Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - #AnalyticsTips
Added 14 Jul 2024

#AnalyticsTips

@AnalyticsTips
Number of subscribers: 3 076
Photos: 554
Videos: 139
Links: 428
Description:
Канал присвячений вебаналітиці в усіх її проявах. В основному публікую анонси статей зі свого блогу та як виняток інші корисні новини та статті. Блог - https://analytics-tips.com/uk Для зв'язку @maksgapchuk

👥 Number of subscribers

3 076
Average/Day:: +1
Average/Week:: +1
Average/Month:: +9

👁️ Average views per message

856
Average/Day:: 847
Average/Week:: 818
ERR: 27.83%

📊 Messages per Day

0.5
Last day: 0
Week average: 0.3
Average per day: 0.5

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 693 26-06-09 14:21
Свого часу я був досить активним в багатьох профільних чатах, зараз окрім чатів академії вже майже ніде не пишу, але це не значить, що мене там не має))І от, за всі роки в чатах (а це вже дуже давно, перші чати були ще в скайпі) є одна річ, яка не змінюється: люди приходять в чат зі своїми проблемами: не працює форма, не передається конверсія, дублюються транзакції, не сходяться цифри між системами, зникли події, пропав трафік і т.д. І більшість з цих питань повторюється з року в рік. Так, десь змінюється формулювання, вже не цілі перестали відпрацьовувати, а ключові події. Вже не просто конверсії в Google Ads "по нулях", а розширені конверсії. Але суть дуже часто залишається тією самою.А от мені якось щастить: на моїх проектах таких випадків, що були конверсії, а тут їх просто само по собі нестало - немає. І так щоб при налаштуванні транзакцій дублі летіли, якось не трапляється. І цифри в різних системах правильні. І така ситуація не тільки в мене: по наших чатах PRO курсів я бачу, що і студентам теж якось, в більшості випадків, щастить з проектами. Більшість питань, які обговорюються в наших чатах (якщо звісно прибрати моменти, як вирішити ДЗ і просто флуд) - це поява нового функціоналу, нових інструментів і нових можливостей, а не вирішення проблем. Я довго не міг зрозуміти, чому так, і ось на днях, після однієї розмови нарешті це побачив: діло далеко не в тому, що комусь щастить з хорошими проектами, а в сприйнятті і розумінні. Якщо спеціаліст вміє відслідковувати успішну відправку форми на сайті тільки одним способом - його шанси на щасливий проект десь так 30%, а якщо п'ятьма і ще й має розуміння щодо технологій, які використовуються на сайті - це вже близько до 100%. Якщо спеціаліст знає що таке SPA сайти і які його нюанси, то він розуміє, що скрол там відслідковується не в п'ять кліків, як на звичайному сайті, і треба буде це врахувати в пропозиції. Якщо спеціаліст знає всі нюанси налаштування Ecommerce - в нього просто так транзакції не ломаються.Думаю ідею ви зрозуміли.Ще на етапі, коли формувались програми курсів, я багато спілкувався зі спеціалістами, щоб зрозуміти, що саме треба включати в навчання, і тоді дуже часто звучало побажання: «розбирайте більше проблемних кейсів і як їх фіксити». І це абсолютно логічне побажання. Бо коли ти регулярно стикаєшся з проблемами, тобі хочеться мати список готових рішень під кожну з них.Але в програмі в результаті обраний був трохи інший шлях. Замість «ось 100 проблем і 100 способів їх пофіксити» акцент на тому, як розуміти суть процесів і технологій, щоб одразу робити правильно, враховувати нюанси і не створювати собі біль там, де його можна було уникнути. І магічним чином це вирішило питання «проблемних кейсів».Коли ти розумієш, що саме відбувається всередині, багато проблем перестають бути проблемами. Вони стають просто варіантами реалізації, які треба правильно оцінити ще до того, як ти почав щось налаштовувати. А до чого я це все?