Повідомлення telegram каналу - @your_psychology_ua

Логотип телеграм спільноти - Твоя психологія ❤️ 2024-07-14

Твоя психологія ❤️

Кількість підписників:
5436
Фото:
317 
Відео:
36 
Посилання:
100 
Категорія:
Психологія
Опис:
Твій простір психологічного комфорту. ◽️ @innatuchkova ▪️адміністративні питання: @psy_admin23

Канал Твоя психологія ❤️ - @your_psychology_ua - №641

Що сказати замість "не переживай"?
- Часто, на переживання людини звучать фрази на кшталт цих: "не хвилюйся...", "ну що ж, зараз усім важко...", "не переймайся так, все налагодиться". Це може пояснити тим, що іншій людині хочеться швидше втішити, поділитися досвідом, змінити ситуацію або захистити себе від сильних переживань.
Подібні фрази — це точно не те, що хоче почути співрозмовник у відповідь на свої почуття. Адже виникає відчуття знецінення, емоційна віддаленість і переконаність у тому, що його не розуміють.
Що може допомогти в підтримці іншого у переживаннях?
- Не оцінювати почуття іншої людини та не засуджувати їх. Кожен із нас реагує по-різному на життєві ситуації. Тому виявляючи емпатію, ми транслюємо, що кожна людина має право реагувати по-своєму і відчувати різні почуття.
- Постаратися стати на місце іншого і запитати себе: "Що я відчуваю?", "Як мені?", "Чого б мені хотілося в цій ситуації та які почути слова?" Головне тут не зливатися з іншою людиною, а намагатися зрозуміти її та знайти необхідні слова підтримки.
- Допомогти іншому розпізнати його почуття і назвати їх, якщо це доречно. Коли ви називаємо свої почуття, ми можемо зрозуміти себе та мати вплив на свій стан. Але в деяких випадках краще не торкатись теми почуттів певний час, тому треба орієнтуватися на ситуацію.
"Людину лікує людина".
Тому, навіть п'ятихвилинна емпатійна розмова може підтримати іншого і дати розуміння, що його слухають, підтримують і з ним усе нормально.
Зображення до поточного посту у каналі "Твоя психологія ❤️" - @your_psychology_ua
732
24-11-12 15:37