Source
Арсеній Яценюк (Офіційно) | 75% українців наразі мають дуже погане електропостачання або взагалі й...
2 020 Views/Reach
2026-02-14 15:42
Message №1314
75% українців наразі мають дуже погане електропостачання або взагалі його не мають. Близько 40% – у складній ситуації з опаленням.Це не просто цифри соціології. Це реальність, у якій країна живе вже котру зиму повномасштабної війни.І водночас важливо, як українці оцінюють причини такого стану.78% покладають відповідальність на російські війська та повітряні атаки.47% – на місцеві органи влади.20% – на приватних і муніципальних постачальників.17% – на президента та центральну владу.6% – на громадян, які не заощаджують електроенергію.Це показує головне: українці розуміють, що енергетика стала мішенню війни. І попри безпрецедентні атаки, енергетичний сектор вистояв.Україна пережила цю зиму.Ніхто у світі не очікував, що це буде можливо.Саме тому ми провели на майданчику Мюнхенської безпекової конференції круглий стіл, присвячений енергетичній безпеці. Реальність проста: росія не демонструє готовності до справжніх переговорів. Війна триває. А отже, ми повинні вже сьогодні готуватися до наступної зими, яка буде ще важчою. І, можливо, не однієї.Наше завдання – сформувати чіткий перелік потреб українського енергетичного сектору та звернутися зі спільною позицією до Європейської Комісії, європейських урядів і єврокомісарів. Підтримка має бути системною й стратегічною.Окремі слова вдячності – енергетикам. Робота, яку виконали українські компанії, зокрема ДТЕК, Нафтогаз – це приклад стійкості й професіоналізму. В умовах постійних ударів вони забезпечують світло для мільйонів українців.Енергетична стійкість – це елемент національної безпеки, а боротьба за світло – це теж частина боротьби за перемогу. Єдиний спосіб захистити енергетичні об’єкти України – це надати нам ракети великої дальності як засіб стримування. Для того, щоб росія усвідомила, що вона отримає у відповідь. #MSC2026