Вже через тиждень починається навчання на курсі PRO GTM. І там якраз буде не про «натисни сюди, потім сюди, а якщо не працює — поплач і напиши в чат». Там буде про те, як розуміти GTM, події, тригери, змінні, dataLayer, нюанси трекінгу форм, Ecommerce, рекламні пікселі й усю цю прекрасну кухню так, щоб робити правильно з першого разу або хоча б дуже швидко розуміти, де саме щось пішло не так.Бо GTM насправді створений не для того, щоб маркетолог або аналітик страждали. GTM створений для того, щоб спрощувати життя. І я дуже хочу, щоб після курсу у вас було не відчуття «о Боже, як мене це дістало, чому воно не працює», а набагато приємніше: «Ага, я розумію, що тут відбувається. Зараз пофіксимо».Записатись можна в особистих або по лінку
👁 709 26-06-03 12:20
Чули вже, що робота аналітиків помре, і AI нас всіх замінить? Я бачу трохи інше: наприклад OpenAI запустили в себе рекламу, і для трекінгу конверсій рекомендують використовувати JavaScript Pixel для браузерного трекінгу та Conversion API для серверного.І лінк на агента, який би автоматизував цю роботу не надають (бо його немає).І без старого доброго GTM тут не обійтись.Поки ми фіналимо статтю про те, як це все правильно налаштовувати (щоб потім ваші улюблені ChatGPT / Claude / Gemini / Grok і т.д. навчились на ній) хочу нагадати, що вже через 12 днів починається навчання на курсі PRO GTMІ це останній потік, де можна повчитись за 500$.Курс змінювався, актуалізувався і переписувався безліч разів з 2019 року, але ціна залишалась незмінною. І вже давно не є ринковою за такі знання.Зараз два проекти на налаштування Ecommerce вже покривають всю вартість курсу. А налаштування Ecommerce це лише 1 з 20 практичних лекцій.А ще, ми говоримо не тільки про трекінг для GA4, але й про рекламні системи (Google Ads, Facebook Ads, TikTok Ads і т.д.)Хочете отримати знання, які залишаються актуальними в епоху AI - welcome в особистіПовна програма тут: https://proanalytics.academy/uk/course/pro-gtmВартість навчання на наступному потоці буде вже 700$, ловіть цей шанс заразЗалишилось 8 місцьP.S. AI може багато чого автоматизувати і ця автоматизація дуже добре працює в теорії. Але згадайте, скільки разів відома вам теорія розходилась з практикою: коли наче як ось же інструкція як налаштувати трекінг форми на сайті, колега так робив і в нього вийшло, чому ж в мене не виходить? А причина проста - сайт використовує інші технології, іншу логіку або просто має свої підводні камені для яких потрібне інше рішення.Саме про це ми і говоримо на курсі: не просто “як налаштувати”, а як навчитись бачити ці підводні камені й правильно їх враховувати.І розбираємо це на 50+ практичних завданнях на реальних сайтах, щоб потім на реальному проєкті ви не стояли в ступорі й не думали: “А чому тут не працює, якщо в інструкції все було так красиво?”
👁 722 26-05-27 14:26
Нещодано команда GA4 викатила апдейт - новий канал AI Assistant Але апдейт розкатують дуже повільно і в більшості ресурсів, з якими мені доводиться стикатись він ще не працює. А новина вже поширилась інтернетом і в чатах та на консультаціях мене запитують як це зробити.Тому наша маркетолог підготувала матеріал, який одночасно:- і розбирає нюанси апдейту - і показує як побачити трафік з AI чатів, навіть якщо до вас апдейт не докотився так, це можна було зручно дивитись вже давно, якщо ви знали як)Ну, а для тих, хто, як і наш маркетолог, хоче знати і головне вміти робити в GA4 зокрема, та загалом з даними, багато корисного, вже в найближчий понеділок - 1 червня - запускається навчання на курсі PRO ANALYTICS.