Джерело
Іван Зимбицький | У 2007 році Nokia була найвеличнішою мобільною компанією у світі. Її р...
1 160 Охват/переглядів
2025-08-21 13:50
Повідомлення №4749
У 2007 році Nokia була найвеличнішою мобільною компанією у світі. Її ринкова капіталізація перевищувала $200 мільярдів.Уяви масштаб: кожен третій телефон у світі — був Nokia.Моделі 3310, 1100, E71 ікони. В 2006 Nokia заробила понад $48 мільярдів виручки.У 2008 — понад 1 мільярд телефонів було продано по всьому світу.У Фінляндії Nokia формувала 25% усіх наукових досліджень, 4% ВВП і 21% усього експорту країни.Nokia — це була гордість нації.А потім вийшов iPhone. Nokia зреагувала… як монстр. Повільно. З пихою. Зневажливо.“Apple — це нішева компанія для гіків. Кому потрібен сенсорний екран без кнопок?”Вони трималися за стару Symbian, за апаратні клавіші, за свої внутрішні політики, які забороняли швидкі зміни.Інновації всередині Nokia душились “корпоративною демократією” — щоб щось реалізувати, треба було отримати згоду всіх відділів. Вони боялись ламати стару модель, бо вона ж приносила прибуток.У 2010 році Nokia ще мала 40% ринку смартфонів.Але їхня ОС була жахлива. UX — застарілий. App Store? Вони не вірили в це.У 2011 вони зробили “рішучий крок”:Найняли CEO зі США — Стівена Елопа, колишнього топа Microsoft.І тоді вийшла легендарна “Burning Platform” memo — лист, де Елоп описав, що Nokia стоїть на палаючій нафтовій платформі. Якщо не стрибнути — згоримо.Nokia зробила ставку на Windows Phone.Вони закрили власну ОС, і прив’язалися до Microsoft — яка теж не була лідером у мобайлі.Це був цвях у кришку труни.У 2013 Nokia продала свій мобільний бізнес Microsoft за $7,2 млрд.У 2007 вона коштувала понад $200 млрд.У 2013 — менше $15 млрд.І саме тоді, на фінальній прес-конференції, СЕО Елоп заплакав і сказав:“We didn’t do anything wrong, but somehow, we lost.”Сьогодні інша технологічна революція — Штучний Інтелект.І знову звучить знайоме:“Та я вже щось пробував в ChatGPT…”щоб заробити на революції штучного інтелекту (а ми якраз на самому початку) потрібно увійти в топ1% по вмінню ним користуватися advanced level в термінології англійської мови.Все в ваших руках. Reinvent yourself! https://aisyndicat.com