підробку лікарських засобів для людей.Разом із колегами також відвідали одне з провідних українських підприємств галузі. Щиро хочеться, щоб саме такі чесні та відповідальні виробники мали можливість працювати в рівних умовах, розвиватися, створювати нові робочі місця та сплачувати більше податків до бюджету.Тому потрібно ефективно, наполегливо разом працювати над необхідними законодавчими змінами, щоб захистити споживачів, підтримати легальний бізнес та посилити економічну безпеку держави!
Укртрансбезпека, не чіпайте аграріїв! Особливо в прифронтових областях, бо щойно починається сезон - кожну одиницю техніки виміряєте на міліметри, і насамперед комбайни. Подібні ситуації стаються постійно, з ними стикаються більшість фермерів, це вже дістало. Невже не бачите, що техніка перевозиться до або від лінії фронту чи ворожого кордону, де фермер, виходячи в поле, щосекунди ризикує життям. Сьогодні водій Міжнародного благодійного фонду «Жнива Перемоги» вивозив комбайн з Семенівської громади Чернігівської області, яка зараз під постійними обстрілами. А фермер Олексій Федорович в цей час на війні, захищає Україну. Близькі фермера організували вивезення комбайна до місця завантаження та звернулись з проханням якомога швидше забрати, бо там надто небезпечно, а на господарстві вже нема кому цим зайнятись. І як тільки вантажівка приблизилась до Чернігова - відразу зупинили «грибники» з лінійкою, вишукуючи проблеми. У вас є хоч грам совісті та поваги?!Якщо є дозвіл, але навіть іноді виходить, що фермеру терміново потрібно забрати іншу одиницю техніки і може не сходяться ті сантиметри, то ви шукаєте в цьому злочин? В цей непростий час? В таких місцях? Та якщо фермер везе комбайн і навіть без дозволу в таких регіонах, то відайте честь і ще й допоможіть, щоб завтра в холодильнику зуби не ляскали.Спільно з колегами будемо глибше займатися цим питанням. Так не повинно бути. Особливо зараз!
🔻У трьох українських командах, які вирушили допомагати збивати «шахеди» на Близькому Сході – десятки людей, — ЗеленськийІнші заяви президента: ▪️На 2026 рік у росіян був дефіцит $100 млрд. Але за останні 14-15 днів вони заробили близько $10 млрд. ▪️SAMP/T – це єдина на сьогодні в Європі альтернатива у ППО. Цього року Україна першою отримає систему SAMP/T від Франції, яку буде тестувати проти балістики. ▪️Російські політтехнологи зараз в Угорщині допомагають уряду Орбана виграти на виборах. Але це внутрішні угорські питання і питання ЄС.▪️Окремі українські виробники продавали дрони-перехоплювачі за кордон без відома держави. Президент наголосив: партнери мають купувати не окремі дрони, а повну систему захисту з українською експертизою.▪️США запропонували перенести тристоронню зустріч на наступний тиждень через ситуацію на Близькому Сході. Американці готові прийняти в себе, Україна згодна, росія відмовляється летіти до США.▪️Відновлення нафтопроводу «Дружба» — не лише технічне питання. Головне — чи варто Європі взагалі відновлювати транзит російської нафти.
Щирий і відкритий діалог - головний рушій у вирішенні найскладніших питань!Сьогодні в Луцьку відбулася Всеукраїнська зустріч «Діалог ВПО та влади: Разом до рішень». Це вже традиційний форум, який проводить міжфракційне об’єднання «ВПО України», і щоразу він стає важливою платформою для чесної розмови.Переселенці відверто говорили про наболіле. Серед ключових проблем, забезпечення житлом та доступ до програм грошової підтримки. Під час зустрічі пролунало багато запитань до представників влади, відбулося жваве, подекуди емоційне обговорення. Але найголовніше, люди отримали відповіді.Також у Волинській обласній військовій адміністрації відбулася зустріч із релокованим бізнесом. Це ще одна важлива платформа взаємодії та підтримки. Підприємці, які були змушені переїхати, потребують особливої уваги: вони втратили обладнання, приміщення, частину ринків збуту і сьогодні мають нижчу конкурентоспроможність.Наше завдання підтримувати, об’єднувати та посилювати одне одного. Бо тільки разом ми стаємо сильнішими.
🔻Щодо емоційного виступу в Давосі український лідер підкреслив, що Україна, Європа та Америка перебувають у різних інформаційних просторах, а інші частини світу ще далі відокремлені
"Наприклад, у нас в Україні російські атаки по ТЕЦ-6, ТЕЦ-5, ТЕЦ-4 в Києві, а я знаю, що порожні дивізіони проти балістичних ударів. Просто порожні. Уявіть собі: я знаю, що летить балістика проти нашої енергетики; я знаю, що стоїть Patriot; і я знаю, що не буде світла, бо немає ракет для захисту. Я в такій ситуації знаходжусь. І домовляюсь про PAC-3, які приходять через день після того, як нам роблять майже блекаут. Я можу публічно сказати, що це уповільнення. А чому на добу? Вони повинні були прийти за місяць до цього. Ми отримуємо супутникову інформацію, ми вдячні партнерам. Я знаю від партнерів, що летить балістика. Не від моєї розвідки, а від партнерської розвідки. Я знаю, що летить балістика, а партнери знають, що в мене пустий дивізіон. Стояли порожні NASAMS, стояв порожній Patriot. США не дають нам ракети безкоштовно. По-різному можемо ставитися. Це проплачується Європою. Транш не був проплачений по PURL. Ракети не прийшли. Я просто констатую, що відбувається. Тому я і кажу, що емоційно та інформаційно треба бути в одній площині, щоб усе інше було ефективним та вчасним", – пояснив президент.