Доречі, це останній запуск курсу по старій ціні. Наступний набір у вересні буде вже за оновленою і вищою вартістю.Записатись можна по лінку або в особистих.І одне уточнення, про яке мене часто запитують: матеріал курсу завжди був актуальним і підвищення не тому, що курс буде переписуватись. Курс актуалізується постійно. Причина зміни ціни значно простіша — поточна вартість уже давно не відповідає кількості матеріалу, практики та цінності, які є всередині. Курс постійно розвивається та покращується з 2021 року. А от ціна з тих пір ні разу не змінювалась.https://proanalytics.academy/uk/blog/how-to-track-ai-traffic-in-google-analytics-4
👁 873 26-05-22 14:34
У всі свої презентації зараз останнім слайдом додаю цю картинку. Дуже гарно вона демонструє, що ніякі ML, AI, агенти і т.д. не зроблять з ваших даних цукерку, якщо дані у вас далеко не солодкі. AI дуже добре масштабує як хороші рішення, так і хороший бардак.Щоб якась система могла нормально працювати з вашими даними, вам їх треба приготувати.Нещодавно читав інтерв'ю з Анджей Сапковський і він, розповідаючи про свій процес написання згадує такий старий анекдот: "Скульптора питають: - як вам вдалося створити таку прекрасну Афродіту? А він відповідає: - я взяв великий шмат мармуру, молоток і зубило — і відбив усе, що не було Афродітою.От і письменництво працює точно так само. Береться величезна кількість слів, ідей, історій — і з цього викидається все зайве і погане. Залишається тільки те, що має залишитися. Ось це і є техніка." Думаю, що це працює не тільки з Афродітою чи Відьмаком. Цей підхід - "Відбити все зайве" дуже актуальний і для аналітики. Тільки як завжди, проблема в тому, що треба ж знати, що саме відбивати. Ось тут і зарита ця собака.І саме про це, я буду багато говорити на курсі PRO ANALYTICS, навчання на якому розпочнеться вже через 10 днів - 1 червня.Звісно там буде багато практики з популярними інструментами (Google Analytics 4, BigQuery, PowerBI) і багато практичних задач, типу налаштування конверсій, Ecommerce, робота з когортним аналізом, сегментація клієнтської бази, наскрізна аналітика і багато іншого - все те, що є актуальним зараз і не втратить свою актуальність завтра чи післязавтра.І звісно все це — з фокусом не просто на “як натискати кнопки”, а на розуміння того, як працюють дані та що з ними робити далі.До старту залишилось 10 днів.І так — це останній потік за поточною ціною (700$). У вересні курс коштуватиме вже 1000$.У групі з 15 людей залишилось 6 місць. По всіх запитаннях можна в особистіПовна програма курсу тут: https://proanalytics.academy/uk/course/pro-analytics
👁 771 26-05-20 07:07
А поки я готуюсь до сьогоднішньої доповіді на AI PPC DAY, у вас є можливість знайти собі нову роботуJooble у пошуках Performance Marketing Specialist (B2B) 🌟 Jooble — це глобальна продуктова ІТ-компанія, що трансформує сферу працевлаштування. Головний продукт — агрегатор вакансій, який працює у 66 країнах світу. Зараз ми запускаємо performance-marketing-функцію у напрямку залучення B2B-клієнтів (європейський ринок). Це можливість розбудувати і впровадити стратегію з нуля, впливати на її розвиток та покращення. Тісна взаємодія із командами продажів, дизайну та розробки. Для нас важливий попередній досвід із B2B, Google Ads та LinkedIn Ads. Що пропонуємо: 🔹Віддалений або гібридний формат роботи з гнучким графіком 🔹Медичне страхування та компенсація консультації з психологом 🔹24 робочі дні щорічної оплачуваної відпустки + 6 днів для перезавантаження. 20 оплачуваних лікарняних + 4 дні без медичного підтвердження. 6 фіксованих додаткових вихідних на державні свята🔹Робоча техніка 🔹Бюджет на навчання і розвиток 👉 Деталі та надіслати резюме можна за посиланням.
👁 945 26-05-07 12:54
Рівно через 4 тижні запускається останній набір курсу PRO ANALYTICS, а через 6 тижнів — останній набір курсу PRO GTM.Так, це дійсно буде останній потік по такій ціні як зараз. Запуск в вересні вже буде за новими, значно дорожчими цінами.Далі, звісно, можна було б написати класичний маркетинговий пост в стилі “встигніть купити, бо потім буде дорожче”, але пост про інше.Кому цікаво чому таке рішення, зі сторони математики, я ще рік назад писав чому поточна ціна це майже безкоштовноАле кому цікава та математика? При виборі продукту дивляться не на математику, а на цінність. Тому далі про те, що дають курси тим, хто їх пройшов.1. Максимально актуальні знання. Так, всі курси дають знання, але курси PROANALYTICS.ACADEMY дають максимально актуальні знання. Люди, які колись, в далекому 2019 повірили, що в мене норм продукт і записались на перший потік курсу PRO GTM до сих пір мають доступ до ОНОВЛЕНИХ АКТУАЛЬНИХ відео і завжди знають де шукати актуальну інформацію. Ну і якщо вже мова про актуальність, то треба ж і з зовсім іншої сторони глянути, "А наскільки ці знання актуальні в епоху AI? Зараз же все роблять агенти". Тут теж все прекрасно, поки не бачу жодних причин для паніки, бачу навпаки більше можливостей, нижче в пункті 3 буде більш практичний приклад. 2. Релевантний досвід. Комусь може здатись дуже дивним цей пункт, оскільки досвід зазвичай здобувається на роботі, а не на курсах. Але з PRO курсами все інакше: не кожна робота дасть вам стільки досвіду і навчить вас стільком практичним завданням, скільки ці курси. На тому ж PRO GTM 71 практичне завдання на реальних сайтах. Не 5, не 10, і навіть не 50. А 71. Іншими словами, завдань на курсі рівно стільки, скільки потрібно, щоб студент відпрацював безліч можливих налаштувань і побачивши реальний проект думав не "О Боже, як до цього підступитись", а "О, так я це вже робив, ізі". 3. Розуміння процесів. PRO курс це не просто про навчити як трекати форми, налаштовувати єком чи будувати звіти по наскрізній в PowerBI, це набагато глибше. Різниця між “я знаю, як налаштувати” і “я розумію, як це працює” просто величезна і PRO курси це про останнє. Поясню на реальному прикладі, який вчора бачив в двох різних чатах як реакцію на одну і ту ж реальну новину. Новина, якщо коротко така: GTM готує великий апдейт, дуже значний, теги, тригери і змінні можна буде створювати автоматично і багато іншого цікавого. Коменти в чаті один "нарешті перестанемо мучитись з цим гтм", "якщо воно реально саме створюватиме теги і тригери, то це найкраща новина року, бо гтм — це біль" і т.д. в такому ж стилі. Чат випускників PRO GTM: "Якщо це буде як і в Мета працювати, то робити нам вистачить", "automatically generate tags, triggers, and variables..... 🤔 удачі всім! ага". Люди, які розуміють глибоко як це працює знають, що автоматизувати можна максимум базові речі, все що кастомне, а кожен бізнес він унікальний - не буде автоматизовано і роботу в нас ніхто поки забирати не планує. Її ще й навпаки прибавиться, бо треба ж комусь за цими автоматичними системами помилки виправляти) На жаль, пункти 4 і 5 не влізли в допустиму кількість символів, тому вони будуть в коментах.Якщо скласти все це разом, то виходить що PRO курси дають не просто знання, вони ведуть через складні теми так, щоб в результаті у вас ВИЙШЛО.Часто в чатах і спілкуванні студенти жартують, що PRO курси це секта. Тепер ви знаєте, що нас всіх поєднує ;)Дати старту навчання останнього потоку по поточній ціні:- PRO ANALYTICS - 1 червня- PRO GTM - 15 червняЯкщо ви давно хотіли, але відкладали - зараз, найкращий момент перестати відкладати. Курси то будуть і далі, але вже по значно дорожчій ціні.Хто хоче на навчання по поточній вартості — пишіть в особисті @maksgapchuk
👁 807 26-05-05 16:20
Щодо вебінарів з вебаналітики, про які я писав ось тут.Початково я для себе планував провести 1 веб якщо під постом в фб набереться 30 коментів за якусь тему.Але видно, що теми вам зайшли бо одна з тем набрала набагато більше - 51 комент, а "найнепопулярніша тема" - 29 коментів. Враховуючи це, я вирішив, що варто провести всі 4 вебінари. Вони досить органічно лягають. Фактично виходить такий собі міні-курс по сучасним процесах в вебаналітиці.Для тих хто не бачив попередній пост дублюю всі теми:1. Аналіз даних GA4. Якщо коротко, то ідея вебу показати трохи фішок по аналізу даних: перша частина вебу буде в інтерфейсі га4 для тих хто любить класику, в другій покажу як подружити ваш га4 з Claude і які можливості вам це дає.2. Data агенти в BigQuery. Команда BigQuery нещодавно викатили ВАУ інструмент - агентів. Формула супер проста: візьміть ллм заточену під роботу з даними, додайте дані вашого бізнесу і пропишіть бізнес контекст. На виході чат, який розуміє ваші нюанси, має доступ до ваших даних, все це прямо в інтерфейсі BigQuery і ще й SQL запит, яким був отримана відповідь на питання додається. Оскільки я люблю практичні вебінари, то суть цього вебу в тому, щоб пройти весь цей шлях від початку до кінця.3. AI в вебаналітиці: де і як варто використовувати, а що краще не делегувати. Тут, якщо що, буде трішки більше рефлексії, але з того що я бачу останнім часом - тема дуже важлива. Наші клієнти зараз досить активно цікавляться як AI може допомогти в аналітиці, тому думаю може бути цікаво й іншим. Звісно по частині "де варто використовувати" будуть і практичні приклади, як без неї.4. Сучасний стек вебаналітика: які інструменти обрати відділу маркетингу. Ця тема навіяна зустрічами на цьому тижні. Як би багато не говорилось про всі ці GA4, серверні гтми, BigQuery, стейпи, PowerBI, Lookerи, CAPI, амплітуди, аірбайти, і інші назви й абревіатури, коли діло доходить до моменту, де треба обрати правильні інструменти під потрібні задачі у багатьох є нерозуміння можливостей, переваг і недоліків. Ідея цього вебу розкласти все по поличках. Щодо практичної частини цього вебу: надіюсь, що дехто з учасників буде зараз на стадії пошуку потрібних інструментів під вебаналітичну інфраструктуру, і як раз на їх прикладі ми й розберемо практичні кейси і що варто врахувати. Якщо ж таких не буде - я розповім про наш набір інструментів для побудови наскрізної і чому ми використовуємо саме його.Оскільки вебінарів 4 - думаю варто розділити на два тижні. Вебінари планую провести в наступні дати (далі номер теми - дата)1 - Четвер - 21 травня2 - П'ятниця - 22 травня3 - Четвер - 28 травня4 - П'ятниця - 29 травняЗустрічаємось онлайн о 19:00Вартість участі в одному вебінарі - 20$. Звісно, як завжди, я буду все зводити до практичних моментів, які ви зможете використати в реальній роботі. Хто був на моїх вебах раніше - той знає, скільки там зазвичай практичного з досвіду.Я також помітив, що багато людей цікавились двома-трьома темами, але мені здається, що на цю картину якщо вже дивитись - то краще дивитись повністю. Тому є спеціальна опція - 4 вебінари за 50$.Оплатити одразу пакет з 4 вебінарів можна по цьому лінку: https://pay.mbnk.biz/f5fnBZP1K7UqВзяти участь в одному вебінарі можна по цьому (в цьому випадку напишіть мені в особисті пошту вказану при оплаті і номер веба, який цікавить) https://pay.mbnk.biz/83XcdMNW3dg5
👁 896 26-04-29 13:35
Одна з базових задач при побудові сучасних систем вебаналітики - поєднати дані з різних систем в одному місці.І для того, щоб це зробити є різні підходи. В сьогоднішньому матеріалі на блозі нашої команди розбираємо два популярні рішення від Google: Data Transfer та Datastream.Фактично це рішення, які для деяких компаній можуть повністю закрити всі питання збору даних в сховищі BigQuery без жодного рядка коду.Розбір на прикладі передачі з PostgreSQL у BigQuery, але ці рішення підтримують набагато більший набір джерел. Частина можливих на картинці з поста (те що підтримує Data Transfer), а повний перелік можливостей з детальною інструкцією по лінку:https://proanalytics.team/uk/blog/how-to-transfer-data-from-postgresql-to-bigquery-data-transfer-vs-datastreamПриємного читання!І нагадую, якщо вам потрібна будь-яка допомога в роботі з вашими даними - welcome! Можемо і навчити (курси PROANALYTICS.ACADEMY саме для цього), і проконсультувати (наш досвід дозволяє), і налаштувати за вас (так, ми вміємо не тільки статті писати). Просто напишіть мені в особисті @maksgapchuk
👁 1,040 26-04-24 12:18
Подумав, що давно не проводив хороших практичних вебінарів по вебаналітиці.Підходи зараз активно змінюються, а не всі ще й про стару класику все знають.Накидав тут тем і тез, про які мені цікаво було б розказати. Є бажаючі послухати про щось з цього?1. Аналіз даних GA4. Якщо коротко, то ідея вебу показати трохи фішок по аналізу даних: перша частина вебу буде в інтерфейсі га4 для тих хто любить класику, в другій покажу як подружити ваш га4 з Claude і які можливості вам це дає.2. Data агенти в BigQuery. Команда BigQuery нещодавно викатили ВАУ інструмент - агентів. Формула супер проста: візьміть ллм заточену під роботу з даними, додайте дані вашого бізнесу і пропишіть бізнес контекст. На виході чат, який розуміє ваші нюанси, має доступ до ваших даних, все це прямо в інтерфейсі BigQuery і ще й SQL запит, яким був отримана відповідь на питання додається (на скріні з поста приклад якраз з такого чату). Оскільки я люблю практичні вебінари, то суть цього вебу в тому, щоб пройти весь цей шлях від початку до кінця3. AI в вебаналітиці: де і як варто використовувати, а що краще не делегувати. Тут, якщо що, буде трішки більше рефлексії, але з того що я бачу останнім часом - тема дуже важлива. Наші клієнти зараз досить активно цікавляться як AI може допомогти в аналітиці, тому думаю може бути цікаво й іншим. Звісно по частині "де варто використовувати" будуть і практичні приклади, як без неї.4. Сучасний стек вебаналітика: які інструменти обрати відділу маркетингу. Ця тема навіяна зустрічами на цьому тижні. Як би багато не говорилось про всі ці GA4, серверні гтми, BigQuery, стейпи, PowerBI, Lookerи, CAPI, амплітуди, аірбайти, і інші назви й абревіатури, коли діло доходить до моменту, де треба обрати правильні інструменти під потрібні задачі у багатьох є нерозуміння можливостей, переваг і недоліків. Ідея цього вебу розкласти все по поличках. Щодо практичної частини цього вебу: надіюсь, що дехто з учасників буде зараз на стадії пошуку потрібних інструментів під вебаналітичну інфраструктуру, і як раз на їх прикладі ми й розберемо практичні кейси і що варто врахувати. Якщо ж таких не буде - я розповім про наш набір інструментів для побудови наскрізної і чому ми використовуємо саме його.Якщо вам сподобалась якась тема і вам цікаво було б мене послухати щодо цього - залиште в коментах під цим постом в фб цифру https://www.facebook.com/share/1DoThLZ6Hk/?mibextid=wwXIfr . Можна навіть декілька.За репости окреме дякую)
👁 1,100 26-04-16 12:59
Є така одна вічна тема для вебаналітиків:Як об’єднати дані CRM і Google AnalyticsЗа роки моєї роботи, а це вже більше 10 років, ринок пробував різні підходи до цього завдання. І зараз найбільш правильним і актуальним вважається робити це на рівні BigQuery на основі сирих даних з цих систем.Можна було б довго говорити про переваги цього підходу в цьому пості, але про це в мене вже є великий окремий матеріал, лінк під спойлером.Все, що треба знати про BigQuery: що це, навіщо та які переваги для маркетингуСьогоднішній пост ще більш практичніший. На YouTube каналі нове відео де я показую, як це зробити.Відео: Як об’єднати дані CRM і Google Analytics у BigQuery: простий підхід до наскрізної аналітикиВсього 11 хвилин відео. Так, це доволі швидко, коли знаєш що робити)Дивіться відео, робіть це на своєму проекті і почніть вже нарешті довіряти вашим звітам, а не просто трекати події.До речі, це відео з курсу BigQuery for Marketing. І це лише 1 з більш ніж 70 практичних відео на цьому курсіНа курсі я розбираю:- і Побудову запиту по багатоканальним послідовностям- і Побудову звітів Ecommerce на основі сирих даних- і Побудову воронок руху користувачів на основі сирих даних- і Роботу з даними Google Ads- і багато іншогоДетальна програма по лінку >>Welcome)